zcouting Actie voor Unicef door basisschool ’De Bienekebolders’ Moergestel Ponyclub F.E.V.LO.R.-nieuws Tiroler avond met ’Die Inntaler Musikanten’ Competitie-indelingen Audacia seizoen 1992/1993 Bezoekerscentrum Oisterwijk weer veel te zien en te doen Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie S.V. Roef! Handbal Bevemieuws Guus Kuit in bezoekerscentrum Oisterwijk De in het wild levende vogels en hun namen 63 l4 PAGINA 5 Franky Exposities op zolder - 19 tot en met 21 augustus: Etsen en kleurete- sen van de graficus Guus Kuit. - 23 augustus tot en met 25 september: ’Planten en dierenfantasieën’. - 27 september tot en met 6 november: Schilde rijen uitgevoerd in gemengde techniek en in olieverf van Katrien van de Grient. Natuurmonumenten heeft in haar bezoekerscen trum Oisterwijk weer tal van exposities en acti viteiten gepland. excursiefolder. - 14 oktober. Woensdagmiddag 14.00 uur. Pad destoelenwandeling speciaal voor kinderen. Reserveren gewenst. - 21 oktober. Woensdagmiddag 14.00 uur. Pad destoelenwandeling speciaal voor kinderen. Reserveren gewenst. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Audacia 2 res. 3e klasse B Audacia 2 Beek Vooruit 2 Gilze 2 G.S.B.W. 2 Jong Brabant 2 Madese Boys 2 NOAD 2 R.A.C. 2 R.K.D.V.C. 2 Rood Wit W. 2 Uno Animo 2 Veerse Boys 2 S. V.S.S.S.3 T. A.C./B.W.B. 2 Taxandria 4 Audacia 5 klasse: 428 Audacia 5 Jong Brabant 9 Korvel 4 R. K.T.V.V. 8 Sarto 6 S. E.T. 4 O.V.G. 5 Uno Animo 7 Velocitas ’31 3 Were Di 5 Willem II 5 Were Di 7 Met de handjes plechtig gevouwen op de dag van z’n Eerste Communie... Wie is het? Aan het grote stuur van 'n nog véél grotere tractor zagen we vorige week Inge Smolders, Oisterwijkseweg 20. Audacia 1 klasse 102 Audacia Berkdijk D.V.G. Essche Boys Gudok Heusden Irene Oirschot V. Oisterwijk Uno Animo Willem II W.S.J. Audacia 6 klasse: 430 Audacia 6 Gudok 4 Jong Brabant 10 Nemelaer 7 Nevelo 6 Oisterwijk 4 Sarto 7 S.V.G. 7 Taxandria 9 Uno Animo 8 Velocitas’31 4 Vessem 4 Audacia 8 klasse 437 Audacia 8 Bergeijk 6 Bocht’80 De 3 Budel 7 Dommelen 5 E.F.C. 9 Hoogeloon 6 Knegelse Boys 3 Audacia 9 klasse: 603 Audacia 9 Hieronymus 6 Longa 6 R. K.C. 5 S. E.T. 7 S.V.G. 8 S.V.S.O.S. 3 S.V.S.S.S.7 V.C.B. 4 Velocitas’31 5 Were Di 10 Zouavia 6 Audacia 10 klasse: 606 Audacia 10 Beerse Boys Bladella 10 E.D.N.’56 4 Hilvaria 7 H.M.V.V. 4 Oirschot V. 14 Riethoven 4 R. K.V.V.O. 7 Rood Wit V.12 S. D.O.’39 4 Vessem 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 JULI 1992 Willen diegenen die foto’s bijbesteld hebben ze bij mij ophalen? Ook heb ik nog enkele nieuwe ballen voor de jeugd te koop. Prettige vakantie! Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Op zondag 28 juni zijn de bevers naar de bever- doe-dag geweest. Op deze dag wordt de verjaar dag gevierd van Lange Doener, de grote kinder vriend uit Huize Hotsjitonia. Om van zijn ver jaardag een groot feest te maken, gingen wij sa men met de bevers van Oirschot, Hilvarenbeek en Biezenmortel naar Udenhout. Hier stond Pompedom ons al op te wachten bij een speciale feesttent. Om Lange Doener te verrassen leerde Pompedom ons het liedje ‘Lang zal ie leven’ in een heleboel vreemde talen. Nadat we allemaal de liedjes goed hadden geoefend, gingen we muzie kinstrumenten maken. Sommige bevers maakten een trommel en weer andere een saxofoon. Om dat het deze dag ongeveer 30 graden Celcius heet was, gingen we hierna snel wat drinken. Tegen 4 uur kwam dan eindelijk Lange Doener het ter rein oplopen samen met een paar muzikanten. De bevers verwelkomden hem met de ingestu deerde Bedjes. Omdat het al bijna tijd was hepen we hierna in een vrolijke optocht terug naar het terrein waar we zouden sluiten. Na de sluiting kreeg iedereen nog een sleutelhanger mee naar huis als herinnering. Op zaterdag 4 juli hebben de bevers een kadootje gemaakt voor onze leider Martijn Drubbel, die volgende week afscheid neemt. De bevers