Zonovergoten ’Gèssels Weekend’ R Luik-Bastenaken-Luik Orgelconcert Petruskerk Hilvarenbeek Harmonieorkest Brabants Conservatorium naar Valencia Hongaarse volksmuziek in het Natuurtheater Nieuwe E.H.B.O.- cursus gaat in september van start ■"."omroep brabant Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie S.V. Roef! Honk-, Soft- en Peanutbal IVN insekten excursie Iedere zondag Streekspel van Beek- se Bergen Bezoekerscentrum Oisterwijk Libellen-excursie Bevernieuws zcouüog Tour de France Zomertoer MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 JUL11992 PAGINA 9 postbus 108 - 5600 ac eindhoven Op zondag 5 juli aanstaande zal om 15.00 uur een orgelconcert worden gegeven in de Petruskerk aan het Vrijthof van Hilvarenbeek door Cor Brandenburg uit Haarlem. Het programma, dat werken van onder andere Sweelinck, Brahms en Bach vermeldt, wordt gespeeld op het fraaie karakteristieke Van Hirtu- morgel uit 1843. Cor Brandenburg (1954) studeerde - naast de hoofdvakken koor en orkestdirectie - hoofdvak orgel in Amsterdam bij Simon C. Jansen en Piet Kee en behaalde de diploma’s Kerkmuziek, Or- gelonderwijs en het Einddiploma Orgel. Het concert, dat ongeveer een uur zal duren, wordt georganiseerd door de Midden Brabantse Orgelkring. Uitslagen: HB jun.: AU In - Roef! SB jun.: Roef! - Eurostars.... HB pup. B: Ducks - Roef! HB pup. C: Roef! - DVS SB 1Mulo - Roef! SB 2: Starlights - Roef! 2 HB 1Roef. - Gemert Wedstrijden komende week: Donderdag 2 juli: SB 2: 19.00 uur Roef! 2 - Gemert 2 Zaterdag 4 juli: HB jun.: 15.00 uur Starlights - Roef! HB asp. 1: 10.00 uur Starlights - Roef! HB pup. B: 10.30 uur Roef! - Gemert Van 8 tot en met 17 juli gaat het Harmonieorkest van Het Brabants Conservatorium naar Spanje. Doel is het bekende internationale concours van harmonieorkesten in Valencia. Als speciaal uit genodigde gast (’banda invitada’) zal het harmo nieorkest een serie concerten geven in Valencia zelf en de regio. De leiding hebben Jan Cober en Sef Pijpers junior. Een van de hoogtepunten is een optreden in het Piazza del Torro (stieren- vechtersarena, openluchtconcert). Het is de eer ste maal dat het orkest een dergelijk tournee maakt. Het orkest zal zich met een breed en veelzijdig programma presenteren. Het repertoire omvat werken van Dvorak (9e symfonie), Sjostakovitsj (5e symfonie), Gershwin, Bernstein, Berlinoz, Badings, Tomasi (Trompetconcert), Gotkowsky (saxofoonconcert) en Spaanse pasodobles en zar- zuela’s. Op 3 juli laat het harmonieorkest zich in de Broekhovense Kerk in Tilbrug horen met een keuze uit bovengenoemd repertoire. Gespeeld worden de vijfde symfonie van Sjostakowitsj, Carnaval Romain van Berlioz, het Sinfonietta van Badings en het saxofoonconcert van Ida Got kowsky (solist René Hendrikx). Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. ’Zwaargewonde bij slippartij... gewonden bij voetbalrellen... oververmoeide chauffeur raakt beknelt in eigen truck... enzovoorts’. Dagelijks verschijnen deze berichten in de krant. Dit is helaas harde realiteit. Overal om ons heen gebeuren ongelukken. Tijdens het wachten op een ambulance gaat vaak kostbare tijd verloren. Tijd die men had kunnen gebruiken voor het ver richten van levensreddende handelingen zoals het stelpen van bloedingen, mond-op-mond beade ming, reanimatie, enzovoorts. Deze vaardighe den zijn eenvoudig te leren. In de E.H.B.O.- cursus wordt hieraan uitvoerig aandacht besteed. Maar ook aan de zogenaamde ‘huis-tuin-en- keukenwondjes’, sportletsels enzovoorts. Na af loop bent u in staat op een verantwoorde manier Het IVN Oisterwijk verzorgt zondag 5 juli een excursie, waarbij vooral gelet wordt op de insek- 9- 6 3- 9 en 8- 8 5-10 5-7 en 11- 9 4- 1 en 4- 1 8-12’ 5- 9 Op zondag 5 juli begint Omroep Brabant met de zomerprogrammering. Dat betekent dat een aan tal programma’s tijdelijk verdwijnt en de overi ge programmering aangepast wordt tot begin september. Tien zondagen lang wordt het inmiddels bekende Streekspel gespeeld met vertegenwoordigers van veertig Brabantse gemeenten. Vanaf 4 juli neemt Omroep Brabant ’s middags het populaire programma Radio Tour over en volgt verslaggever Wim Amels speciaal voor Om roep Brabant de Brabantse renners. Na 25 juli is er veel aandacht voor de Olympische Spelen en van 10 augustus tot en