Wandelen in de natuur Zomeravondvoetbal Roef! handbal FC ’t Centrum wisselbokaal N atuurwandeling Buurtvereniging H.O.V. Motorcoureur Wil Moorman door pech achtervolgd Koni schokdemper- testmachine voor garage Donkers Smokkelen en smikkelen in het zuiden van Nederland Vanwege de vakantie zal ’Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen op de woensdagen 5,12 en 19 augustus a.s. Honk-, Soft-, Peanutbal Uitslagen 17 juni: Kom allemaal kijken! Slechte schokdempers wennen Opgeven voor S.V. Audacia De Rietgors 60 jF i MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 JUN11992 PAGINA 11 A 10 wa- Uitslagen: SB jun.: Twins - Roef! HB jun.Roef! - Blue Sox HB asp. 1: Roef! - Ducks VANDALISME IS ZÓÓÓ KINDERACHTIG. het programma in Tallin in de voormalige Sovjet unie. Daar hoopt Wil weer gebruik te kunnen maken van het snelle blok dat tegen die tijd ge repareerd zal zijn. De Veerkes - De Schouw9-3 KC de Brouwer - ’t Centrum3-1 Boerenbond I - ’t Draaiboompje3-1 Stand punten doelsaldo 1. Boerenbond II10-17 (31-14) 2. De Veerkes10-14 (26-11) 3. Boerenbond I11-13 (24-16) 4. De Schouw11-10 (25-26) 5. KC de Brouwer9- 8 (12-16) 6. ’t Draaiboompje10- 5 (17-29) 7. ’t Centrum9- 3 (11-34) Donderdag 25 juni om half 7 begint de laatste trainingsavond voor de jeugdleden. Op deze avond gaan we niet gewoon trainen maar gaan we strafworpen (7 meter) nemen. Iedereen is welkom om te komen kijken en de spelers en speelsters aan te moedigen. Fanatieke ouders mogen ook een kansje wagen de bal in het net te gooien. Dus: papa’s en mama’s, opa’s en oma’s, tantes en ooms kom allemaal donderdag kijken. Er wordt natuurlijk een wisselbeker uitgereikt voor de beste scoorder/scoorster. Tot donderdag 18.30 uur op het Roef!-terrein. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen wa ren zeer hoopvol: - een motorfiets met een nieuw motorblok van 135 Pk; - een vaste helper voor het hele jaar; - sponsoring c.q. onderdelenvoorzieningen ren redelijk geregeld. Het kan toch anders lopen... De eerste trainingen in Lezenes (Frankrijk) ver liepen zeer naar wens en er was voldoende snel heid aanwezig om de mannen aan de kop te kun nen volgen. 28 Maart was dan de eerste wedstrijd voor het Open Nederlands Kampioenschap ’Superbike’. Al in de eerste training na 1Vz ronde gaf het blok de geest. Bij nader onderzoek bleek dat er een tuimelaar afgebroken was. Hierdoor was een aan tal klepveren gebroken, kleppen kromgebogen, een zuiger totaal vernield en de verbrandingska- mers in de cylinderkop vernield. De wedstrijd heeft Wil verder niet meer mee kunnen doen. Daar het motorblok speciaal geprepareerd was zou het repareren van de schade niet zo vlug ge beurd zijn, de levering van de speciale zuigers zou op zich laten wachten. Zodoende moest het originele standaardblok van 108 Pk weer ge monteerd worden. In ’Moergestel-Nieuws’ van 25 maart jl. beloof den we van tijd tot tijd te berichten over de re sultaten van Wil Moorman in de superbike-klas- se. Hier een eerste overzicht in het seizoen tot nu toe. Vanaf heden heeft Autobedrijf Donkers de be schikking over de Koni Shock-Test-Tronic. Dit is een elektische testmachine waarmee de schok dempers van personenauto’s en lichte bestelwa gens eenvoudig woren getest. Het testen van de dempers gebeurt door het la ten ’vallen’ van de autowielen 10 centimeter), waarbij aan de hand van de bewegingen van de carrosserie de werking van de schokdempers wordt beoordeeld. De bewegingen worden door een computer gere gistreerd en verwerkt. Het testresultaat is door middel van lampjes op het bedieningspaneel di rect zichtbaar. De installatie van de Koni Shock-Test-Tronic be tekent dat automobilisten in en rond Moergestel voortaan bij Donkers tercht kunnen voor vak kundige schokdempercontrole en daar zo nodig originele Koni schokdempers kunnen laten mon teren door ervaren en door Koni opgeleide monteurs. Garage Donkers is er van overtuigd dat de Koni Shock-Test-Tronic bijdraagt tot een hogere ver keersveiligheid, vooral nu gebleken is dat bij 20% van het APk-gekeurde wagenpark iets met de schokdempers aan de hand is. Koni schokdempers hebben, als Nederlands pro- dukt, een wereldwijde reputatie weten