Elftal in de n 3 M ii tol 741 t UK Dorpsgenote 2e bij Nederlands Kampioenschap Midgetgolf BERGMAN VERKEERSVAKSrunm - Teka in Natuurtheater Zomeravondvoetbal e wi ’Rietvoorn’-nieuws Moergestel-Muzikaal Oisterwijk in beeld ’Een andere wereld’ Vies Wieske van de Mulder 'I A X; 1 S3 Cécile Dreesmann en Jesualda Kwanten Zaterdag 6 en zondag 7 juni heeft Loes van Gisbergen voor de eerste keer deelgenomen aan de Neder landse Kampioenschappen Mid getgolf. Deze werden gehouden in Afferden en Schaarsbergen (Gld.). Oude ansichten en foto’s van nu van Oirschotbokaal S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! «X» AUTOULES EN J lfflSQPi,aqi|iGEN L-MgJ J Tot ziens in het natuurtheater. _y k I 1 t Deze uit louter hongaarse rasmuzikanten be staande groep is reeds in 1976 in Boedapest op gericht met de bedoeling om de rijke hongaarse traditie aan volksmuziek te bewaren en aan een groter publiek bekend te maken. (De naam Te ka betekent letterlijk ’kollektie’) De groep speelt de muziek dan ook in een zeer oorspronkelijke stijl met de oorspronkelijke in strumenten daarbij ondersteund door een zange res. Ze hebben het vak geleerd van oude boerenmu zikanten die op bruiloften en dorpsfeesten spe len. Met verschillende kulturele prijzen in hun baga ge reizen ze de hele wereld door. En belanden dus in het Natuurtheater, een omgeving die de ze muziek nog meer aksentueertü De instrumen ten die bespeeld worden: violen, fluiten, draai lier, doedelzak, kontrabas. Hongaarse volksmuziek door de groep Teka. Zaterdag 13 juni in het natuurtheater te Oister- wijk, aanvang 20.00 uur. Onder deze titel is van 13 juni tot en met 16 au gustus aanstaande in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’ te Oisterwijk een expositie te zien van naaldkunst van Cécile Dreesmann en bronzen van Jesualda Kwanten. De expositie wordt gehouden onder auspiciën van de Stichting CitaDelle. Deze jonge stichting, opgericht in 1991, heeft als uitgangspunt de ge schiedenis van Cécile Dreesmann’s unieke vorm van naaldkunst, die onder de naam ’naaldsculp- tuur’ een brede nationale en internationale be kendheid heeft gekregen. De expositie toont een aantal niet voor de verkoop bestemde naaldwer ken die later voor een meer permanente ten toonstelling bedoeld zijn en daarnaast ook recente naaldsculpturen. p,z w>. De Stichting Verenigde Oisterwijkse Spelers brengt dit seizoen weer een aantal uitvoeringen in het Oisterwijkse natuurtheater aan de Gemul- lehoekenweg 147. De afgelopen maanden is er door een groep van ruim 50 medewerkers onder leiding van regiseus- se Anita Uitde Haag hard gewerkt aan de totstandkoming van een eigen produktie. Deze middeleeuwse muzikale komedie kreeg de titel ’Vies Wieske van de Mulder’ mee. Tijdens de voorstellingen wordt door de spelers groep een aantal liederen gezongen welke live worden begeleid. Uitslagen van 3 juni: ’t Draaiboompje - Boerenbond II 1-2 Boerenbond I - Veerkes 1-3 De Schouw - ’t Centrum 5-3 Stand punten en doelsaldo 1. Boerenbond II9-15 (29-13) 2. De Veerkes8-12 (16- 6) 3. De Schouw9-10 (21-14) 4. Boerenbond I9- 9(18-14) 5. ’t Draaiboompje9- 5 (16-26) 6. de Brouwer7- 4 6-14) 7. ’t Centrum7- 3 9-28) Als gast exposeert zuster Jesualda Kwanten uit Tilburg. Deze al ruim negentigjarige beeld houwster heeft al vele Nederlanders in brons ge portretteerd. Van haar hand worden op de expo sitie 5 bronzen koppen tentoongesteld waaronder die van Toon Hermans en een zelfportret en daarnaast nog een twaalftal andere bronzen sculpturen. Zij is een in Brabant een bekende fi guur en heeft ook in het buitenland al diverse malen geëxposeerd. De expositie ’Een andere wereld’ is van 13 juni tot en met 16 augustus aanstaande te bezoeken in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’, de Lind 42 te Oisterwijk, dagelijks, behalve op maandag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang be draagt 3,-. Kinderen tot twaalf jaar hebben on der geleide gratis toegang. Na de eerste dag in Afferden stond Loes na 5 ronden 6 holeslagen achter op de koploopster. Zondag ging ze in Schaarsbergen goed van start met rondes van 35, 26, 29 en 32. Op dat moment stond ze le met 1 holeslag voorsprong op nr. 2. De laatste ronde van 38 bracht de beslissing: Loes werd 2e in de klasse meisjes tot 14 jaar. Loes speelt in clubverband bij M.G.G. Oirschot, ’n