E h; Fr .1 l' 4 P "'W® Woningtextiel is een kwestie van combineren. En dat is niet te leren. f Dankbetuiging Tij 40 Vrouwen 60 Kopij inleveren deze week... Klassieke schilders TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 exposeren in Oude Kerkje Vormsel nabeschouwd i Martinus van den Boogaart Efteling Hotel Kaatsheuvel geopend 08 DD 00 Be Moergestel, juni 1992 Vanwege de vakantie zal ’Moergestel-Nieuws’ niet verschijnen op de woensdagen 5,12 en 19 augustus a.s. Uw medeleven was voor ons ’n hele steun. Langs deze weg danken wij u voor de grote belangstelling bij de ziekte en ’t overlijden van mijn broer en zwager, onze oom en oud-oom Familie van den Boogaart Neven en nichten Als fees vers Bez< een In de er een bezoe menu Het zi ven, z vit en pier, frisse Fred tor vo kent vens Aan c den. 1 ’n Speciaal woord van dank aan pastor H. van den Broek, H.H. doktoren Terwindt, Van Delft en Boswinkel, buurtbewoners en Gilde St. Catharina. Internationale milieucongres 3-13 juni Rio de Janeiro - Brazilië Protestantse Gemeente Oisterwijk ..«®T 1 ,1 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 JUN11992 'MOE De redaktie. ds. W.H. Roobol ALLÉÉN BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT In verband met de feestelijkheden in ’De Vurhaai’ komend weekend vragen we u beleefd de teksten zo vroeg mogelijk in te leveren. Neutrale teksten hebben we graag op DONDERDAGAVOND binnen. Voor uw medewerking zeggen we alvast hartelijk dank. Open Het b tot en maani gratis De VIDO, vrouwen in de overgangsjaren, heeft op 16 juni de laatste inloopmiddag van dit seizoen. Heeft u vragen betreffende de overgang, kom dan vrijblijvend eens binnen lopen. Wij zijn aanwezig in het wijkgebouw Loven- Besterd, Koestraat 164 van 14.00 tot 16.00 uur. Ingang Park Horizon, Zaal 2 Tilburg. Informatie: 013-681105 013-554312 In de maanden juli en augustus zijn wij afwezig. Men kon vanuit de hele wereld boodschappen meegeven aan de betreffende deelnemenden van bovengenoemd congres. Ook onze Werkgroep M.O.V.-Moergestel heeft hieraan geantwoord, en de volgende boodschap meegegeven: - Kwijtschelding van schuldenlasten; - Behoud van regenwouden; Sinds woensdag 3 juni is het sprookjesachtige Ef teling Hotel Kaatsheuvel geopend. Het hotel, waarvan de bouwstijl sterk doet den ken aan een echt sprookjeskasteel, beschikt over 122 kamers, die voor het overgrote deel geschikt zijn voor ouders mét kinderen. De meeste ka mers hebben twee z.g. ’Queen size bedden’, zo dat ouders en kinderen op dezelfde kamer kun nen overnachten. Het Efteling Hotel Kaatsheuvel biedt een servi ce op vier-sterren-niveau, maar hanteert prijzen op drie-sterren-niveau. Echt bijzonder aan dit hotel zijn de zes speciale themakamers. Zo is er een kamer in de sfeer van het sprookje van Doornroosje, een kamer die De Fata Morganakamer en de Bruidssuite zijn uitgerust met hele bijzondere bedden en ronde baden, voorzien van alle comfort. Het Efteling Hotel Kaatsheuvel richt zich gedu rende het Efteling seizoen op de touristische markt en van september tot en met april op de za kelijke markt. Voor deze laatste categorie is te vens rekening gehouden met zeer goede vergade- raccomodatie. Het restaurant beschikt voorts over een sfeervol restaurant met een uitstekende keuken. sterk doet denken aan het sprookje van Hans en Grietje, met échte snoepmandjes aan de muren, twee Engelse kamers die de sfeer van Laura Ash ley ademen en als klap op de vuurpijl één kamer die helemaal ingericht is in de sfeer van de sprookjes van 1001 nacht, de z.g. ’Fata Morga nakamer’ en natuurlijk een bruidssuite zoals er alleen één in een sprookjeshotel kan voorkomen. Combineren is een kwestie van gevoel. Van smaak. En van ervaring. Victor Boeren bundelt die kwaliteiten. Zo'n kwaliteit laat zich moeilijk vertalen naar een advertentie. Dat moet u MEEMAKEN Wat let u om onze ideeën in textiel Cw* eens van dichtbij te zien. Dan weet u wat we bedoelen. Afgelopen vrijdag zijn 39 jongens en meisjes uit onze parochie gevormd. Het was een fijne viering. Er heerste een goede geest. Een goede geest die overigens ook de voor- De ju Rini ten groeien, moet hen tevens ook met respect be- woord handelen en naar hen luisteren. Gods bestemmingsplan is vernieuwend en mo dern en wordt uitgevoerd door hen die de toe komst hebben. Anton Smits, parochiekatecheet F STULMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL TILBURG-TELEFOON 013-421666- EIGEN PARKEERTERREIN T.O. SHOWROOM Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdiensten: Op zondag 14 juni gaat ds. Ph. Stoutjesdijk uit Berlicum voor in de Kerkstraat. Aanvang: 10.15 uur. De kinderen zullen, zoals gebruikelijk, het begin van de dienst bij wonen. Tijdens de dienst is er crèche. Vanaf 14 juni worden er weer diensten gehouden in de kerk aan de Kivitslaan. Op 14 juni gaat ds. W. Roobol voor. Aanvang: 9.30 uur. Agenda: 14 juni: Jeugdgroep. 16 juni: Kerkeraad. 