1 Maria-kapel weer in gebruik i I 1 M I i Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 Aphrodite KETELAARS BRILLEN Vrienden-weekend Audacia Fietsen en wandelen in ’Brabant’ Drukke weken voor Gilde St. Sebastiaan en Barbara Prettige vakantie! Zaterdag 15 augustus: inzegening en openluchtmis Moergestel nog steeds op kop in Omroep Brabant Streekspel ’Moergestel-Nieuws’ meivakantie... IH WOENSDAG 29 JUL11992- 17e Jaargang - Nr. 726 TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 5 Woensdag 26 augustus hopen we onze accu weer ’n beetje te hebben opgeladen en komen we weer terug. Vanwege de vakantie zal ’Moergestel-Nieuws’ op de woensdagen 5,12 en 19 augustus NIET verschijnen. Bewaar dit nummer daarom zorgvuldig, want hierin staan o.a. de weekenddiensten van de artsen en de parochieberichten (zoals kerkdiensten) voor de komende drie weken. wi Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel^ Tel. 04243 -1474^ Zaterdag 15 augustus o 1 i||. 12 Moergestel KQ I voor gevonden, zo heeft Omroep Brabant be loofd. Vorig jaar wist Moergestel de finale te bereiken, om daarin als torenhoge favoriet vreselijk door het ijs te gaan. De 1992-equipe - bestaande uit Cis Coenen, Jacques Stroucken, Wil Oerlemans, Leon Loos veld en Tom Tacken - zint op revan che. Het Omroep Brabant Streekspel wordt iedere zondag uitgezonden om 12.00 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Het waren drukke weekeinden voor het Gilde be gin juli. Op kermismaandag koningschieten bij Gildehuis ’t Stokske. Jacques Akkermans werd de nieuwe koning. Zaterdag 11 juli het traditionele koninginschie- ten, een tiental Gildezusters hanteerde de hand boog om de koninginnevogel naar beneden te ha len vanaf 10 meter hoogte. Na ongeveer een half uur was Gildezuster Toos Wolfs-van den Hout de gelukkige. Door de Hoofdman werd haar het zil veren koninginneschild opgespeld. Zondag 12 juli werd door het bijna voltallige Gil de deelgenomen aan de kringgildedag bij Gilde St. Joris te Oirschot. In de stromende regen werd de ingekorte optocht meegelopen, toen het weer Nieuwe brochures boordevol informatie Speciaal voor wandelaars en fietsliefhebbers heeft de Provinciale VW Brabant onlangs twee nieu we brochures uitgebracht. In de brochures staan alle fiets- en wandelroutes vermeld die bij de Brabantse WV-i-kantoren verkrijgbaar zijn. Ook informatie over de leng te van de routes, de prijs, de startplaats en de be reikbaarheid per openbaar vervoer is er makke lijk in te vinden. Bovendien zijn alle fiets- en wandelevenementen die in Noord-Brabant geor ganiseerd worden in de brochures opgenomen. De Provinciale VW Brabant, in samenwerking met de busmaatschappijen Zuid-Ooster en BBA, speelt met deze twee nieuwe brochures in op steeds toenemende vraag naar fiets- en wandel mogelijkheden. Deze milieu-vriendelijke recrea tiemogelijkheden blijken immers steeds populair der te worden als vrijetijdsbesteding. Noord-Brabant heeft prachtige fiets- en wandel paden. Hierop zijn vele tientallen routes van uit eenlopende aard uitgezet. Wat dacht u bijvoor beeld van de wandelroutes ’Antiekroute’ in Bre da, ’de Lindwandeling’ in Oisterwijk of de ’Apostelroute’ in Helmond? Of als u met de fiets erop uit wilt de ’Siberië-route’ in Oss, de ’Populieren-route’ in Den Bosch of de ’Campina-route’ in Eindho ven? Al deze en nog vele andere goed beschreven fiets- en wandeltochten zijn voortaan overzichte lijk terug te vinden in de nieuwe brochures ’Fiet sen in brabant’ en ’Wandelen in Brabant’ van de Provinciale VW Brabant, gratis verkrijgbaar bij alle VW-i-kantoren. wat beter werd gingen de schietwedstrijden als nog door. Op het onderdeel viertal schieten werd een 2e prijs behaald met 81 punten. Frans van der Sande Jr. wist bij het personeel- schieten (meeste punten over 15 pijlen) een 3e prijs te bemachtigen, 70 punten. Zondag 19 juli maakte het Gilde zijn opwach ting te Biest-Houtakker waar Gildeheer Koos van Elderen, met respect, Dom. Jac van Elde- ren Regulier Kannunik van St. Johannes van Latharanen, zijn 40-jarig priesterfeest vierde. Sinds 1 ¥i jaar is hij pastor in de parochie van de H. Antonius van Padua. Samen met het Biestse Gilde Onze Lieve Vrou we Broederschap werd de Jubilaris naar de kerk begeleid waar door hem een plechtige Eucha ristieviering werd opgedragen. Tijdens