Jeugdcircus ’II Grigio’ Haaren weer van start I I s> ONRAAD snel gemeld zo gedaan i I i Samen er iels aan doen i uaa si usAlupsi^j Buiwo^jooa Cl ua ai|i|od ap uba >jeez L.R. F.E.V.I.O.R. Van 1 augustus tot en met 16 augustus PV Over Berg en Dal Judo vereniging St. Jan Versnelde één- en tweejarige MAVO-, HAVO- en VWO- opleidingen fietsers... dat zijn 1 K*** HAAREN - Met de nieuwe circusproduktie ’Circus in de piste, in de lucht en op de tribune’ opent het Haarense Jeugdcircus ’II Grigio’ op zater dag 1 augustus zijn 31ste circusseizoen. Zeemeermin Circussoep Knorretje S.V. Roef! Honk, Soft-, Peanutbal Brochures f 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 JUL11992 PAGINA 9 Bas Afgelopen maandag was de laatste trammgsavond van dit seizoen. De zaal is gedurende de vakan tie dicht. Op maandagavond 7 september is er weer gele genheid om te trainen. Het bestuur wenst iedereen een prettige va kantie. D 0> Uiteraard laten de clowns dit jaar vooral het jeug dige publiek niet in de steek. Verschillende ma len komen ’De Rigoletto’s’ met hun grappen en grollen in de piste en er wordt zelfs gefluisterd dat ze Wilhelm Teil meebrengen. Verder maken ’De Paloma’s’ met hun witte dui ven, de artiesten op de bal en op de fietsen, de ei genwijze geitjes, de koorddanseressen en het (fi ve) circusorkest van elke voorstelling een waar circusfeest. Verscheidene ruiters en amazones van onze ver eniging hebben de afgelopen weken deelgenomen aan diverse wedstrijden en concoursen-hippique, die werden gehouden te Tilburg (organisatie Spo- na), Klundert en Deurne. De meest opvallende resultaten luiden als volgt, Spona, 28 juni 1992: Achttal F.E.V.I.O.R. 1 klasse Licht.. 7e prijs Ineke Appeldoorn met Lucky (L 1-dr.) 3e prijs Jan van den Bosch met Guppie (B 2-dr.) 3e prijs Dries Roefs met Greg (L 2-dressuur) 5e prijs Jac. Donkers met Gento (B-springen) 7e prijs Klundert 3 juli 1992: Jac. Donkers met Gento (B-springen) le prijs Deurne 3 juli 1992: Jan van den Bosch met Guppie (B 2-dr.) 3e prijs Dries Roefs met Greg (L 1-dressuur) 3e prijs Geertje Roefs met Grets (B 2-dressuur) 4e prijs Dennis v. Mensvoort Exclusief (L 1) 5e prijs Dries Roefs met Grets (B-springen)le prijs Jan van den Bosch met Guppie (idem) 12e prijs Prijswinnaars, proficiat! Aanstaande zondag vindt het kringconcours, dat wordt georganiseerd in samenwerking met de af deling Oirschot plaats; dan zullen ook de beslis singen vallen aangaande de Kringkampioenen en de afvaardigingen van het Bondsconcours. We hopen op de komst van zoveel mogelijk sup porters. Zondag 5 juli stond Houdeng, een afstand van circa 136 kilometer, voor onze jonge duiven op het programma. In de vereniging werden in to taal 278 duiven ingemand. Ten opzichte van vo rige week een daling van 51 duiven. Oorzaak hiervan was de verwachte weersomstandigheden (regen). Dit viel gelukkig erg mee, zodat om 11.00 uur met een kalme noordoosten wind en bij 21 graden Celcius de duiven in vrijheid gesteld konden worden. Het werd een vrij vlot verlopen vlucht, alleen de eerste duif lag ver vooruit. Leo van de Branden, Rootven, draait zijn witkop om 13.02.15 en pakt hiermee naast de eerste prijs in de vereniging ook de eerste prijs in het Sa menspel op 1260 duiven. In de vereniging ligt de ze duif ruim 6 minuten los (tweede prijs 13.08.38). De