n i i a i ’Gèssels Weekend’ KETELAARS Krijgt de veiligheid in het buitengebied van Oisterwijk, Oirschot en Moergestel voor fietsers Aphrodite Te weinig Moergestelse vrouwen in politieke en bestuursfuncties I nog aandacht? Il Het weekend voor de kermis is het: TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 0* Aanstaand weekend, 27 en 28 juni is het weer zover, de inspanningen van de Moergestelse horeca en carnavalsverenigingen resulteren in de tweede editie van het Gèssels Weekend! Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK U heeft al een poos niets van Werkgroep O.O.M. gehoord. Toch berust deze niet in de bestaande situatie. Onlangs heeft het Vrouwenoverleg Moergestel een aantal deelnota’s aan het gemeentebestuur van Moergestel aangeboden in het kader van het te voeren gemeentelijk emancipatiebeleid. Eén van de deelnota’s, algemeen bestuur, bevat onder meer beleidsaan bevelingen om het aantal vrouwen in bestuurfuncties te vergroten, om dat geconstateerd is dat een bedroevend laag aantal Moergestelse vrou wen dergelijke functies vervult. i Werkgroep ’Fietspad Oirschot-Oisterwijk-Moergestel’ I Programma: JA 12 SIERADEN SPREKEN VANZELF KERKSTRAAT 30 5061 EJ OISTERWIJK 04242 - 85972 Nog even de achtergrond van het weekend. Toen KS DESIGN HET LIGT VOOR DE HAND Werkgroep O.O.M. (tel. 04243-1161). [HORSTEN SIERADEN Moergestel-gT^i Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z? ST lï-n de scholieren en ouderen lopen rikico. De bewo ners van onze gemeenten, dus u, die een rekrea- tieve fietstocht of een noodzakelijke rit in het mooie buitengebeid gaan maken, zouden ook minder prettige ervaringen kunnen hebben. De Werkgroep wil allerhande negatieve ervaringen in een zwartboek gaan vastleggen, dat we, samen met de mensen, die zich ook betrokken voelen, in het najaar demonstratief aan de gemeente bestuurders willen gaan aanbieden. U kunt ons hiermee helpen! Bent U of één van Uw familieleden getroffen of bijna getroffen door een ongeval, bel dan een van de volgen de nummers: 04243-2328 (Harrie Reijrink), 04243-2109 (Marij Claassen), 04997-74617 (Henk Sterken) en geef een korte omschrijving van het gebeurde. gaande kinderen en ouderen, is en blijft gevaar lijk. De Werkgroep O.O.M. heeft bij de gemeen ten aangedrongen op korte tentlijnmaatregelen zoals snelheidsbeperkingen, waarschuwingsbor den en vooral het goed inspelen op de aktie ’we gaan weer naar school’. Verder hebben we de gemeenten attent gemaakt op de omliggende gemeenten, waar wel volop fietspaden aangelegd worden. Er moeten konkre- te plannen komen met gebruikmaking van de subsidies, die wel beschikbaar zijn. De Werk groep heeft elk der gemeenten verzocht om over leg over korte- en middellange tennijnmaa- tregelen. Ook in de komende tijd zullen er weer ongeluk ken of bijna-ongelukken plaatsvinden, hoewel de Werkgroep natuurlijk hoopt van niet. Niet alleen Het had zo mooi kunnen zijn in februari van dit jaar. Toen zou de beslissing worden genomen om het Bereikbaarheidsplan Regio Parkland Zuid- Oost al of niet te gaan uitvoeren. Het werd een nee! De subsidie van het Rijk werd niet toege kend. Er stond in de krant, dat de gemeentelij ke politiek de landelijke politiek zou gaan ’be werken’. De resultaten daarvan hebben nog niets opgeleverd. Intussen - als we naar omliggende gemeenten kij ken - kan iedereen konstateren, dat op diverse plaatsen de mooiste fietspaden worden aange legd. Deze gemeenten leggen hiervoor geld op ta fel en maken gebruik van subsidies, die wel be schikbaar zijn. Dit dient in onze gemeenten ook te gaan gebeu ren. De situatie voor fietsers, vooral voor school- OP MAAT in 1990 het steeds moeilijker werd het Openbaar Carnaval Moergestel te financieren, zijn de Dur- draaiers, Pierewaaiers en Dorstvlegels in, een tot dan toe ongekende, samerwerking gekomen tot de organisatie van een zomers evenement. De bedoeling van het Gèssels Weekend mag dui delijk zijn: Het waarborgen van het Openbaar Carnaval Moergestel. De kosten gaan echter voor de baten uit en de Moergestelse horeca werd be naderd om mede borg te staan voor de kosten, die het Gèssels Weekend zelf met zich mee brengt. Ook de kasteleins reageerden enthousi ast en inmiddels zijn we beland bij het Gèssels Weekend 1992! Het Gèssels Weeken< 991 bleek een succes. On danks het mindere weer trok het toch gauw 3000 bezoekers. Het