Bibliotheek op zondag 17 mei 1992 open De ooievaar in het brandpunt I Chris van Raak MTV-radio i Aphrodite Zondag 17 mei: Eerste Communie SF?ü KETELAARS SI ssssssssss® aï Klein zomergoed diverse soortenuitzoeken: 24 stuks f 11,50 Geranium vanaf 5 stuks f 10, JgSSSSSSSSSSLS E i 12 WOENSDAG 13 ME11992 - 17e Jaargang - Nr. 715 Bloemsierkunst 4 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG DE WARME BAKKER JOHN MENSINK TO Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 mm Moergestel Tel. 04243 -1474,/^^ Op zondag 17 mei aanstaande viert onze bibliotheek het 100-jarig bestaan van het openbare bibliotheekwerk in Nederland. Wij zouden het leuk vin den als u dit samen met ons mee wilt vieren en willen u daarom graag uit nodigen op 17 mei van 12.00 tot 17.00 uur. Er zijn dan tal van activitei ten georganiseerd, die deze dag tot een feest zullen maken. Jeugd Bezoekerscentrum Oisterwijk Heemkundewandeling Het programma Programma donderdag 14 mei 19.00 uur: Aanstaande zondag, 17 mei, zullen 54 kinderen uit onze parochie hun Eer ste Communie doen. De Eucharistievieringen zijn dan om 9.30 en 11.30 uur. Landelijke zondagsopenstelling kuk,de rooie HAJXN HEEFF ZEKER GEKRAAID? NEE HOOR, DOOIEVAAR geklepperd/ 1 Moergestel pelijk nam de felicitatie met zo’n groot gezelschap op kraamvisite enige tijd in beslag. Na verorbe- IO Kerkstraat 16, Moergestel, Tel. 04243-3612 Kristel Broekhuizen Bas Denissen Lieke Denissen Joop Dominius Frank van Elderen Peter van Elderen Marjolyn Geerts Denise Helmer Jeroen Helmer Voorafgaand aan de TV-uitzending vanaf 18.00 uur: Een programma van Peter van de Wouw en Comé Schoenmakers (alleen te ontvangen via het TV-kanaal van MTV). KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 X MOERGESTEL z? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur' advertenties tot en met zondagavond en meenemen. In de wachtkamer vond men een aantal catalogi waaruit men een keuze kon ma ken. Deze keuze moest dan schriftelijk doorge geven worden aan de bibliothecaris, die meestal achter een bureau te vinden was. Vervolgens ging deze dan op zoek naar het gevraagde boek en, in dien aanwezig, mocht de desbetreffende lener het boek meenemen. Ook vroeger al werd er hierbij gebruik gemaakt van een lidmaatschapskaart, dus mensen, wilt u zondag boeken lenen, vergeet uw pasje niet! Dit wat betreft de ’Gesloten uit leen’. Hopelijk kunt u er zich iets bij voorstellen, maar ik zou zeggen: komt u zondag kijken, het is echt de moeite waard! Voor de jeugd van groep 1 tot en met 8 van de ba sisschool zijn er deze week extra festiviteiten gep land. Iedere dag, van 16.00 tot 17.00 uur kun je in de bibliotheek je eigen, originele, feestboeken- legger maken, die je dan ook nog mee naar huis 11.30 uur: Marlot van Baardwijk Natalie Ligtvoet Cobie van den Bosch Isabelle Persoons Jolanda Persoons Rob van der Pluym Sander Ratelband Simone van der Sande Annelies van der Sanden Roel Scheffers Gemma de Vries Cheryl Werdmüller Judith Willems Sjoerd Hooghiemstra Niels Willems Gretje Ketelaars Mart van der Zanden Kim de Kort Michaëla Zuman Weet u door wie de van Swinderenlaan is aange legd? Hoe komt men eigenlijk aan de benaming Groot en Klein Speyck? Is Oisterwijk een stad of niet? Het antwoord op deze vragen zullen de mensen van de Kleine Meijerij, de vereniging voor heem kunde in Oisterwijk, tijdens de wandeling op zondag 17 mei beantwoordeh. De wandeling ver trekt vanaf het Bezoekerscentrum om 11.00 uur en neemt u mee naar een aantal markante pun ten in de Oisterwijkse Bossen en Vennen. De wandeling duurt 1 tot 2 uur. Aan leden van Natuurmonumenten vragen wij f 2,- per per soon. Niet leden betalen 3,-. Voor kinderen (wel of niet lid) tot en met 12 jaar geldt een be drag van 1,-. Gelieve u vooraf aan te melden bij het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Tel. 04242-19209. Linda Mathyssen Niels Meeuwis Sanne Nou wen Jeroen