Reconstructie van het Rootven Openluchtmis en inwijding kapel KETELAARS BRILLEN Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 i ra Aphrodite gi ■SlssssssssssiS Ei 0 Vrienden-weekend Audacia Kruisvereniging Moergestel organiseert een cursus ’Autogene training’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1992 - 17e Jaargang - Nr. 727 Voor noodgevallen zijn wij bereikbaar Prettige vakantie! Wegens vakantie zijn wij van 17 t/m 29 augustus gesloten! Informatiekeet Ongemak V erkeersomleiding Na het realiseren van de omleiding voor het doorgaande verkeer buiten de dorpskern om, via de Akkerweg naar RW58, is het mogelijk gewor den om de verkeersfunctie van een aantal voormalige provinciale we gen binnen ons dorp te verminderen ten gunste van de verblijfsfunctie op deze wegen. Om dit in de praktijk vorm te geven heeft het gemeentebestuur in 1989 een totaal-plan opgesteld waarin deze doelstellingen waren verwerkt en waarin was opgenomen de herinrichting van het St. Jansplein en de daarop aansluitende wegen zoals de Raadhuisstraat, Kerkstraat en het Rootven. Het totaal-plaan is dermate omvangrijk dat gefaseerde uitvoering nood zakelijk is. Rootven Werkplanning Huidverzorgingsinstituut Zaugi a 013-434907 KS TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 3 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Ongetwijfeld zullen er voor u tijdens de uitvoe ring vaan het werk een aantal vragen komen waarover u genformeerd wilt worden. Daarom zullen wij nabij het pand Rootven 74 een ’infor matiekeet’ inrichten waar u terecht kunt met al uw vragen over het werk. Verder zijn er de hele werkdag medewerkers aanwezig die u voldoende over de gang van za ken kunnen inlichten en met u naar oplossin gen kunnen zoeken voor uw specifieke probleem. Gezien het grote gemeenschappelijke belang vertrouwen wij er op dat wij in een goede sa menwerking met alle belanghebbenden de her inrichting van het Rootven binnen de geplande tijd tot een goed einde kunnen brengen, zodat we in mei 1993 een straat hebben waar het voor een ieder veiliger en prettiger is om te winke len, te verblijven, dan wel te wonen. Het gemeentebestuur den van uitvoering beperkt mogelijk. Het door gaande gemotoriseerd verkeer wordt tijdens de hele periode omgeleid via de Akkerweg en de Schoolstraat. Voor de (brom) fietsers zal een omleiding via de Kloosterlaan worden aangege ven. Ook het openbaar vervoer zal een andere route moeten nemen. Tijdens de werkperioden (sep tember t/m december 1992 en maart t/m mei 1993) zal de bushalte ter hoogte van de hui- nummers Rootven 47/74 komen te vervallen. De BBA bussen rijden in de periode van 24 au gustus tot 4 september via de Akkerweg en de Schoolstraat. Tijdens de periode van 4 septem ber tot 4 december en van 1 maart tot medio mei via de Kloosterlaan. Nabij de aansluiting van het Rootven en de Kloosterlaan zal tijdelijk een bushalte worden geplaatst. Verdere informatie hierover zal op de halteplaatsen worden aangegeven. namenlijk elftallen van Oirschot Vooruit. Zaterdag 29 augustus ’vriendendag’. Allerlei sa mengestelde elfstellen (ook van niet-leden) spe len vanaf 10.00 uur een toumooi uitmondend in een grandioze feestavond vanaf 20.00 uur. Zondag 30 augustus ’jeugddag’. Vanaf 10.30 uur meten de jeugd- en pupillenelftallen zich met bevriende verenigingen uit de regio. Om 11.30 uur begint in de tent het Friihshoppen met het gerenommeerde orkest ’Die Torfgraber Kapelle’ uit Kaatsheuvel en heeft er presentatie van de sponsoren plaats. - Ht kruispunt Rootven/Krijtestraat van 14 maart tot 29 april. Wanneer de werkzaamheden worden uitge voerd in het wegdek waaraan u woont zult u on getwijfeld hiervan een aantal ongemakken ondervinden. Zo zal het best mogelijk zijn dat u uw auto enkele dagen niet in de garage zult kunnen plaatsen. Uit het voorgaande tijdschema kunt u bepalen wanneer dit voor u geldt, zodat u mogelijk tij dig maatregelen kunt nemen. Tevens zal uw woning/winkel tijdelijk moeilij- ker bereikbaar zijn. Wij zullen echter alles in het werk stellen om deze voor u onprettige za ken tot een minimum te beperken. Wij hopen, daar waar nodig is, in een goede samenwerking met u tot een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te komen. Tijdens de uitvoering zal het verkeer worden omgeleid. Bedienend verkeer blijft in de perio- In onze jachtige en prestatiegerichte samenle ving zijn stress en spanning de oorzaak van veel voorkomende lichamelijke en psychische klach ten. De mens die te gespannen leeft, verspilt zijn energie en verzwakt zijn natuurlijke weerstand, waardoor er een verhoogde vatbaar heid voor infectieziekten en hart- en vaatziek ten ontstaat. Ook kan men vaak maag- en rugklachten en zulksgelijks aan spanningen toeschrijven. Autogene training helpt de mens een harmo nisch evenwicht te vinden tussen