met 28 augustus is er de Omroep-Brabant-Zomertoer. De gemeenten Dongen, Oosterhout, Beek en Donk en Cuijk zijn de deelnemers aan de eerste aflevering van het Streekspel op 5 juli. De ver tegenwoordigers van die gemeenten worden ge test op hun kennis van de eigen provincie. De ge meenten met het hoogste aantal punten uit iedere regio komen op zondag 6 september tegen elkaar uit in de finale van het Streekspel, dat afwisse lend gepresenteerd zal worden door Veronique Roeg, Frans van Hoof en Arno Welling. Het Streekspel wordt iedere zondag opgenomen in het restaurant van strand- en speelland Beek- se Bergen en uitgezonden tussen twaalf en één uur. de vaak zo belangrijke eerste hulp te verlenen. Zodat u niet achteraf hoeft te zeggen: Tk stond erbij en ik keek ernaar’. De nieuwe E.H.B.O.-cursus gaat in september van start. Deze wordt gegeven door onze arts docent dokter P. Terwindt en kaderinstructeur W. van Rooy. De lessen worden gegeven op don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van ’Nieuwenhof op het terrein van huize Sta nislaus. In januari 1993 zal het examen afgenomen wor den. De kosten bedragen 135,-, lesboeken en examengeld inbegrepen. De minimumleeftijd is 16 jaar. U kunt zich opgeven bij mevr. G. van Gisbergen, Raamackerstraat 18, telefoon 3329. Uiteraard kunt u zich ook vrijblijvend voor informatie tot haar wenden. Indien u zich schriftelijk aanmeldt gelieve uw naam, adres, geboortedatum en tele foonnummer te vermelden. Graag tot ziens! E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel ten. Behalve landinsekten krijgen ook de water diertjes de aandacht. Met schepnetjes wordt er gevist in een ven en met een loupe kunt U de vangst wat beter bekijken. Tijdens een wandelin getje door de Oisterwijkse bossen zult U veel ple zier beleven aan de schoonheid van de insekten en hun fascinerende gewoonten. Er wordt om 14.00 uur gestart vanaf het Bezoe kerscentrum, van Tienhovenlaan in Oisterwijk. Afgelopen 7 juni, le Pinksterdag was het weer zover. Luik-Bastenaken-Luik stond op het pro gramma. Zo’n 33 coureurs uit Moergestel en om geving namen aan deze Titanenrit deel, 220 ki lometer lang, met zo’n eenentwintig Ardense heuvels, ’s Morgens om twee uur werd er in Moergestel op het plein vertrokken en om half zes startte de eerste renner in Luik om aan deze helse tocht te beginnen waarover men toch zo’n slordige 8 tot 9 uur fietst. 150 Kilometer in het parcours is heuvelachtig, daarna komt het zwaar dere werk, zoals de Col de Wame (18% stijging) en als laatste (waarvan er velen te voet omhoog moeten) de Col de Sa Redoute met 20% stijging. De tocht werd door slechts twee coureurs niet volbracht dus een succes voor onze coureurs die deze prestatie-tocht volbracht hebben. Een woord van dank aan de verzorgers die elk jaar weer paraat staan om deze jongens te voor zien van eten en drinken, wat in zo’n tocht on ontbeerlijk is. Een bijzonder woord van dank aan Hans de Brouwer en Joost Emmen die deze tocht weer perfect georganiseerd hadden. Ooit een Watersnuffel gezien? Of een platbuik? Een Glassnijder zien vliegen? Of een zwevend li- bellenbad of een tandem zien langskomen? De ze en andere interessante zaken zijn mogelijk te zien op de Libellenexcursie, die start op zondag 5 juli om 11.00 uur bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. De excursie wordt geleid door de libellenkenners Millie Swinkels en Johan Heeffer. De tijdsduur is 134 a 2 uur. Voor leden van na tuurmonumenten is de prijs voor deelname 2,-, voor niet-leden 3,-. Kinderen tot en met 12 jaar 1,-. Reserveren is gewenst. Openingstijden: het Bezoekerscentrum Oister wijk is van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend; op maandag is het cen trum gesloten. De toegang is gratis. De afgelopen weken zijn de bevers vooral crea tief bezig geweest. Op zaterdag 13 juni hebben we, omdat het lekker weer was, buiten groep ge draaid. We begonnen deze morgen met het maken van feesthoedjes voor de beverdoe-dag. Nadat elke bever een mooi versierd hoedje had gemaakt, gingen we wat drinken en even op het klimrek spelen. De laatste minuten hebben we alvast voorbereidingen getroffen voor het vaderdagkado dat we op zaterdag 20 juni zouden gaan maken. Dit kado was een kei voor ’een kei van een va der’. In deze kei