was een belangrijk toetsjaar voor de organisatie, een aantal onderdelen zijn aange past en besloten werd om voor het Gèssels Week end 1992 gerenommeerde regionale formaties aan te trekken. Uiteindelijk viel de keus op ‘Tamme- zuur’ en ‘De Watjes’, beiden uit Hilvarenbeek. De kindermiddag zal ook dit jaar niet ontbreken en word zelfs ten opzichte van 1991 uitgebreid. De opzet is het Gèssels Weekend 1992 toeganke lijk te maken voor elke Moergestelnaar en in de sfeer zal het vriendelijke dorpse karakter van Moergestel terug te vinden zijn. kunt lezen, aanwezig. Live-optredens, uw natje geserveerd door de Moergestelse kasteleins en zondagmiddag kunt u uw kinderen met een ge rust hart kwijt op de kindermiddag. Op een veilig omzoomd gedeelte zullen zij zich geen moment vervelen. U zelf zult zich terugvin den op het gezellig terras, waar u kunt genieten van een live-optreden en/of kunt bijpraten met vrienden en kennissen. Tot ziens het komend weekend op het St. Jansplein! Naar de mening van het vrouwenoverleg zou met name de gemeenteraad een afspiegeling moeten zijn van de samenstelling van de Moergestelse be volking. Immers, de besluitvorming in de raad raakt alle burgers; een evenredige vertegenwoor diging van vrouwen en mannen ligt dus voor de hand. In de Moergestelse raad is dat nog niet het geval1: slechts één vrouw maakt er deel van uit. Op basis van het inwonersaantal op 31 december 1991 (2917 vrouwen en 2893 mannen) zou dat zelfs een fifty-fifty verhouding moeten zijn! Ook in allerlei gemeentelijke commissies en an dere adviesorganen zijn vrouwen veruit in de minderheid. Dit is overigens een landelijk beeld. Reden waarom het ook thans de aandacht heeft van de rijksoverheid. Aangezien het over het algemeen de politieke partijen zijn die de mensen leveren voor bestuursfuncties, zijn de besturen van deze par tijen in Moergestel met klem gevraagd om de deelname van vrouwen in de Moergestelse poli tiek te bevorderen. En in het verlengde daarvan de samenstelling van de Moergestelse gemeente raad beter af te stemmen op de samenstelling van de bevolking van Moergestel. Het Vrouwenoverleg Moergestel gaat er vanuit dat iedere organisatie haar eigen verantwoorde lijkheid draagt, of dit nu de gemeente is, een maatschappelijke organisatie of een politieke par tij. Echter, zij is van mening dat het moment daar is dat de politieke partijen zich aktiever moeten gaan opstellen, vooral vanwege hun sleutelposi tie bij het selecteren en kanditeren van mensen. Het vergroten van het aantal vrouwen op belang rijke politieke posten is een taak van politieke partijen. Daartoe zouden de politieke partijen de volgen de stappen kunnen ondernemen: - zich actiever richten op werving van nieuwe le den; - vrouwen activeren, stimuleren en opleiden; - vrouwen de ruimte geven hun capaciteiten te ontwikkelen, zodat ze zich vol zelfvertrouwen kandidaat stellen voor politiek-bestuurlijke functies; - hun vertrouwen in hun vrouwelijk kader tonen door ze voor politiek-bestuurlijke functies kan didaat te stellen. Wat voor politieke partijen geldt, geldt ook voor andere maatschappelijke organisaties. Voorts kan de gemeente hier een stimulerende rol spelen door subsidies te verstrekken voor scho ling en training van vrouwen. Het werken aan een evenredige vertegenwoordi ging van vrouwen in politieke en bestuursfunc ties in Moergestel is een gemeenschappelijke taak voor de gemeente, de politieke partijen en maat schappelijke organisaties. Als het aan het vrouwenoverleg ligt, dan wordt de kwaliteit van Moergestelse vrouwen in ieder geval niet onbenut gelaten. Voor meer informatie kunt U contact opnemen met Carine Gerlach, voorzitter, tel. 2595 en Ju lia Burgers, secretarisr, tel. 3597. Tl juni vanaf 19.30 uur live optreden van Tam- mezuur. 28 juni vanaf 13.00 uur live optreden van De Watjes. Tevens gradioze kindermiddag: Gratis snoepkaart Prijsuitreiking/uitslag basisscholen kleurwed- strijd Modeshow Playbackshow Schminkkraam Levensecht en levensgroot optreden Ninja Turtles en vele andere attracties De entree is natuurlijk gratis! Alle ingrediënten zijn, zoals u in het programma Moergestel WOENSDAG 24 JUN11992 - 17e Jaargang -Nr. 721 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 I Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12,00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1