17 juni: 20 -Groep. Telefonisch spreekuur: elke dag (m.u.v. maan dag) van 13.00-14.00 uur, tel. 04242-82175. Met vriendelijke groeten, Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 13 juni: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 13 juni: E. Bleker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 14 juni: H Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en ’n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar. Oud papier 17 juni: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. 13 - 20 juni Feest van de H. Drie-Eenheid Preek: Prof. W. Logister Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Thomas van de Brink en Maria Raue en overl. kinderen; Gerard van Esch; Jgt Toos de Kruyf-van de Wouw, Mgd Martinus van de Wal e.v. Jacoba Hems; Mgd Annie Welberts-Derks; Jgt Anna Denissen-Kemps; 1ste Jgt Petronella de Vries-Maas; Maria van der Zanden-van de San- de; Noud van de Wouw e.v. Gonny van de Wal. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. Jgt Cornells Ke telaars en Wilhelmina van Opstal en overl. zo nen; Mgd Louis van Gils e.v. Adriana Ketelaars; Jgt Huub van Erve e.v. Cornelia Kolen. 11.30 uur: Gezinsviering speciaal voor Eerste Communicanten en ouders. Overl. ouders Vermeer-Ketelaars; Annie Mertens-van de Snep- scheut; Amelia Schmidt-Latoemahina; Wilhel mina Roozen; Thomas van Alphen e.v. Jo Kete laars; Overl. ouders Rijnen-Kastelijns. Dinsdag: Arthur Thissen; Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Piet Ketelaars e.v. Dien van Bals- voort; Johanna van Laarhoven-van den Bosch; Johannes van de Bosch en Johanna van Akeren, Elisabeth dr. en Comelis zn. Donderdag: Mgd Marinus Jansen e.v. Maria van Boxtel; Mgd Johanna Hoeven-van de Hams- voord; Bernard Oerlemans e.v. Theodora van Pelt; Jgt Ronald Dominicus; Lambertus, Maria en Hendrikus Vriens. Zondag 14.00 uur: Doopviering voor Jorden Smolders, Rob van Herck en Mariska Machiel- sen. Maandag: Huwelijksvoorbereiding. Dinsdag: Parochievergadering. Woensdag: Lectorengroep. - Gunstige ontwikkeling van milieubeleid; - Aandacht voor de onderdrukte Indianen; - Een stop-zetten van moorden op straatkinde ren in Rio. Met deze wens vanuit onze Werkgroep hopen wij dat de betreffende deelnemenden er rekening mee houden tijdens de gesprekken, discussies en het opstellen van internationale afspraken. Dit al les komt ten goede aan de wereldtoekomst. Werkgroep M.O.V.-Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) In het Oude Kerkje te Middelbeers is komend weekeinde van 13 en 14 juni een expositie te be zichtigen van een drietal klassieke schilders uit Veldhoven. De exposanten zijn: Wim Bazelmans, Jan van der Linden en Nellie Neggens-de Laat. Een boeiende en gevarieerde expositie. Te bezichtigen op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree van 1,- p.p. (kinderen de helft) is bestemd voor de instandhouding van het unieke Oude Kerkje. Z f x bereidingen kenmerkte. Ik hoop van harte dat deze mentaliteit voortgang zal vinden in de gezinnen. Want daar worden de jongeren écht gevormd. Wat er in de kerk ge- Rea] beurt, is een ritueel, een plechtig teken dat de daadwerkelijke vorming wü oproepen en uitbeel- Afgek den. Door beeldende taal en door rituelen vol Schou symboliek willen we de levendmakende geest deelnt doorgeven. Het gaat om de geest die onszelf renen nieuw maakt en die de wereld menselijker maakt. Heesv Die mens en wereld herordent. Dat is de Geest José C van God, waarvan Jezus bezield was. Een geest Conn; die zich niet stoort aan trends en aan fatsoensre- 1 Hoi gels. Deze scheppende geest heeft ruimte nodig van D in ons dagelijks leven. Anders kan hij zich niet in ons ontwikkelen. Die ruimte (de tijd ervoor Hult nemen) moeten we zelf organiseren. Dat bete kent dat we kwade geesten, verslavingen en af goden, geen kans moeten geven. Bij verslaving denken we al gauw aan drugs en alcohol; en bij afgoden denken we aan geld en auto’s. Maar wat te denken van de hedendaagse verslaving aan te levisie, aan sportclubs, aan werken. Volle agen da’s, geen tijd, altijd beeld en geluid om je heen: zijn dat geen symptomen van verslaving? Wor den we op die manier niet geleefd? Willen _i!_J 111J dan hebben we ook rust nodig, een moeten, vrij zijn. Clubs en televisie moeten geen R*ni v doel zijn, maar een middel om je open te stellen )aark - de Ke Nel d< Bets t voorzi Zoont 15-jar ter). Voorz en m E.H.I het af) lid) ei Met e paste Hiem i tal led ontvankelijk zijn voor de levendmakende geest, jneesti een keer niets OVI moeten, vrij zijn. Clubs en televisie moeten geen voor de geest die alles nieuw maakt. Ik hoop van harte dat deze 39 jongeren van on ze gemeenschap de ruimte krijgen om de levend makende geest te laten groeien én de ruimte krij gen om ook de vruchten van die geest in de prak tijk te laten zien. Ook al zijn die anders dan we gewend zijn. Gods Geest waait zoals Hij zelf wil, is niet te vatten in allerlei gedragsregels. Bom Gods Geest is altijd modem, geënt op de nieuwe ge*._ tijd; draagt altijd een nieuw jasje. Wie jongeren ruimte geeft om Gods Geest te la- Rayor koerle bij al voorh bet bo van et

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2