van klei hebben de bevers een paar gaten gemaakt, waar de vaders hun schrijf gerei in kwijt kunnen. Deze dag was iedereen nog in de ban van Oran je. De leiding was daarom in het oranje gekleed en alle bevers hadden de Nederlandse vlag op hun wang geschminkt. Geheel in de sfeer van oranje werd deze morgen dan ook afgesloten met een partijtje voetbal. Afgelopen zondag zijn de bevers naar Udenhout geweest om daar de verjaardag van Lange Doe ner te vieren. In het volgende stukje met Bever nieuws zullen we vertellen hoe dit verlopen is. Ben je 5, 6 of 7 jaar en je hebt zin om ook eens een kijkje te komen nemen in Huize Hotsjitonia? Kom dan gerust eens langs in de Donk. We be ginnen elke zaterdagmorgen om 11.00 uur en eindigen om 12.30 uur. Groetjes, de Beverleiding Vanaf zaterdag 4 juli neemt Omroep Brabant ’s middags van twee tot vijf uur het landelijke pro gramma Radio Tour over. Bovendien volgt ver- slaggever Wim Amels speciaal voor Omroep Bra bant tijdens de Tour de France (tot en met zon dag 26 juli) de verrichtingen van de Brabantse renners en andere betrokkenen in de ronde. In alle uitzendingen meldt Wim Amels zich met gesprekken en interviews. Op vrijdag 3 juli brengt Omroep Brabant een voorbeschouwing op de Tour de France met de Brabantse deelnemers, tussen twee en vier uur. Na afloop van de Tour de France beginnen de Olympische Spelen in Barcelona. Ook daaraan besteedt Omroep Brabant aandacht en dan vooral aan de verrichtingen van de Brabantse sportlie den. In een speciaal programma op zaterdag 25 juli praten de Brabantse deelnemers over hun verwachtingen voor het grootste sportevenement. Vanaf maandag 10 augustus trekt Omroep Bra bant er dagelijks op uit. Iedere dag worden van af een bepaalde plaats met veel vankantiegasten in de provincie opnamen uitgezonden. Iedereen kan die opnamen ’s middags tussen één en drie uur bij wonen. Op iedere plaats zullen ook diverse artiesten optreden. Tussen vier en vijf uur en tussen half zes en zes uur zijn die opnamen te beluisteren bij Omroep Brabant. Het is bekend dat in de zomermaanden veel gasten de provincie Noord-Brabant bezoeken. Om die gasten te informeren over allerlei toeristi sche wetenswaardigheden brengt Omroep Bra bant in iedere uitzending een agenda. In de ochtenduitzending is dagelijks op een vast tijdstip een impressie te horen over een museum in de provincie. Brabant telt meer dan honderd musea met de meest uiteenlopende collecties. Sommige musea zijn vooral aantrekkelijk bij slecht weer, andere kunnen het beste bij goed weer bezocht worden. In samenwerking met de VW brengt Omroep Brabant ’s middags een speciale VW-tip, voor luisteraars, die nog geen plannen hebben voor die middag. Programma’s als ‘Uitiaat’, ‘Prikbord’, ‘De Heer lijkheid’ en ‘Tussen Amsterdam en Brussel’ zijn in de zomermaanden niet te horen. Het program ma ‘Muziek Beneden de Moerdijk’ op zaterdag is aangepast. Bekende Brabanders draaien zater dag tussen twaalf en één uur hun eigen muziek en vertellen daarover. Als eerst gaste is badrnin- tonspeelster Erica van den Heuvel-van Dijk za terdag 4 juli te horen. SB jun.: 10.30 uur Roef! - Zwijndrec (dubbel) Zondag 5 juli: SB 111.00 uur Roef! - Jeka SB 2: 11.00 uur Nuenen 2 - Roef! 2 HB 1: 11.00 uur Roef! - Samacols Onze fotograaf snapte deze jongelui zaterdagavond tijdens het ’Géssels Weekend’. Volgende week komen de organisatoren uitgebreid op dit weekend terug. Zaterdag 4 juli aanstaande in het Natuurtheater te Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur, de Hongaar se cimbaalspeler Kalman Balogh. Kalman Balogh is een telg uit een zeer beroem de hongaarse zigeunerfamilie. Speelt al vanaf zeer jonge leeftijd cimbaal en volksmuziek en mag ge rust als een van de beste bespelers ter wereld ge noemd worden van dit zeer moeilijke instrument. Hij is dan ook een veel gevraagde muzikant in Hongarije en ver daarbuiten. (In Hongarije on der andere met de ook hier bekende groepen als Teka en Zsaratnok). In Oisterwijk zal hij begeleid worden door de fluitist Ivan Barvich en de violist Laslo Major. Het repertoire dat gespeeld gaat worden bevat muziek uit de gehele Balkan. Een lust voor oor en oog! Zaterdag 4 juli aanstaande in het Natuurthea ter van Oisterwijk. ^8 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9