OPRUIMINGSFINALE Programma J eugd vakantie week ’Toer Mee’ op zondag 30 augustus Ouderenreis NU restanten extra af geprijsd. Van de politie Profiteer NU nog. Laatste week. HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS HALVE PRIJS MODEHUIS tegen 20% KORTING ZONDAG 30 AUGUSTUS OPEN DAG Audacia pupillen - laatste fantasie blouses - laatste shirts - Laatste zomerjurken - laatste fantasie rokken -1 rek met kinderkleding -1 rek heren blouses - shirts van 10.30 tot 17.00 uur. U bent van harte welkom en kunt kennis maken met de volgende kursussen: BLOEMSCHIKKEN, BREIEN, DOZEN BEKLEDEN, KALLIGRAFIE, KANTKLOSSEN, FANTASIEPOPPEN, PATCHWORK, QUILTING 'Atelier de Oude werkplaats' St. Jansplein 1, Moergestel. Voor meer informatie Betty Nagel, tel. 04243-2103 Dames opgelet: zwarte en marine rokken Kamperen Leiding Vriendenweekend op 28, 29 en 30 augustus MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1992 PAGINA 3 2 Poirters Maandag is het weer zover: Jeugd vakantie week. Wat wordt er allemaal gedaan? MAANDAG Alle kinderen worden om 9.30 uur bij Den Donk verwacht. Nadat de groepen zijn ver deeld beginnen de kleuters met een speurtocht. De groten hebben een 25-kamp. Om 12.00 uur gaat iedereen naar huis om te eten. De kleuters zijn ’s-middags vrij. De groten gaan om 13.30 uur verder met de 25-kamp. Om 16.00 uur gaan zij naar huis. DINSDAG De kleuters worden om 10.00 uur bij Den Donk verwacht. Zij gaan de hele dag naar het Phillips van Lermeppark in Eindhoven. Om 15.30 uur zijn ze weer terug. De groten worden om 9.30 uur, met de fiets, verwacht bij Den Donk, voor de fiets-kano- bosdag. Om 16.00 uur zijn zij weer terug. Iedereen blijft de hele dag weg, dus een lunch pakket je meebrengen. WOENSDAG De kleuters zijn vrij, de groten gaan een dagje naar de Beekse Bergen. De kinderen van groep 3 en 4 gaan om 9.30 uur met de bus, de overi gen vertrekken dan op de fiets. Ook vandaag een lunchpakketje meebrengen, want iedereen is pas om 16.00 uur terug. DONDERDAG De groten worden om 9.30 uur verwacht voor de puzzeltocht. Om 12.00 uur gaan zij naar huis om te eten. Alle kinderen worden om 13.30 uur bij'Den Donk verwacht. De kinderen van groep 4 t/m 8 vertrekken naar Den Boogaard, waar ze een spetterend optreden zien van Nol Havens (VOF De Kunst). De kleuters en de kinderen van groep 3 blijven bij Den Donk voor een voorstelling van de Stichting tot Behoud van Roodkapje en de Boze Wolf. Om 16.00 uur gaat iedereen naar huis. bestond de buit uit een paar honderd gulden en wat wisselgeld. Door een achterdeur te verbreken konden onbekenden in een boerderij in Moer gestel een bedrag van 700,— stelen uit de slaap kamer. De hele boerderij werd doorzocht. In een woonhuis aan de Oirschotsebaan werd tijdens va kantie van de bewoners ingebroken. Ook hier is de dader op zoek geweest naar geld. Onbekenden hebben ingebroken in de kantine van de hockeyclub aan de Sportlaan te Oister- wijk. Hoewel er niets vermist werd, is de aange richte schade groot. Diverse deuren werden opengebroken en vernield. Snelkraak In de nacht van dinsdag op woensdag werd er een snelkraak gepleegd in de Dorpsstraat. De daders ramden met een even te voren bij de Edah gesto len personenauto de pui van een juwelierswinkel en graaiden een deel van de juwelen en horloges uit de etalage. De auto werd de volgende dag te ruggevonden in Tilburg. De schade aan het pand is aanzienlijk, zelfs veel meer