deze vie ring werd door de jubilaris het nieuwe Gildevaan van Gilde O. L. Vrouwe Broederschap op plech tige wijze gewijd. Na de plechtige dienst in de kerk werd buiten de kerkdeur de Vendelgroet ge bracht aan de jubilaris om vervolgens via een Er ehaag, door Gildebroeders gevormd, te vertrek ken naar zaal ‘Den Bolck’ waar hem door het Pa rochiebestuur een receptie werd aangeboden. Dat Koos in Biest-Houtakker een gewaardeerd priester is bewees de drukbezochte receptie. Gilde St. Sebastiaan en Barbara is dan ook erg blij dat ze door het Parochiebestuur van Biest- Houtakker in de gelegenheid werd gesteld haar Gildeheer op dit jubileum te mogen vergezellen om hiermede haar waardering te uiten voor de ze eenvoudige en sociaal bewogen priester en Gil- devriend. Als traditionele opening van het nieuwe voetbal seizoen heeft er op virjdag 28, zaterdag 29 en zon dag 30 augustus het Vrienden-weekend van Au dacia plaats. Er zijn dan diverse aktiviteiten op de velden aan de Molenstraat waarvoor de feest tent weer wordt opgebouwd. Iedereen is daarbij van harte welkom om kennis te maken of te ver nieuwen met deze bloeiende sportvereniging. In grote lijnen ziet het programma er als volgt uit: Vrijdag 28 augustus 18.30 uur seniorenvoetbal. De elftallen van Audacia meten zich tegen voor namenlijk elftallen van Oirschot Vooruit. Zaterdag 29 augustus ’vriendendag’. Allerlei sa mengestelde elfstellen (ook van niet-leden) spe len vanaf 10.00 uur een toumooi uitmondend in een grandioze feestavond vanaf 20.00 uur. Zondag 30 augustus ’jeugddag’. Vanaf 10.30 uur meten de jeugd- en pupillenelftallen zich met bevriende verenigingen uit de regio. Om 11.30 uur begint in de tent het Frühshoppen met het gerenommeerde orkest ’Die Torfgraber Kapelle’ uit Kaatsheuvel en heeft er presentatie van de sponsoren plaats. Ook na de vierde speelronde, gaat het team van Moergestel nog aan kop in het Omroep Brabant Streekspel. Namens Midden-Brabant kwam Gil- ze en Rijen afgelopen zondag niet verder dan acht punten, tien minder dan Moergestel twee weken geleden wist te halen. Aan het Streekspel doen telkens vier teams mee. Een uit Noord-Oost- Brabant, een uit Zuid-Oost- Brabant, een uit West-Brabant en een uit Mid den-Brabant. Na negen voorrondes vindt op 6 september de finale plaats, met daarin het beste team uit iedere regio. Moergestel moet daarom de komende weken de volgende Middenbrabantse ’tegenstanders’ voor zien te blijven: Drunen (fi nalist 1990!), Berkel-Enschot (debutant), Oister wijk, Goirle (vorig jaar net door Moergestel uit de finale gehouden!) en Hooge en Lage Mierde. Vooral Drunen en Goirle zijn te vrezen, temeer omdat het aantal van achttien punten niet spec taculair hoog is. Alhoewel: uit de andere regio’s wist tot nu toe enkel Oosterhout (West-Brabant) eenzelfde score te bereiken. Dit jaar doen aan het Streekspel ook kinderteams mee uit dezelfde gemeenten. Het beste kinder- team krijgt vier punten. Onze ploeg van Basis school de Bienekebolders wist dit inderdaad voor elkaar te boksen, en zo de Moergestelse eindstand op 18 te brengen. Zou wel eens heel belangrijk kunnen zijn. Overigens: in de voorronde met Moergestel is een hinderlijke fout geslopen. Na de uitzending ble ken slechts 29 vragen te zijn gesteld, in plaats van dertig. Indien nodig, wordt na de laatste voorronde hier een ’eerlijke oplossing’ De jubilaris ontvangt de vaandelgroet. V.l.n.r. Koning W. van den Biggelaar, jubilaris Koos van El deren, hoofdman J. van Dijck. Vrijdagmorgen jl. werd de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg weer in gebruik genomen nadat deze ’n drietal weken geleden weer eens het mikpunt was geweest van vandalisme. Met voortvarendheid werd er na de brand gewerkt om alles op tijd in gereedheid te brengen, en het moet gezegd: het ziet er piekfijn uit! Het nieuwe dak... de nieuwe bankjes... het oogt allemaal per fect. Ook ’n alarminstallatie en brandmelder is aangebracht. Via allerlei aanbiedingen en schenkin gen kon de kapel opnieuw worden ingericht. Van het goede gebruik om jaarlijks op 15 augustus een openluchtmis te celebreren op de plek ach ter de kapel wordt dit jaar tevens gebruik gemaakt om de kapel omnieuw in te zegenen. (Zie verder de Parochieberichten op pagina 2). L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1