O Jan en Dien Hoosemans 50 jaar getrouwd a Aphrodite S I KETELAARS 1 El ’Moergestel-Nieuws en de vakantie... Volgende week donderdag 30 juli S S MA 8 TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Volgende week verschijnt de laatste krant vóór de vakantie. Op de woensdagen 5,12 en 19 augustus zal ’Moergestel-Nieuws’ dus NIET verschijnen. Donderdag 23 juli om 19.00 uur Tussen ’Koekoek’ en ’Nachtegaal’ Op 30 juli 1942 gaat het aanstaande bruidspaar te voet van ’De Koekoek’ (de familie van Sum- meren woonde hier immers) naar het gemeente huis te Oisterwijk en vervolgens naar de kerk van St. Petrus Banden. Pastoor van Kemenade ze- DE WARME BAKKER JOHN MENSINK 3 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MSte Moergestel "jgESri Tel. 04243- 1474./*^ ’Meidenmèrt’ Dien van Summeren Jan Hoosemans Donderdag 30 juli vieren Jan Hoosemans en Dien Hoosemans-van Sum meren, samen met familie, vrienden en kennissen, de dag van hun gou den huwelijksfeest. We zochten hen voor die gelegenheid op in hun wo ning aan de Hofakker 18 en luisterden naar ’n interessant levensverhaal dat voor beiden begint buiten onze Moergestelse dorpsgrenzen WOENSDAG 22 JUL11992 - 17e Jaargang - Nr. 725 M.O. IO 4 Vanwege ’n technische storing, waardoor ’n gedeelte van de apparatuur buiten gebruik raakte, is er ’n extra uitzending op met daarin: 100-Jarige bibliotheek; Wandelavond- vierdaagse; Brand Maria-kapel; ope ning oefenhal F.E.V.I.O.R.; Gèssels Weekend; Kermis; Hobbydemonstra- tie/vlooienmarkt; 35-Jarig bestaan ’Vur- haai’, vakantie-fototips en gemeentelij ke herindeling. Aan de uitzending is intussen nog toe gevoegd een reportage over het aanbie den van de 1000 bandtekeningen maan dagmiddag door de schooljeugd aan burgemeester ter Veer. Na de dood van Carol Schade in mei 1977 blijft Jan nog enkele maanden in dienst totdat hem ontslag wordt verleend op 1 februari 1978. Kopij voor dat nummer kunt u nog inleveren tot zaterdag 12.00 uur. Advertenties inleveren kan tot en met zondagvond. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL Z/ Z. K.H. Prins Bernhard kwam regelmatig op bezoek bij ’De Hooge Braaken Hier zien we hem (mid den) met links Carol Schade en helemaal rechts Jan Hoosemans. In het begin van de oorlog leren Jan en Dien el kaar kennen bij de Oirschotse kapel. (Zou het toeval zijn dat Maria zo’n belangrijke betekenis zou krijgen in hun leven?). ’Het klikte meteen’ zegt Jan zelfverzekerd. Samen spreken ze in dit geval, zoals zovelen trouwens uit die periode, over de ’Meidenmèrt’. ’Dat valt eenvoudig uit te leggen’, zegt Jan. ’Vroeger had je niks anders dan de kermis en de Oirschotse Kapel, vandaar dat het daar al snel de bijnaam ’meidenmèrt’ kreeg. En inderdaad, velen hebben we er in de loop van de jaren al over horen vertellen. Dien van Summeren werd geboren op 14 novem ber 1920 in.de Mousten te Oirschot (’n buurt schap vlakbij de H. Eik). Zij volgt de bewaar- en lagere school in Oirschot, totdat het gezin van Summeren (vader, moeder en 5 kinderen) gaat verhuizen naar ’De Baasterhoeve’. Het laatste schooljaar brengt ze door in Oostelbeers. Ook nog ter sprake komt het feit dat ze als 11-jarige werd aangereden door ’n auto waardoor ze maandenlang niet uit de voeten kon. ’Maar och’, zegt ze, als we er wat verder op in gaan, ’hoe ging dat in die tijd.Ik heb ’ns iemand ge zien die in de prikkeldraad was gesprongen en hevig bloedde. Er werd ’n luier met koestront om de wond gebonden en die bleef dan vier maanden zitten. Na die tijd ging de luier eraf en was de wond weer genezen’. Na haar schooltijd gaat ze samen met haar zus thuis werken in het huishouden. Als dienstmeid verdient ze enige tijd