Vlooienmarkt harmonie kent totaal nieuwe opzet o Draaiboompje opent terras Volksmarkt op zaterdag 20 juni Terugblik op de 10e Wandelavond- vierdaagse T urn vereniging Moergestel houdt algemene jaarvergadering 'l r Nieuw initiatief: hobbydemonstratie Foto’s in opdracht van ’Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie Op zaterdag 20 juni a.s. beleeft ons doorgaans zo rustige dorp weer een première in de vorm van een ’Volksmarkt’. De Volksmarkt is een helemaal nieuw initiatief van Harmonie ’Prinses Juliana’. Was deze vereniging achttien jaar geleden de eerste in de regio die kwam met het nieuwe begrip ’Vlooienmarkt’, nu neemt de harmonie wederom het voortouw met deze ’Volksmarkt’ die op zaterdagavond ge houden wordt. S.V. Roef! Honk-, Soft, Peanutbal Over vogels gesproken 61 Vlooienmarkt nieuwe opzet Ook de kinderen Van 17.00 tot 22.00 uur R ja HR .6 met Johan van Oosterhoud Wie denkt dat alleen het St. Jansplein voor het nodige vertier zorgt heeft het mis. In de grote zaal van ’Den Boogaard’ kunnen bezoekers een kijkje gaan nemen bij een hobbydemonstratie, een nieuw fenomeen waarvoor de harmonie twee personen heeft aangezocht die liefst 12 verschil- Wij wensen ieder een prettige zomer en een fij- ne vakantie toe. De Stichting Wandel- avondvierdaagse Moergestel "VW. 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 10 JUNI 1992 PAGINA 7 Om deze wandeltochten tot een succes te maken heeft de Stichting elk jaar weer veel hulp van ’n aantal vrijwilligers. De Stichting wil deze men sen hartelijk danken en zij hoopt dat zij het vol gend jaar weer op jullie steun kan rekenen. Ook hartelijk dank aan het klooster St. Stanislaus en speciaal de kok, de heer Wouters en de fa. Ke telaars voor de lekkere worst. En Theo’s Snack bar, die elke wandelaar op een ijsje trakteerde, hartelijk dank Theo. De bloemist Wim Willems voor de mooie vierdaagse-boeketten. Ook een speciaal woord van dank aan ’Den Boogaard’, de mensen van de gemeente, de mensen van de E.H.B.O., de Rabobank Moergestel, de mensen van MTV en ’Moergestel-Nieuws’ en Chris van de Bijgaart (zeer bedankt voor de mooie fotore portage!). Ook hartelijk dank aan de harmonie, voor het volgend jaar zullen we eens bezien of het mogelijk is om meer mensen achter de harmonie aan te krijgen, want dit was maar magertjes. Toch bedankt en we rekenen volgend jaar weer Terugkijkend op de 10e Avondvierdaagse mogen we zeker wel zeggen dat deze zeer geslaagd ge noemd mag worden. Het mooie weer heeft hier natuurlijk zeer veel aan bijgedragen, maar ook de bijna 500 wandelaars. Zij hebben 4 dagen lang van Moergestel met z’n mooie omgeving kunnen genieten. De belangstelling was 60 wandelaars meer dan in 1991, 273 wandelaars voor de 5 km, en 214 wan delaars voor de 10 km, en 8 voor de 15 km. In vergelijking met andere gemeentes is dit een zeer grote opkomst. Dit jaar deden ook mensen mee Het parkeerterrein achter de zalen van Café t Draaiboompje is omgetoverd in een schitterend terras waarvan bezoekers gedurende de zomermaanden gebruik kunnen maken om naast de heerlijke bui tenlucht te genieten van ’n aantal speciale biersoorten die ’t Draaiboompje serveert. Het terras is te vens voorzien van een ruim podium waarop van tijd tot tijd live orkesten of artiesten zullen optre den. Daarnaast vinden kinderen er een speel- en dierenweide met allerlei soorten kleinvee, ’n Must om tijdens zomerse zondagen (ook met de kinderen) eens ’n kijkje te gaan nemen. Uitslagen: HB 1: Samacols - Roef. SB jun.Roef. - Schiedam HB asp. 1: HBS - Roef! HB pup. B: Roef. - Knuppelaars SB 1Roef! - Blue Hitters SB 2: Roef! 2 - AH In 2 HB 1: Roef - Stealers Wedstrijden zaterdag 13 juni: SB jun. 10.00: Roef. - Jeka (dubbel) HB jun. 13.00: Roef! - Geldrop HB asp. 1 10.30: Roef! - Hazenkamp HB pup. B 13.00: Roef - DVS HB pup. C 10.00: Blue Sox - Roef, (dubbel) Peanuts: vertrek 10.00: Toernooi bij HBS Wedstrijden zondag 14 juni: SB 1 13.00: Braves - Roef! SB 2 11.00: All Stars 2 - Roef! 2 HB 1 14.30: Maastricht - Roef! 9-15 6-10 en 8-16 10-14 6-7 11-1 en 0-4 22-10 12-7 op u. Ook hartelijk dank aan de orkesten ’Din ges’, ’d’Ambiance’ en ’De Vlegels’. Door juUie toedoen was het zeer gezellig op het St. Jansplein. Ook willen wij de burgemeester har- télijk danken. Hij heeft een groot deel van de avond opgeofferd om elke wandelaar die voor de 10e keer had meegelopen een oorkonde te over handigen. Nogmaals hartelijk dank. De avondvierdaagse voor 1993 is al weer vast gesteld en wel van dinsdag 1 juni t/m vrijdag 4 juni. Als er wandelaars zijn die een medaüle of cijfertje wülen ruilen of bijbesteUen dan kunnen zij tot 20 juni terecht op het adres Krijtenbogtstraat 2, ’s avonds na 18.00 uur. Voor bijbestellingen moet wel 1,75 betaald worden. Na enkele dagen met veel regen in juli 1990 fietste ik op een zonnige zondagochtend langs de