te vesti gen. Ze hebben bijgedragen tot talloze overwin ningen en ruim een dozijn wereldkampioen schappen in de Formule 1 racerijmaar ook tot het succes van de Franse supersnelle trein ’TGV’ en de stabiliteit van bijvoorbeeld de Zeelandbrug. Ook die staat op Koni schokdempers. Belangrijker is echter dat Koni schokdempers de wegligging, het rijgedrag en de veiligheid van miljoenen auto’s over de gehele wereld verbeterd hebben en dat nog steeds doen. Koni’s reputatie stoelt op pure kwaliteit, die nog eens on derstreept wordt door de levenslange garantie die Koni op schokdempers voor personenauto’s geeft. Waar automobielfabrikanten veel meer aan hun hoofd hebben dan alleen wegligging, heeft men zich bij Koni daarop juist volledig toegelegd. Zo zeer zelfs dat men durft te stellen dat wegligging, het rijgedrag en veiligheid van vrij wel elke auto belangrijk verbeterd kan worden met Koni schokdempers, zelfs als die auto nieuw uit de fabriek komt. Er zijn echter uitzonderingen, want bij merken als Ferrari, Lotus, Lamborghini en Aston Mar tin zijn Koni schokdempers standaard ge monteerd. Het gebeurt dan ook steeds vaker dat bewuste automobilisten al bij de aanschaf van een nieuwe auto eerst Koni’s laten monteren. Een probleem met schokdempers is dat je, in te genstelling tot banden, aan de buitenkant meestal niets ziet van slijtage. Die slijtage gaat bovendien zo geleidelijk, dat u er niets van merkt en u er zelfs aan went dat rijgedrag, wegligging en vei ligheid van uw auto gaandeweg slechter worden. Koni schokdempers gaan een autoleven mee en zorgen vanaf de eerste tot de laatste kilometer voor een optimaal contact met de weg en vangen alle klappen op die een auto te verduren krijgt. Als U wilt weten hoe het met de conditie van uw schokdempers en die van uw auto in het alge meen gesteld is, kunt u dus terecht bij Autobe drijf Donkers. Dankzij het mooie weer en de sportieve inzet was het voetbaltoernooi om ,’t Centrum wisselbokaal’ op 14 juni opnieuw succesvol. De einduitslag: 1. FC Verkooijen met 16 punten; 2. FC de Poekeltjes met 11 punten; 3. FC ’t Draaiboompje met 10 punten; 4. FC ’t Centrum met 5 punten. Wij danken: E.H.B.O., de scheidsrechters, café 't Centrum, Le Changement en F. van Velthoven. 10-0 en 8-6 9-2 11-11 HB pup. B: Roef! - Hazenkamp 2-11 en 2-5 HB pup. C: Roef! - Starlights... 18-13 en 6-10 HB 1Indians - Roef!8-8 Wedstrijden woensdag 24 juni: HB jun. 19.00: All In - Roef! Zaterdag 27 juni: SB jun. 10.30: Roef! - Eurostars (dubbel) HB asp. 1 13.00: All In - Roef! HB pup. B 11.00: Ducks - Roef! HB pup. C 10.30: Roef! - DVS (dubbel) Peanuts 11.00: Ducks - Roef! Zondag 28 juni: SB 1 12.00: Mulo - Roef! (dubbel) SB 2 10.30: Starlights - Roef! 2 HB 1 11.00: Roef! - Gemert Maandag 29 juni: Rekr. 19.00: Mulo - Roef! 12 April: de 2e ronde van het Nederlands Kam pioenschap. De pechvogel was wederom meege reisd, want ook nu liep de motor zeder beroerd zodra er meer vermogen gevraagd werd. De problemen moesten gezocht worden in het electrische systeem van de motor. Na de trainin gen werd daarom het hele systeem vervangen. Wil mocht in de wedstrijd toch starten en wel op de 40e plaats. Hoewel er gebrek was geweest aan training wist hij toch nog een 32e plaats te beha len. 26 April: Internationale wedstrijd ’Superbike’ in Hengelo. Bij de eerste training regende het. Na ’n tijdje de 4e trainingstijd vastgehouden te heb ben zakte Wil op het eind van de training tot een nog altijd goede 7e tijd. In de tweede training was het echter droog en nu zouden de jongens met de snelle motoren in het voordeel zijn, wat voor Wil resulteerde in een 2e trainingstijd. Volgens onofficiële berichten zou de topsnelheid van de topcoureurs op het rechte stuk van Hen gelo 300 km/uur zijn terwijl de Suzuki van Wil bleef steken op een top van 250 km/uur. In de wedstrijd werd nog een 21e plaats behaald, maar, wat belangrijker was: de motor bleef heel. Bij de 4e ronde van het kampioenschap op het circuit van Zolder was het vetrouwen in het stan daardblok weer terug. Een 21e tijd werd op de klokken gezet. Op het zonovergoten circuit werd zeer goed gestart. Bij het ingaan van de eerste bocht lag Wil op ’n 12e