GEOPEND Muzikale opening Moergestelse kermis De Parelmuzikanten Duo ’Simpel* Toine Smolders opende in Reusel... Moergestelse Kermis bij Café-Bar-Speeltuin ’t Stokske 1 J De Bondsbeker Kermisconcert ’Prinses Juliana op zondag 5 juli Koningsschieten Gilde St. Sebastiaan en Barbara EGYPTISCHE GRILLROOM SHOARMA en PIZZERIA op Rootven 13 te Moergestel Tel. 04243 - 1273 Zondag 5 juli v.a. 14.00 uur: Maandag 6 juli na het Koningschieten: a.s. Maandag 6 juli Zandstraat 1Moergestel Telefoon 04243 -1385 ’n Optreden van het Egerlander-Showorkest De harmonie en de drumband van Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ openen zoals te doen gebruikelijk op muzikale wijze de Moergestelse Ker mis middels het Kermisconcert. r- W l4 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 JUL11992 AMON 35 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 15.00 tot 01.00 uur; vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 02.00 uur. Ik weet niet waar de naam ’de bondsbeker’ van daan komt, laat staan waar de beker nu is. Alweer een beker uitgereikt die, naar ik hoop, tij delijk zoek is. Een overweging waard om een sluitend systeem te vinden in deze kwestie. Stokske Nu het vissen zelf, Dit was nu een van die wedstrijden waarvan eigenlijk weinig te zeggen valt. Gezellig ja, dat was het wel, het goede weer en 29 goedgeluimde vissers waren hier mede debet aan. Nu enkele grote vissers van onze vereniging el ders hun geluk aan het beproeven waren hadden overigens net zo’n goede vissers de kans om de ze wedstrijd te winnen. Hierbij was niet Jan Klijssen want zoals Jan wel weet moet de gevangen vis in het net. Ook niet neef Bart die z’n diploma ook niet in da den om kon zetten. Maar een schrale troost was dat ome Harrie Smetsers z’n faam ook niet waar kon maken, en dat nog wel op z’n favoriete zandput. Op kermismaandag 6 juli zal volgens oude tradi tie het Koningsschieten plaatsvinden bij Gilde- huis ’t Stokske’ om 12.30 uur. De Gildebroe- ders van Gilde St. Sebastiaan en Barbara, het oudste Moergestelse Gilde (zij ontvingen de Caer- the in 1433 van de Heer van Moergestel), zullen in aanwezigheid van Burgemeester J.B.S. Ter Veer en de Gilden St. Catharina en St. Joris, gaan uitmaken wie zich de komende 4 jaar als Koning mag presenteren. Zal het de uittredende Koning Jan van Rooy worden of een van de andere Gil- debroeders? Vooraf zal de Heer van de drie Moergestelse Gil den Burgemeester Ter Veer en de Gildeheer Koos van Elderen en de Hoofdman de erescho- ten lossen op de 122 meters hoge Koningsvogel. Vervolgens krijgt de uittredende Koning 3 scho ten vooraf om zijn koningschap te verdedigen. Lukt het de huidige Koning niet na 3 pijlen zijn Koningschap te prolongeren, dan krijgen de ge gadigde Gildebroeders hun kans, onder het toe ziende oog van de Drie Hooglieden. Na het afschieten van de Koningsvogel en de hierbij behorende ceremonie is er in het Gilde- huis gelegenheid de nieuwe Koning te feliciteren. Dit jaar voor het eerst op een voor de Kennis ge heel eigen wijze! Het concert zal verzorgd worden vanaf een van de kermisattracties, die op het St. Jansplein op gesteld zullen worden. De muziekvereniging krijgt voor deze originele wijze van concerteren de enthousiaste medewer king van de exploitant van een van de grootste at tracties van de Moergestelse kermis: de bot sauto’s! Daarnaast zal ‘Den Boogaard’ zorgen voor een gezellige entourage en op haar terras de concert gangers graag voorzien van een natje en een droogje. Ie Was wel Kees de Laat met 30 stuks met een totale lengte van 349 centimeter. Proficiat Kees. 2e Niet Jan maar Alwies Rokven, 9 stuks en een lente van 294 centimeter. 3e Kees van Poppel, 7 stuks, 286 centimeter. Op een goede plaats en met de juiste instelling toch weer gelukt Kees. In totaal waren er 180 stuks gevangen met een to tale lengte van 3108 centimter. Dat is nog niet zo slecht. Maar er moesten toch nog 7 vissers aan den lij ve ondervinden dat de zandput nog niet voor iedereen een visput is. Maar langzaam, ja zeer langzaam, wordt hij beter of worden wij vissers beter. Wat zeer goed was en dus niet beter hoeft te wor den zijn de goede zorgen van onze clubkastelein de Klaore. Cor en Harrie: bedankt evenals Bart Dobbelsteen voor zijn bloemen en SparMart voor zijn pak ketten. De volgende wedstrijd is op 12 juli. Er word dan gevist om de Klaore beker op het Wilhelminaka- naal. Voor deze wedstrijd zit geen aanmeldings- briefje in de vergunning. Maak dus gebruik van het blanko briefje uit de vergunning, of maak zelf een briefje om in te leveren. Dus vergeet dit niet en vis mee op 12 juli. Tot ziens bij ‘De Rietvoorn’. Het orkest zal - onder leiding van dirigent Jan Hermans en instructeur Ludwig Smits - een luchtig en plezierig in het gehoor liggend pro gramma voorspelen. Uitgaande van zonnig kermis-weer zal Muziek vereniging Prinses Juliana’ met een muzikaal uurtje zorgen voor een uitstekende start van en kele gezellige Moergestelse Kermisdagen Aanvang van het concert: 12.30 uur. (Bij onverhoopt slecht weer-vindt het concert als vanouds plaats in de grote zaal van ’Den Boo gaard’). Onze dorpsgenoot Toine Smolders, wonende aan de Pr. Margrietstraat 16, opende vorige week dins dag zijn groente- en fruitspeciaalzaak in Reusel. Toine, die enkele jaren ervaring opdeed bij Groen- tehal ’Crisje’ te Diessen besloot geruime tijd geleden al zelf een groente- en fruitspeciaalzaak te wil len ruimen en vond midden in het Kempische Reusel een geschikte lokatie. Aan de Markt 46 open de burgemeester P.H.M. Walboomers de gloednieuwe winkel die gelegen is in het centrum van Reusel aan het marktplein. Middels het oplaten van ’n aantal ballonnen vond de opening plaats waarna het een druk komen was van vele bekenden en vrienden van Toine om hem de hand te komen schud den en te feliciteren. Ook ’Moergestel-Nieuws’ wenst deze jeugdige ondernemer graag van harte sukses! Met enig denk- en speurwerk in deze krant is er wel achter te komen wie dit zijn... Aan De Stappert nr. 8 woont Jos Denissen. Hij stond vorige week met de fiets aan de hand in onze krant...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5