akkers, op zoek naar ’iets moois’. Ik reed langs de camping ’de Boskant’ toen ik tegenover het restaurant op een lage grasakker met plassen veel vogels waarnam. Ik stopte, pakte m’n veldkijker en zag groepen jonge spreeuwen, druk zoekend naar voedsel op de natte bodem. Soms stegen ze in zwermen op om even later weer op het natte gras terug te keren. Er was echter nog méér te zien. De regenbuien hebben op die drassige akker kieviten aangetrok ken. Ook grutto’s en scholeksters, die met hun lange snavels in de natte bodem peuren en er vol doende voedsel vinden om hun magen te vullen. De scholekster met z’n witte buik, zwarte kop en lange, stevige oranjerodé snavel is een prachtige vogel. Hij is een algemeen voorkomende broed- vogel, die we aan onze kust en in de duinen kun nen aantreffen. Ook elders in ons land, b.v. in Friesland en Overijssel. De Friezen noemen hem strandkievit. Terwijl ik de aktiviteiten van die gevleugelde vrienden observeerde, streek een witte kwikstaart, met zijn altijd wippende staartje, op het gras neer. Hij was óók op zoek naar z’n kost je. Wilde eenden en een enkele ekster waren eveneens vertegenwoordigd, evenals een blauwe reiger. Deze statige vogel stond doodstil langs een slootje. Arm visje of kikkertje, dat straks in zijn maag verdwijnt. Zo gaat dat nu eenmaal bij de vogels. Nederland is het enige land ter wereld waar heel veel blauwe reigers leven. In het begin van de jaren ’80 waren het er ca. 24.000. Een groepje babbelende kauwen, gezelligheids- vogels bij uitstek, kompleteerde dat stukje ’die rentuin’ waarvan ik genoot. Op donderdag 11 juni om 19.30 uur houdt turn- vereninging Moergestel haar jaarlijkse jaarverga dering. Plaats: de vergaderruimte van sportschool ’Phy sique’, Postelstraat 17. Alle ouders van onze jeugdleden zijn van harte welkom om deze vergadering bij te wonen en eventuele vragen en of suggesties aan het bestuur voor te leggen. Bestuur Turnvereniging Moergestel Op het St. Jansplein komen tientaUen kraampjes te staan voor de spuHen die in aanmerking komen voor de vlooienmarkt. Bezoekers van deze markt weten van andere jaren wat de Moergestelse har monie onder Vlooienmarkt verstaat: veelal vindt men er interessante koopjes, natuurlijk tegen al leszins redelijke (lage) prijzen. Om voor wat meer vertier te zorgen is ’n ander gedeelte van het St. Jansplein omgetoverd in een gezellig terras, aangevuld met een podium waar op ’s avonds van 19.30 tot 22.30 uur het 30 man sterke orkest ’De Dongelander Muzikanten’ zal spelen. Dit orkest, compleet met zangeressen en schnapps aanbiedende marketentsters, geniet in onze regio een grote bekendheid en zal er onge twijfeld in slagen het publiek te vermaken met gezellige Egerlandermuziek. lende hobbies bij elkaar hebben gebracht, zoals daar zijn: driedimensionale schilderijtjes van An ton Pieck kaarten, het graveren van glas, het vlechten van bijenkorven, het met de hand inbin den van boeken, het maken van houten speel goed, het draaien van potten, boetseren van klei enz. enz. De diverse hobbyisten (allemaal afkomstig uit Moergestel) zullen u graag wat meer van hobby verteHen en u graag met raad en daad terzijde staan als u een van die hobbies wilt gaan beoefe nen. De Volksmarkt zou niet compleet zijn als er niet aan de kinderen was gedacht: zij kunnen zich gratis vermaken op een levensgroot springkasteel en tevens kunnen zij zich (ook weer gratis) laten schminken. De eigenlijke Volksmarkt begint op zaterdag 20 juni om 17.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Harmonie ’Prinses Juliana’ nodigt u graag uit een kijkje te komen nemen en de sfeer te komen proeven op deze eerste Volksmarkt! De entreeprijs bedraagt 3,-; kinderen mogen voor 1,50 naar binnen. uit Tilburg, Berkel-Enshot, Oisterwijk en zelfs uit Utrecht. 21 Personen hebben net zolang mee gelopen als de avondvierdaagse in Moergestel bestaat. Daarom kregen zij op de laatste avond uit handen van de burgemeester een officiële oor konde. Deze oorkondes werden gemaakt door Ton van Elsdingen, die ook de fotopuzzeltocht gemaakt heeft. Hartelijk dank hiervoor Ton. De prijswinnaars van deze puzzeltocht waren: Wen dy Bertens, Marian Boom, Johan Burgers, Ja net Burgers, Claire Faasen, D. Kogels, Linda Mathijssen, Rob van de Phiijm, Annie van Roessel, G. Simons, Kathelijne Smits, Anne Timmermans, Diana Timmermans, M. Verba- kel en Thijs IJsseldijk. Al deze personen hebben reeds hun prijsjes ontvangen. Op de eerste dag werd de officiële vlag onthuld. Deze is ontworpen en gemaakt door Marijke van den Hurk. Er staan 3 symbolen op: de maan (avond), de molen (Moergestel) en schoenen (wandelen), en is natuurlijk uitgevoerd in de Moergestelse kleuren blauw en geel. Orkest 'De Dongelander Muzikanten zaterdag 20 juni op het St. Jansplein. ff - SdK

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7