Buurtvereniging ’De Vurhaai’ viert 35-jarig bestaan Bibliotheek hield Open Dag De eerste prijs en wisselbeker! Zaterdag 13 en zondag 14 juni a.s. CDA-achterban Graaf van Ursel succesvol in actie voor Tanzania Buurtvereniging H.O.V. Boswandeling voor ouders met jonge kinderen 1 K o Schapendag Bezoekerscentrum URHAAI 11 jW, Reünie oud-bewoners Bezoekerscentrum Oisterwijk Vleermuiswandelingen Zaterdag 13 en zondag 14 juni gaat de buurtvereniging ’De Vurhaai’ (Oisterwijkseweg en omgeving) haar 35-jarig bestaan vieren met tal van aktiviteiten in en rond de feesttent die geplaatst wordt op het parkeerter rein van Van Bommel Schoenfabrieken. t p 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 20 MEI 1992 PAGINA 9 3 muzikaal vergezellen en de sfeer op het plein zal daardoor zeker gezellig worden! i bt- r- Op 30 mei om 14.00 uur komt Wim Cornelissen (schaapherder op de Campina-heide) met een paar schapen, lammeren en zijn honden naar het Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten. Hij laat samen met zijn honden zien hoe hij op de heide de kudde bij elkaar houdt. Voor kinderen en volwassenen zijn er leuke doe- activiteiten. Er zijn o.a. demonstraties van het spinnen met wol, en het verven van de wol met planten. Het verhaal van Pelle’s nieuwe kleren wordt ver teld en uitgebeeld. Ook kunnen er poppetjes ge maakt worden van schapewol en andere natuur lijke materialen. DE k n Is :1 g Op zaterdagavond is er in de feesttent een grote reünie van huidige en oud-bewoners van ’De Vurhaai’. De uitnodigingen daarvoor zijn inmid dels al verstuurd. Op zondag 14 juni a.s. bruist de Oisterwijkseweg van allerlei nostalgische en muzikale aktiviteiten. ’s-Morgens om 11.00 uur begint in de feesttent een koffie-concert dat wordt verzorgd door twee jeugdorkesten, n.l. het jeugdorkest van Harmo nie ’Prinses Juliana’ uit Moergestel en het jeug dorkest van ’Musikkapelle Heiden’ uit Duits land. Samen zullen zij zorgen voor een gezellig en feestelijk koffie-concert dat duurt tot rond de klok van twaalf uur. ’s-Middags vanaf 12.30 uur zal de Oisterwijkse weg er dan heel anders uitzien dan op normale zondagen het geval is. Tientallen nostalische voertuigen en motoren zullen er die dag te zien zijn, zoals o.a. Fiat’s 500, Tractions van Citroen, a.s. Vrijdag 22 mei gaan we wandelen onder lei ding van de IVN-gids Kees van lersel. U wordt om 7 uur verwacht bij de Heikant. We gaan de bermen en dijken van ’Het Broek’ bekijken. Het bestuur verwacht een grote deelname. Bestuur H.O.V. Zondagmorgen 24 mei om 10.00 uur begint er een gezinswandeling vanaf het Bezoekerscentrum aan de van Tienhovenlaan in Oisterwijk. Rond dit bezoekerscentrum is door natuurgidsen van het IVN Oisterwijk een kleine route uitgezet met onderweg een aantal opdrachtjes voor jonge kin deren. U wandelt zelfstandig, wel vindt U bij iedere post een gids die de opdrachtjes begeleidt. Deelname is gratis. Triumph, Borgwards, Ferguson en Deutz trac toren, oldtimers, Norton motoren, stationnaire motoren, legervoertuigen op rupsbanden, kort om te veel om op te noemen. Daarnaast komt ’n speciale groep van maar liefst 29 personen die allemaal oude beroepen uitbeel den, zoals ’n bakker met originele bakkerskar, ’n schoorsteenveger, ’n fotograaf die nog echte ’por tretten’ maakt, ’n veldwachter, enz. enz. Voor de kinderen zijn er allerlei aktiviteiten in en rond de feesttent: er komt ’n clown met ballon nen, er is ’n ballonwedstrijd, kinderen kunnen zich laten schminken, er is ’n springkussen en nog van alles meer. In en bij de tent kunt u zich verpozen met ’n lek ker glaasje bier en wat verderop in de straat kunt u de inwendige mens versterken. Voor de muziek zorgt het straatorkest ’Dinges’. U ziet het: er is op zondag 14 juni van alles te beleven op de Oisterwijkseweg. Een bezoek is dan ook zeker de moeite waard! Op zaterdagavond 13 juni is er in de feesttent een groots opgezette reünie van buurt- en oud- buurtbewoners van de Oisterwijkseweg. Mochten er onder onze lezers nog personen zijn die geen uitnodiging