dan de waarde van de buit. Uit het onderzoek is gebleken dat de da ders twee negers zijn, vermoedelijk afkomstig uit Tilburg. Het onderzoek wordt voortgezet. Diefstalletjes Twee jongens in de leeftijd van 11 en 13 jaar wer den betrapt bij een winkeldiefstal. Tijdens het onderzoek bleek dat zij al een tijdje bezig waren met het plegen van winkeldiefstal. Ook hadden zij emblemen van auto’s gestolen. In de afgelopen weken zijn in Oisterwijk diver se auto’s gestolen. De belangstelling van de die ven gaat vooral uit naar auto’s van het merk Mer cedes. Vanaf de parkeerplaats bij de Edah is een Scooter van het merk Honda gestolen voorzien van het kenteken MH-91-DD. De Werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk, kortweg MOV-groep genoemd, organiseert op zondag 30 augustus 1992 voor de twaalfde maal de Toer Mee. Deze sponsor- fietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en zoals in voorgaan de jaren komt de opbrengst ten goede aan het werk van de uit loergestel afkomstige missio naris Theo Raaijmakers. Pater Raaijmakers werkt thans in Zuid Ameri ka. In Cochabamba in Bolivia is een opvang centrum voor straatkinderen, waar hij zich nu voor wil inzetten. De organisatoren van de Toer Mee proberen hun dorpsgenoot een bedrag van plm. 10.000,- te schenken en op deze wijze zijn prachtige werk daadwerkelijk te steunen. Voor de Toer Mee wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, veertig kilometer lange, fietstocht uitgezet. Uiteraard is het de deelnemers geheel vrij om een kortere route te fietsen. De Werkgroep MOV biedt de fiet sers onderweg enige versnaperingen aan, met De kampeerders krijgen nog te horen welke nacht ze overblijven. In ieder geval moeten zij een slaapzak en een luchtbed (liever geen stret cher) meebrengen. Vrijdag 28 augustus is er om 19.00 uur nog een laatste bijeenkomst voor de leiding. Dan worden eventuele wijzigingen in de groepen doorgegeven en het programma voor maan dag wordt alvast besproken. Iedereen wordt om 19.00 uur in Den Donk verwacht. daarnaast nog enige attrakties. Het ligt in de beodeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsorren door b.v. fami lie, vrienden, kennissen of bedrijf. Per afgeleg de kilometer wordt zo een bepaald bedrag vergaard, wat later aan het goede doel wordt af gestaan. Er kan echter ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van 4,- per persoon. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen sponsor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 29 augustus bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3. Op zondag 30 augustu zijn startbewijzen nog verkrijgbaar bij het start- en finishbureau, dat staat opgesteld voor Den Boogaard aan het Sint Jansplein. Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deelne mers voor 17.30 uur terugverwachten bij de finish. VRIJDAG Iedereen wordt om 9.30 uur bij Den Donk ver wacht voor het maken van instrumenten voor de optocht. Dus hamer, schaar, touw e.d. mee brengen. Geen verf meebrengen! Om 12.00 uur moeten de instrumenten klaar zijn, want ie dereen gaat thuis eten. Om 13.30 uur worden de groten verwacht op het St. Jansplein voor de kindermarkt. Vaders, moeders, opa’s, oma’s en andere belangstellen den zijn van harte welkom. Om 16.00 uur wordt de markt gesloten. De groten hebben dan een gezamenlijke maaltijd op het St. Jansplein. Om 17.00 uur gaan zij naar huis om zich klaar