laatste prijs in de vereniging gaat naar Ad Damen om 13.24.37. Henk Schepens pakt ze als aan een touwtje, vorige week al 28 van de 71, nu 19 van de 41 gezette duiven. Verenigingsuitslag: L. van den Branden R, 1, 33, 38 (13 mee) H. Schepens 2, 3, 7, 14, 17, 19, 22, 23, 26, 28, 30, 32, 34, 41, 42, 43, 58, 59, 67 (41 mee) L. van Boxtel 4, 6, 16, 31, 45, 54, 69 (28 mee) J. van Drunen 5, 8, 9, 21 (19 mee) L. Kennes 10, 11, 27, 47, 50, 53, 65 (36 mee) L. van de Ven 12, 39, 60, 64 (17 mee) J. van Hulten 13, 40 (10 mee) L. van den Branden K, 15, 46, 48 (21 mee) J. Smolders 18, 49, 51, 52 (18 mee) Th. Colsen 20, 24, 25, 55, 56, 57, 63, (34 mee) A. Damen 29, 70 (8 mee) A. Westgeest 35, 36, 44, 61, 68 (25 mee) L. Heeffer 62 (7 mee). Op maandag werd de tot tweemaal uitgestelde fondvlucht vanuit Limoges (700 kilometer) gelost in Creil (321 kilomter). In de vereniging werd hieraan door 1 deelnemer deelgenomen met 8 duiven. In het samenspel pakt L. Kennes op 114 duiven prijs 25. Het zal u, Hooggeëerd Publiek, zeker verbazen wanneer u op een gegeven moment zeemeermin nen door de circuskoepel ziet zweven. Het is waar dat deze nimfen zich het meest behaaglijk voelen in de buurt van het water. Omdat Jeugd circus Tl Grigio’ één groot sprookje is, moet u er niet versteld van staan dat deze wonderlijke din gen in Haaren gebeuren. Vertederend, sensationeel en artistiek is het op treden van de achtjarige Marloes en haar even oude vriendin Mariene. Op een klein plateau laat dit duo zien wat acrobatiek op hoog niveau be tekent. Voordat het zover is dat een circus eenmaal kan spelen, moet er heel wat gesjouwd, gebouwd en geregeld worden. Jeugdcircus Tl Grigio’ heeft daar een team van veertig enthousiaste medewer kers voor. Tot de club behoren veelal oud-arties- ten die heimwee kregen naar ’hun’ circus en zich nu verdienstelijk maken buiten de piste. Een ge wezen clown zorgt nu bijvoorbeeld voor belich ting en geluid en traint in de avonduren de tram poline-springers. Een oud-acrobaat die van zijn tien jaar optreden sterke spieren heeft overgehou den zien we nu de kratten met limonade naar de circusrestauratie transporteren. Die vroeger al geen hoogtevrees had, bevestigt de trapeze in de circuskoepel, en moeders die eens op de strakke draad schitterden, zorgen ervoor dat de 140 kostuums daags voor de première gewassen en gestreken aan de rekken hangen. Een oud-trapezemedewerkster - die voor het eerst moeder gaat worden - traint de rijwielacro- baten en zij die met haar paardeen in Oostenrijk ooit een gouden medaille won, staat nu met haar vriendin twee middagen in de week in de ring van leem en zaagsel om de jeugd nieuwe dressu- res te leren. Het bouwen van de tribunes gebeurt door de plaatselijke brandweer die dat jaarlijks secuur en volgens bepaalde (strenge) voorschriften doet. Denkt u vooral niet, dat wanneer het circus eenmaal draait, het workteam van Tl Grigio’ rust heeft. Bijvoorbeeld: op enkele data geeft het circus twee voorstellingen per dag. Dit houdt in dat de 60 artiesten en 40 medewerkers ’over’ moeten blijven en toch een hap zullen moeten eten. Tl Grigio’s’ gaarkeukens staan voor niets en steevast staat elk jaar de legenda rische circussoep op het menu. Yvonne: ’Ons moeder kan goed koken, maar de soep die we in het circus krijgen kan ze niet klaar