T ransportbedrïjf Bruurs H. Bruurs en Zn. 925 APPELCARREES 700 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Q=L KOUWENBERG Wie ben ik? KLONTJES MIKJE 6 HALEN, 5 BETALEN! f KRENTENBOLLEN 39° Politiebureau officieel geopend POLITIE J Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur! Ned. Vereniging Slechthorenden Honderden Solexen te gast in Rosmalen ‘omroep brabarrt tij ik voor Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 Voor alle landbouwwerkzaamheden en groenvoorziening. Levering van diverse soorten vaste mest, zand- en grintsoorten. Tevens bestrating en grondverzet. We kunnen nog steeds foto’s gebruiken voor deze rubriek. Kijk thuis eens rond of u wat geschikts hebt liggen en lever de foto in op ons redaktie-adres. Enke le dagen later mag u hem dan weer op halen! LOONBEDRIJF Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 r L Hoge waardering voor programma’s van Omroep Brabant Gratis entree voor alle pa’s op Vaderdag zondag 21 juni Omroep Brabant zoekt correspondenten (m/v) in de gemeente Moergestel. 5 stuks Voor het plaatsen van containers en voor alle andere transporten 'MOERGESTEL-NIEUWS WOENSDAG 10 JUNI 1992 4A4 postbus 108 - 5600 ac eindhoven jr er JW $56 ir L, ’n Jongedame deze week in ’n symbolische houding: zij opent n.l. deze week de deur naar ’n nieuwe toekomst... Wie bedoelen we? Verleden week poseerde Sjef Meeuwis in militair uniform in deze rubriek. Sjef woont aan de Bosstraat 4. krijgt Autotron op vaderdag enkele honderden hele bijzondere gasten op bezoek. De Eerste Drunense Solex Club houdt voor de eerste keer een Nationaal Solex-weekend en maakt vanuit Drunen een toertocht naar Rosmalen. In Auto tron wordt onder andere een ’static show’ gehou den waarop unieke exemplaren van dit tussen 1948 en 1986 gefabriceerde Franse brommertje te bewonderen zijn. Tevens wordt er een Con cours d’Elegance verreden waarop de naar schat ting driehonderd deelnemende combinaties door een jury worden beoordeeld. De ’pruttelende’ gasten arriveren rond de klok van 11.30 uur en maken zich om 14.15 uur op voor de retourtocht. De pa’s mogen zoals gezegd zondag 21 juni gra tis naar binnen. Kinderen van 4 tot 12 jaar beta len 11,75 moeder betaalt 14,75 en peuters tot 4 jaar mogen gratis naar binnen. Het attrac tiepark is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De meeste luisteraars van Omroep Brabant vin den de programma’s van de regionale omroep zeer de moeite van het beluisteren waard. Ze hebben een hoge waardering voor de formule van Omroep Brabant, die is gebaseerd op een com binatie van actualiteiten, servicerubrieken en mu ziek. Dat is een van de conclusies uit een telefonisch onderzoek dat op verzoek van Omroep Brabant is uitgevoerd door de afdeling Kijk- en luisteron derzoek van de NOS. Na de uitbreiding van Om roep Brabant, met nieuwe studio’s in Breda, Den Bosch en Tilburg en veel meer zendtijd en de in voering van regionale radioreclame, wilde Om roep Brabant wel eens weten hoe de omroep en zijn programma’s er voor staan naar het oordeel van luisteraars en niet-luisteraars. Verspreid over de provincie Noord-Brabant werden 433 luiste raars en 384 niet-luisteraars geënquêteerd. Uit onderzoek blijkt ook dat Omroep Brabant wordt beluisterd in alle lagen van de bevolking, maar dat er naar verhouding vaker naar de regi onale omroep wordt geluisterd door mensen met Rosmalen - Vaderdag nadert met rasse schreden. En elk jaar vragen vele huisgenoten zich af; wat zullen we pa dit jaar nou weer eens geven. Auto tron Rosmalen heeft het antwoord. Neem vader zondag 21 juni voor de dag van zijn leven mee naar het veelzijdige attractiepark. Een entree kaartje hoeft er voor hem niet te worden gekocht. Als hij door zijn kinderen wordt begeleid heeft hij gratis toegang. Het belooft zondag 21 juni in Rosmalen een dag met een heel bijzonder tintje te worden. Naast al le attracties die het park al ’standaard’ biedt, In bijna alle Middenbrabantse gemeenten heeft Omroep Brabant correspondenten die het plaat selijke nieuws doorgeven. Gemiddeld gaat het om enkele uren werk per week (onder meer het be zoeken van de maandelijkse raadsvergaderingen) waar de regionale omroep een financiële vergoe ding tegenover zet. In de gemeente Moergestel wordt een correspondent(e) gezocht met ingang van 1 augustus of 1 september aanstaande. Inwoners van Moergestel die