OPHALEN CHEMISCH AFVAL (MILIEUBOX) De chemocar komt binnenkort weer bij u in de straat 14 EN 15 SEPTEMBER GEMEENTE MOERGESTEL Open dag van de gemeente Moergestel op 19 september Hoe wordt opgehaald? Kommissievergaderingen Veiligheid Programma Oude (linnen) rijbewijzen vervallen op 1 oktober 1992 Openbare besluitenlijst dinsdag 15 september maandag 14 september dinsdag 15 september «p MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 Binnen de bebouwde kom: De chemocar rijdt stapvoets door de straat. Wij willen speciaal aandacht vragen om ZELF of eventueel door hulp van uw buren de milieubox geopend aan te bieden. Gezien de ervaring van de laatste keer kwam het voor dat de milieu box onbeheerd langs de straat werd gezet. DIT MAG ABSOLUUT NIET!!! Buiten de bebouwde kom: Als u in het buitengebied woont kunt u tot uiterlijk 11 september te lefonisch doorgeven of de milieubox door de chemocar moet wor den leeg gemaakt: telefoon 1235, toestel 49. Zorg ervoor dat de milieubox direct bij de hand staat. Indeling ophaaldagen: De gemeente is ingedeeld in twee inzamelgebieden. Bebouwde kom: uitgezonderd de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan Oost, Heivelden II en het buitengebied: samen met de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan Oost en Heivelden II. De indeling van de bebouwde kom is aangegeven op de plattegrond. Volg de komende weken de berichtgeving over het inzamelen van klein chemisch afval in dit blad of raadpleeg de kabelkrant van Moergestel TV. 728-1 Algemeen Bestuurlijke Zaken: maandag 7 sep tember 1992 om 21.00 uur; Ruimtelijke Ordening, Huisvesting en Gebou wen: woensdag 9 september 1992 om 19.30 uur. Op initiatief van de Vereniging Nederlandse Ge meenten houden vele gemeenten op zaterdag 19 september a.s. open dag. Het gemeentebestuur van Moergestel heeft beslo ten dit initiatief te volgen. De open dag, die dit jaar voor het eerst in Moer gestel wordt gehouden, staat in het teken van de veiligheid. De brandweer, de GGD en de politie zullen in een tent, die aan de Kloosterlaan zal worden geplaatst, veel aandacht aan dit aspect besteden. In het gemeentehuis kunt u informatie verkrijgen over zaken die wat minder direct met de veilig heid te maken hebben, zoals bestemmingsplan nen, bouwvergunningen, beveiliging persoonsge gevens, enz. Daarnaast wil het gemeentebestuur van de gele genheid gebruik maken om u als inwoner de mo gelijkheid te bieden om eens een kijkje achter de schermen te komen nemen. Hoe werkt een ge meente nu precies? Wat gebeurt er nadat u uw aanvraag voor een paspoort, rijbewijs of voor ’n of andere vergunning hebt ingediend? Een kijkje achter de schermen kan er toe bijdra gen dat het wederzijdse begrip tussen de burger en de gemeente wordt verbeterd. Om iedereen in de gelegenheid te stellen de open dag te komen bezoeken is ook aan kinderopvang gedacht. 11.00 uur: Muzikale opening door Marieke Nefs, hobo, en Ivo Salvetti, piano, beiden leerling van de Streekmuziekschool. Aansluitend zal burgemeester Ter Veer de nieu we ontvangstbalie openen. 11.00-15.00 uur: Op het parkeerterrein aan de Kloosterlaan zal: - de brandweer u informatie verschaffen over brand- en rampenbestrijding; - de GGD aandacht besteden aan de gezond heidsvoorlichting en rampenbestrijding; - de politie u handige tips aanreiken in het ka der van de inbraakpreventie; In het gemeentehuis: - zullen bestuurders en ambtenaren graag toe lichting geven op het gemeentelijke beleid en uw vragen beantwoorden; - in de raadszaal wordt door Moergestel TV een videopresentatie verzorgd. Het gemeentebestuur hoopt op een grote belang stelling. U bent in ieder geval van harte welkom. Komtoer Moergestel op zondag 27 september 1992; Toestemming wordt verleend aan Organisatiebu reau Markten Van Dijk, Rootven 60, voor het or ganiseren van de Kerstmarkt op 20 december 1992; Toestemming wordt verleend aan C. V. De Dur- draaiers, voor het organiseren van Hollandse Avond, Bierfeest van de Langste Nacht en Kin- dermiddag in een feeststent op het terrein van ’t Draaiboompje op 25 t/m 27 september 1992; Toestemming wordt verleend aan Vogelvereni ging Moergestel voor het organiseren van een vo- geltentoonstelling in café ’t Stokske en een lote rij. OPENBARE WERKEN Besloten