Over schoolzwemmen, conciërges en bezuinigingen Brabantse Staten akkoord met Streekplan Kverkooyen Bestrating ZOEKERTJES Wie ben ik? Ad van den Boer Zoekertjes... Bouwmaterialen Bedrijfsopleidingsschool Drs. M.C.J. Denissen Voor al uw schilder- en behangwerk v L- Van ouders en kinderen Scharen-Messenslijperij life; W" Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 04243 - 3357 Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242 - 16833 Dinsdag 30 juni jl. trokken ca. 2.500 tractoren uit geheel Brabant rich ting het Provinciehuis in Den Bosch om tegen het Streekplan te pro testeren. Hoe Zoekertjes insturen? Marktkramenverhuur C. VAN DIJK - Middenstandsdiploma - Basiskennis Boekhouden - Praktijkdiploma Boekhouden - M.B.A. - Praktijkdiploma Marketing - N.I.M.A.-A Schildersbedrijf Ze hadden elkaar snel gevonden, de ouders en kinderen van de Graaf van Ursel, de Boszicht en de Hertog-Jan. Dit ging te verVoor de tweede maal een bezuiniging in een half jaar tijd! De gemeente is niet meer bereid een financiële bijdrage te leveren aan de conciërges op de basisscholen. Al in een eerder stadium werd er een streep gezet door het schoolzwemmen, wat een bezuiniging betekent van 17.000,- per jaar. Voor aanvrage studiegids of nadere informatie kunt u schrijven of bellen naar Drs. M. Denissen, Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel Tel. 04243 - 3550; b.g.g. 04243 - 2142 |L -w, i JO ai 1 F J A PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 JULI 1992 IA 4 RAABKARCHER o Éénjarige avondopleidingen Aanvang september a.s. Met examengarantie Hoog percentage geslaagden Officiële staatsexamens Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten voor elk (examen)feest... Nu uitbreiding capaciteit feesttenten tot maar liefst 3200 personen! Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon: 013-354435 De nieuwe bestemmingsplannen worden getoetst aan het Streekplan. De provincie zal rond de jaar wisseling een uitwerking van de beschikbare ge gevens als handleiding aan de gemeenten gereed hebben. Een belangrijke doelstelling van de handleiding is het bevorderen van eenheid van beleid in de hele provincie. Hierdoor worden grote verschillen per gemeen te met betrekking tot bestemmingsplannen voor komen. Wij zullen u op de hoogte houden van het verde re verloop van het Streekplan. De Agrarische Milieugroep Moergestel Daarna overhandigden zij burgemeester ter Veer de bijna 1000 handtekeningen voor het behoud van het schoolzwemmen en de conciërges. Burgemeester ter Veer nam vervolgens het woord en vertelde dat de beslissingen reeds genomen zijn. Dit werd ontvangen onder luid boe-geroep van de kinderen. Hij zegde toe de brief en de bij na 1000 handtekeningen aan de gemeenteraad te overhandigen. Meer dan iedereen een prettige vakantie toe te wensen zat er voor hem op dat moment niet in. Het laatste woord is aan de gemeenteraad. Wij, als ouders en kinderen, denken dat de ge meenteraad niet voorbij kan gaan aan de wens van een groot deel van de gemeenschap en ho pen dat zowel het schoolzwemmen als de con ciërges behouden kunnen blijven voor onze schoolgaande jeugd. Het spreekwoord luidt: ’Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst!’. Hopelijk realiseert ook de politiek in Moergestel dat het er alle belang bij heeft te investeren in die toekomst!!! De Ouder-Kontakt-groepen en Medezeggenschapsraden van R.K. Basisschool Graaf van Ursel R.K. Basisschool Boszicht R.K. Basisschool Hertog-Jan Weer ’n Eerste Communicant deze week, en ook weer niet zo moeilijk denken we. Wie is het? Aan de Tilburgseweg nr. 3 woont Gerard van Dijk. Hij was het die vorige week in deze rubriek stond. Verder vinden wij dat het laten vervallen van 3 arbeidsplaatsen voor een bedrag van 16.600,- een uit sociaal oogpunt en in het kader van der werkgelegenheid zeer slechte zaak is! Er worden wel eens hogere bedragen uitgegeven voor het creëren van arbeidsplaatsen. In totaal wil de gemeente dus 33.600,- bespa ren op onderwijs. Dat de gemeente Moergestel er financieel erg zwak voor staat is ook ons be kend en dat er bezuinigd moet worden ook. Maar het is wel erg navrant dat juist deze 450 kinderen binnen het onderwijs moeten inleve ren, door een zwakke financiële positie van de gemeente die mede is ontstaan door zeer gro te uitgaven aan andere onderwijsdoeleinden in ons dorp. Zoals gezegd waren ze het snel eens, de