BENCH 1 ziet u niet op elke hoek van de straat. Dus wel bij Victor Boeren. LIES FREIJSE-ANTONIS TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Avondopleidingsschool Drs. M. Denissen Weekmarkt Moergestel wordt vrijdag 4 september met 300 kooplieden uitgebreid Kankerbestrijding collecteert voor beter leven kankerpatiënt Geslaagd K.V.O. Moergestel Twee verdwenen Moergestelse klokken augustus 1992 kinderen en kleinkinderen Freijse Dankbetuiging Op 27 augustus is het een jaar geleden dat wij plotseling afscheid moesten nemen van onze lieve moeder en oma In dankbare herinnering aan haar zal op zondag 30 augustus 1992 om 11.30 uur een eucharistieviering gehouden worden in de kerk van St. Jan Onthoofding te Moergestel. Moergestel, augustus 1992 Kerkstraat 17 De praktijk van tandarts Stieger is in de week van 31 augustus tot 4 september gesloten. Voor het fijne vertrouwen dat vele van u in de achter ons liggende jaren aan ons hebben gegeven willen wij u langs deze weg heel hartelijk bedanken. Door gezondheidsredenen genoodzaakt hebben wij vlak voor de vakantie de beslissing moet nemen om onze bakkerijen en winkels te Oirschot en Moergestel te sluiten. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door tandarts de Haan, Kloosterlaan 1, tel. 1919. Afscheid Zuster Joke Bereikbaarheid pastor Protestantse Gemeente Oisterwijk MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1992 PAGINA 2 I.S. JOHN EN WILL MENSINK w Bench is kritisch op <ic keuze van haar dealers. En Victor Boeren selek- teerd haar leveranciers zorgvuldig. Geen wonder dat u Bench hij Victor Boeren ziet. Dat is dubbele top kwaliteit onder één dak. ALLEEN BISSCHOP ZWI J SENSTRAAT 1 1 1 I 1 1 I 1 1 i 1 i TILBURG. TELEFOON 013-421666, STIJLMEUBELEN INTERIEURADVIEZEN WOONACCESSOIRES WONINGTEXTIEL Eigen parkeerterrein t.o. showroom 4 1 e 1 1 c 1 L I 1 S V X I 8 I o v fi Is d V n F k c v F h t< v V A 1: d ti s Evenals voorgaande jaren verzorgt Rien Denis sen een aantal cursussen die opleiden voor offi cieel erkende staatsdiploma’s. Een gedegen en deskundige aanpak staat hierbij voorop. Door de kleinschalige aanpak is een individueel op maat gesneden studie-advies en een doelgerich te studiebegeleiding mogelijk. Dat onze oplei dingen tot resultaat leiden, bewijst het grote aantal geslaagden elk jaar weer. Bij alle cursus sen ligt dit percentage n twee keer hoger dan het landelijk gemiddelde. Het afgelopen jaar slaagde bijvoorbeeld 80% voor Middenstand, 90% voor basiskennis Boekhouden en 90% voor M.B.A. Conclusie: als u bij ons een opleiding volgt, kunt u ervan verzekerd zijn dat u studeert met de nieuwste ontwikkelingen en exame neisen op elk vakgebied en met het beste stu- diematerieel. De opleidingen die het komende jaar worden gegeven zijn: - Middenstand - Basiskennis Boekhouden - Praktij kdiploma Boekhouden - M.B.A. - Praktijkdiploma Marketing - NIMA-A Hebt u interesse, doch komt u er bij het ma ken van die keuze niet uit: vraag ons dan al tijd om een vrijblijvend advies. Dit kan door te schrijven naar: M. Denissen, Raad huisstraat 18, 5066 AP te Moergestel. Even tueel kunt u ook bellen naar 04243 - 3550. Op 1 september a.s. gaat Zuster Joke Moer gestel verlaten om in Tilburg van een zeer wel verdiende rust te gaan genieten. Zij heeft dan 18 jaar onafgebroken voor de huishouding op de pastorie gezorgd. Toen ze 65 jaar werd was ze nog dermate vitaal dat ze graag nog wilde blijven. Inmiddels is ze bijna 10 jaar verder en dan eens komt er een moment dat de werkzaamheden door iemand anders overgenomen gaan worden. Zuster Joke was vooral ook al die tijd ’het ge zicht’ van de pastorie. Velen stond zij