club die officieel is aangesloten bij de F.N.M.B. Graag feliciteren we Loes van harte met dit resul taat en wensen haar veel sukses voor de toe komst! Uitslag: 1. M. van de Meer, Aalsmeer, 348 holeslagen 2. L. van Gisbergen, Moergestel, 357 holeslagen 3. M. van Wilgenburg, Meppel, 382 holeslagen. De ervaringen met het eerste concert ’Moerges tel-Muzikaal’ in november 1991 zijn dermate be moedigend geweest dat vooralsnog een beoogde traditie te realiseren lijkt. Even ter herinnering: de opzet was en is om na de ’korenavonden’ uit het verleden ook andere muzikale uitingen van dorpsgenoten aan bod te laten komen, zoals so listen (vocaal en instrumentaal) en enxembles. Ook wordt gestreefd naar uitbreiding van het re- pertoire, geschikt voor gezamenlijke (massale) uitvoering door harmonie en koren. Voor dit jaar is het concert gepland op vrijdag 13 november. Deze publicatie is bedoeld om een ieder in staat te stellen zijn/haar of hun interes se voor deelname kenbaar te maken. Hiertoe kan vóór 1 juli kontakt worden opgenomen met Pe ter Spieringhs, manager van ’Den Boogaard’. Onder deze titel zijn van 13 juni tot en met 5 ju li aanstaande op de expositiezolder in het heem centrum ’In de Drye Swaentjes’ te Oisterwijk ruim honderd oude ansichten van Oisterwijk uit de eerste decennia van deze eeuw te zien en zo’n twintig kleurenfoto’s van het Oisterwijk van nu. De expositie is georganiseerd vanuit de heem kundekring ’De Kleine Meijerij’. De kleurenfoto’s van het hedendaagse Oisterwijk zijn gemaakt door Felix Heunks. Heunks die al ruim twintig jaar actief betrokken is bij het maat schappelijk leven in Oisterwijk, heeft op verras sende wijze een aantal mooie plekjes uit zijn woonplaats op de gevoelige plaat vastgelegd. Te noemen vallen onder andere het Trouwlaantje, het oudste huis, de Petruskerk, het Stoom, het station, de Voorste Stroom, het Klompven en de Kerkhovense molen. Foto’s om zo maar van te genieten maar ook een aanleiding om eens om te kijken naar hoe het vroeger was. Niet in een star vergelijken van plekjes maar bijna in een wegmijmeren bij de ruim honderd oude ansichten die een impressie proberen te geven van het aanzien van Oisterwijk in de periode 1900-1940. Deze ansichten zijn af komstig uit de collectie van M. van Grinsven. Van Grinsven is een geboren en getoegen Oister- wijker en een verwoed verzamelaar vna ansicht kaarten en oude foto’s van zijn woonplaats. De ansichtkaarten zijn gegroepeerd rond een aantal thema’s zoals bijvoorbeeld de Dorpsstraat, de Lind, de Kerkstraat, de oude Kunstkring, de Kerkhovense molen, de bossen en vennen, het Staalbergven, restaurantjes en de bruggetjes die vroeger over de Voorste Stroom hebben gelegen (wie kent ze nog?). De moeite waard voor een be zoekje. Deze tentoonstelling is mede tot stand kunnen komen door de medewerking van Ans van Bel kom en de welwillende steun van Romanesco Fo to en film en Lijstenmakerij Riwian uit Oister wijk. De expositie ’Oisterwijk in beeld’ met oude an sichten uit de collectie van M. van Grinsven en hedendaagse foto’s van Felix Heunks is van 13 juni tot en met 5 juli aanstaande te bezoeken in het heemcentrum ’In de Drye Swaentjes’, de Lind 42 te Oisterwijk, dagelijks, behalve op maandag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang be draagt 3,- (tevens toegang tot de expositite ’Een andere wereld’ van Cécile Dreesmann en Jesual da Kwanten). Kinderen tot twaalf jaar hebben onder geleide gratis toegang. Zondag 31 mei, een gedenkwaardige dag. Een van die dagen waar nog veel over nagepraat zal worden. Reeds voor de wedstrijd was al voor speld dat er niets zou worden gevangen. Dit ver moeden werd nog versterkt toen de voorzitter verstek liet gaan, zogenaamd geen tijd. Maar zonder veel vis toch veel plezier, heel veel plezier, zelfs een van de gezelligste wedstrijden van de laatste tijd! Van te voren werden al weddenschappen afgeslo ten waarbij niemand won alleen de kastelein. Iedereen kon nu eens zeggen dat ze net zoveel ge vangen hadden als de ’groten’ van onze vereni ging, sommige zelfs meer. Eentje meer was zelfs voldoende om te winnen, want als er niemand vangt ben je snel de winnaar. J. Beekman was dit keer de gelukkige 1 stuks met een lengte van 39 centimeter, was voldoen de om de trofee in de wacht te slepen. 