Wiebeitfïk? Scholengemeenschap Kempenhorst Oirschot wint R.O.V.-prijs Bezoekerscentrum Oisterwijk Moergestelse jongeren in de hoofdrol Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie Plantenwandeling De smaak van honing Branden Verkeer Overige Uitritsituaties Overige diefstallen Openbare besluitenlijst college van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen: Algemene plaatselijke verordening/ bijzondere wetten Openbare werken Financiën Hinderwet Gemeenteraadsvergadering r - i Verkeersfilm Initiatief bij de leerlingen Juryrapport 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 JUNI 1992 3. PAGINA 5 nipt, waarna hij zijn karretje weer mee kon ne men. Op zondag 28 juni om 11.00 uur vertrekt er vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten een plantenwandeling onder lei ding van het KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) afdeling Tilburg. Deze wandeling gaat door de Oisterwijkse bos sen en de aandacht zal vooral uitgaan naar de planten in het bos en langs de vennen. Reserveren is gewenst. Tijdsduur 1 ‘/i a 2 uur. De kosten van de excursie is voor leden van Natuur monumenten 2,-voor niet-leden 3,-. Voor kinderen tot 12 jaar 1,-. Huis naar School’ maakten Kempenhorstleerlin- gen een film voor de toekomstige brugklassers. Zo speelden onze dorpsgenoten rollen in de film: ‘Veilig van Moergestel naar de Kempenhorst’. Deze film toont de leerlingen verkeerssituaties waar ze dagelijks mee geconfronteerd worden. Het doel hiervan is een bijdrage te leveren aan een meer verantwoord verkeersgedrag van jonge ren. Dit is de titel van een nieuw boek over het bijen volk en de honing, maar ook de naam waaronder het Bezoekercentrum Oisterwijk van Natuurmo numenten en de Honingzemerij ‘Het Zuiden’ een honingproeverij organiseren. Die honing- proeverij is op zondag 28 juni aaanstaande in het Bezoekerscentrum van 14.00 tot en met 16.00 uur. Hoe ontstaat honing? De bijen vliegen op allerlei bloemen en halen daaruit de nektar. Daarna wordt de nektar omgevormed tot honing. De ho ning wordt in de cellen opgeborgen en verzegeld met een dun laagje was. Na een kort rijpingspro ces in de cellen haalt de imker de raten met ho ning uit de bijenwoning. Er zijn, op die dag, verschillende soorten honing te proeven, onder andere heidehoning, denneho- ning en lindehoning, maar ook nog andere pro- dukten zoals mede en honingdrop. Daarnaast is er voor de kinderen een leuke bijenvideo te zien (op aanvraag) en kan men onze twee bijenvolken bewonderen. Het tweede bijenvolk zit sinds korte tijd in het Bezoekerscentrum in een zeer fraaie woning. De ze woning, waarin U de bijen zelf raten kunt zien maken, is gemaakt door onze eigen imker de heer Jan Verhoeven uit Oisterwijk. melkrundvee- en jongveehouderij en var- kensmesteij annex mestopslag; - Chr. Rijnen, Heukelomsebaan 3, voor een paardenfokkerij en handelsstal annex mestopslag. Op 17 juni ontstond een keukenbrandje in een (vakantie)bungalow op de Sparrenberg aan de Oirschotsebaan. Men liet een pan op het vuur staan terwijl men boodschappen ging doen. Dat ging niet helemaal goed. De brandweer had het vuur zo geblust, maar men heeft nog wel even werk om de binnenkant van de woning roetvrij te maken. Op 20 juni vloog een auto in brand op Rijksweg 58 te Moergestel. Ook daar had de brandweer het vuur zo geblust, maar de auto kon wel naar de schroot. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Afgelopen week werd onze assistentie gevraagd bij 18 aanrijdingen die in Moergestel en Oister wijk gebeurden. In totaal vielen er drie lichtge wonden. In Oisterwijk werd een bestuurster van een mo tor licht gewond toen zij rijdend op de Groen straat geen voorrang verleende aan verkeer van rechts dat uit de Van Kemenadelaan kwam. Ver der werd een duo-passagiere van een motorrijder licht gewond toen zij werd aangereden door een auto die een inrit verliet. In Moergestel ging op Rijksweg 58 een auto over de kop. Dat gebeur de ’s-nachts om 00.30 uur. De bestuurder, een 19-jarige Tilburger, werd daarbij gewond aan zijn arm. Op zondagmorgen jl. verloor een landbouwer uit Diessen die op weg was naar een concours te Hel- voirt op de Gemullehoekenweg olie. Het was een flink breed en lang spoor. Diverse wielrijders (trimmers) gingen onderuit. Enkelen moesten naar het ziekenhuis om zich te laten behandelen. Afgelopen week werd een 40-jarige Oisterwijk se bekeurd, omdat hij teveel gedronken had. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Op donderdag 18 juni werd er na de overwinning van Oranje op Duitsland ook in Oisterwijk ge feest. Er zijn steeds weer mensen die menen dan dingen te kunnen doen die niet - dan niet en nóóit niet - door de beugel kunnen. De vernie- linkjes die gepleegd werden, zijn onderling op gelost, maar ze zijn nergens voor nodig en kosten onnodig geld. Echte irritante lieden lopen dan ook nog eens de kans wat hardhandig ’op hun plaats’ gezet te worden. Nogmaals aandacht hiervoor. Het is bekend dat de bestuurder die een uitrit verlaat om een weg op te rijden, verplicht is het overige verkeer voor te laten gaan. In Oisterwijk, maar ook in veel an dere plaatsen in ons land, zijn uitritconstructies verwerkt in het straatbeeld. Dat heeft dan wel consequenties, men regelt dan immers de voor rang. In veel gevallen - en dat is echt niet alleen in onze gemeente - bestaat er onduidelijkheid over de status. Men vraagt zich vaak af of een be paalde constructie als uitrit bedoeld is of niet. In feite zou zoiets niet voor mogen komen. Het zou ook niet zo mogen zijn, dat uiteindelijk een rech ter uitspraak moet doen over een bepaalde situa tie. Als het zo ver gekomen is, dan mag het wel duidelijk zijn, dat de situatie ter plaatse in ieder geval niet duidelijk was. In ieder geval kunnen we spreken van het verlaten van een uitrit, indien het trottoir van de kruisende weg op gelijke hoog te (dus meestal is dit verhoogd) doorloopt en in dien door de korte bochtstraaltjes, duidelijk het gevoel is gegeven dat men ook inderdaad een uit rit verlaat. Indien het voor u niet duidelijk is, neem dan geen risico! Neem nooit voorrang. Het enige wat je in het verkeer wel steeds voorrang moet geven is je verstand! Er zijn al veel mensen die op vakantie gaan. Dat merken wij aan het aantal afwezigheidsmeldingen die doorgegeven worden. Helaas constateren wij, dat de afwezigheidsmelding steeds vaker op het laatste moment, telefonisch, wordt gedaan. De ze telefonische meldingen worden nogal eens sto rend ervaren, omdat men vaak met dringender zaken bezig is. Wij nodigen u hierbij uit, even persoonlijk langs het bureau te komen en de mel ding alhier in te vullen, c.q. mee te nemen en la ter ingevuld terug te brengen. Wij danken u voor uw medewerking! Ook afgelopen week hadden we weer een zeer oplettende getuige! Hij bevond zich donderdag middag 18 juni op de wekelijkse markt op de Lind. Hij zag daar dat een portemonneer gerold werd uit de schoudertas van een mevrouw die aan één van de kramen haar inkopen stond te doen. De getuige hield de daders in de gaten en waar schuwde de politie. Even later werden de drie mannen op aanwijzen van de getuige, aangehou den in hun auto op de Dorpsstraat. Het bleken drie 19-jarige Joegoslaven te zijn. De portemon nee, het was een langwerpig, blauw lederen, werd vermoedelijk in de omgeving weggegooid. Bij nader onderzoek bleken zij zich te verplaat sen in een in Duitsland gestolen auto. Na drie da gen zitten op het bureau, is proces-verbaal op gemaakt. Op dinsdag 16 juni werden twee buitenlanders op heterdaad betrapt bij het stelen van een fiets. In de nacht van vorige week zondag op maandag haalden dorstige heden een kratje pils uit een on afgesloten garage aan de Brede Steeg. Het lege kratje werd later in de buurt teruggevonden. Op woensdag 17 juni was iemand in de Boxtel- sebaan aan het klussen geweest aan zijn woning. Hij liet zijn gereedschap, een accuboormachine met koffertje en reserve-accu even tegen de voor gevel van zijn huis staan. Dat was dus zó weg. Op 18 op 19 juni werd een portefeuille gestolen uit de slaapkamer van een woning aan de Ko renstraat in Moergestel. Op 17 op 18 juni werd geld ontvreemd uit een kluis van een garagebedrijf aan de Sprendlin- genstraat. Vermoedelijk heeft de kluis in een on bewaakt ogenblik even open gestaan. In de nacht van 20 op 21 juni werden terra cotta- potten ontvreemd vanaf het terras van een restau rant aan de Gemullehoekenweg. Uit auto’s die geparkeerd stonden aan de Van Tienhovenlaan en de Gemullehoekenweg werden radio-cassetterecorders ontvreemd Op vrijdag 19 juni keek een jongeman uit Berkel- Enschot wel heel raar op, toen hij zag dat zijn fiets op het station te Oisterwijk een eindje was verplaatst en vastgelegd