plaats, de kop was goed te volgen. Door strak te sturen kwamen er in 3 ronden slechts 3 snellere motoren voorbij. In de 4e ronde was de pret voorbij... een wegbrekende achterband zorgde ervoor dat er bij de kanaalbocht door de grindbak gegaan moest worden. Hierdoor sloeg de kuip de bougiedop kapot waardoor verder ra cen onmogelijk was. Op 28 juni staat de eerstvolgende wedstrijd op Het Europees Kampioenschap voetbal is nog vol op bezig in Zweden. De jeugdcommissie van Audacia is druk bezig met de voorbereiding van een nieuw voetbalsei zoen dat eind augustus begint. Om te weten met hoeveel jeugdelftallen wij bij Audacia in de nieuwe competitie kunnen starten, is er nu de beste gelegenheid voor om zich op te geven als pupil of als junior van onze voetbalclub. Het hoeven echt geen van Bastens, een Gullit of een Rijkaard te zijn, maar heb je de kriebels na het zien van Nederland-Duitsland, twijfel dan niet en geef je snel op. Naast het voetballen zijn er bij Audacia nog di versen neven-aktiviteiten voor de jeugdige voet ballers. Wil je lid worden dan kunt u terecht voor jon gens van 6 tot 12 jaar bij N. Oerlemans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283 Voor jongens van 13 tot 18 jaar bij R. Smits, Oisterwijkseweg 46, tel. 2127. Vier dagen met de auto de oude smikkelroutes van en naar België verkennen en tegelijkertijd ge nieten van de heerlijkste streekgerechten. Dat kan door deel te nemen aan het ’Smokkel, Smik kel drie provincies-arrangement’, georganiseerd door de Provinciale VW’s van Limburg, Bra bant en Zeeland. In alle drie de provincies wordt steeds maar weer de grens overgestoken via oude, sfeervolle en spannende weggetjes. De totale af stand bedraagt ongeveer 550 km. Nu de grenzen steeds meer verdwijnen en het doek valt voor de smokkelaars is de tijd rijp voor een arrangement dat een stukje smokkelroman- tiek bewaart. Gesmokkeld wordt er al eeuwenlang, zout, boter, jenever, enzovoorts. Vooral rond het smokkelen in oude tijden hangt een zweeem van romantiek. Heel wat anekdotes zijn bewaard gebleven. Een aantal ervan ontvangt de deelnemer bij de uitge breide routebeschrijving. De tocht voert door gehuchtjes met uitgebreide smokkelhistorie. Onderweg kan gestopt worden bij één van de ouderwetse herbergen waar op z’n tijd tussen ’twee slokskes stuk water’ ook nog een sterk verhaal wordt verteld. Juist door de hele grens met België te volgen ziet men de grote variatie die Zuid-Nederland biedt, onder andere het heuvelland in Zuid-Limburg, de typische boerenstulpjes in Brabant en de rui ge waterrijke omgeving in Zeeland. Het gehele jaar door kan geboekt worden (met uitzondering van Kerstmis en Pasen) bij de Pro vinciale VVV’s, de grote WV-kantoren en ANVR-reisbureaus. Gestart kan worden in Bres- kens en in Vaals. Verblijf is geregeld in drie sfeer volle middenklasse hotels (halfpension). met Johan van Oosterhoud Ik zoek nog wel eens een dichte oeverbegroeiing van riet, bies en wilgen op. In zo’n moerassig ter- reintje, echt Hollands overigens, is vaak een grote variatie aan vogels te zien en te horen. Om van insekten nog maar niet te spreken. Vooral zang vogels, gorzen, futen, eenden en waterhoentjes. Een dergelijk gebied ligt o.a. bij De Brand, ten zuiden van ’De Rustende Jager’. Een daar over zomerend vogeltje is de rietgors. Het mannetje heeft een zwarte kop en keel. De keel is voorzien van een witte halsband, evenals een baardstreep. Zijn vrouwtje is gestreept en heeft een bruine kop en zowel zwarte als witte baardstrepen. De riet gors is schuw en, als u zich verdekt opstelt, kunt u hem met de kijker best observeren. Het voed sel bestaat uit zaden en ook insekten..Vaak is de rietgors op een rietstengel te zien van waaruit hij zijn solo’s ten beste geeft. Zijn zang bestaat uit een kort en gevarieerd liedje, dat eindigt met een ’tsietsiesik’. In verband met de finale wedstrijd van de Euro pacup, is de geplande wandeling rondom natuur gebied, H. Eik, van 26 juni een week uitgesteld en wel vrijdag 3 juli vertrekken we om 7 uur per fiets aan de Heikant. We verwachten een grote opkomst van groot tot klein. Bestuur H.O.V.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11