te maken voor de optocht. Om 18.00 uur worden zij weer terug verwacht op het St. Jansplein voor de optocht. De kleuters worden om 17.00 uur op het St. Jansplein verwacht voor hun gezamenlijke maaltijd. Om 18.00 uur wordt er dan nog wat gesch minkt, waarna om 18.30 uur de optocht kan vertrekken. De route is: St. Jansplein, Raaad- huisstraat, Herengoedstraat, Oostelvoortjes, Oirschotseweg. Het eindpunt is ’t Draai- boompje waar de disco is. Om 20.30 uur is de jeugdvakantieweek afgelopen en kunnen de kinderen eventueel opgehaald worden. Wij nodigen u allen uit voor deelname aan onze najaarsreis die zal plaatsvinden op maandag 7 september a.s. Vertrek vanaf het St. Jansplein om 8.30 uur met de E.M.A.-tours. Ons reisplan ziet er als volgt uit: 8.30 uur: Vertrek. We rijden over de Haghorst via Diessen naar Middelbeers. Via de depen dance van het nieuwe verzorgingshuis St. Joris met zijn eromheen gebouwde aanleunwonin gen. We kiezen dan richting Vessem, Knegsel en rijden verder binnendoor naar Valkens- waard. Gaan dan langs ’Valkenhorst’ naar Leende Heeze en belanden zo in Asten. Dat is dus een route door de ’Kempen’. 10.00 uur: Koffie met gebak in Restaurant van Hoek in Asten. 11.00 uur: Vertrek voor een route door de ’Peel’ en komen onder andere in de dorpen Vlierden, Deurne, Ysselstein, Venray, Over loon, en belanden tegen de middag in Smakt. Een bedevaartsplaats van St. Jozef. 12.00 uur: H. Mis in de kapel van St. Jozef met als voorganger rektor Pater N. Verbeten, van de Orde der Karmelieten, die tevens een nadere uitleg zal geven over dit bedevaartsplaatsje. 13.00 uur: Koffietafel in het nabij gelegen restaurant ’,t Pelgrimshuis’. 14.00 uur: Na gegeten en gedronken te hebben verlaten we Smakt en rijden naar en door ’Het Rijk van Nijmegen’. We bezoeken de plaatsen Vierlingsbeek (geboorteplaats pastoor van den Boogaard), Sambeek, Boxmeer, Oeffelt, Cuyck, Grave (hier gaan we over de Maas), Bal- goy, Niftrik, Appeltern en Maasbommel. 15.15 uur: Rustpauze met consumptie in Caf ’De Mulder’ aan de Bovendijk. 16.00 uur: Aan vang van een rondrit onder lei ding van deskundige gids door het ’Land van Maas en Waal’, een schitterend gebied tussen de twee bekende rivieren, waar onze gids ons de mooiste plekjes laat zien waar u anders niet komt. 17.15 uur: Even op adem komen met een con sumptie, wederom in Caf ’De Mulder’. 18.00 uur: Vertrek richting huiswaarts, via Dreumel, Maasdriel, St. Andries, Rosmalen, Den Bosch, Haaren, Moergestel. 18.45 uur: Aankomst in ’Den Boogaard’ waar ons om 19.00 uur een goed verzorgd diner zal worden geserveerd om onze hongerige magen te vullen. Wij wensen u smakelijk eten. 21.00 uur: Einde van deze dag, Ieder kan op eogen wijze huiswaarts keren. Kosten voor deelname aan deze dagtocht voor onze leden bedragen 55,- per persoon. U gelie ve dit bij opgave te voldoen. Voor deze dagreis hebben wij 2 bussen gereser veerd. Als deze zijn volgeboekt gaan we een wachtlijst aanleggen. U kunt zich tot uiterlijk zondag 30 augustus aanmelden bij een van onderstaande adressen: J. Meeuwis, Bosstraat 6; J. van Dijk, Past, van Doorenstraat 10; P. Heijkants, Rootven 16; Adr. Jonkers, Schoolstraat 29a; Annie van de Wouw, Kloosterlaan 3; Din Mulders, Heu velstraat 4a; Henr. van Oort, Stokske 1. Het bestuur west u een zeer fijne dag toe! Waarschuwing In de afgelopen weken is de politie diverse keren geconfronteerd met verscheidene vormen van