Finale N.K. Dameskorfbal en top-handbal in Moergestel Avondvierdaagse F.E.V.I.O.R. oefenhal wordt geopend! tóp 0» Handboogvereniging ,’t Stokske’ houdt Open Dag i I KETELAARS B R I E N Aphrodite Jk 1 Op zondag 24 mei a.s. w Nog ’ns: inleveren kopij! BLOEMISTERIJ lm Willems t.w. honkbal/softbal, handbal en korfbal. ,’t Stokske’ aan de Zandstraat. K'JK PAP... 4 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Io Zondag 24 mei a.s. organiseert S.V. Roef! haar eerste Kombi-toernooi. Een sportgebeuren waarbij de drie takken van sport van S.V. Roef! zich tesamen op één dag presenteren en manifesteren. Drie takken van sport, DAT ZOU IK HIER NIET DOEN JANTJE Huidverzorgingsinstituut /guff JOHN MENSINK Vrijdag staan wij vanaf 18.00 uur op het St. Jansplein zodat u voor een leuk prijsje een boeketje kunt kopen voor de wandelaars... Zaterdag a.s., 23 mei, wordt rond de klok van 20.30 uur de oefenhal van F.E.V.I.O.R., gelegen aan de Heiligenboom, door burgemeester ter Veer officieel geopend, waarna er een receptie plaatsvindt voor leden en ge nodigden. Leest u over het hoe en wat rond deze nieuwe oefenhal... f J-OPEN DAGJ WWBOOGVE^ YWOKSKE Finale N.K. Dameskorfbal ’91-’92 Deelname Handbal demonstratiewedstrijd Op zondag 24 mei a.s. organiseert Handboogvereniging ,’t Stokske’ van 11.00 tot 16.00 uur een Open Dag in en bij het clubgebouw, gelegen naast WOENSDAG 20 ME11992 - 17e Jaargang - Nr. 716 este De redaktie 91’ K9 X 0 Alleen tekst, betrekking hebbend op het weekend, zoals bijv, sport, mag later ingele verd worden (daarover zijn trouwens afspra ken gemaakt met degenen die deze teksten aanleveren). Steeds regelmatiger komt het weer voor dat de inlevertijd van kopij voor ’Moergestel- Nieuws’ wordt overschreden. Wanneer dit gebeurt en door de redaktie wordt de kopij dan doorgeschoven naar de volgende week, dan gaat prompt de telefoon met de vraag waarom het ingeleverde artikel niet werd ge plaatst. Omdat ALLE kopij op zaterdag wordt verwerkt MOET alle kopij zaterdagmid dag om 12.00 uur ingeleverd zijn. Alles wat later binnenkomt dan zaterdagmiddag 12.00 uur blijft onherroepelijk liggen! Schoolstraat 5 Moergestel "Naga Tel. 04243 - 1474,7*^ DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL si SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 3. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond prijzen van het Roef! Kombi-toernooi worden uitgereikt door o.a. Drs. L. Loosveld, wethou der sportzaken van de gemeente Moergestel. Het Roef! Kombi-toernooi zal worden afgesloten met de finalewedstrijd dameskorfbal om het Ne derlands kampioenschap veldkorfbal. Deze finalewedstrijd wordt gespeeld door de ver enigingen ’Rosoio’ uit Reusel en ’Swift’ uit Vel den. De twee toonaangevende verenigingen van de laatste 10 jaar binnen de Nederlandse Dames- korfbalbond. De vereniging ’Swift’ staat voor de vijfde achtereenvolgende keer in de finale. Voor ’Rosoio’ wordt dit de vierde maal. Al met al staan er a.s. zondag twee teams in het veld die bijzon der gemotiveerd zijn om te strijden om het kam pioenschap van Nederland van de N.D.K.B. De aanvang van de wedstrijd is om 15.30 uur. Aansluitend aan deze wedstrijd zal de kersverse kampioen gehuldigd worden door de voorzitster van de Nederlandse Dameskorfbalbond. Mocht na de reguliere speeltijd de stand nog gelijk zijn dan zal de wedstrijd worden verlengd met 2x15 minuten. Als ook dit geen beslissing brengt wor den er strafworpen genomen. Het kan dus a.s. zondag nog erg spannend worden op de velden van S.V. Roef! U bent er toch zeker ook bij? heden om in wedstrijdverband je kunnen met an deren te vergelijken. In het winterseizoen wordt veelal op binnenbanen geschoten op afstanden van 25 en 18 meter; in het zomerseizoen vinden meestal buiten-wedstrijden plaats. Sommige over afstanden van 50 of 30 meter, terwijl er ook toer nooien zijn waarbij op één dag 4 afstanden wor den geschoten: 90, 70, 50 of 30 meter. Op elke afstand schiet men dan 36 pijlen. Voor dames daarentegen zijn de afstanden en de bogen veelal aangepast. Wanneer iemand kennis wil maken met deze sport, behoeft de aanschaf van het materiaal beslist geen drempel