met een dubbele ketting. Wij hebben de sloten voor hem maar doorgek- In de vergadering van het college van Burge meester en Wethouders van 9 en 16 juni 1992 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bouwvergunning wordt verleend aan: - J.H.P.M. Op ’t Hoog, Heuvelstraat 14, voor de bouw van een woning met garage aan Burg. Poortstraat 14; - Boshoeve B.V.B.A. voor uitbreiding van op- bergloods en kalverstal aan de Zandstraat 11; - J. van Esch, Schoolstraat 42, voor de bouw van een rundveestal aan de Oirschotseweg 52a; - J. Klomp te Berkel-Enschot, voor het vergro ten van varkensstal aan de Pijnendijk 6; - J.M.N.M. van Gestel, Pijnendijk 5, voor de bouw van een ligboxenstal; - P. Dirkx, Oirschotseweg 40, voor verbouw en uitbreiding van twee varkensstallen; - Antoon van Gils B.V., Schoolstraat 6, voor wij ziging voorgevel schoenfabriek; - Stichting Beheer Den Boogaard, voor verbouw pand St. Jansplein 7. - Toestemming wordt verleend aan S.T.S.S.O. Pedragon te Tilburg voor de Hart van Brabant- loop op zaterdag 26 september 1992 tussen 15.00 en 17.00 uur. - Toestemming wordt verleend aan S. V. Auda- cia voor het organiseren van kienbijeenkomsten op 18 september, 16 oktober, 13 november en 11 december 1992, plus 8 januari, 12 februari, 19 maart en 16 april. - Ingestemd wordt met wijziging overeenkomst ANWB inzake bewegwijzering. - Besloten wordt tot verhoging van het abonne ment C.A.I. per 1 juli 1992 van 16,50 tot 16,55 per maand. Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt ver leend aan: - C. v.d. Boogaart, Oirschotseweg 91, voor een Donderdag 25 juni om 19.30 uur in het gemeen tehuis. 1. Opening; 2. Trekking stemmingsnummer; 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 1 juni 1992; 4. Ingekomen stukken en mededelingen; 5. Voorstel tot het beëdigen van een waarne mend secretaris; 6. Voorstel tot het verlenen van ontslag aan respectievelijk de benoeming tot lid van de commissie Ruimtelijke Ordening, Huis vesting en Gebouwen. 7. Voorstel tot wijziging van de SMB-regeling; 8. Voorstel tot wijziging van gemeenschappe lijke regeling Kredietbank Midden-Lang- straat; 9. Voorstel tot instemming met het door het college van burgemeester en wethouders in het open overleg met Gedeputeerde Staten in te nemen standpunt inzake de aanbevelingen gemeentelijke herindeling in Midden- Brabant; 10. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement; 11. Voorstel inzake conciërges basisscholen; 12. Voorstel tot verbouwing van het gemeen tehuis; 13. Voorstel tot afwijzing van het verzoek tot herziening van het bestemmingsplan De Heivelden partiële herziening 1978; 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de revisie van de ri oolgemalen aan de Scheerman en de In dustrieweg; 15. Voorstel tot vaststelling van de aanvulling 1998 meerjarenprogramma restauratie mo numenten; 16. Voorstel tot verkoop van een kavel bouw grond in het bestemmingsplan Papenacker aan de heer BJ. Wolfs; 17. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van staangeld woonwagencentrum Moergestel. 18. Sluiting. Met de fiets aan de hand. Wie is het? De 50-jarige van vorige week was Tinus La- pien (zoon van Jan en Riek van de Oister- wijkseweg). Tinus woont in Berkel-Enschot. Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid beloont ieder jaar activiteiten, die bijdragen tot bevorde ring van de verkeersveiligheid. Dit jaar werd een initiatief van Rk. Sg. Kempenhorst bekroond. In een sfeervolle Bois Le Due zaal van het provin ciehuis te ’s-Hertogenbosch mocht de filmgroep uit handen van Mr. P. van Vollenhoven een che que ter waarde van 4000,- in ontvangst nemen. Als onderdeel van het introductieprogramma voor de nieuwe brugklassers werd een verkeerst- hema behandeld. Onder het thema ‘Veilig van Het idee tot het maken van deze film was afkom stig van enkele medewerkers van Kempenhorst te Oirschot. Zij stimuleerden leerlingen tot het maken van een draaiboek voor een leeftijdsgeno ten aansprekende verkeersfilm. Deze filmpro- duktie werd uit 176 inzendingen met een twee de prijs beloond. Tijdens de prijsuitreiking door Mr. Pieter van Vollenhoven in het provinciehuis te ’s- Hertogenbosch werd het initiatief geroemd om originaliteit, jeugdaansprekende uitvoering en haar degelijke hedendaagse onderwijsvriendelijke aanpak.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5