1.25 9.95 Slagerij Ketelaars BV Regen voor Audacia en Toer Mee De ambachtelijke slager! £4 Zoekertjes... 2.95 S*”' 3.00X Buurtfeest ’De Heivelden’ Z32. LET OP! K.V.O. Moergestel Kreatieve cursussen in Moergestel Turnvereniging Moergestel houdt turn/gymnastiekinstuif Jeugd-Vakantie-Werk Bankklant kan kosten betalingsverkeer vermijden KPJ-nieuws 2 9 Rabobank start omvangrijke voorlichtingscampagne Gekookte lever Hoe Zoekertjes insturen? of rundsvlees Malse runderlappen Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen 6.98 Bloemschikken algemeen Breien algemeen Dozen bekleden met stof Fantasiepoppen maken Kalligraferen-schoonschrijven Kantklossen voor beginners en gevorderden Kursus patchwork en quilting Nieuw: Bereburger 1 "7C per stukI J Touwtrekken 1992 Ronder rookvlees 100gram PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 feld de toch nog positieve opbrengst bekend kunnen worden gemaakt. 1 e Jan van lersel f f 100 gram Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,—.erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! n r- n 500 gram ;e io i- Volgens de uitslag van de enquete wilde ong. 30% van onze leden een bijbelcursus volgen, als die gegeven zou worden. Er begint een bijbelcursus in onze parochie waar ieder welkom is op 15 september om 20.00 uur. Opgave en info: mevr. A. van Oort, tel. 1389; mevr. J. Hermus, tel. 3665. P.S. Dinsdag 6 oktober najaarsvergadering. Houd deze datum vrij!!! Denkt u aan de fietstocht. Op tijd aanmelden of afmelden als u zich opgaf en niet meekunt. ’Atelier De Oude Werkplaats’ start dit seizoen vanaf 14 september met de volgende kursussen: In deze kursus verwerkt men bloemen van een eenvoudig tafelstukje tot een leuke voorwerpver- siering. Kursustijd: ’s-middags van 14.00-16.00 uur. Een keer per 14 dagen. Kosten: 75,- voor 6 lessen incl. oasis en draad. Men leert er diverse steken; het lezen en begrij pen van een beschrijving van een patroon. Wan neer men zo ver is komen moeilijke technieken aan bod. Kursustijd: 2 uur ’s-ochtends of ’s- middags naar belangstelling. Kosten: 130,- voor 12 lessen. Tijdens een ochtend (9.15-12.00 uur) en een Op dinsdagmiddag 8 september van 15.30 tót 16.20 uur kunnen alle kinderen in de leeftijd van 4, 5 en 6 jaar meedoen in sporthal De Vonder. Klim en zwaai in de touwen! Laat jezelf in de lucht vliegen met de trampoline. Klim het wan drek in zo hoog je durft, etc. etc. We sporten en spelen in kleine groepjes, uiter aard onder deskundige leiding (leraar lichamelij ke opvoeding!). Kies een sport die turnen heet, de meest comple te lichamelijke vorming. Je gebruikt alle spieren, het is goed voor je houding (daar letten we op!), je wordt er sterk en lenig van. Dinsdagmiddag a.s. dus op 8 september is er een instuif voor kinderen vanaf 7 jaar en ouder. Hier kun je toestellen verwachten die je tijdens de Olympische Spelen in Barcelona hebt kunnen zien... Brug ongelijk, paardspringen, rekstok, etc. (toevallig van hetzelfde merk). Vanaf deze leeftijd gaan we zelfs proberen om turndiploma’s te halen. Van de le tot de 5e graad, je léert telkens moeilijker bewegingen en oefeningen te maken. Clubkampioenschappen sluiten het jaar 1992 af. Misschien iets voor jou en je vriendin of voor jul lie jongens, want geen enkele sporter ziet er zo goed en mooi gespierd uit dan een turner., of niet soms? KOM OP en probeer het een keer uit op dins dagmiddag 8 september. Met sportieve groet, Bestuur Turnvereniging Moergestel publieke belangstelling voor het betalingsverkeer sterk toegenomen. Mede door toedoen van ge bruikersorganisaties wordt steeds meer - en ook gestructureerder - voorlichting aan klanten gege ven. De actie ’Betaal op Maat’ van banken en ge bruikersorganisaties is daarvan een goed voor beeld. De Rabobank doet aan deze gezamenlij ke actie mee, maar zet daarnaast ook eigen voor- lichtingsmiddelen in. Ook hiervan is het doel het kostenbewustwijn in het betalingsverkeer t vergroten. Klanten zullen worden aangespoord meer gebruik te maken van betalvormen waarvan de verwerkingskosten be perkt blijven. Op die manier kan worden voor komen dat klanten straks, als een aantal betaal- vormen niet meer onbeperkt gratis zal zijn, ge confronteerd worden met de kosten. Als klanten meer gebruik gaan maken van deze goedkopere betaalvormen, hoeven zij straks niet duurder uit te zijn dan nu het geval is. De rekeninghouders van de Rabobank krijgen uitvoerig advies over hoe zij goedkoper kunnen betalen en eventuele toekomstige