Oerlemans Erik Rommen Corné Roosen Carolyn Schoones Rob Smolders Riny van Spaandonk Corry Timmermans Jeroen van de Ven Marjolein Verhoeven Maaike Wolfs Het programma ziet er zo uit: 12.00-12.30 uur: Officiële opening door Burge meester ter Veer 1230- 1300 uurOptreden volksdansvereniging Mie Katoen 13.00-14.30 uur: ’Gesloten uitleen’ 14.00-14.30 uur: Sprong in de tijd: uitleg nieu we publiekscatalogus 14.30- 15.00 uur: Lezing Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’. Onderwerp: schoenindustrie in Moergestel 15.00-16.30 uur: ’Gesloten uitleen’ 15.30- 16.00 uur: Sprong in de tijd: uitleg nieu we publiekscatalogus 16.30- 17.00 uur: Prijsuitreiking puzzeltocht mr - Jaarmarkt - Dorpsvernieuwing renovatie Rootven - Bridgeclub - Zitbank V.O.I.G. - Koninginnedag ’92 - Op de koffie bijJacco Nefs - Wandelavondvierdaagse Afgelopen vrijdagavond ging de brandweer met een nagenoeg volledig korps op inspectie bij het adres Korenstraat 40. De bewoners van dit pand, Carola en Frans Mallens-Oerlemans, keken alsof ze water zagen branden. Tot hun grote verrassing kwamen er rond half negen twee brandweerwagens bij hen aangereden. Na de melding dat er op dinsdag 5 mei 1992 gezinsuitbreiding had plaatsgevonden, werd door de collega- pompiers van Frans de actie ondernomen om hun welgeschapen zoon Rik te gaan bewonderen. De brandweer liet er geen twijfel over bestaan, dat er een brandweerman in spé geboren is. Begrij- - -- - 1 .1. 1 1 1 1 VT 1 ring van de beschuit met muisjes is het brandweerkorps rond tien uur weer ingerukt. De kinderen zijn inmiddels met het project - Brood om te delen- al grondig voorbereid op de deelname aan de Eucharistie. Ook de scholen hebben een aandeel geleverd in de voorbereidin gen. Momenteel zijn de kinderen druk bezig met het inoefenen van de viering. Na de Eerste Commu nie zal de liturgie zelf onderwerp zijn van de ka- techese. Dat wordt gedaan in drie gezinsvierin gen (31 mei, 14 en 28 juni). De generale repeti tie is vastgesteld op donderdag 14 mei in de kerk. Voor de groep van 9.30 uur: van 16.30 - 17.30 uur. Voor de groep van 11.30 uur: van 17.30 -18.30 uur. De ouders die betrokken zijn bij de versiering van de kerk, worden vrijdag om 20.00 uur ver wacht. Wij wensen alle kinderen en ouders suc ces toe bij de feestelijke voorbereidingen. De volgende kinderen doen zondag 17 mei hun Eerste Communie in de Eucharistieviering van: 9.30 uur: Manou Antonis Femke de Bruijn Ard Burgers Koen Burgers Rick Donders Johan van Esch Niels van Esch Hilly van Gansen Miriam van Gestel Marieke Heykants Angela op 't Hoog Wout Huijben Kirsten de Laat Misschien is het u niet helemaal duidelijk wat een ’Gesloten uitlening’ inhoudt. Vroeger mochten de bezoekers van de bibliothe ken niet zomaar zelf hun boeken gaan uitzoeken mag nemen. Kom gerust met je vriendjes of vriendinnetjes gezellig samen knutselen. Op 17 mei zelf, is er voor dezelfde jeugd een spel- rniddag georganiseerd. Op het plein voor de bi bliotheek zullen er 7 oude volksspelen uitgezet worden. Het zijn de originele spelen, zoals papa en mama en misschien wel opa en oma ze vroeger met hun vriendjes speelden. Jullie kunnen aan deze spel- middag meedoen door middel van een knip kaart, die je op deze feestdag bij de bibliotheek kunt krijgen. Heb je 5 van de 7 spelen gedaan en ’af laten knippen’, dan mag je een prijsje uitzoeken. Komen kijken dus! Niet alleen onze bibliotheek opent op 17 mei haar deuren. Hetzelfde gebeurt in meer dan 100 an dere bibliotheken. De landelijke zondagso penstelling is één van de festiviteiten in het ka der van het 100-jarig bestaan van het Nederlands openbaar bibliotheekwerk, dat dit jaar wordt ge vierd. Wij hopen u in ieder geval te mogen ontvangen op zondag 17 mei in de openbare bibliotheek Moergestel. Tot ziens in de bibliotheek! Medewerkers openbare bibliotheek Moergestel. 1^- qJ-Z

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1