die al snel klaar waren met hun kadootje hebben hier na slingers gemaakt om de wagen van de peperkoek-loterij te versieren. Tot slot van deze morgen hebben we op de kermis een ijsje gehaald. Afgelopen zaterdag hebben we afscheid genomen van Martijn. In het volgende stukje bevemieuws zullen we vertellen hoe dit is verlopen. Groetjes, de beverleiding. Audacia 7 klasse 435 Audacia 7 Bergeijk 5 Bladella 8 Gasteren 4 D. E.E.S. 5 E. F.C. 7 H.M.V.V. 3 Oirschot V. 9 Spoordonkse B. 6 Oirschot V.10 Terlo 3 R.K.D.S.V. 5 Tuldania 4 Spoordonkse B.7 Z.S.C.3 Educatieve tentoonstellingen - 30 juli tot en met 20 september: Een tentoon stelling over water waarbij kinderen en volwas senen zélf onderzoek kunnen doen naar de kwaliteit van - en het leven in het water. - 21 september tot en met 15 november: Ten toonstelling voer paddestoelen. Guus Kuit is graficus. Hij woont en werkt in Harskamp. ’Vanaf de eerste kennismaking op de kunstacademie, houden de grafische technieken me in hun ban. Meestal haal ik de onderwerpen voor de etsen en kleuretsen uit mijn directe om geving. Koeien in het weiland en in de lucht drij vende ballonnen zijn gegevens die me troffen door hun karakteristieke kleuren en grafische ka rakter. De etsen en kleuretsen van Guus Kuit zijn van 19 juli tot 22 augustus te zien in bezoekerscen trum Oisterwijk van Natuurmonumenten. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Andere activiteiten Elke laatste zondag van de maand speelt Marleen van Tilburg van poppentheater ,’t Groene Land’ het spel: ’Op zoek naar de Gouden Vogel’. Na af loop is er een boswandeling, waarbij het land van de Gouden Vogel wordt schoongemaakt. Plaats: Bezoekerscentrum Oisterwijk. Data: 26 juli - 30 augustus. Tijd: zondagochtend 11.00 uur, kosten 5,- per persoon voor niet-leden. Leden 4,- per persoon. Leeftijd 4 tot en met 8 jaar. Reserveren gewenst. Voor groepen zijn er, op afspraak, ook andere tijden mogelijk. - 29 juli, woensdagmiddag 14.00 uur, water- beestjes vangen en bekijken. Reserveren ge wenst. - 5 augustus, woensdagmiddag 14.00 uur, zoe ken naar bomen en struiken, reserveren ge wenst. - 19 augustus, woensdagmiddag 14.00 uur, ac tiviteiten hoe men bloemen, kruiden en blade ren kan drogen. Speciaal voor kinderen. Reser veren gewenst. - 23 augustus, zondagochtenwandeling start 11.00 uur. Thema insekten. Verdere gegevens vindt u in onze excursiefolder. - 26 augustus, woensdagmiddag 14.00 uur, ac tiviteit rond verpakkingen. Reserveren ge wenst. - 2 september, woensdagmiddag 14.00 uur, in sekten zoeken en bekijken. Reserveren ge wenst. - 20 september, zondagochtenwandeling start 11.00 uur. Thema padddestoelen. Verdere ge gevens in onze excursiefolder. - 24 september. Themawandeling zoogdieren. Start om 20.00 uur. Verdere gegevens in onze excursiefolder. - 30 september. Woensdagmiddag 14.00 uur. Natuurbelevingswandeling Reserveren gewenst. - 8 oktober, themawandeling zoogdieren. Start om 20.00 uur. Verdere gegevens in onze excur siefolder. -11 oktober. Themawandeling Paddestoelen. Start om 11.00 uur. Verdere gegevens in onze GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 10.30-11.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur. SPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur. Op zaterdag 17 oktober 1992 wordt Manege ’t Vierspan in Oirschot omgebouwd tot een Oostenrijkse feesttent. Op deze avond zal trom pettist Andy Astner met zijn Tnntaler Musikan ten’ een avondvullende show opvoeren. Deze avond wordt georganiseerd door Egerlan- derkapel ’Die Original Stuhlstadter Musikanten’ uit Oirschot. Het is de tweede maal dat ’Die Inntaler Musikan ten’ Oirschot bezoeken. De vorige keer was dat tijdens het Internationale Blaaskapellenfestival van de toenmalige Stoelenmatters in de hal van campingfarm Breekelmans. Liefhebbers van deze muziek kennen de kapel; ’Die Inntaler Musikanten’ staan garant voor een