kosten kunnen vermijden. Om klanten hierover beter te woord te kunnen staan, zijn de medewerkers van de bank speciaal geïnstrueerd. Ook krijgen klanten foldermateriaal bij het rekeningafschrift toege zonden. Behalve via voorlichting bevordert de bank de doelmatigheid van het betalingsverkeer ook door de introductie van nieuwe betaaldiensten, zoals Telebankieren en de Rabofoon. De eerste zorgt ervoor dat klanten de meeste bankzaken thuis kunnen regelen met of via een PC. De Rabofoon biedt de mogelijkheid om per telefoon - zeven da gen per week, 24 uur per dag - informatie over saldo en transacties op te vragen. Een wat wonderlijk woord. Jeugd - kinderen en mensen die jong van hart zijn. Vakantie - feest, vrij, spelen weg uit de dagelijkse sleur. Werk - zweten, plicht, spanning. In de loop van de jaren hebben duizenden kin deren in Moergestel de laatste schoolvakantie ge vuld met samen spelen, timmeren, schilderen, wandelen, zwemmen, varen, snoepen, limonade drinken en nog allerlei bezigheden samen, in een groep. Wat is er fijner dan onbezorgd dollen in de vrije natuur, lekker kliederen met verf of een vlot bouwen dat maar niet wil drijven. Heel gewoon allemaal todat het niet helemaal goed gaat. Dan wordt de leiding erbij geroepen. Die leiding dat is elk jaar opnieuw die groep jon geren van ong. 15 jaar totjaar die belangeloos een week vakantie ter beschikking stellen en daarvoor alleen maar terugkrijgen het goede ge voel dat het voor de kinderen een leuke week werd. Toch leunt de jeugdvakantieweek elk jaar weer op het werk van die mensen want in de groep moet het gebeuren. Zolang het goed gaat op de achtergrond maar als het mis dreigt te gaan echt optreden als leiding. Wat voorbeelden: - Spelen in de vrije natuur is prachtig maar als een van de kinderen een wespennest verstoort en er in enkele minuten tijd 60 kinderen gesto ken worden dan is een beginnend paniek best een klus om op te lossen. - Als de leiding in hun groep een rolstoelkind ac cepteert dan is dat prachtig, maar het trekt een geweldige wissel op die jonge mensen. - Als de organisatie een wandeling gepland heeft en het is die dag juist rond de 30 graden dan betekent leiden lijden. - Als er geschilderd wordt en een meegebrach te pot verf blijkt prima lakverf te zijn die ge bruikt wordt om een van de groepsleden te kleuren dan is de leiding daar lekker zoet mee. - Als een touw op het kritieke ogenblik niet sterk genoeg blijkt dan moet het kind met de gebro ken arm deskundig begeleid worden naar het ziekenhuis. Nog veel voorbeelden zou ik kunnen noemen waarbij het aankwam op die leeftijdsgroep die al 25 jaar de kinderen van Moergestel een onverge telijke week bezorgt. Bij deze hulde aan ’die jeugd van tegenwoordig’. Op zaterdag 5 september vindt het jaarlijks te rugkerende buurtfeest van Buurtvereniging ’De Heivelden’ plaats. Om 9.00 uur gaan de kinderen van start. Ieder een gaat zijn eigen vlieger bouwen. Deskundige begeleiding is aanwezig. Als het weer het toelaat gaan we ze allemaal oplaten. ’s-Middags om 14.00 uur gaan 6 ploegen op het Molenveldje met elkaar de volleybalstrijd aan. Voor de winnaar staat de wisselbeker klaar. Kom ook langs bij dit ieder jaar weer gezellig sportie ve gebeuren. Na de inspanning van het volleyballen gaan we over naar de ontspanning van de feestavond. Dit feestelijk gebeuren vindt ook dit jaar weer plaats bij ’Breda’s Welvaren’. Het koud buffet is even als vorig jaar weer van prima kwaliteit. Voor de muzikale omlijsting zorgt een bekende D.J. Een act van internationale allure zal het hoogte punt van de avond vormen. Tot zaterdag! middag (13.00-16.30 uur) leert u het snijden, in elkaar zetten en beplakken met stof en papier van een doos met deksel en binnenbakje (30x20x15 cm). Kursustijd: naar belangstelling. Kosten: f 75,- incl. lijm, karton, lintje, knopje. Er wordt gewerkt met zelfhardende klei. De boetseertechniek wordt volledig aangeleerd en door de kursist zelf uitgewerkt met ieder zijn eigen fantasie en vormen. Daarnaast komt het beschilderen ruimschoots aan bod, waarna de af werking en kompositie behandeld wordt. Kur sustijd: maandag-, woensdag- en donderdaga vond van 19.30 tot 22.30 uur; donderdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Kosten: 4 lessen 70,-. Dagkursus op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur, kosten: 150,- drie zaterdagen. Voor beginners en gevorderden. In deze kursus kan men een mooi handschrift aanleren. Diver se handschriften worden