maken. Ik weet niet wat ze daar allemaal in doen. Hij is wel verschrikkelijk lekker en je kunt er veel beter door optreden’. Artiesten, zaagsel, soep, muziek en sjouwers ach ter de schermen, dat is Jeugdcircus Tl Grigio’. In 1961 werd het opgericht door de toenmalige dorpspastoor van Haaren, J. Verrijt (83). Ook al is hij al lang geen leider meer van het grootste jeugdcircus van ons land, dikwijls is hij tijdens de voorstellingen aanwezig. In een donker hoekje achter het orkest staat hij dan te kijken en te ge nieten. Ja, zo had hij het 31 jaar geleden bedoeld: een blije jeugd in de piste en een tevreden pu bliek op de tribune. Jeugdcircus Tl Grigio’ speelt van 1 augustus t/m 16 augustus in Haaren aan de Bossebaan in manege ’Het Edele Ros’. Elke middag om 15.00 uur. Extra voorstellingen: dinsdag 11 augustus om 11.00 uur; donderdag 13 augustus om 11.00 uur en zondag 16 augustus om 20.00 uur. Telefonisch kaarten bestellen: telefoon 04117 - 1215 of 2619. De circuskassa’s zijn één uur voor elke voorstelling geopend. In de piste zien we de glanzende paarden, de clowns, de koorddansers en de jongleurs. In de lucht horen we de korte commando’s van de luchtacrobaten en het klikken van het harde staal van de trapeze. Op de tribune lacht het Hoog geëerd Publiek hartelijk om de clowns, volgt het vol spanning elke beweging van de balanceren de circusprinses en heet beloont de artiesten met applaus en applaus. Over al dat plezier, die span ning en sensatie strooit het circusorkest confetti van gekleurde klanken uit en houden de schijn werpers het spel in de piste nauwlettend in de ga ten. Als men dat allemaal zo hoort en ziet kan men met recht zeggen: ’Het circus speelt’. Over enkele dagen is dat ook het geval in Haaren waar Jeugdcircus Tl Grigio’ dan aan een reeks van twintig shows begint. De nu nog voetballende of zwemmende jeugd verandert zaterdag in een circusvolkje dat jong leert, dresseert, salto’s maakt of als clown op treedt. Ruim 60 artiesten in de leeftijd van 4 tot en met 15 jaar en extra veel dieren komen dit jaar in de Haarense piste. Elk circus dat zich een beetje respecteert, trekt jaarlijks met een geheel nieuw programma door het land. Ook circus Tl Grigio’ brengt dit jaar met heel wat originele circusacts weer een frisse show in de piste. Zo ziet het Hooggeëerd Publiek bijvoorbeeld het gedresseerde varken ’Knorretje’ dat gepre senteerd wordt door de 14-jarige dresseur Koen. Maanden achtereen heeft hij elke dag na school tijd aan dit nummer gewerkt. ’Hier thuis luistert Knor heel erg goed en zij doet braaf wat ik haar tot nog toe geleerd heb. Hoe zij zal reageren als ze straks in de piste komt en plotseling zo veel mensen om haar heen ziet, is moeilijk te voor spellen. Het is allemaal heel spannend en soms lig je er wel eens wakker van’. (Bijna honderd jaar geleden zat de later zo beken de circusvorst Hans Stosch Sarrassani met het zelfde probleem als de Haarense Koen nü. Als beginnend artiest had hij ook een varken gedres seerd. De nacht voor zijn allereerste optreden deed Sarrassani geen oog dicht: ’Wat zou dat var ken doen?’ Voor Koen moge het een geruststel ling zijn dat de Sarrassani-analen vermelden dat de varkensact een geweldig succes werd waar heel Duitsland snel over sprak). Jeugdcircus Tl Grigio’ zonder paarden is on denkbaar. Dit jaar worden er maar liefst vier paardermummers gepresenteerd. ’De Ulina’s’ en ’De Cavallini’s’ - bekend van televisie en van na tionale en internationale festivals - hebben hun nummers weer een geheel nieuw aanzien gege ven. Anniek: ’We hebben vanaf vorig jaar okto ber twee keer per week getraind. Het bezig zijn met paarden vind ik geweldig. Het is écht waar wat een Arabisch spreekwoord zegt: ’Het para dijs ligt op aard’, ligt op de rug van het paard’. Uitslagen: Rekr.: Nuenen - Roef!9-8 SB jun.: Roef! - Saints21-3 en 17-3 HB pup. C: Roef! - Indians3-11 en 8-15 HB 1: Roef! - MaastrichtMaastricht n.o. Wedstrijden woensdag 22 juli: HB jun. 19.00: Roef! - C. Meppers Donderdag 23 juli; HB asp. 1 19.00: Roef! - C. Meppers Zondag 26 juli: SB 1 11.00: Roef! - All Stars HB 1 14.00: Indians - Roef! SB 2 11.00: Ducks 2 - Roef! 2 Wij wensen iedereen een prettige vakantie! Bij onze vereniging slaagden voor ’n hogere band of slip: Gele slip: Erik Siebing, Marjon Hooyen, Frans Hooyen, Jore van Wesel en Jonink van Wesel. Gele slippen: Harm van Elderen, Roelie Ratel band, Niels van Esch, Harm van den Meijden- berg, Mauel Kievt, Mark Scheutjes en Matthew van de Ven. Gele band: Comé Roosen, Kevin Smolders, Roel Scheffers, Bart de Vries, Harm de Ruiter en Robbie van Summeren. Oranje slip: Bart van Elderen, Peter van Elde ren, Sander Ratelband, Reinier van Gils en Ma thijs Terwindt. Oranje slippen: Ralf Broeken en Mick Weg gelaat. Oranje band: Sander Heslenfeld en Gitano Kievt. Groene slippen: Michaëla Zuman en Kerkhof. Groene band: Bert-Jan Smits en Melis Rutjes. Blauw slippen: Dirk Willems. Bruine slippen: Geert de Kort. Wie op zoek is naar een MAVO-, HAVO- of VWO-opleiding, waar het accent ligt op de klein schaligheid en intensieve begeleiding vindt bij In stituut de Brabantse School de cursus die hij zoekt. Naast de lessen in zeer kleine groepjes wordt de student in vakgerichte ondersteuninglessen voor bereid op het examen. Ons onderwijs is diplomagericht, waarbij in de éénjarige opleiding de stof van de laatse twee leer jaren van de MAVO, HAVO en het ATHE NEUM in één jaar wordt behandeld. Als particuliere school selecteert Instituut de Bra bantse School haar eerstegraads docenten die het werken in groepjes van gemiddeld 8 leerlingen als een verademing ervaren! In het komend schooljaar organiseert Instituut de Brabantse School: A. Éénjarige versnelde MAVO/HAVO/ATHE- NEUM/GYMNASIUM-dag/avondopleidingen met individuele vakgerichte studie-lessen. B. Tweejarige versnelde MAVO/HAVO/ATHE- NEUM/GYMNASIUM-dag/avondopleidingen met individuele vakgerichte studie-ondersteu- ning. In deze cursus wordt de stof van de laatste drie schooljaren MAVO/HAVO/VWO behan deld. C. Éénjarige versnelde HAVO/ATHENEUM- opleidingen, waarvan de lessen alle op zaterdag gegeven worden. De dag/avondopleidingen worden in Breda en Tilburg verzorgd. De zaterdagopleidingen wor den alleen in Breda gegeven. Inlichtingen kunt u inwinnen bij de cursusleider. Indien u een brochure van de cursus wenst te ontvangen, kunt u deze aanvragen bij de cur susleider, de heer F.H.J. van der Mast, Overak- kerstraat 310, 4834 XR Breda, telefoon 076-653524 of 013-632504. Voorkoming Misdrijven is een zaak van de politie en U 3 O) Jé D O) ■O ra O) w 3 A8

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9