f -s/oggt MONUMENTENBELEID BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Sluiting gemeentehuis en Openbare Werken op vrijdag 29 mei 1992 Kampioene dameskompetitie biljarten Wethouderspreekuur modehuis W oningzoekenden- spreekuur U KENT TOCH OOK ONZE VASTE KLANTENVOORDEELKAART UW SPECIALIST VOOR FOUNDATION EN ONDERMODE Raadhuisstraat 17 Moergestel - tel. 04243-1287 Commissievergaderingen (en 3,- korting op 2 Sloggi slips for Men Gemeenteraadsvergadering Sloggi slips zijn gemaakt van fijn katoen met Lycra*. Ook na eindeloos wassen blijven ze perfect in vorm. Op Sloggi slips (ze zijn er voor dames en heren) krijgt u nu een bijzonder aantrekkelijke korting. 1 Dat geldt tot en f met 1 juli 199X of zolang de voorraad strekt. Het gemeentebestuur^ 717-2 717-3 mengevoegd en wel met de gemeente Oisterwijk. T Moergestel, mei 1992 Burgemeester en wethouders van Moergestel, Moergestel, 27 mei 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. petitie van ’Damesbilartclub de Schouw’. Club kampioen van ’t seizoen ’91-’92 werd Mieke Cor nelissen, die door de voorzitster een fraaie wissel trofee werd overhandigd. De feestavond die daar op plaatsvond en uitstekend werd verzorgd door gastvrouw Peet en gastheer Harry vormde ’t slot van ’t seizoen. Na de vacantie beginnen de dames weer met frisse moed aan de nieuwe competitie. Dus als je zin hebt, kom dan gerust eens kijken op woensdagavond bij ’Tapperij de Schouw’!! De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken komt bijeen op dinsdag 2 juni om 17.30 uur; De commissie Sociaal/Economische Zaken en Welzijn komt bijeen op dinsdag 2 juni om 19.30 uur; De commissie Ruimtelijke Ordening, Huis vesting en Gebouwen komt bijeen op woensdag 3 juni om 19.30 uur; De commissie Openbare Werken, Natuur en Mi lieu komt bijeen op donderdag 4 juni om 19.30 uur. Op vrijdag 29 mei 1992, daags na Hemelvaart, zullen het gemeentehuis en de afdeling Openbare Wer ken zijn gesloten. Wel wordt die dag het bureau van de Burgerlijke Stand van 10.00 -10.30 uur voor het publiek open gesteld, ten behoeve van het doen van aangifte van geboorte of overlijden. Op dinsdag 19 mei vond in ’Tapperij de Schouw’ de prijsuitreiking plaats van de onderlinge com- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 MEI 1992 In verband met de te houden raadsvergadering sp maandag 1 juni a.s. is het wethoudersspree- kuur die dag verschoven en zal duren van 18.30 tot 19.30 uur. De burgemeester van Moergestel brengt ter openbare kennis dat met ingang van heden voor een ieder ter gemeentesecretarie, op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel, ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant d.d. 13 mei 1992, nummer 86250, tot goedkeuring van het besluit tot wijziging van het bestemmingsplan 'Kom Moergestel I’, ten aanzien van het pand Schoolstraat 5. Genoemde goedkeuring heeft betrekking op de wijziging van de bestemming eengezinshuizen (E.1.0.) in de bestemming winkel met wonen (WE.1.). NU 5,- KORTING OP 3 SLOGGI SLIPS De eerstvolgende gemeenteraadsvergadering wordt gehouden op maandag 1 juni a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. Let op: deze vergadering dus niet a.s. donderdag maar a.s. maandag! Op 11 mei 1992 heeft het provinciale Adviescol lege gementelijke herindeling, de zogenaamde commissie Schampers, een aantal aanbevelingen gedaan voor gemeentelijke herindeling in Mid den-Brabant. Het adviescollege heeft zich daar bij laten leiden door de door Rijk en provincie Noord-Brabant gehanteerde uitgangspunten voor gemeentelijke herindeling. In het rapport van de commissie Schampers wor den de twintig gemeenten in Midden-Brabnt te- "ugggebracht tot 12 - deels nieuwe - gemeenten. Naast de bij de centrumstad gelegen ’grotere’ ge beenten Goirle en Berkel-Enschot worden alle gemeenten beneden de 9000 inwoners samenge- voegd met een of meerdere gemeenten. De deinste gemeente wordt Udenhout met 9.100 in woners. Ook Moergestel wordt in het advies sa- Advies Schampers Voor wat betreft de gemeenten Moergestel en Oisterwijk wordt in het rapport het volgende op gemerkt: Moergestel Schaal en draagvlak van de landelijke gemeente Moergestel zijn ontoereikend voor de door de ge meente te vervullen (toekomstige) taken. Samen voeging met een andere gemeente is daarom noodzakelijk. De gemeente Oisterwijk komt daarvoor als eerste in aanmerking, onder ande re gezien maatschappelijke oriëntatie, bestuurlij ke samenwerking en landschappelijke samen hang. Oisterwijk Schaal en draagvlak van de toeristicht-recreatieve gemeente Oisterwijk zijn toereikend voor de te vervullen (toekomstige) taken, die mede betrek king hebben op het instandhouden van het ge bied van de Oisterwijkse Vennen en van het na tuurgebied Kampina op de grens met de gemeen te Boxtel. Het grensbeloop van de te vormen gemeente Oisterwijk verdient nadere aandacht. - Het zuidoostelijke deel van de huidige gemeen te Berkel-Enschot is door infrastructurele wer ken minder goed vanuit de kern Berkel- Enschot te bereiken en heeft een landschappe lijke overeenkomst met gebied rond Moer gestel en Oisterwijk. De gemeente Oisterwijk breidt zich uit in het gebied Parmenschuur, deels op grondgebied van de gemeente Berkel- Enschot. Onder deze omstandigheden ligt een toedeling van het aangegeven gebied bij de te vormen gemeente Moergestel-Oisterwijk meer voor de hand dan een indeling bij het stedelijk gebied rond Tilburg. - Aan de zuidwestzijde van de te vormen ge meente Moergestel-Oisterwijk kan het Wilhel- minakanaal een voor de hand liggende grens vormen met de huidige gemeente Hilvarenbeek en de gemeente Diessen. De aanbeveling luidt dan vervolgens: Samenvoeging van de gemeente Moergestel, van de gemeente Oisterwijk, van het zuidoostelijk ge biedsdeel van de gemeente Berkel-Enschot, van een gebiedsdeel van de gemeente Hilvarenbeek nabij het Wilhelminakanaal. (24.600 inwoners). Samenwerking of samenvoeging De door de commissie Schampers voorgestelde herindeling is naar de mening van B&W van Moergestel niet de enige methode om de huidi ge en toekomstige problemen aequaat te bestrij den. De eind 1991 ingeslagen weg van samenwer king met de gemeente Oisterwijk zou minstens gelijke perspectieven kunnen bieden. In het rapport van de commissie Schampers wordt hierover echter opgemerkt dat samenwer- a.s. Maandag 1 juni kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speciale ’Woningzoekenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimteveror- dening, puntensysteem, woningzoekendenlij st of algemene vragen met betrekking tot huisvesting dan bent u van harte welkom. In de Monumentennotitie, die de gemeenteraad op 13 december 1990 heeft vastgesteld, zijn voorne mens vastgelegd voor een actief monumentenbeleid. Zo heeft de raad inmiddels een monumenten- verordening vastgesteld en een monumentencommissie in het leven geroepen. Op advies van deze commissie is onlangs de procedure gestart voor het vaststellen van een gemeentelijke monumentenlijst. Daarnaast zijn wij van plan een subsidieverordening aan de gemeenteraad voor te leggen. Om zo veel mogelijk eigenaren te kunnen bereiken gaat onze voorkeur uit naar een onderhoudssubsidiere- geling. In bijzondere gevallen kan van deze regeling worden afgeweken. Met ingang van 27 mei a.s. ligt voor eenieder op het gemeentehuis gedurende twee weken de concept verordening Onderhoud Monumenten ter inzage. Eventuele opmerkingen/reacties ten aanzien van deze verordening kunt u binnen deze termijn rich ten aan het college van burgemeester en wethouders van Moergestel, Raadhuisstraat 215066 AP Moergestel. king tussen gemeenten met het geëigende instru ment is om het geringe draagvlak van Moergestel of de financiële situatie te verbeteren. Zelfstandigheid B&W van Moergestel willen primair het behoud van de zelfstandigheid van de gemeente beplei ten. Waar nodig kan de samenwerking met Oisterwijk voor aanvulling respectievelijk voor versterking zorgen. De gemeente Moergestel moet nu en in de toe komst, mede door samenwerking met de ge meente Oisterwijk, in staat worden geacht om: - de lokale basistaken zelfstandig te vervullen; - de leefbaarheid op het platteland te waaarbor- gen door het in stand houden van een redelijk voorzieningenniveau - een sturende rol te kunnen vervullen in het spanningsveld tussen landbouw enerzijds en PAGINA 9 natuur en landschap en recreatie anderzijds. Mocht Gedeputeerde Staten toch van mening zijn dat de zelfstandigheid van Moergestel niet haalbaar is en wanneer duidelijk wordt dat her indeling onontkoombaar is, dan is naar het oor deel van het college van B&W van Moergestel een samenvoeging met de gemeente Oisterwijk het enige aanvaardbare alternatief. Oisterwijk sluit het meeste aan bij het karakter van Moer gestel. Bovendien ontstaat hierdoor een gemeente van 24.600 inwoners, welke gemeente in ieder geval ruim voldoende schaal en draagvlak heeft. Voor belangstellenden bestaat de mogelijkheid om het rapport van de commissie Schampers op het gemeentehuis te komen lenen. Zij kun nen zich daarvoor melden op de afdeling Bur gerzaken. Uiteraard kan het rapport ook op het gemeentehuis worden ingezien.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9