er te woord en het was altijd gezellig bij haar. Onget wijfeld zullen er daarom heel wat mensen zijn die haar gedag willen zeggen. Op zondag 6 september a.s. zal er na de H. Mis van 11.30 uur gelegenheid zijn om op in formele wijze in het parochiecentrum samen met Zuster Joke een kopje koffie te drinken en van haar afscheid te nemen. Iedereen is daarbij van harte welkom. Omdat Zuster Joke vanaf 1 september a.s. niet meer op de pastorie woont heeft dat ook gevol gen voor de bereikbaarheid van de pastor. De nieuwe hulp op de pastorie zal niet meer altijd aanwezig zijn en daarom kan het gebeuren dat u verbonden wordt met een antwoordapparaat. U wordt dan verzocht de boodschap goed te be luisteren en zo nodig een speciaal nummer te bellen zodat de pastor via een z.g. ’pieper’ op geroepen kan worden. U wordt dan door hem zelf teruggebeld. In de regel is de pastor altijd ’s avonds bereik baar tussen 18.00 en 19.00 uur. Door de leiding van de Jeugd vakantieweek werd bij de gemeente een verzoek ingediend om de jeugdvakantiemarkt te laten samengaan met de weekmarkt. Er werd contact opgenomen met de marktkoo plieden die hier spontaan op reageerden. On danks dat ze die middag veel concurrentie verwachten van de 300 jeugdige kooplieden willen ze hier graag aan meewerken. Er werd zelfs door de gezamenlijke kooplieden voor alle kinderen die aan de jeugdvakantie- week deelnemen een verrassing in het vooruit zicht gesteld. Deze zijn tegen speciale bonnen, die door de leiding van de jeugdvakantieweek worden uitgereikt, op de markt van 4 septem ber af te halen. Voor deze markt worden voor kramenverhuur C. van Dijk gratis kramen ge plaatst. Namens de gezamenlijke marktkooplieden, Marktmeester Ad Nou wens en info: Mevr. R. Rooyakkers, tel. 2228 of mevr. D. de Brouwer, tel. 1873. De jaarlijkse collecte voor de kankerbestrijding valt dit jaar in de week van 31 augustus tot en met 5 september. Motto van de collecte is: ,’n Beter leven voor kankerpatiënten’. Uw geld wordt namelijk onder meer besteed voor ont wikkeling van minder belastende behandelin gen, voor begeleiding van kankerpatiënten en voor voorlichting. Wilt u meer weten, lees dan de folder die u een dezer dagen in de bus krijgt, of kijk naar de Socutera-uitzendingen van de Nederlandse Kankerbestrijding op Nederland 3 op zondag 30 augustus om 12.45 uur en op woensdag 2 september om 20.20 uur. De Nederlandse Kankerbestrijding rekent ook lit jaar weer op uw gift. Uw geld wordt goed nest eed. Nog even dit: iedere collectant zet zich >eheel belangeloos in. Johan van de Sande is in Utrecht geslaagd voor het ondememersdiploma van het beroepsgoe deren vervoer. Tevens slaagde hij te Teteringen voor het A.D.R.-certificaat, vervoer gevaarlijke stoffen. Proficiat! Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdiensten: Op zondag 30 augustus begint de dienst in de Kivitslaan om 9.30 uur. Dr. A. van Peski uit Tilburg leidt deze dienst. De dienst in de Kerkstraat begint om 10.15 uur. Ds. Roobol gaat in deze dienst voor, waa rin gedoopt zal worden. I.v.m. de vakantie is er geen kinderneven- dienst. Wel crche in de Kerkstraat. van zonaag z.üu tot maandag z.30 uur. zaterdag 29 augustus: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 zondag 30 augustus: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Veer het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en ’n Uitgebreid pakket met info over zwan- gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: dl. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 «Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10,00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr Stokske4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: mat/mvr 19.00-19.30en natel, afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00 Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar. Zondag 6 september Oogstdankfeest om 10.15 uur in het Natuurtheater te Oisterwijk. Thema: ’Samen leven, samen delen’. Dinsdag 8 september onze jaarlijkse fietstocht. We vertrekken om 9.30 uur (half 10) op het St. Jansplein en zijn om 17.00 uur weer terug. Waarheen? Een verrassing! Afstand ong. 50 km. Lunchkosten voor eigen rekening. Indien nog niet opgegeven dan vr 5 september bij het bestuur. P.S. Bij de yoga-groep is op woensdagmorgen weer plaats voor nieuwe deelneemsters. On kosten 160,- per jaar. Ook voor niet-leden K.V.O. Opgave en Feest van Sint Jans Onthoofding Patroon van de parochie Preek: Pastor H. van den Broek Themavieringen: In de voetstappen van Jo hannes Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Pastor Leo Kerssemakers; Pieter Roozen; Erik de Laat; Ad van de Wouw e.v. Tillie van den Berk; Mgd Jozef van de Langen- berg e.v. Jo Vermeer; Piet van Berkel e.v. Cor Smans; Ties Mallens e.v. Riek Verhoeven; Mgd Martinus van den Boogaart; Hubertus Pi- cokrie e.v. Nellie Aarden; Piet van Gerven e.v. Nel van Dijk; Mgd Antonius van de Pol e.v. Adriana Schellekens; Maria van de Wouw- Schilders; Frans Roosen e.v. Gerdina van Re- munt. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. Jgt Elisabeth Wolfs-Snoeren; Jgt Maria Snoeren en overl. fa milie; Jolanda Berkelmans; Mgd Henk van Hest; Mgd Lucia van Haaren-Spaninks; Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Louis van Gils e.v. Adriana Ketelaars; Mgd Cornells Schoen makers e.v. Cor Op ’t Hoog; Henrikus de Beer- van den Bruggen Amerika); Mgd Johannes van Krieken. 11.30 uur: 1ste Jgt Lies Freyse-Antonis; Adria- nus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas; Overl. ouders Denissen-Damen; Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel. Dinsdag: Mgd Johanna van Laarhoven-van den Bosch; Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Adriana Mutsaars; Jozef van de Langenberg e.v. Jo Vermeer; Overl. ouders Wolfs- Nooijens. Donderdag: Arthur en Walter Thissen; Overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Martinus van den Boogaart; Mgd Catharina Helmer-Rijnen. Vrijdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor oude ren. Mgd Huberdina van Rijzingen-van Krie ken; Cornelis van Tuijl. Maandag: Doopvoorbereiding. Dinsdag: Liturgiegroep. Donderdag: Huwelijksvoorbereiding In het nieuwe nummer van ’De Kleine Meije- rij’, het blad van de gelijknamige heemkundek ring, schrijft A.P. Wolfs over de oude Moergestelse Tiendklok uit 1782 en over de klok van het klooster St. Stanislaus uit 1889. Beide klokken zijn in de oorlogsjaren door de bezetter meegenomen en wellicht omgesmolten tot geschutslopen. Jan Becx geeft in dit nummer een aantal aan vullingen op zijn eerdere artikelen over de Moergestelse familie Becx en mr. Bekius be handelt de totstandkoming van het Drongelens kanaal ten noorden van Helvoirt. Aandacht wordt ook weer besteed aan de Uden- houtse Krijtenmolen, terwijl het blad wordt ge vuld met boekbesprekingen en boekaan kondigingen. Tenslotte wordt een vraag gesteld, en eenieder kan daarop reageren, over oude Driekoningen- gebruiken en driekoningenliedjes. Reacties graag bij P. Wuisman, Durendaaldreef 14 te Oisterwijk (5062 LW). Voor belangstellenden is dit nummer verkrijg baar bij de SparMart, Rootven te Moergestel. Kosten 7,-. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 29 augustus: P Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2