later de kost op diverse plaatsen in Oostelbeers. Ze leert er het boeren vak van alle kanten kennen: rogge mee binnen halen, dorsen en opbinden enz. Op nog jonge leeftijd komt haar moeder te over lijden, en wanneer vader van Summeren in 1941 hertrouwt gaat Dien werken bij ’De Jonge Her tog’. Jan Hoosemans zag het levenslicht op 7 februa ri van het jaar 1920 in Diessen. In ’n oude, gro tendeels vervallen, boerderij op de weg tussen Diessen en Esbeek (Westerwijk) kwam hij ter wereld in ’n gezin met 7 kinderen. Zijn vader was boer en tevens handelaar. Nadat Jan in Diessen de bewaar- en lagere school bezocht begint voor hem ’n periode van ’n jaar of tien waarin hij op velerlei gebieden aktief is en aan de kost probeert te komen. Hij werkte eerst ’n tijdje bij ’n schoenfabriek en dan weer ’ns thuis. Daarna ging Jan weer ’ns ’d’n boer op’ en hij plukte zelfs ’n tijdlang bramen om in z’n le vensbehoefte te voorzien. Prettige herinneringen bewaart hij echter aan zijn periode als boerenknecht in Haghorst. ’Daar stond na ’n meestal lange werkdag’, ver telt Jan, ’de pan met melk en daarin brokken brood op tafel. De boerin legde dan steeds de lepels bij de pan maar de grootste daarvan hield ze achter en stopte die mij toe als ik binnen kwam, zodat ik toch zeker niks tekort kwam’. In 1941 komt zijn vader hem daar halen want Jan moest op het klooster in Diessen gaan werken, ’n Jaar later komt hij op ’De Hooge Braaken’ te recht en wordt er de vertrouwenspersoon van Ca rol Schade. Hier wordt de familie Hoosemans al snel kind aan huis. Jan, z’n vrouw en kinderen kwamen er voor allerlei gelegenheden, en allen pakten ze mee aan. Jan had tenslotte de zorg over nogal het een en ander, en hoe hij het daarbij ook regelde maakte niet uit, als het maar geregeld werd! Jan was er klusjesman, of liever gezegd, ’manus je-van-alles’. Hij was particulier chauffeur en hield er de tuin bij en als er recepties waren (meestal nogal voornaam bezoek) stond hij, ver gezeld van altijd wel iemand uit zijn gezin, ach ter de bar om te zorgen dat het de gasten aan niets ontbrak. Een van de gasten die regelmatig op ’De Hooge Braaken’ vertoefde was Z.K.H. Prins Bemhard. Met veel plezier vertelt Jan over die periode in zijn leven. gent er hun huwelijk in. Het kersverse echtpaar ’nestelt’ zich tijdelijk in ’De Koekoek’ om via ’n woongelegenheid op ’De Hooge Braaken’ in 1948 terecht te komen op ’De Nachtegaal’ aan de Oisterwijkseweg. Dien zet zich tussendoor in voor het vrijetijdswerk in diverse verenigingen. Zij is trouwens een van de mede-oprichtsters geweest van Buurtvereniging ’De Vurhaai’. In 1979 verhuizen Jan en Dien, de acht kinderen hebben intussen hun bestemming gevonden, sa men naar de Aanstede en in 1986 nemen ze hun intrek op Hofakker 18, hun huidige adres. Hun vrije tijd brengen ze grotendeels door met het onderhoud van de Maria-kapel aan de Oister wijkseweg. Ze kweken samen de bloemen in ’n prachtige tuin achter het huis en bezoeken na tuurlijk van tijd de tijd de kinderen en kleinkin deren. Jan vooral is ’n graag en interessant ver teller over vroeger. Op donderdag 30 juli vieren ze hun gouden hu welijksfeest en die dag begint om 11.00 uur met een H. Mis in onze parochiekerk. Tussen 18.00 en 19.30 uur is dan de receptie in de zaal van Tapperij ’De Schouw’. We twijfelen er niet aan of samen met hun kin deren (5 dochters, 3 zonen), 14 kleinkinderen en familie en vrienden zullen ze er ongetwijfeld een feestelijke dag van weten te maken. Graag wensen we dat Jan en Dien ook toe. Van harte gefeliciteerd! - I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12,00 uur: advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1