ouders en de kinderen: er moet iets gebeuren! Met gro te voortvarendheid en eensgezindheid werden plannen gemaakt en taken verdeeld. Ouders van de Medezeggenschapsraden en Oudercontact- groepen polsten de mening bij andere ouders, schreven brieven, maakten een afspraak met de burgemeester om een petitie aan te bieden, be zochten de beide wethouders en de politieke par tijen, en benaderden ’Het Nieuwsblad’, ’Moer- gestel-Nieuws’, ’De Hilverbode’, MTV en Om roep Brabant. De teamleden en de kinderen zaten intussen ook niet stil. Handtekeningen werden ingeleverd, spandoeken, tekeningen en borden werden ge maakt. Sommigen maakten zelfs een protestlied. Op maandagmiddag 20 juli was het dan zover. Onze verwachtingen werden ver overtroffen. We waren met velen: kinderen, teamleden, va ders, moeders, oma’s en opa’s, en andere sym- patisanten. Een kleurrijke optocht, met span doeken, borden, toeters en bellen en allerlei an dere muziekinstrumenten om het ongenoegen kenbaar te maken. Bi) het gemeentehuis sprak Noud van Boxtel na mens de ouders. Hij onderstreepte nogmaals het belang van het schoolzwemmen en de waarde daarvan binnen het vak lichamelijke oefening. Ook de taak en het belang van de conciërge wer den nog eens uiteengezet. Vervolgens kwamen 3 kinderen van de 3 scholen (Luuk, Ingrid en Wouter) aan het woord. Zij vertelden ieder op eigen wijze wat het school zwemmen voor de kinderen en de conciërge voor hun school betekent. Lid Nederlandse Vereniging voor Leraren in het Boekhouden en N.I.M.A. Ook al zou je dit willen kiezen dan nog kan dit alleen als er op dat moment binnen het perso neelsbestand vacatures zijn. Het Katholiek Schoolbestuur heeft dus op dit moment niets te kiezen, zoals in bepaalde kranteartikelen door de gemeente wordt gesuggereerd. Op deze protestdemonstratie is een ultimatum gesteld van twee weken aan Gedeputeerde Sta ten. Er werd duidelijkheid en tegemoetkoming aan de negen eisen van de NCB en agrarisch bedrijfsle ven geëist. Na langdurig overleg van landbouworganisaties met Gedeputeerde Staten zijn ze tot overeenstem ming gekomen. Het provinciaal bestuur spreekt uit, dat het voortbestaan van agrarische bedrijven geen ge vaar zal lopen als gevolg van het nieuwe Streek plan en de ’vertaling’ daarvan in het gemeente lijk bestemmingsplan. biedt echter wel in beperkte mate de mogelijk heid hieruit geld te halen en te besteden voor an dere functies zoals een conciërge. Het betekent echter wel dat als je kiest voor een conciërge dat je dan personeel voor de klas weg haalt! Dit zou een zeer slechte keuze zijn!!! alléén geplaatst bij kontante betaling! Te huur gevraagd: opslagloods voor bouwma teriaal. Vloeroppervlak minimaal 250 a 300 m2. Af sluitbaar, inrijhoogte 3m. Moet met auto en aan hanger bereikbaar zijn. Termijn direct. Tel. 013- 421784. Teckelpups. Glad kortharig, bruin. Beide ouders aanwezig. Reutjes en teefjes. Tevens te koop drijfmestton 21/z m3 en mestverspreider opknapper. 04254-2702. Marcel van Motor- en Autorijschool 'Ken-Te-Ken': bedankt voor de uitstekende lessen waardoor ik kon slagen voor mijn rij-examen. Patricia Te koop aardappelen en boontjes bij J. Mul ders, Heuvelstraat (Roskam 4). Moergestel, tel. 04243-1313. Hartelijk dank aan de buurtbewoners van de Oisterwijkseweg e.o. voor de gulle giften die ik mocht ophalen voor de Maria-kapel. Het streefbedrag is ruimschoots gehaald. Hartelijk dank daarvoor .Joke Te koop: altblokfluit, merk Aura, z.g.a.n. Tevens: stereomeubel boxen, 3-in-1 systeem, merk Philips f 100,-. Tel. 3804 na 18.00 uur. Kiddo hondebrok, 15 kilo slechts f 35,-. Die renspeciaalzaak van de Wouw, Pr. Irenestraat 13. Waarom dan geen conciërges meer? De DSW (Dienst Sociale Werkvoorziening) vraagt per 1 augustus 1992 op jaarbasis 35.500,- voor de diensten van 3 conciërges (inclusief de openba re school en zonder Boszicht). Na een eigen bijdrage van de scholen zou de ge meente per jaar nog 16.600,- moeten bijpassen. Een nog hogere eigen bijdrage van de scholen zou onverantwoord zijn! Niet uit het leermiddelen budget, en zeker ook niet uit het personeelsbud get (Formatiebudgetsysteem). Door de rijksoverheid wordt immers geen geld in het personeelbudget gestopt voor conciërges. Het Met velen waren ze maandagmiddag naar het gemeentehuis gekomen om de 1000 handtekeningen aan te bieden aan burgemeester ter Veer.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5