belangstelling heb ben voor een correspondentschap voor Omroep Brabant moeten goed op de hoogte zijn van het plaatselijke politieke, maatschappelijke, culturele en verenigingsleven. Zij moeten ook weten wat nieuws is of kan zijn en wat niet. Bovendien moe ten zij snel en objectief berichten en tips kunnen doorgeven aan de Middenbrabantse redaktie van Omroep Brabant in Tilburg. In de dagelijkse praktijk is de plaatselijke cor respondent de vertegenwoordiger van Omroep Brabnt in de eigen gemeenschap. Hij of zij kan incidenteel ook te horen zijn in de uitzendingen van de regionale omroep, maar een goede radi ostem of radio-ervaring is geen absolute vereiste. Journalistieke ervaring en inzicht is meegeno men, maar kennis van en interesse in de eigen ge meente en bekendheid onder de eigen bevolking is belangrijker. Belangstellenden kunnen een briefje schrijven naar Omroep Brabant, postbus 4000, 5000 AK in Tilburg met vermelding van ’correspondent schap Moergestel’. Voor meer informatie kan de Middenbrabantse redaktie gebeld worden op nummer 013-422555. Vragen naar programma leider Lauk Bouhuijzen. Freelance of parttime-mederwerkers van lokale en regionale werk- of nieuwsbladen en lokale om roepen die interesse hebben, kunnen ook bellen of (bij voorkeur) schrijven. PAGINA 5 een lagere opleiding, mensen zonder baan en ouderen. Jongeren, in de leeftijd van 15 tot en met 29 jaar luisteren minder naar de Brabantse regionale omroep. Per dag luisteren gemiddeld ruim 400.000 inwo ners van Brabant tenminste 1 kwartier naar Om roep Brabnt. De meesten van die luisteraars luisteren vooral de doordeweekse dagen, in het weekeinde is de beluistering aanzienlijk minder. Het best beluisterd worden de uren tussen 7 en 12 uur 's morgens. Bij de niet-luisteraars ondervindt Omroep Bra bant vooral de concurrentie van Radio 3 en de ka belstations. Het beluisteren naar andere zenders op tijden dat Omroep Brabant uitzendt, is ook de belangrijkste reden voor niet-luisteraars om niet op Omroep Brabant af te stemmen. Het merendeel van de Omroep Brabant-luiste- raars is tevreden over de manier waarop Omroep Brabant inspeelt op de gebeurtenissen in Noord- Brabant. Bij de meeste luisteraars staat de regi onale omroep bekend als een betrouwbaar nieuwsmedium. Ook vindt een meerderheid van de luisteraars het belangrijk dat er voor de pro vincie Brabant een aparte regionale omroep is. Uit het Luisteronderzoek van de NOS blijkt ver der dat de meeste luisteraars geen prijs stellen oj> uitzendingen in dialect, dat de muziekkeuze van de regionale omroep doorgaans goed is en dat be halve de actualiteitenuitzendingen de rubrieken in de middaguren hoog worden gewaardeerd door de meeste luisteraars van Omroep Brabant. Luisteraars met een grote interesse in sport zijn het beste te spreken over de sportprogramma’s van Omroep Brabant; meer dan driekwart (77%) van hun vindt deze zeer de moeite waard. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren den Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdag 18 juni aanstaande, aanvang 20.00 uur. Op deze laatste avondbijeenkomst voor de vakan tieperiode houden we in ons eigen lokaal een ge zellige voetbalavond. We kijken naar de voetbalwedstrijd Nederland - Duitsland. Alles is te volgen via de ringleiding. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Zoals gebruikelijk zijn er in de maanden juli en augustus geen bijeenkomsten. Het bestuur, te weten: Lidwien, Corry, Frans, Ad, John, Harry en Wim, wensen iedereen pret tige en zonnige vakantiedagen toe. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie hierover: de heer D.L.T.M. Smits, tel 04242 - 17447 (na 18.00 uur) of A.J. van Boxtel, tel 04117 - 2304. J. Suyver, directeur-generaal Politie en Criminaliteitsbestrijding van het ministerie van Justitie, ver richtte op maandag 1 juni jl. de officiële opening van het politiebureau aan de Burg. Verwielstraat te Oisterwijk. Hij nam deze handeling over van de minister van Justitie, E. Hirsch Ballin die op het laatste moment verhinderd bleek om naar Oisterwijk te komen. Met het hijsen van de Nederlandse vlag, waardoor twee afzonderlijke panelen zichtbaar werden met daarop het gebied Udenhout/Berkel-Enschot en Oisterwijk/Moergestel, werd het grondig vernieuwde en uitgebreide politiebureau officieel geopend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5