35 Jaar ’Vurhaai’: fantastisch weekend! Zoekertjes... "I <11 Feestprogramma op alle onderdelen geslaagd. c/ nn Ballonwedstrijd De naam ‘Cambrinus’ is weer terug in Moergestel I Bijna ’n jaar hadden bestuur en commissie van Buurtvereniging ’De Vur haai’ gewerkt aan het totaalprogramma voor het weekend van 13 en 14 juni 1992. Het 35-jarig bestaan van de vereniging zou op gepaste wijze ge vierd dienen te worden. Terugkijkend op het jubileum en afgaande op de talloze reakties (waarbij zelfs schriftelijke!) kan er maar één conclusie ge trokken worden: het was een fantastisch weekend! Vele handen: licht werk ÜRHAA) Hoe Zoekertjes insturen? flï Ml: jM Koffieconcert Opstijgen ballonnen Nostalgische middag 130 Personen aan ’t ontbijt... Het feest kon beginnen... Medewerking pst. ptf - MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 JUNI 1992 PAGINA 7 SINA6 :pkraam stond bij de kinderen natuurlijk ook - programma- Zondagmorgen 9.00 uur: met 130 buurtbewoners aan het ontbijt... Mil •«i De groep ’Terug in d’n Tèd’ uit Liempde oogstte veel sukses... De kinderen die de musical zo voortreffelijk opvoerden... Maandagmorgen was er weer ’n hele ploeg paraat om met het opruimen en afbreken van de tent te beginnen. Zelfs de oudste bewoner van de Oisterwijkseweg (Driek van Overdijk) ontbrak hier niet. Kort na het middaguur kon het terrein weer schoongeveegd) worden opgeleverd en was er niets meer te zien van het voorbije drukke weekend... Het bekende gezegde: ’Vele handen maken licht werk’ werd door de buurtbewoners van ’De Vur haai’ in het weekend van 13 en 14 juni 1992 weer eens ten volle bewaarheid! DE Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Tijdens het 35-jarig bestaan van Buurtve reniging ’De Vurhaai’ werd op zondagmid dag een ballonwedstrijd georganiseerd. Ballonkaartjes die terugkomen en waarop geen stempel meer te vinden is kunnen worden ingeleverd bij Pryma Denissen aan het Rootven 38 te Moergestel. De wedstrijd loopt nog enkele weken door waarna we de prijswinnaars in ’Moerges- tel-Nieuws’ bekend maken. Om 11.00 uur zat de tent alweer vol met publiek in verband met het koffieconcert. De leerlingen orkesten van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en ’Musikkapelle Heiden’ uit Duitsland gaven gezamenlijk een uitstekend concert dat door de aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. snoei sterk in de belangstelling. In de loop van de middag kwam Straatorkest ’Dinges’ de sfeer nog wat opvrolijken. Zij speel den afwisselend op straat en in de tent. De warm te kon hen daarbij blijkbaar weinig deren... In de loop van de middag werd bekend dat het opstijgen van de twee heteluchtballonnen rond 20.00 uur zou gaan plaatsvinden. Op het terrein nabij de woning van Christ Rijnen aan de Heu- kelomsebaan hadden zeer velen zich verzameld om hiervan getuige te zijn. Om 20.45 uur kozen ze, bemand door acht buurtbewoners, het lucht ruim om in Vessem zo’n anderhalf uur later (*n hele ervaring rijker) te landen. Officieel was dit het laatste onderdeel van het feestweekend. Nadat de ballonnen waren vertrokken verzamel de de buurt zich weer in groten getale in de feest tent om met z’n allen nog wat na te praten over het zo voortreffelijk geslaagde weekend. In de loop van de avond kwamen daar ook de bal- lonvaarders nog bij om over hun ervaringen te vertellen. Vanaf aanstaande zaterdag kunnen alle Moer- gestelnaren, en anderen, terecht in Brasserie ’Cambrinus’. De zaal van ’Den Boogaard’ die aan het plein ligt (de voorzaal, red.) is onlangs van een ander interieur voorzien. De naam is evenals de zaalnamen gezocht in het recente ver leden. Vroeger stond namelijk op het huidige plein een café genaamd ‘Cambrinus’. De Brasserie is opgezet om de gebruikers van de zalen in ’Den Boogaard’ nog beter van dienst te kunnen zijn. Vele leden van de vaste verenigin gen gebruikten na hun repetitie of uitvoering nog een consumptie in hun repetitiezaal. Deze kun nen nu terecht in de Brasserie. Zo komen ook de verschillende gebruikers van ’Den Boogaard’ met elkaar in contact. Ook door deelnemers van vergaderingen en bij eenkomsten werd steeds meer gevraagd naar een ruimte waar wat nagekaart kon worden, en dan De beide verenigingen kregen na afloop van het concert, dat ’n uur duurde, eveneens ’n herinne- ringsschildje aangeboden. Op hetzelfde tijdstip dat het koffieconcert begon meldden de eerste voertuigen zich voor de zgn. ’Nostalgische Middag’. Om 12.30 stonden ze er allemaal: variërend van Fiats 500 tot tractoren, van stationaire motoren tot Tractions... ’n Schit terend gezicht. Maar liefst ’n honderdtal had men er bij elkaar weten