behandeld, van zeer eenvoudige tot het meer ingewikkelde hand schrift zoals het gotische. Ook wordt ruime aan dacht geschonken aan versieringen en toegepast bij o.a. hoofdletters (oorkonde, menu of kerst kaarten; uitnodigingen, enz.). Kursustijd: dins dagavond 19.30-21.30 uur. Kosten: 160,- voor 12 lessen incl. materiaal. Aan de hand van eenvoudige patronen leert men de grondbeginselen van het kantklossen. Kent men de basisslagen en enkele variaties daarop, dan kan men de kursus voor gevorderden volgen. Kursustijd: woensdagochtend van 9.30-11.30 uur, een keer per 3 weken. Kosten: 125,- voor 10 lessen. Voor beginners incl. materialen. Patchwork is een techniek waarbij kleine stukjes stof, dit kunnen restjes zijn, gerangschikt en aan elkaar genaaid worden. Quilting is het doorpit ten van een klein rijgsteekje van het patchwork wat dan voorzien is van een tussen- en onderlaag. Hierdoor wordt het werkstuk versierd en verste vigd. Er kunnen met deze technieken kleine of grote werkstukken gemaakt worden, o.a. panne- lap, kussen, boxkleed, plaid, bodywarmer. Kur sustijd: maandagochtend of -middag; dinsdag ochtend; vrijdagochtend. 4 Lessen van 2,5 uur om de 14 dagen. Tijdens de lessen worden het patroontekenen en verschillende manieren 'van patchwork en quilting en het gebruik van kleur enz. behandeld. Kosten: 4 lessen 85,-. Naargelang de ruimte die een kursus vraagt zal er ten hoogste tot 10 soms zelfs tot 5 personen aan deelgenomen worden zodat sukses en gezellig heid hand-in-hand gaan. Voor meer informatie of aanmelding: Betty Na gel, St. Jansplein 1, tel. 2103. De Rabobank gaat haar klanten aansporen be wuster met betaaldiensten om te gaan. Daartoe is een omvangrijke voorlichtingscampagne gestart. Behalve op het beperken van het ge bruik van dure betaalvormen is deze campag ne gericht op voorlichting over de manier waar op klanten zo voordelig mogelijk aan het beta lingsverkeer kunnen blijven deelnemen. De Ra bobank wil haar klanten duidelijk maken hoe zij in de toekomst - als een aantal betaalvormen niet meer onbeperkt gratis zal zijn - kosten zo veel mogelijk kunnen vermijden. In een periode van zo’n dertig jaar heeft het be talingsverkeer een enorme ontwikkeling doorge maakt. Er is bijna geen Nederlander meer die niet één of meer betaalrekeningen heeft. In die zelfde periode zijn ook steeds meer nieuwe be taaldiensten ontwikkeld. De kosten die met de verwerking van het betalingsverkeer zijn ge moeid, zijn met name door de enorme groei tot grote hoogten gestegen. Per jaar is daarmee nu ruim 5 miljard gemoeid. Enkele banken schrapten als reactie op deze ont wikkeling de rentevergoeding op betaalrekenin gen geheel of gedeeltelijk. Andere banken hand haafden de rentevergoeding, maar voerden op bescheiden schaal tarieven in. Door dit alles is de Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 KPJ Moergestel organiseert het 9e opeenvolgen de Touwtrektoumooi en wel in het weekend van 19 en 20 september. Het evenement vindt plaats op het terrein gelegen aan de Heuvelstraat 16 te Moergestel. Een ploeg bestaat uit 8 trekkers(sters) en een co ach. Deze kan samengesteld worden uit familie, kennissen, vrienden, vereniging, etc. etc. Opgave is mogelijk tot en met 13 september bij Mari (tel. 1475) of bij Ad (tel. 1467). Het evenement bestaat niet alleen uit het touw trekken op zondag, maar uit een compleet ver zorgd feestweekend: Op zaterdag 19 september wordt de muziek verzorgd door de bekende band The Spikes en een optreden van de Nederlandse artieste Cor ry Konings. Op zondag 20 september wordt direkt na het touwtrektoumooi een optreden verzorgd door de populaire trucker/artiest Henk Wijngaard. Beide dagen worden tevens muzikaal on dersteund door de Fantasy Drive-In Show. Het zat de organisatoren van het Vriendenweekend van Audacia en de Toer Mee niet mee afgelo pen weekend. Beide evenementen kregen veel regen te verwerken en vooral de jaarlijkse Toer Mee had daardoor nogal wat te verduren afgelopen zondag toen het zowat de hele dag regende. De an ders altijd mooie en zonnige laatste augustusdagen waren dit keer ’n flinke streep door de rekening van beide evenementen al had Audacia dan nog het geluk dat ’n aantal aktiviteiten plaatsvond in de feesttent aan de Molenstraat. Getreurd werd er echter door beiden niet. Bij Audacia was de sfeer, zoals jaarlijks, ’n feestelijke en wat de Toer Mee betreft zal een van de komende weken ongetwij- f»!»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3