I I Winnaars ballonvluchten bekend Beelden uit Moergestels atelier naar Emmeloord Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 Aphrodite 1 KETELAARS SI jn Tel. 3459 Zie pag. 5 IVN-wandeling Moergestel in tussenronde Streekspel weer tegen Goirle 10 Jaar Oistelvoirtjes WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 728 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 Woningzoekendenspreekuur De bibliotheek: ook voor baby en peuter Genoeg geluierd en smoesjes verzonnen? We gaan weer springen, huppen en strekken! Huidverzorgingsinstituut 2$ Moergestel 12 RaR^W^ KS w ges’ in de finale ook nog bij mochten hebben, moet het niet stuk kunnen gaan. Maar eerst dus even: Goirle! a.s. Maandag 7 september kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speciale ’Woningzoekenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimteveror- dening, puntensysteem, woningzoekendenlijst of algemene vragen met betrekking tot huisvesting dan bent u van harte welkom. We starten weer met het Body Contour pro gramma waarmee je in 10 weken strakker, slanker en fitter wordt. De beste bewegings-oefening en en de 70 meest verantwoorde voedingsadviezen zor gen voor een betere konditie, gewichtsver lies, minder vet en afname van je omvang! Body-Contour lessen zijn ook voor dames die geen overgewicht hebben maar toch hun figuur willen verbeteren! Op dinsdagavond van 19.00-20.00 uur; op donderdagavond van 20.00-21.00 uur. Vanaf 7 september starten wij met ons uitgebreide programma; keuze uit 10 verschillende lessen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro '76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur, advertenties tot en met zondagavond Al weer enige tijd is onze plaatsgenoot Hans van Brunschot in zijn atelier aan de Hoefkens bezig met het vervaardigen van ’n zestal beelden die bestemd zijn voor ’n carillon in Emmeloord. De opdracht tot het maken van de beelden kreeg Hans van Klokkengieterij Petit Fritsen te Aarle-Rixtel die op haar beurt weer de opdracht had gekregen voor het vervaardigen van het ca rillon. In verband met het 50-jarig bestaan van de Noord-Oost Polder is door ’n commissie als mid delpunt van ’n aantal feestelijkheden de Polder- toren te Emmeloord gekozen. Deze toren wordt in september tijdelijk uitgedost als ’n reusachti- Maandagavond jl. werd bekend wie de gelukkige winnaars zijn van de aktie die Fotograaf Chris van den Bijgaart hield en waardoor vier personen ’n ballonvlucht mogen gaan maken. Louis van den Meij- denberg verrichtte de trekking en dat leverde de volgende winnaars op: Marion Wolfs, Pr. Mar- grietstraat 11; Familie Rooswinkel, Korenstraat 31; Familie de Laat, De Werft 1 en Familie Grim- me, Spoordonkseweg 97 te Spoordonk. Met de prijswinnaars zal kontakt worden opgenomen over de vlucht die, ijs en weder dienende, zal plaatsvinden op zondag 13 september a.s. We feliciteren de winnaars graag van harte en wensen hen alvast ’n behouden vaart... Een boek is voor uw baby of peuter net zo be langrijk als een knuffelbeer of rammelaar. Het voorlezen van rijmpjes, het samen bekijken van plaatjes en het benoemen van voorwerpen is goed voor de taalontwikkeling van uw kind. Met voorlezen kunt u al heel vroeg beginnen. Een slaapliedje zingen of een versje opzeggen voor een baby is al een eerste stap in die richting. Met samen plaatjes kijken in een prentenboek kunt u rond de eerste verjaardag beginnen. Een peuter kan al heel snel voorwerpen uit z’n om- gving herkennen op een plaatje en zal de woor den proberen na te zeggen: poes, bal, auto, bed, huis... het zijn allemaal dingen waar hij dagelijks mee te maken heeft. Zodra u merkt dat uw kind eraan toe is, kunt u korte verhaaltjes gaan voorlezen. Vooral verhaalt jes over de dingen die uw kind zelf meemaakt spreken meestal erg aan. Een 3-jarige peuter wordt gevoelig voor fantasie. Naast een verhaal over een herkenbare belevenis zoals het kopen van nieuwe schoenen vindt uw peuter nu ook boeken leuk waarin schoenen een fantasierol spe len. Vah 7 t/m 22 september staan bij ons de boeken voor baby en