te brengen. Veel succes ook oogstte de groep ’Terug in d’n Tèd’ uit Liempde. Het was kostelijk om deze en thousiaste mensen de gehele middag bezig te zien, en het publiek hebben dan ook veel plezier beleefd aan de veldwachter, de nonnen, de ge meentewerker, ’Wie wil er mijn marmotje zien’ en niet te vergeten de marskramer... De ronde boerenmikken die verkocht werden vanaf ’n bak kerskar vonden ook gretig aftrek. Het springkussen had ondertussen ook niet over belangstelling te klagen, evenals de ballon wedstrijd trouwens.en de personen die daarbij hielpen kwamen werkelijk handen tekort... Clown ’Pietchu’ had over belangstelling eveneens niet te klagen. Grote drommen kinderen stonden konstant om hem heen in de hoop dat hij voor hen ook ’n prachtig dier zou maken met z’n bal lonnen. Ook Nicole van Haaren kon de stroom kinderen maar amper de baas achter de schminktafel en de Om 8.00 uur zondagmorgen waren vele dames (en ook heren) in de weer met serviesgoed, brood, koffie zetten, enz. want om 9.00 uur zou den 130 buurtbewoners voor het ontbijt verschij nen. En wat voor ’n ontbijt... het was er alle maal... tot zelfs het glaasje jus d’orange en het zacht gekookte ei... overal was aan gedacht. Nadat de voorzitter iedereen ’n hartelijk welkom (en goeie morgen) had gewenst kon hij wat meer vertellen over het hoe en waarom van dit ontbijt. Vanwege de opening van het nieuwe kantoor van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen aan de Oister wijkseweg hadden zij besloten voor de buurt ’iets’ te doen in verband met de overlast die de buurt ’n tijdje had gehad. Het ontbijt was daar om door hen aangeboden, en dit mocht natuur lijk niet onvermeld blijven. Door ’n welgemeend applaus liet de gehele buurt van haar dankbaar heid blijken en kon men vervolgens genieten van al het heerlijks dat op tafel stond. Na afloop van dit ontbijt werd aan de Gebr. Jans sen als dank nog ’n herinneringsschildje aange boden. semloterij plaats met twee hoofdprijzen: voor 2 personen ’n gratis vlucht per heteluchtballon, waarvan het opstijgen, indien de weersomstan digheden dat tenminste toelieten, ’n dag later zou plaatsvinden. Na deze loterij werd vervolgens het koud buffet gereedgemaakt waaraan iedereen zich tegoed deed. De vele komplimenten na afloop gaven de orga nisatie de zekerheid dat het met dit programma onderdeel wel goed zat. Zaterdagmiddag 14.00 uur: de feesttent was al goed gevuld met buurtbewoners, familieleden en kennissen van de kinderen uit de buurt die de musical ’Fijn dat er kabouters zijn’ op gingen voeren. Maandenlang hadden ze gerepeteerd en het resultaat was ernaar: iedereen deed z’n uiter ste best en maakte de uitvoering zodoende tot een groot succes. Na afloop kregen de kinderen alle maal ’n bloemetje, ’n grote snoepzak en ’n groepsfoto die ’s-morgens met de generale repe titie was gemaakt. Gesteund door de disco bleef men hierna nog ge ruime tijd bij elkaar om de middag gezellig door te brengen. Zaterdagavond 20.00 uur meldden de eerste oud- bewoners zich voor de reünie. Liefst 370 perso nen hadden zich hiervoor opgegeven en ze kwa men ook allemaal... uit Boskoop... uit Zeeland... uit Sambeek... van heinde en verre, en degenen die in de tent aanwezig waren keken steeds maar weer nieuwsgierig naar de ingang om te kijken welke ’bekenden’ er eventueel nog meer kwa men... Het werd een heel gezellig feest onder aanvoering van een uitstekend orkest. Rond de klok van elf uur vond er dan een blik- Vrijdagmiddag begonnen liefst 26 buurtbewo ners aan de opbouw van de prachtige feesttent op het parkeerterrein van Van Bommel Schoenfa brieken en gezamenlijk slaagde men erin de 600 m2 grote tent in ijltempo neer te zetten. De sfeer daarbij was al uitstekend en vrijdagsavonds was het na gedane arbeid al goed vertoeven onder het immense zeildoek. Met het gezamenlijk nuttigen van ’n verkoelend glaasje bier kwam er ’n einde aan de eerste werkdag... Op zaterdagmorgen was iedereen weer vroeg uit de veren om de laatste hand te leggen aan de ver siering: immers, om 10.00 uur al zou de genera le repetitie plaats moeten vinden van de kinder musical. het liefst onder het genot van een hapje of drank je. Vandaar dat er een kleine menukaart is in de Brasserie, maar wél een met verrassingen. Daarnaast mag ook het aanbod van ijcoupes, bier en koffiesoorten niet over het hoofd worden gezien. Wilt U eens komen genieten van een hapje, ijsje of kopje koffie, of wilt U eens spelen op een pool biljart, dan bent U alle dagen van harte welkom vanaf 12 uur. Op zondagavond is de Brasserie gesloten. n> III

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7