2e W. Kosters, hij had er zelfs 3 gevangen, totale lengte 38 centimeter. 3e met hetzelfde aantal centimeters maar dit met een stuks vis: Theo Boogaers. Zoals u ziet magere vangsten. 28 Personen hadden maar 15 stuks vis gevan gen, met een gezamenlijke lengte van 240 cen timeter. Als men nu weet dat de jeugdkoning vorige week won met 244 centimeter kun je nagaan hoeveel plezier hij had om als helper van de controleur dit gade te slaan. Want zijn vader Toon de Bakker alsook ome Jan Rokven alsmede Cor van de Berg en ga zo maar door, hadden niets gevangen. Een verhaal apart vormt Jo Nouwens ook bij de nietsvangers. Eerst lag het aan zijn visstoel, toen aan de hengel, maar volgens mij lag het helemaal niet aan zijn visspullen. Aan het tuigje dat hij uit leende aan Kees van Elderen, en dat is iemand die voor het eerst sinds lange tijd weer viste, werd wel vis gevangen. Bedankt Jo. ’Vies Wieske van de Mulder’ is een vrolijke ko medie voor het hele gezin. De uitvoeringen worden gegeven op zondagen 14, 21 en 28 juni, aanvang 14.30 uur en op zater dag 20 juni, aanvang 20.00 uur. De entreeprijzen bedragen 10,- en voor jonge ren en 65-+ers 7,50. Kaarten voor de voorstelling zijn in voorverkoop bij het WV-kantoor, de Lind 57, te Oisterwijk en in boscafé ’de Rode Lelie’ in het natuur theater. PAGINA 9 Om nu te maken dat Jo Nouwens op het laatst toch nog vis zou vangen werd dit voorkomen door een grote steen midden op zijn visstek in het water te gooien, want als hij per ongeluk zou win nen was het leed, zeker voor onze voorzitter, niet te overzien. Of deze maatregel sportief was laat ik in de midden. Maar de gezelligheid had er niet onder geleden. Wat wel opviel was dat men het veel meer eens was onder elkaar nu niemand iets gevangen had en er eens andere namen op de bovenste plaatsen prijkte. Misschien is dit wel een reden om ook eens mee te doen! Je ziet nu toch wel dat iedereen kans heeft om te winnen. En heb je geen prijs ook dan geen nood, want door de goede zorgen van onze kasteleinse Cor leek het wel dat iedereen gewon nen had. Bedankt Cor, bedankt ook Bart Dobbelsteen voor zijn bloemen en niet te vergeten Henk Tromp van SparMart voor de voortreffelijke le vensmiddelenpakketten Ook de concourscommissie bedankt voor het vele werk. Wilt U ook mee doen, het eerst volgende concours is op 14 juni: Koningsvissen op het Blekven. Noteer dit even. Het eerste jeugdconcours is op 21 juni. Niet ver geten jongens, geef hem van katoen, doe mee! Vissen is een sport voor iedereen jong of oud. Deze week enkele belangrijke mededelingen: Donderdag 11 juni van 18.00 - 20.00 uur. Lam bert Schuurs: aanvoerder van het Nederlands handbalteam komt met nog 1 a 2 internationals onze jeugd trainen. Welpen en mini’s om 17. 45 uur en de aspiran ten om 18.45 uur aanwezig zijn. Als het regent, op dat tijdstip in de Vonder zijn. Iedereen is natuurlijk van harte welkom om eens te kijken, hoe zij onze jeugd ’onder handen ne men’. Zaterdag 13 juni: tournooi in Munster-Geleen. De bus vertrekt op het St. Jansplein om 8.00 uur. Zorg dat je op tijd bent!!! Veel sportplezier. Deze week Audacia’s jeugdvlaggeschip de A1 in de kijker. Het elftal heeft de laatste twee jaren een te hoge klasse-indeling gekend, waardoor de resultaten wat achter zijn gebleven. Voor zo wel de trainer als de spelers is het dan soms moeilijk de concentratie op te brengen om iedere zaterdag een redelijk gemotiveerd team in het veld te krijgen. Tot nu toe is dat goed gelukt. De belangrijke doelstelling om iedere speler iets bij te leren is gehaald. Door de goede motivatie en mede door de prachtige outfit van de sponsor Jan Bergman, Verkeersvakschool te Moergestel, beleeft eenieder zaterdags het nodige plezier aan het voetbalspel. Hopenlijk mag deze prachti ge outfit van de sponsor nog jaren voor Audacia behouden blijven. Op de foto v.l.n.r. staand: Hans Denissen (leider), Stefan van den Heuvel, Dick van der Dussen, Cas Jansen, Christ van der Aker, Iwan Roozen, Frans Geerts, Niels van Nunen, Joost Denissen. Walter van Breda (trainer). Zittend v.l.n.r. Sjors Smits, Will van Nunen (leider), Frans van der Donk, Maikel Bekkers, Jürgen van Ras, John Rooyakkers, Maarten Linssen. Niet op de foto: Erik van Dam. \8 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 10 JUNI 1992

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9