I Maria-kapel Oisterwijkseweg weer doelwit vandalen! 3 i I I KETELAARS I I I y y Aphrodite 3 Wederopbouw inmiddels al begonnen... Aan alle Moergestelse kinderen f WOENSDAG 8 JUL11992 - 17e Jaargang - Nr. 723 Wr I Ik doe mee met Jeugdvakantieweek: 2. TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Schoolstraat 5 Moergestel4 Tel. 04243 - 1474 Diep geschokt vernamen veel Moergestelnaren maandagmorgen vroeg dat de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg in de voorgaande nacht gro tendeels was afgebrand. Wat nog restte waren de muren... Verder bood het interieur van de kapel ’n troosteloze aanblik... Banken lagen, half ver koold, ondersteboven en het Maria-beeld onderging eenzelfde lot... Trieste bijkomstigheid Bouwvakvakantie Wederopbouw Wat wordt er allemaal georganiseerd? Wat zijn de kosten? Hoe doe je mee? Trekpleister Echtpaar Hoosemans Huidverzorgingsinstituut i 12 Moergestel Naam: Groep: School: Ik wil graag in de groep bij: 1.: 3.: 4.: Organisatie Jeugdvakantieweek. IO Het interieur van de kapel biedt ’n troosteloze aanblik... Ook dit jaar is het Jeugdvakantieweek, en wel van 31 augustus tot en met 4 september. Dit is de laatste week van de zomervakantie. Ik wil wel niet kamperen (alleen voor groep 7 en 8) X MOERGESTEL Het dak is door het vuur totaal verwoest. Wat nog slechts rest zijn de muren. opruimingswerkzaamheden beginnen. Geholpen door dochter en schoonzoon halen Jan en Dien de nog bruikbare spullen uit de kapel om ze mee naar huis te nemen en schoon te maken. De Maria-kapel wordt al vanaf hun eerste trouw dag (30 juli 1942, red.) onderhouden door het echtpaar Hoosemans. Drie tot vier keer per dag komen ze er. ’n Praatje maken met altijd aanwe zige mensen, de kaarsenvoorraad bijhouden, bloemen verzorgen en op tijd het geld uit het of ferblok halen, want dat is al meerdere malen doelwit geweest, en al het verdere bijkomende onderhoud. Zondagavond gaat Jan volgens goed gebruik rond half tien de meeste kaarsen oprui men en de kapel sluiten... Enkele uren later ligt hun levenswerk aan diggelen.Aan het eind van deze maand zijn Jan en Dien 50 jaar getrouwd. Volgens ’n woordvoerder van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen moet de kapel nog vóór het begin van de bouwvakvakantie hersteld zijn. Uiterlijk 24 juli willen ze karwei geklaard hebben. ’De Maria-kapel is ’n toevluchtsoord van zovele men sen, dat het onmogelijk is dat ’n aantal weken te laten liggen’. De politie doet intussen ’n oproep uitgaan naar mensen die rond het tijdstip van uitbreken van de brand misschien iets gezien of gehoord heb ben. ’De hulp van het publiek is voor ons in dit geval onmisbaar’, aldus de politiewoordvoerder. (Zie verderop in dit blad de rubriek ’Van de po litie’). Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg43. 5066XC Moergestel. Tel 04243-2268 Inleveren kopij uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Maandagmorgen in alle vroegte al wordt de beslissing genomen de kapel zo snel mogelijk weer te herstellen. Aannemersbedrijf Gebr. Jans sen wordt met de uitvoering daarvan belast. Schilder en leidekker komen poolshoogte nemen en direct worden de nodige maatregelen getrof fen en materialen besteld. Naarstig gaat de aan nemer vervolgens op zoek naar vervangende kerkbankjes... In de loop van de middag geeft de technische re cherche, die inmiddels een eerste onderzoek heeft ingesteld, de kapel weer vrij en kunnen de Voor de kleuters van groep 1 en 2: Een oriëntatietocht, een dagje uit, een theater voorstelling en zelf instrumenten maken voor de optocht. De kleuters worden verwacht op maandagmor gen, dinsdag de hele dag, donderdagmiddag, ^vrijdagmorgen en vrijdagavond. Voor de groten van groep 3 tot en met groep 8: een 25-kamp, een bos/spel/fietsdag, een dagje uit, een oriëntatietocht, een theatervoorstelling, zelf instrumenten maken voor de optocht en de kindermarkt. Natuurlijk wordt ook dit jaar afgesloten met de optocht en een grandioze disco voor groot en klein. Omdat dit jaar Jeugdvakantieweek voor de 25ste keer gehouden wordt, hebben we op vrijdag avond ook nog een gezamenlijke maaltijd. Voor de kinderen van groep 7 en 8 is het weer moge lijk een nachtje te kamperen. Voor de kleuters 7,50 en voor de groten 10,00. Het kamperen kost 5,00 extra. Wil je meedoen, doe het onderstaande strookje samen met gepast geld in een enveloppe in de bus bij: J. van lersel, Oostelvoortjes 17, of bij Th. van Nuenen, Pr. Margrietstraat 22. Doe het wel vóór maandag 13 juli, want daarna kost het 5,00 extra in verband met al gemaak te kosten. Alvast een fijne vakantie en misschien tot 31 augustus. Niemand van de honderden belangstellenden die maandag ’n kijkje komen nemen kan ’n ant woord op die vraag geven. Onbegrip maakt bij veel van hen plaats voor woede. Door de brand in de kapel zijn talloze mensen de dupe. Niet alleen uit Moergestel, maar ook uit de omliggende plaatsen komen dagelijks velen ’n kaarsje opsteken... ’n moment van rust zoeken... of voor ’n gebed... Al snel rees het vermoeden dat het hier om van dalisme ging. De politie houdt het wat dat betreft op terugkerende kermisgangers die om een of an dere reden hun agressie kwijt wilden. Toen de brandweer zondagnacht even na 04.00 uur arri veerde sloegen de vlammen al uit het dak van de kapel. Veel viel er toen al niet meer te redden. Maandagmorgen om 07.00 uur arriveert Jan Hoosemans (zoals dagelijks trouwens rond dat tijdstip) bij de kapel die hij en zijn vrouw Dien al bijna vijftig jaar onderhouden. Jan weet nog van niets... ’Toen ik hier aankwam’, vertelde hij, ’zag ik het rood-witte lint om de kapel getrokken en toen ik uit de auto stapte zag ik (wijzend naar het voorwerp) dit reflectorpaaltje liggen. Toen wist ik wel wat er was gebeurd’. Hevig geschrok ken en ontdaan rijdt hij naar huis om direct weer terug te keren. De hele maandag is hij bij de ka pel geweest. ’Hij kón niet thuisblijven’, zegt zijn vrouw. Jan vertelt ons zijn verhaal in de loop van de avond. De tranen in de ogen verraden zijn emo ties en bij hem rijst maar één vraag: ’Waarom?’... •A,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1