Fl Herstel Maria-kapel vordert I trcippcif i KETELAARS BRILLEN Richard van Zon: gouden slagersmes I 4 Aphrodite j Nu ook girorekening opengesteld r Buurtvereniging ’t Rootven MTV-radio-uitzending ■Lu Jr3 Beëdigd ’Trappaf’ schenkt alarminstallatie kapel Programma donderdag 16 juli 19.00 uur: Herhaling TV-uitzending: zondag 19 juli 13.00 uur Donderdag jl. kreeg Richard van Zon, Rootven 74, uit handen van de heer van Oirschot, leraar S.V.O.-opleiding Tilburg, het gouden slagersmes uit gereikt als beste cursist van die opleiding. JOHN MENSINK ■NL HO Girorekening Huidverzorgingsinstituut Diapresentatie «raw - Bibliotheek 100 jaar IO TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG 5 J U- I - Vakantie-fototips - Gemeentelijke herindeling - Opening oefenhal F.E.V.I.O.R. - Gèssels Weekend - Kermis 1992 Voorafgaand aan de TV-uitzending van 18.00-19.00 uur. ’n Programma van Peter van de Wouw en Comé Schoenmaker. DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL x; Moergestel WOENSDAG 15 JUL11992 - 17e Jaargang - Nr. 724 i— Op woensdag 22 juli aanstaande trekken we er met onze kinderen op uit. We gaan naar de Oisterwijkse bossen en wat we daar gaan doen blijft nog een verrassing. Je zult er geen spijt van krijgen als je meegaat! Want het belooft een ge zellige middag te worden vol met verrassingen. Men kan zich hiervoor opgeven tot en met 18 juli aanstaande bij één van de bestuursleden. We vertrekken om 13.30 uur vanaf Autowasse- rij van Breda in de Pr. Irensestraat. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg43, 5066XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond - Hobbydemonstratie/vlooienmarkt - 35-Jarig bestaan ’De Vurhaai’ In het Gerechtsgebouw is Frans Burgers, Reedijk 6, beëdigd tot makelaar/taxateur. Proficiat! I ^1 De herstelwerkzaamheden aan de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg, die vorige week door brand grotendeels werd verwoest, vorderen goed. Met voortvarendheid wordt er gewerkt om de ka pel zo snel mogelijk weer open te kunnen stellen. Op de foto is te zien dat het dak al weer nagenoeg gerepareerd is. Direkt na de brand ontstond een golf van reak- Schoolstraat 5 9 Moergestel" jcï Tel. 04243 - 1474,7* De onlangs tot sluiting van hun ondergekomen gedwongen jongerenorganisatie Trappaf betreurt de vernielingen, zoals recent het in brand steken van de Moergestelse kapel, ten zeerste. De organisatie beschouwt het incident als een in direct uitvloeisel van het falend jongerenbeleid van de gemeente Oisterwijk. Het pand van ’Trappaf, waar massaal jongeren opgevangen konden worden, is door het niet ver krijgen van een hinderwetvergunning gesloten. De gemeente Oisterwijk is reeds meerdere malen verzocht om uit te zien naar vervangende ruim te voor opvang van niet georganiseerde jongeren. Op dit moment zijn zij genoodzaakt massaal uit te wijken naar de omliggende plaatsen. Van politiewege is de stichting ’De Leest’ al be naderd om het jongeren-probleem structureel aan te pakken. Van gemeentezijde werd tot nu toe taal nog teken gehoord. Een aanvraag is weg voor een startsub sidie voor de oprichting van een jongerenplat vorm voor jeugd- en jongerenwerk. De jongerenorganisatie ’Trappaf heeft aangebo den de kosten van een deugdelijke inbraak- en brandmeldinginstallatie voor haar rekening te ne men. De heer P. van Opbergen, bedrijfsleider van Teurlings Telematica uit Oisterwijk, heeft na mens die firma toegezegd de gehele installatie voor haar rekening te nemen. Op deze wijze hoopt ’Trappaf een steentje bij te dragen aan de preventie. Tevens wordt herhaald een dringend verzoek ge daan aan de gemeente Oisterwijk om ernst te ma ken met het realiseren van opvangmogelijkheden voor de Oisterwijkse jeugd. Voorkomen is nog altijd beter dan genezen. Namens de Organisatie, Pieter van Opbergen, penningmeester. ties van mensen die iets voor de kapel wilden doen. En die reakties kwamen werkelijk overal vandaan. Men wilde geld storten of geven, Ma riabeelden werden aangeboden door particulie ren, enz. enz. Uiteindelijk is door het parochiebestuur besloten om haar girorekening open te stellen voor giften. Eventuele bijdragen zijn welkom op giroreke ning 111.74.21 ten name van Parochie St. Jans Onthoofding, onder vermelding van ’kapel’. Op maandag 20 juli houdt Johan van Oosterhoud een diapresentatie voor de bewoners van de cam ping op de zolder van ‘de Bosfazant’. Onderwerp is ‘De natuur in de omgeving van Moergestel’. Aanvang 20.30 uur. Leden van buurtvereniging ’De Vurhaai’ zijn er van harte welkom. De S.V.O.-opleiding is opgenomen in het zgn. leerlingstelsel, een combinatie van werken en stu deren. De cursus leidt op voor zelfstandig onder nemer (Richard deed dat in één jaar) en diverse middenkaderfunkties in de supermarkt, voor de industrie, voor vertegenwoordiger, voor demon- strateur, voor groothandel, voor vakonderwijs, enz. Ca. 10% van alle beginnende leerlingen haalt de ondememersopleiding, waarbij de nadruk ligt op management en marketing. De beste cursist van die opleiding krijgt dus het zo felbegeerde gouden slagersmes (aangeboden door Messet, groothandel in slagerijprodukten). Richard van Zon (22) is van plan om voorlopig thuis te blijven werken in de zaak van zijn vader (Slagerij J. van Zon-Reyrink, red.). ’Hier krijg ik alle mogelijkheden die ik maar al te graag be nut’, zo vertrouwde hij ons toe. Een nieuwe uit daging dient zich voor de leergierige Richard in tussen al weer aan. Hij wil graag de cursus ’koud en warm buffet’ gaan volgen aan dezelfde school als waar hij nu afstudeerde. Zoals gezegd mocht hij donderdag, in het bijzijn van zijn trotse ouders en grootouders het gouden mes in ontvangst nemen. Graag willen we Ri chard met dit succes van harte feliciteren en hem alle sukses toewensen voor de toekomst! - Wandelavondvierdaagse 1992 - Brand Maria-kapel M2 DE URHAAi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1