te zijn. Op de club kan men beginnen met de oefenboog, de aanschaf later hoeft niet duur te zijn. Er zijn meestal volop inruil-bogen beschikbaar en er zijn zelfs hand- booghandelaren die voor een periode van ’n half jaar verhuren, waarna alsnog tot aanschaf kan worden overgegaan. Het lidmaatschap van de club bedraagt 90,- per jaar en daar komt nog bij het lidmaatschap van de Nederlandse Handboogbond (N.H.B.). Voor senioren 60,- en voor junioren 30,-. Voor informatie kun je altijd vrijblijvend binnen lopen tijdens de vrije oefenuren: iedere zondag van 10.30 tot ongeveer 13.00 uur. Er zijn altijd wel leden bereid om wat uitleg te geven. Tijdens de Open Dag op zondag a.s. is de sport in al zijn hoedanigheden te bekijken en kun je het ook zelf eens proberen. Aan het Roef! Kombi-toernooi nemen, naast de standaardteams van S.V. Roef! de navolgende verenigingen deel: Korfbal: D.D.W. uit Hooge Mierde, D.S.V. uit Diessen en Zigo uit Tilburg. Softbal: Belgisch Nationaal Team en ’Terrasvogels’ uit Santpoort. Honkbal: ’Luchtbal’ uit Antwerpen en ’Indians’ uit Weert. Handbal (dames en heren): S.V. Geeham uit Geel (B.), S.C. Waldniel uit Waldniel (Did.), Odi uit Haaren en T.U.S. Vier- sen uit Viersen (Did.). Aansluitend aan het toernooi wordt er om 14.15 uur een handbal- demonstratiewedstrijd gepeeld tussen de eredivisievereniging ’Helioform/Ta- chos’ uit Waalwijk en tweede divisie-vereniging ’Groene Ster’ uit Raamsdonksveer. Een wed strijd op hoog niveau. Het team van ’Helio- form/Tachos’ bestaat o.a. uit drie spelers van het Nederlands team. Kortom: een wedstrijd die u niet mag missen! Tijdens de pauze van deze wedstrijd zullen de Ongeveer zes jaar geleden werd door de Lande lijke Rijvereniging en Ponyclub F.E.V.I.O.R. het plan opgevat om een overdekte oefengelegen heid te bouwen. De oude hal aan de Reedijk, welke circa 30 jaar geleden werd gebouwd, vol deed absoluut niet meer aan de eisen van deze tijd en was ook veel te klein. Daarnaast zag vooral de Ponycclub het aantal le den drastisch teruglopen, hetgeen voornamelijk te wijten was aan het gebrek aan een goede ac commodatie. Het is nu eenmaal een feit dat, wil men op de dag van vandaag in de paardensport op ’n iets of wat aanvaardbaar niveau kunnen presteren, een overdekte oefengelegenheid, waar in bij slechte weersomstandigheden gereden kan worden, een noodzaak is. In overleg met de Gemeente, waarvan naast po sitieve medewerking ook nog eens een financië le bijdrage kwam, zijn de afgelopen jaren diver se lokaties in Moergestel onder de loep genomen. Uiteindelijk is de oefenhal gebouwd aan de Hei ligenboom op grond van de familie van Oort. De bouw is door de leden van de beide verenigin gen in een bijna recordtijd gerealiseerd. Medio november vorig jaar is men begonnen, en in maart van dit jaar werd er al dagelijks in de oe fenhal gereden. Reeds nu is gebleken dat een moderne en goede oefengelegenheid een positieve uitwerking heeft. Het ledenaantal van de Ponylub is inmiddels gestegen van 1 naar 10, en de Landelijke Rij vereniging heeft er eveneens een aantal aktieve rijdende leden bijgekregen. Ook is er belangstel ling van een groep recreatieruiters uit Moergestel om van de oefenhal gebruik te gaan maken. Er kan dus terecht gesteld worden dat Moer gestel er iets heeft bijgekregen waar men trots op kan zijn. i" Tijdens deze Open Dag kunnen belangstellenden kennis maken met de handboogsport. Er zullen o.a. demonstraties worden gegeven op de buiten baan voor de lange afstanden, te weten 70 en 90 meter. In het clubgebouw zelf krijgen belangstel lenden uitleg over materiaal en mogelijkheden, en mogen zij onder begeleiding zelf schieten om deze sport te ervaren. Handboogschieten is een leuke sport; er wordt deelgenomen door jeugd vanaf 9 jaar tot de ge waardeerde veteranen die soms de 90 al gepas seerd zijn. Zowel dames als heren doen aan de ze sport, sommige voor het plezier, andere daar entegen zijn wat fanatieker. Nederland heeft zelfs een Olympische ploeg waarin de Brabanders vooral goed zijn vertegen woordigd. Gedprende de seizoenen zijn er volop mogelijk-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1