spanning en ontspanning en zijn stressdrempel te verhogen. Het is een geconcentreerde zelfontspan- ningsmethode voor de westerse mens, die geba seerd op filosofie of religie, maar rationeel en medisch verantwoord: een gezond alternatief is voor tranquillizers, slaapmiddelen en pijnstil lers. De kunst van het ontspannen blijft je leven lang waardevol, ongeacht leeftijd, geslacht of be roep. De cursus wordt georganiseerd door de Kruis- verenigingg Moergestel en omvat 12 lessen van 2 uur. Zij wordt op maandagavond vanaf 14 september 1992 in groepsverband (8-12 perso nen) gegeven door mevrouw Nelly Vermelt- foort uit Waalre. Dé kosten zijn 75,- voor leden van de Moer- gestelse Kruisvereniging en 135,- voor niet- leden. Informatie en opgave bij mevrouw Marianne van den Meijdenberg, tel. 3790 of de heer Wal ter Smetsers, tel. 3669. Toelating geschiedt op volgorde van inschrij ving. Zaterdag 15 augustus werd onder enorme belangstelling wederom een openluchtmis opgedragen op de open plek achter de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg. Naar verwachting tussen de 900 en 1000 gelovigen namen aan de viering deel die werd voorgegaan door pastor H. van den Broek. Tijdens de H. Mis werd door de pastor, in het bijzijn van ’n aantal Oud- Indiëgangers, de herstelde Maria-kapel opnieuw ingewijd. Als traditionele opening van het nieuwe voetbal seizoen heeft er op virjdag 28, zaterdag 29 en zon dag 30 augustus het Vrienden-weekend van Au dacia plaats. Er zijn dan diverse aktiviteiten op de velden aan de Molenstraat waarvoor de feest tent weer wordt opgebouwd. Iedereen is daarbij van harte welkom om kennis te maken of te ver nieuwen met deze bloeiende sportvereniging. In grote lijnen ziet het programma er als volgt uit: Vrijdag 28 augustus 18.30 uur seniorenvoetbal. De elftallen van Audacia meten zich tegen voor- Gezien de staat waarin vooral het asfaltgedeelte van het Rootven zich op dit moment bevindt is het technisch gezien een noodzaak om dit deel van het totale plan als eerste in uitvoering te ne men. Na inspraak van de direct omwonenden is het reconstructieplan van het Rootven nader uitgewerkt. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 23 juli j.l. een krediet van 779.000,- beschikbaar gesteld voor het uitvoe ren van deze eerste fase. Dit betreft het gedeel te van het Rootven vanaf de Raadhuisstraat tot aan de Kloosterlaan. Bij deze werkzaamheden krijgt het Rootven een totaal nieuw profiel, van gevel tot gevel. Vooral voor het doorgaand ver keer wordt het onaantrekkelijker gemaakt om de route via het Rootven te volgen. Voor de overige verkeersdeelnemers wordt het aantrek kelijker om in het gebied te verblijven. Daarbij wordt vooral aan de voetganger en de fietser meer aandacht geschonken ten koste van het gemotoriseerd verkeer. Bij reconstructie zullen het huidige asfalt en de grijze betontegels plaats maken voor een wegdek bestaande uit een com binatie van gebakken en genuancueerde beton- klinkers. Naar ons oordeel zal deze wegverharding een vriendelijker karakter uit stralen. Dit is uiteraard niet alleen met verhar- dingsmaterialen te bereiken. Daarom zal er veel aandacht worden geschonken aan het inpassen van bomen en overig groen. Er komen aan bei de zijden van de rijbaan, in de parkeerstrook, bomen. Met de omwonenden zal in onderling overleg worden bezien waar het mogelijk is an dere beplantingen zoals hagen e.d. terug te la ten keren in het straatbeeld. Tevens zal de nodige aandacht worden besteed aan de open bare verlichting en overig wegmeubilair. Naast doelmatigheid dient dit ook een positieve bij drage te leveren aan het totaalbeeld van de om geving. Zoals het zich nu laat aanzien zullen de werk zaamheden op 25 augustus beginnen. Er wordt doorgewerkt tot 4 december 1992. Het werk is dan nog niet gereed, maar om geen overlast van opgebroken weggedeelten te hebben tijdens de winterperiode worden de werkzaamheden stil gelegd om op 1 maart 1993 weer te worden her vat. Naar wij verwachten zullen de werkzaamheden medio mei 1993 geheel zijn af gerond. Uiteraard zal het Rootven niet in zijn geheel worden opengebroken. Dit zal in 6 delen wor den gedaan. De huidige plarming van de werkzaamheden is als volgt: - De verkeersmaatregelen op de Tilburgseweg worden eind augustus begin september uit gevoerd; - Het gedeelte van de Raadhuisstraat tot aan de Pr. Margrietstraat van 25 augustus tot 9 ok tober; - Het kruispunt Rootven/Pr. Margrietstraat van 7 oktober tot 23 oktober; - Van de Pr. Margrietstraat tot de Pr. Ire- nestraat van 20 oktober tot 4 december 1992; - Het kruispunt Rootven/Pr. Irenestraat van 1 maart tot 19 maart 1993; - Van de Pr. Irenestraat tot de Krijtestraat van 16 maart tot 16 april; Schoolstraat 5 JmM Moergestel‘Tjgjjyï Tel. 04243-1474./*^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1