diefstal. Opvallend was daarbij dat er nogal eens grote bedragen aan geld werden ontvreemd. Het is natuurlijk van de gekke dat onverlaten zomaar bij je inbreken, maar aan de andere kant is het ook niet verstandig om zoveel geld in huis te hou den, vaak ook nog zonder dat men dat direct of op korte termijn nodig heeft. En u moet zich ook bedenken dat iedere keer als een dief succes heeft en een fors geldbedrag gevonden heeft, hij gesti muleerd wordt om door te gaan. Wij vragen u dan ook mee te werken om diefstal te voorko men, attent te zijn op uw eigendommen en de dief geen kans of gelegenheid te bieden. Hulp Heel attent werd deze week gereageerd door een buurtbewoner die een man een woning zag bin nenklimmen. Hij wist dat de bewoners op vakan tie waren en belde direct de politie. Die waren snel ter plaatse en konden de ’inbreker’ inreke nen. Het bleek de zoon des huizes te zijn die niet op vakantie was maar zijn sleutel vergeten had. De politie waardeert het echter bijzonder dat de buurt een oogje in het zeil houdt en dan ook daadwerkelijk de politie belt. Beter voor niets dan te laat. Het aantal inbraken in woningen geeft genoeg reden om alert te zijn. Een ander telefoontje leverde wel een echte dief op. Een getuige belde de politie dat hij gezien had dat een jongeman een fiets aan het stelen was uit de fietsenstalling op het station. De dader werd met de gestolen fiets in de kraag gepakt. Als mo tief gaf hij op dat hij een voettocht naar de cam ping te ver vond. Tegen de lamp gelopen Vrijdagnacht rond de klok van drie uur reed een 33-jarige man uit Boxtel tijdens een alcoholcon trole in Oisterwijk tegen de lamp. Hij had te veel aan Bachus geofferd en bleek bovendien al 15 jaar rond te rijden zonder rijbewijs. Voor de politie mensen een reden om hem nog eens extra na te trekken waarbij aan het licht kwam dat hij nog een paar duizend gulden boete moest betalen. Ook moest hij nog enkele weken gevangenisstraf uitzitten. De man werd toen direct ingesloten. Buitengebied In het buitengebied van Oisterwijk en Moergestel in de omgeving van de Oirschotsebaan en de Logt zijn de afgelopen weken diverse diefstallen en inbraken gepleegd. Dit gebeurde zowel 's avonds alsook op klaarlichte dag. Bij het bezoe kerscentrum werd een auto opengebroken en er werd een koffer en een radiocassetterecorder gestolen. Een woning aan de Kollenburgsebaan werd overhoop gehaald door een ongewenste be zoeker die kennelijk uit was op geld. Gelukkig vond hij niets. Bij een inbraak in het Vogelpark Zoals de laatste jaren ook dit jaar weer het Vriendenweekend ofwel de opening van het nieuwe seizoen 1992/1993. Zondag 30 augustus is helemaal voor de jeugd van Audacia. De voetballers die al langer Gd zijn weten wat dit is. Voor de nieuwe leden is het een belevenis en voor de jeugdcommissie een nadere kennismaking met onze nieuwe voetballers en hun ouders. Alle pupillen spelen een wedstrijd terwijl er de gehele dag door muziek is in de feesttent en worden er diverse attrakties opgesteld zodat de jeugd zich heel de dag kan vermaken. Hieronder de wedstrijden die allemaal gespeeld worden tegen R.K.V.V.O. uit Oers. Alle F-pupillen worden uiterlijk om 10.45 uur op het voetbalveld verwacht. De El, E2 en Dl-pupillen worden uiterlijk om 11.45 uur verwacht. Hopelijk kunnen wij een geslaagde jeugddag te gemoet zien. De Jeugdcommissie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3