wordt bij Gedputeerde Staten aan te melden het project ’Natuur in de stad’ in het ka der van de ’Bijdragenregeling Bodembescher- mingsgebieden’ en een plan voor ecologisch groenbeheer op te stellen. HINDERWET Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt ver leend aan: - P. Wolfs, Heuvelstraat 16, voor een melkrund- vee- en jongveehouderij en kuikenmesterij an nex mestopslag; Herkenbaar aan ’ringnietoogjes’ in de foto Tot 1 oktober dit jaar is het nog mogelijk om oude rijbewijzen te vernieuwen. Komt men na 30 september a.s. met zo’n oud rijbewijs bij het ge meentehuis, dan moet men opnieuw examen doen. Het gaat om de uitvoeringen op linnen die te her kennen zijn aan de manier waarop de foto is vast gemaakt, namelijk met twee ringetjes. Wanneer op het rijbewijs na ’geldig tot: een datum is in gevuld na 30 juni 1985 is het mogelijk om een nieuw rijbewijs aan te vragen. Rijbewijzen die In de vergaderingen van het college van burge meester en wethouders vaan 23 juni t/m 18 augustus zijn o.a. de volgende besluiten geno men: VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Bouwvergunning wordt verleend aan: - G.J.H. Willems, Schoolstraat 31, voor ver bouw woonhuis en verbouw van berging tot garage-berging; - Aannemersbedrijf A. Op ’t Hoog, voor de bouw van 6 premie A-woningen aan de Burg. Poortstraat; - Gebr. Burgers, Heuvelstraat 30, voor bouw mestvarkensstal aan de Molenakkerstraat; - Vriens Consulting, Tilburgseweg 45, voor plaatsen reclamebord; - Adviesburo L. van Dam, Tilburgseweg 42, voor plaatsen reclamebord; - R. Kordalski, De Stappert 7, voor bouw woon huis aan Burg. Poortstraat 37; - C.M. de Kort, De Werft 16, voor het plaatsen van een dakkapel; - C. van Dijk, Oostelvoortjes 19a, voor uitbrei ding woning; - Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel, Oister- wijkseweg 40, voor wijziging bedrijfshal en bouw overkapping; - P.G.J. Hoffmans, Kloosterlaan 34, voor aan bouw serre; - W.P.B.M. Oerlemans, Kerckackerstraat 10, voor uitbreiding woning; - C.H.M. Smulders, Pr. Irenestraat 3, voor bouw berging-speelkamer; - Stichting Het Katholiek Schoolbestuur van Moergestel, voor verbouw basisschool Graaf van Ursel, Kloosterlaan 32; - J.C.Th. Persoons, Industrieweg 24, voor bouw berging; - G.E.M. Terwindt-v/d Dungen, Oirschotseweg 2, voor herbouw berging; - A.F.A. Habraken, Oisterwijkseweg 51, voor wijziging verbouw woonhuis. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDE NING BIJZONDERE WETTEN Toegekend wordt een standplaats op de week markt voor de verkoop van dames- en heren kleding; parfumerie; Ingetrokken zijn de standplaatsen op de week markt voor de verkoop van vrijetijdskleding; Vietnamese gerechten; Een tweetal verzoeken tot het houden van een kledinginzamelingsactie wordt afgewezen; Toestemming wordt verleend aan Stichting Wie lerronde Moergestel voor het houden van de Ontwerp-vergunning ingevolge de Hinderwet wordt opgesteld ten behoeve van: - R. Hamilton, Vossenhoorn 2, tot het oprich ten en in werking houden van een groentekwe- kerij; - Maatschap C. en W. van Dijk, Oostelvoortjes 19, voor een melkrundvee- en jongveehoude rij, varkensmesterij en konijnenfokkerij annex mestopslag. WELZIJN De burgerzaal van het gemeentehuis zal vanwe ge interne verbouwingen niet meer beschikbaar zijn voor tentoonstellingen. PAGINA 11 vóór 1 juli 1985 zijn verlopen, komen niet meer in aanmerking. Er zijn indertijd ongeveer 8 miljoen van dergelij ke rijbewijzen afgegeven, waarvan inmiddels zo’n 90% is vernieuwd. Van de resterende 800.000 rijbewijzen hebben de houders zich om uiteenlopende redenen (nog) niet voor vernieu wing gemeld. Geschat wordt, dat de helft van de ze rijbewijshouders inmiddels is overleden. Een onbekend aantal rijbewijshouders is geëmigreerd. Er zullen ook houders van dergelijke rijbewijzen zijn, die geen prijs meer stellen op het bezit van een geldig rijbewijs, bijvoorbeeld vanwege hoge leeftijd of ziekte. Met zo’n oud rijbewijs mag overigens in Neder land al niet meer gereden worden. Hoewel het al niet meer geldig is, kan men het oude model dus tot 1 oktober 1992 nog laten vernieuwen. Voor vragen kan men terecht bij het gemeentehuis waar men staat ingeschreven. JO G 5 5 10 10

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11