peuter volop in de schijnwerpers. De tentoonstelling ’boeken voor baby en peuter’ geeft u informatie over geschikte boeken voor de ze leeftijdsgroep. U vindt er een keuze uit het grote aanbod boeken, die verschijnen voor baby en peuter. Loop gerust eens binnen. Tot ziens in de bibliotheek Het IVN afdeling Oisterwijk nodigt u uit voor een wandeling over het landgoed Nemelaer in Haaren a.s. zondag 6 september om 14.00 uur. Het gebied, met een oppervlakte van 138 ha., is eigendom van Brabants Landschap. Nemelaer Noord bestaat uit een parkachtig landschap met grote bomen, het kasteel en een stuk cultuur grond. Nemelaer Zuid heeft vooral dennenbos en het prachtige Beeldven met een spannende ge schiedenis. De natuurgidsen vertellen u meer. Er wordt gestart vanaf het kasteel aan de Kasteel- laan. Net als vorig jaar, moet ook in deze editie van het Omroep Brabant Streekspel, Moergestel in een tussenronde met Goirle uitmaken wie in de finale van het Streekspel uit mag komen. Beide teams eindigden in de voorrondes op achttien punten. De andere acht Middenbrabantse teams konden de afgelopen tien zondagen dat aantal niet berei ken. Hooge en Lage Mierde bleef in de laatste voorronde, afgelopen zondag, op negen punten steken. Donderdag 3 september om 17.30 uur wordt de tussenronde verspeeld. U kunt via Omroep Brabant de strijd rechtstreeks volgen. De tussenronde bestaat uit zestien vragen. Uit de acht categorieën (stemmen, sport, cultuur, aktu- aliteit, historie, personen, gemeenten en alge meen) worden twee vragen gesteld. Alle vragen hebben, zoals altijd, betrekking op de provincie Noord-Brabant. Het Moergestels team bestaat uit Cis Coenen, Jacques Stroucken, Wil Oerle- mans, Leon Loosveld en Tom Tacken. Alleen uit Midden-Brabant is de finalist dus nog niet bekend. Voor de andere regio’s geldt dat wel. West-Brabant levert Oosterhout, die al in de eerste voorronde achttien punten wist te halen. Noord- Oost-Brabant heeft met de veertien pun ten van St. Michielsgestel op papier de zwakste finalist, terwijl Zuid-Oost-Brabant in de vorm van Maarheeze (21 punten) de sterkste troef in handen heeft. De finale kunt u zondag 6 septem ber vanaf 12.00 uur op uw radio beluisteren. Mocht Moergestel daarin uitkomen, dan hopelijk beter dan vorig jaar. Toen eindigde het Moer- gestelse team op de vierde plaats, na als torenho ge favoriet uit de voorronden tevoorschijn zijn gekomen. Ook de tussenronde met Goirle had Moergestel toen glansrijk doorstaan... In de finale zal ook weer een beroep op de kin- derteams gedaan worden. Met de ploeg van Ba sisschool de Bienekebolders heeft Moergestel tot dusver erg veel geluk gehad. De vier punten die de kinderen binnen haalden in de voorronde, zijn van levensbelang gebleken. Als we er dan ’Din- Zoals reeds eerder aangekondigd viert Buurtve reniging ’De Oistelvoirtjes’ haar tienjarig be staan. In het weekeinde van 18 tot 20 september zullen in de wijk diverse aktiviteiten plaatsvinden voor zowel kinderen, grotere jeugd als ouderen. Op zondagmiddag 20 september is de Moer- gestelse bevolking welkom bij de buurtvereni ging. Oud-leden die inmiddels niet meer in Oistelvoirt jes woonachtig zijn, kunnen zich thans telefo nisch melden bij Ankie Zuman, tel. 2480, waarna zij een uitnodiging zullen ontvangen. Nadere details over het feestweekend volgen nog. Feestcommissie 10 jaar Oistelvoirtjes ge Abraham waarin het carillon zal worden on dergebracht. De zes beweegbare beelden (vanwe ge het gewicht vervaardigd van aluminium en ge goten door Hans’ ’vaste’ gieter, Ton van Scha len uit Lierop) vertellen de geschiedenis van de polder: ’n mammoet, ’n holenmens, ’n kogge- schip, ’n polderwerker, ’n combine en industrie. In de loop van deze week legt Hans, geassisteerd door zijn vrouw Cis, de laatste hand aan het schil deren van de beelden, waarna ze vertrekken naar hun plaats van bestemming. In de loop van deze maand vindt dan de officië le ingebruikname plaats door Premier Lubbers. Schoolstraat 5 jl Moergestel ‘%0 Tel. 04243 - 1474.Z*

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1