5 Volgende week Nostalgisch Weekend Oisterwijkseweg s i I KETELAARS O Jeugdvakantieweek 25 jaar Aphrodite Wordt het deze zomer een bikini, badpak of weer binnen blijven? Gebr. v/d Wiel tel. 2469 51 Leid(st)ers J eugd vakantie week gevraagd... Audacia-jeugd ontving uitnodiging van Engels International Bedevaart St. Gerardus Wittem r «f Gevraagd: 1 a 2 ha pachtgrond WOENSDAG 3 JUN11992 - 17e Jaargang - Nr. 718 Ook aan de kinderen is gedacht t.b.v. boomkwekerij TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Bel naar Mieke de Groot tel. 04243-3459 SPECIALE ZOMERPRIJS: 3 Zaterdag 13 en zondag 14 juni a.s. gaat Buurtvereniging ’De Vurhaai’ haar 35-jarig bestaan vieren met ’n aantal aktiviteiten die voor iedereen toe gankelijk zijn. Middelpunt van de feestelijkheden vormt de feesttent die geplaatst wordt op het parkeerterrein van Van Bommel Schoenfabrieken. Samenwerking Hoe het begon Het programma Huidveraorgingsinstituut DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Clown ’Pietchu 'SPORT FEN GEZONDHEIDSCENTRUM Naam: Adres: Tel.: KS Adres: Tel.: Leeftijd: Leeftijd: Ik doe samen met in mijn plaats doet mee: Naam In 8 weken vóór de grote vakantie is voor IEDEREEN een aangepast BEWEGINGSPROGRAMMA mogelijk om uw figuur te verbeteren. U kiest in overleg met ons om op voor u geschikte tijden te komen trainen, aangepast aan uw mogelijkheden en wensen. 8 lessen voor f 88,-1 x p.w 16 lessen voor f 144,- 2 x p w Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg43, 5066XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Op zondag 14 juni a.s. gaat de jaarlijkse bede vaart naar St. Gerardus in Wittem (L.). Opgave bij Mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 2527 Op zaterdag 23 mei j.l. was er op het Audacia complex wederom een aktiviteit voor de jeugd:' een vriendschappelijke wedstrijd tussen onze Dl en de D-pupillen van Merchester Brudders. Dit team was bezig met een trip door Europa die begon met een wedstrijd tegen Audacia. Deze internationale krachtmeting begon voor de Audacia pupillen met een 1-0 voorsprong in de allereerste minuten, maar naar gelang de westrijd vorderde ontpopte zich de kracht van onze gasten die de eindstand op 1-6 beslisten. Na de wedstrijd werden de contacten die Cees Denissen met deze Engelse club gelegd had, ver der uitgebreid. Dit resulteerde in een uitnodiging van Kevin Beattie, ex-speler van het nationale Engelse elf tal en ex-speler van Ipswich Town om in 1993 met onze jeugd een bezoek te brengen aan Mer chester Brudders. Kevin Beattie is de trainer van de pupillen van Merchester Brudders en had de Europese trip ge organiseerd met de financiële bijdragen van de profs van Ipswich Town. Om de reis van onze jeugd naar Engeland te on dersteunen overhandigde hij Audacia een PSV- stropdas, gesigneerd door Bobby Robson. Dat deze stropdas een fiks bedrag op zal moeten le veren is duidelijk. In een later stadium zullen wij hierop terug komen. Duidelijk is wel dat men bij S.V. Audacia al het mogelijke doet om het voor de jeugd zo aantrek kelijk mogelijk te maken. Hoogste tijd dus voor de Moergestelse jeugd om zich op te geven als lid van Audacia en de popu lairste sport van Nederland te gaan beoefenen. Op zaterdagavond is er in de feesttent een grote reünie van huidige en oud-bewoners van ’De Vurhaai’. Mensen die daarvoor een uitnodiging hebben ontvangen en zich vergeten hebben tot nu toe op te geven, kunnen dat alsnog doen, maar liefst wel zo vlug mogelijk! Op zondag 14 juni a.s. om 11.00 uur begint in de feesttent een koffie-concert dat wordt verzorgd door twee jeugdorkesten, n.l. het jeugdorkest van Harmonie ’Prinses Juliana’ uit Moergestel en het jeugdorkest van ’Musikkapelle Heiden’ uit Duitsland. Dit concert is voor iedereen toegan kelijk! ’s-Middags vanaf 12.30 uur zal de Oisterwijkse weg er dan heel nostalgisch uitzien door o.a. tien tallen voertuigen en motoren: Fiat’s 500, Trac tions van Citroen, Triumph, Borgwards, Fergu son en Deutz tractoren, oldtimers, Norton mo toren, statiormaire motoren, legervoertuigen op rupsbanden, enz. enz. Daarnaast komt ’n speciale groep van maar liefst 29 personen die allemaal oude beroepen uitbeel den. Voor de kinderen is er eveneens van alles te be leven: Clown ’Pietchu’ komt met zijn ballonnen, er is ’n ballonwedstrijd, kinderen kunnen zich la ten schminken, er is ’n springkussen en en ’n snoepkraampje. Voor de muziek zorgt het straatorkest ’Dinges’ en in de feesttent draait de disco. Deze middag bedraagt de toegangsprijs 1,- voor volwassenen, en brengt u de kinderen mee, dan mogen die gratis naar binnen! U ziet het: er is op zondag 14 juni van alles te beleven op de Oisterwijkseweg. Een bezoek is dan ook zeker de moeite waard! me goed herinner: Rector Dekkers en de heer Jan Dijker), uitleg over de vakantieweek en prijs uitreiking. Om 12.00 uur naar huis, ’s Middags behendigheidswedstrijden op het nieuwe voet balveld. Dinsdag 18 juli om 9.00 uur puzzelvoettocht door het dorp, ’s Middags een quiz, waarvoor de medewerking van het onderwijzend personeel was ingeroepen. Tussen de middag werden de meegebrachte boterhammen opgegeten met o.a. limonade (ik geloof: gratis van de Trappisten). Ondertussen konden vader en moeder eens naar de stad! Woensdag 19 juli vliegerwedstrijd achter het ge meentehuis (waar nü huizen staan). Allemaal zelfgemaakte vliegers meebrengen. Dat werden er 170! Wat zullen die papa’s het druk hebben gehad! 