Uit Moergestel’s verleden fel c W;':' «2 KPJ Biest-Houtakker viert 70-jarig bestaan Nieuwe kinder-attractie Autotron Rosmalen: 4x4-jeepcircuit Kennedymars Rijsbergen I 11 PAGINA 7 Uli 14» 4* .-. wi süFw- ■4# 4&/W- WW i W W-. JL Italiaanse pop-rock band, The Spikes, op. Deze band speelt de muziek uit de top-100 aller tijden maar ook de laatste top-40 hits. Kaarten kosten in de voorverkoop 3,- en zijn verkrijgbaar bij de KPJ-afdelingen van de kring Tilburg. Aan de kassa kosten de kaarten 5,-. Op zondag 21 juni vindt er vanaf 13.00 uur een dorpszeskamp plaats op het sportterrein. Hier aan nemen 11 teams deel. De definitieve winnaar wordt bekend gemaakt na de theorie-ronde die om 18.00 uur in de feesttent begint. Dus de moeite waard om komend weekend een kijkje te komen nemen in Biest-Houtakker. Tot ziens!! W W '"'W F WWF I 4» W» Dit jaar bestaat KPJ Biest-Houtakker zeventig jaar. Dit werd op 10 april gevierd met een feesta vond voor de leden. Op 20 en 21 juni organiseert de KPJ een feest weekend. Op zaterdagavond is er de Saturdaynightparty. Deze avond, die georganiseert wordt in samen werking met de KPJ-kring Tilburg, begint om 21.00 uur. In de feesttent op het sportterrein aan het Vossenhol treedt dan de bekende Belgische- ke elektromotoren. De grote sensatie voor de jeugd is dat zij zelf gas moeten geven en dat de wagentjes naar eigen inzicht over het parcours kunnen worden gestuurd. Autotron heeft bij de ontwikkeling van de attractie uiteraard uitvoerig stilgestaan bij het veiligheidsaspect. Er kan zon dermeer worden gesteld dat, evenals alle andere activiteiten op het recreatiepark, ook de 4x4-baan bijzonder kindvriendelijk is. Wie als een volleerd automobilist achter het stuur wil plaatsnemen, wordt geadviseerd eerst het Autotron-rijbewijs in de Verkeerstuin te gaan be halen. Coureurs die door de finish komen, krij gen een extra stempel in hun rijbewijs waaruit blijkt dat hij of zij de jeep op vaardige wijze over het circuit heeft gestuurd. De 4x4 jeepbaan is bestemd voor kinderen tot circa tien jaar. Met de aanleg is een investering gemoeid van ruim tweehonderdduizend gulden. Autotron Rosmalen is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. De entreeprijs voor kinderen van 4 tot 12 jaar en 65-plussers bedraagt 11,75, volwas senen betalen 14,75. Kinderen tot vier jaar gra tis. schikt voor de minder getalenteerde en getrain de wandelaars. Voor de eerste maal heeft het Kennedycomité het aangedurfd om ook een monsterloop over 120-km in het programma op te nemen. De deelnemers hieraan dienen deze af stand ook binnen 17 uur af te leggen zodat het duidelijk moge zijn dat slechts de grote wandel- vedetten zoals Ad Martens, Jan Hack, Louis Oostvogels aan ’t vertrek zullen staan. Het vertrek voor alle afstanden vindt plaats op vrijdag 3 juli vanaf ’t Kennedyplein om 21.00 uur. De prestatielopers worden hier om zaterdag morgen uiterlijk 6.00 uur terugverwacht terwijl zowel de deelnemers aan de Kennedymars als de monsterloop tot diezelfde middag 14.00 uur de tijd hebben om het karwei te klaren. Daar zal hun na afloop een welverdiende bloemenhulde ten deel vallen, terwijl tevens de eretekens zullen worden overhandigd. Deelnemers aan de monsterloop dienen voor 20 juni bij een der onderstaande personen in te schrijven. Het inschrijfgeld voor hen bedraagt 25,—. Voor de prestatielopers en Kennedy- marsdeelnemers is dat respektievelijk 15,— en 20,tenzij deze pas inschrijven voor het ver trek op ’t Kennedyplein. Dan kost dit 2,50 ex tra. Men kan zich laten inschrijven bij de volgende personen waar men tevens alle verdere inlichtin gen kan ontvangen: Piet van Dongen, Lagestraat 33, Rijsbergen, tel. 01606-2141; Ger Hoppenbrouwers, Distelberg 16, Roosen daal, tel. 01650-37809. Rosmalen - Het is toch de droom van elke acht tienjarige om zo snel mogelijk het felbegeerde ’roze papiertje’ op zak te hebben en er ’ns in een auto op uit te trekken? Bij Autotron hoeft de jeugd niet meer te wachten op het bereiken van deze leeftijd om achter het stuur te mogen krui pen. Op Hemelvaartsdag wordt namelijk een fonkelnieuwe attractie in gebruik genomen: de sensationele 4x4-jeepbaan. De afgelopen weken is op het ’Circuit Rosmalen’ verschillende malen proefgereden. Uit de reacties van de jeugd, na afloop van hun ’race’, kan maar één ding worden geconcludeerd: Autotron heeft er een regelrechte top-attractie bij. Het prachtige circuit is aangelegd naast de Koe- pelhal. De jeeps, die rood, wit of blauw van klein zijn, worden aangedreven door milieuvriendelij- KW -r. ■MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 JUN11992 Op vrijdag 3 en zaterdag 4 juli wordt in Rijsber gen weer de traditionele Kennedymars georgani seerd. Voor de 31e maal reeds zullen de wan delaars dan op pad gestuurd worden voor het 80-km lange, loodzware wandelavontuur. Het organiserende Kennedycomité o.l.v. Piet van Dongen heeft inmiddels de organisatie zo goed als rond. Werd in de beginjaren een 80-km lange route uit gestippeld, zo wordt nu al sinds een aantal jaren gelopen op een 10-km lang traject, dat meerde re malen dient te worden afgelegd. Dit traject loopt vanaf ’t Kennedyplein via Kaarschot, Overa, Effen en de Bredaseweg terug naar Rijs bergen. Bestonden er aanvankelijk nogal wat bezwaren tegen deze opzet, thans zijn zowel organisatie als deelnemers er duidelijk mee in hun nopjes. De mars is nu veel overzichtelijker geworden, terwijl de deelnemers veel beter en frekwenter verzorgd kunnen worden. Zowel op het Kenne dyplein als halverwege op de route zijn verzor- gingsposten ingericht, waar men voorzien wordt van eten en drinken, terwijl op beide plaatsen le den van de plaatselijke E.H.B.O. aanwezig zijn om eventuele pijnlijke ongemakken te verzorgen. Op ’t Kennedyplein bevindt zich tevens ’n mas sagepost. Naast de Kennedymars zal voor de 3e maal een zgn. prestatieloop worden georgani seerd over ’n afstand van 40-km, uitermate ge- Nog eens een foto van de vroegere St. Jozefschool aan de Bosstraat en wel de klas van meester van lersel. Namen? Frans Smolders, van de Wouw, Kees Timmermans, Rinus Vugts, Frans Roozen, Jan Freyse, Sjef en Kees de Vos, Theo Janssen, Kees van Kerkoerle, Gerard Habraken, Peter van Dijk, Adrie Kouwenberg, Wim Boogaers, Harrie Michels, Toon op ’t Hoog... I ■4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7