daarvoor hebben ont vangen (bijv, omdat u door verhuizing bent ’kwijtgeraakt’) wilt u dan even kontakt opne men met J. van Dijk, Oisterwijkseweg 56, 5066 XE Moergestel, tel. 04243-3558, dan krijgt u alsnog een uitnodiging toegestuurd. plaatse weer heel wat doen. Voor de kinderen was er volop werk tijdens de rommelmarkt en de overige activiteiten op de speelplaats van de school. De jongere en wat oudere kinderen hebben hun beste beentje voor gezet om de spullen aan de man of vrouw te bren gen. Of dat nu zelfgemaakte kaarten waren of lekkere hapjes; alles vloog eruit. Ook het Rad van Avontuur draaide op volle toeren voor het goe de doel en bij het raden van het aantal knikkers in een grote bak werd goed nagedacht. Het ble ken er uiteindelijk 786 te zijn. Aan het natje en droogje was ook gedacht en voor de liefhebbers werd er door de leden van de Werkgroep Tanza nia echte Tanzaniaanse koffie geserveerd. Al met al een gezellige en geslaagde actiemiddag voor iedereen. Zoals elk jaar vertrekken er vanaf Bezoekerscen trum Oisterijk weer een tweetal vleermuiswande- lingen. Deze wandelingen zijn georganiseerd op 21 mei en op 4 juni aanstaande door de Vleer muiswerkgroep Noord-Brabant en Natuurmonu menten. De leiding is in deskundige handen van de Vleermuis werkgroep. De avonden zien er als volgt uit: 20.00 uur: Videoband over vleermuizen; 21.00 uur: Diaserie van Jos Marcelissen; 22.00 uur: Vertrek naar vleermuislokaties. Er is naast dit programma nog een kleine ten toonstelling over vleermuizen. Tevens zijn er stickers te koop ter ondersteuning van de bouw van vleermuis-winterverblijven. Aan leden van Natuunnounumenten vragen wij 2,- per persoon. Niet-leden betalen 3,-. Ge lieve u vooraf aan te melden bij het Bezoeker scentrum Oisterwijk. Tel. 04242-19209. tweede prijs. Het is nu dus gelukt om de eerste prijs te behalen. Misschien een uitdaging voor andere jongens en meisjes om zich ook in te zetten voor ons korps. De show van zaterdag gaat Drumfanfare Moer gestel ook brengen in Udenhout bij het 150-jarig bestaan van M.V.C. op Hemelvaartsdag 28 mei ’s middags om half twee. Helaas kunnen wij geen acte de présence geven bij de Avondvierdaagse, omdat onze leden graag zelf de Avondvierdaagse willen lopen en het bestuur hen dit jaar daar de gelegenheid voor wil geven. Ons straatorkest ’Dinges’ zal de lopers dit keer Deze auto is op zondag 14 juni te zien op de Oisterwijkseweg. Ondanks het minimum aantal leden waar Drum fanfare Moergestel de laatste tijd mee te kampen heeft, behaalde zij op de Twilight Taptoe in Rij en de eerste prijs voor showkorpsen en de wissel beker voor het hoogst aantal behaalde punten van showkorpsen en muziekkorpsen. De leden hebben er allemaal hard voor gewerkt om dit resultaat te kunnen behalen. Bij de Taptoe in Rijen, waar we al voor de vier de keer aan mee deden, behaalden we steeds de Onder werkelijk fantastische weersomstandighe den vond er woensdagmiddag op de Graaf van Urselschool een actie plaats voor Tanzania. Al weer voor de vijfde keer hebben de kinderen, ouders en team van de school zich ingezet voor het werk van Harrie en Truus Simons in Kisiwa- ne. Het tweetal is daar in de weer als ontwikke lingswerkers in de gezondheidszorg en het onder wijs. Met de prachtige opbrengst van ruim 1.000,-, die de actie opbracht, kunnen zij ter Ook de Bibliotheek aan de Schoolstraat hield afgelopen zondag een Open Dag in verband met het 100-jarige bestaan van de bibliotheken in Nederland. Na de officiële opening door burgemeester J. ter Veer vond er o.a. ’n optreden plaats van Volksdansgroep ’Mie Katoen’. Vanwege de uitsteken de weersomstandigheden vond dit optreden buiten plaats. Wij nodigen al onze leden en belangstellenden uit voor een achterban-bijeenkomst. Deze wordt ge houden op dinsdag 26 mei 20.30 uur in de boven zaal van de Boerenbond. De agenda van de raadsvergadering wordt hier besproken en verder alles wat zo ter tafel komt. Mogen wij op U rekenen? Raadsfraktie CDA ,,A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9