's Middags kleurkrijten op de speelplaats van de meisjesschool (Graaf van Ürsel nü). Voor dikke blokken krijt werd gezorgd en er moest een tekening worden gemaakt over een bepaald on derwerp. Om 15.00 uur weer naar huis. Donderdag 20 juli. Om 10.00 uur puzzel- fietstocht. Onderweg picknick, daarna behendig- heidswedstrijd op de fiets. Om 15.00 uur naar huis. Vrijdag 21 juli. Verkleedpartij op het sportpark daarna voetballen. Kunnen lachen!! Om 2.00 uur naar de Vereniging voor een film en totaalpri j swinnaars-van-de-week-bekendmaking Voor een eventueel slecht-weer-dag werd een ex tra film achter de hand gehouden. Alle medede lingen werden door Cremo gestencild aan de ouders meegegeven. Het eerste begeleidend schrijven luidde aldus: Geachte Ouders, Wilt u uw kinderen helpen alles mee te brengen. Teleurgestelde kinderen zijn een domper op de vreugde van het kind zélf, van andere kinderen en van de organiserenden. Wilt u s. v.p. 2x hun brood in plastic zakjes doen en de naam er op zet ten ofinsluiten. Wij zullen het zelf naar de pick- nickplaatsen brengen, dan hoeven de kinderen er niet de hele tijd mee te sjouwen. Stelt u er prijs op mee te genieten met uw kinderen, toon dan uw belangstelling en vuur uw pupillen aan. Wij stellen uw aanwezigheid op prijs. De organiserende verenigingen De gemeente had f 342,50 beschikbaar gesteld. Er was medewerking van de EHBO, er kwamen prijsjes van de Middenstand. Er was een W. A.- verzekering van 35,-. Er was heel veel! Maar vooral een goede samenwerking van heel veel mensen, goede mensen: volwassenen en jeugdi ge leiders en leidsters vanaf 16 jaar! Alles in goed overleg en.blij als ’s avonds alles zonder onge lukken geslaagd was. Medewerkers van het eerste uur. Aan iedereen die het vorig jaar of een van de voorafgaande jaren als leider heeft deelgenomen aan de Jeugdvakantieweek en andere belangstel lenden. De jeugdvakantieweek wordt dit jaar - voor de 25ste keer - gehouden van 31 augustus t/m 4 sep tember. We zijn al hard aan het werk om het extra feeste lijke programma voor zowel kleuters als groteren als voor het kamperen rond te krijgen. Evenals andere jaren realiseren we ons dat er zon der jullie geen Jeugdvakantieweek kan bestaan. We hebben jullie steun als directe begeleiders van de kinderen hard nodig. Vooral de leiding voor de kleuters kost ons elk jaar veel kopzorgen. Daarom vragen we jullie onderstaand strookje in te vullen en bovenstaande week vrij te houden voor Jeugdvakantieweek. Kun je zelf niet, pro beer dan iemand anders in jouw plaats te vinden. Lever het strookje in bij Geesje van lersel, Pr. Irenestraat 7a (tel. 2271) en wel vóór 7 juni a.s. Wanneer we bij elkaar komen om het program ma te bespreken en de groepen te verdelen hoor je nog van ons via ’Moergestel-Nieuws’. Namens de organisatie, Geesje van lersel In goed overleg Op 6 mei 1967 - als de dag van gisteren - werd de eerste vergadering gehouden. Aanwezig waren: 2 heren van ’Stichting Jeugdbelangen St. Jan’, twee van het NKV, twee namens ’De Windlo- pers’ (wandelvereniging, later omgebouwd tot Drumfanfare), één persoon namens Audacia en één persoon namens De Gestelse: allemaal man nen! Besloten werd: naam: Jeugdvakantieweek Moergestel, tijd: 17 tot en met 21 juli 1967 deelnamen staat open voor alle Moergestelse kin deren die het afgelopen jaar de lagere school be zochten. kosten: f 2,- per deelnemer met een maximum van 7,50 per gezin. groepsindeling: de kleinen van 6 t/m 9 jaar en de groten van 10 t/m 13 jaar. Daarna worden de groepen van maximaal 9 kin deren samengesteld door ieder kind zijn groeps nummer uit een bus te laten trekken. Ieder kind zal zijn groepsnummer op een bierviltje dragen (later wordt afgesproken, dat het een stuk leer of label met naam zal worden!). Iedere groep krijgt een of twee leid(st)ers. wedstrijdelement: er kunnen veel punten wor den verdiend, voor wedstrijden, goed gedrag enz. Er moest vóórwerk worden verricht door de deel- nemertjes: de eerste dag moesten ze al met hun kleurtekeningen komen opdraven...in de ’oude’ vereniging, die later ’Den Boogaard’ zou gaan heten. Maandag 17 juli om 10.00 uur Welkom, loten voor het samenstellen van de groepen, tekenin gen ophangen, beoordeling door de jury (als ik Ik geef me op als leider/leidster voor de Jeugdvakantieweek en wel voor het kleu- ter-/groterenprogramma: Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474t KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Jx MOERGESTEL z2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1