avond van muzikale virtuositeit, gepresenteerd in een wervelende show. Noteert U zaterdag 17 oktober alvast in Uw agen da. De voorverkoopadressen van toegangskaarten worden binnenkort bekend gemaakt. In onze klas was een nachthut. Daarin stonden allemaal boeken over de nacht. Met een zaklamp lazen we in de hut de boeken. We kregen het idee om gedichten te schrijven over de nacht. We schreven er heel wat. Toen kwamen we op het idee om er een gedich tenbundel van te maken. Drukkerij SM Offset uit Moergestel wilde onze bundels gratis drukken. We willen de bundels in heel Moergestel verko pen. Het geld is bedoeld voor Unicef. Hopelijk hebben de mensen veel leesplezier met dit boek- Audacia 4 klasse: 427 Zand SC ’t 5 Audacia 4 Broekhoven 3 Jong Brabant 8 Nemelaer 6 Ons Vios 4 R.K.T.V.V. 7 Taxandria 7 Spoordonkse B. 3 Uno Animo 6 Willem II 4 Zigo 4 Virtus 2 met Johan van Oosterhoud In een van mijn artikeltjes heb ik voorbeelden ge noemd van planten, die hun namen te danken hebben aan de kleur, vorm en dergelijke. Met veel vogels is dat óók zo. Zo maar enkele vogels, die u in Moergestel en omgeving kunt waarne men. De groenling, witte kwikstaart, geelgors, zwar te kraai, groene specht, zwarte specht, roodbotst, behoeven geen uitleg. De namen van deze ge vleugelde vrienden duiden op de kleuren van hun verenpakjes. De oeverloper is een trekvogel, die langs de oe verkanten naar voedsel zoekt. Bijvoorbeeld ’s zo mers langs de Reusel. De koekoek roept immers zijn eigen naam en de kuifeend heeft een kuifje op zijn kop. Tussen heggen en struiken leeft de heggemus. Hij loopt tegen boomstammen naar boven, naar beneden. Het lijkt wel op hij kleefstof aan zijn pootjes heeft, dat is de boom- klever. De Nijlgans komt oorspronkelijk uit het Nijlgebied en zou de Turkse tortel niet uit Tur kije afkomstig zijn? De putter wordt ook wel distelvink genoemd. U kunt hem vaak zien op de zaadbolletjes van dis tels. Tussen mei en september verblijft de riet gors tussen het riet, bijvoorbeeld in de Brand bij Udenhout. Tenslotte nog een tweetal vogels met een kuif: de kuifleeuwerik en de kuifmees. Audacia 3 klasse: 215 Audacia 3 Bavel 4 Berkdijk 3 Broekhoven 2 Gudok 2 Nevelo 3 N.O.A.D. 3 R.K.T.V.V. 4 je. En ze hebben meteen een goed doel gesteund. De boekjes kosten vijf gulden. Ook willen we de drukker bedanken. Donderdag 16 juli en vrijdag 17 juli gaan wij ze verkopen bij de mensen aan huis en op de markt, onder het motto: ‘Unicef voor kinderen door kinderen’. Tanja, Marieke, Jos, Bauke, Tom, Siegfried, Raymond. Basisschool ‘De Bienekebolders’ Moergestel. Onlangs werd door onze club aan verschillende concoursen deelgenomen. De volgende resulta ten werden behaald; 28 mei Wintelré: Afdelingsdressuur: viertal BCD-L, 2de prijs. Individuele dressuur: Theo van Delft met Isabel, Cat. D-M2, 1ste prijs; Sandra Op ’t Hoog met Boy, Cat-L2, 5de prijs. 7 juni Geleen Individuele dressuur: Theo van Delft met Isabel, Cat. D-M2, 2de prijs. 14 juni Luyksgestel Individuele dressuur; Theo van Delft met Isabel, Cat. D-M2, 2de prijs. 21 juni Helvoirt Afdelingsdressuur: Viertal BCD-L, 2de prijs; Individuele dressuur: Theo van Delft met Dexter, Cat. D-Ml, 1ste prijs; Theo van Delft met Isabel, Cat. D-M2, 1ste prijs; Sandra Op ’t Hoog met Boy, Cat. D-L2, 2de Prijs; Bestgaande rijpony: Theo van Delft met Dexter, 2de prijs; Monique Op ’t Hoog met Jasker, 6de prijs. 5 juli Reusel Afdelingsdressuur: Viertal BCD-L, 1ste prijs Theo van Delft met Isabel, CAt. D-M2, 1ste prijs; Sandra Op ’t Hoog met Boy, Cat. D-L2, 1ste prijs; Kees Op ’t Hoog met Balkie, Cat. A-B, 1ste prijs. Bestgaande rijpony: Theo van Delft met Dexter, 1ste prijs; Monique Op ’t Hoog met Jasker, 2de prijs; Sandra Op ’t Hoog met Boy, 3de prijs. Melanie Elesen met Mickey ontving een prijs als jongste deelnemer aan het concours. Prijswinnaars proficiat! -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5