Twaalfeneenhalf jaar raadslid! o Jaarmarkt weer gezellig en druk MOEDERDAG THEATERDAG! W VAN DUCK ’Don Amore’ zondag 10 mei a.s. 14.30 u. s NATUURTHEATER OISTERWIJK Raadsvergadering 29 april 1992 Slagwerk is méér dan trommelen alleen! Voorverkoop: Slagerij van Zon f 10,- (kinderen f 3,-) 1 Torenloop Hilvarenbeek Beekse Bergen Loop >- J.W. STEUVERKO B.V. - VINKENBERG 19A MOERGESTEL - TEL. 04243-1395 SIERBESTRATING zoals In verband met Koninginnedag vond ditmaal de raadsvergadering plaats op woensdag 29 april. De agenda van deze vergadering toonde naast een aantal kamerstukken een drietal punten die beslist nog voor de nodige dis cussie zouden zorgen. Zweeds graniet mozaïek Zweeds graniet traptreden Waalformaat klinkers Kinderkoppen Hardsteen Maaskeien Grès e.d. )- Betsie in de bloemetjes gezet Voorstel inzake de afwikkeling verrekening over- en ondermaat bouwkavels in het bestemmingsplan Oistelvoirt Voorstel tot verkoop oefenterrein ten behoeve van F.E.V.I.O.R. Voorstel inzake het kwijtscheldingsbeleid van de gemeente Moergestel Z 8 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 ME11992 PAGINA 9 n I. en Jaap de Groot De organisatie van de 15e Moergestelse Jaarmarkt kan weer tevreden zijn met het eindresultaat: de de en le- la- i is ;e- tes en den. Van onderhandeling echter zal zeker geen sprake zijn. »e- Iw ig- op •m »u- ur tot at n- ir- re- st- °g ►or 135 e- >t- en in weersomstandigheden waren uitermate gunstig en de bezoekers evenals de handelaren waren even eens tevreden. Ook de Moergestelse verenigingen zagen hun akties beloond met een goede verkoop aan de bezoekers waarvan de geschatte aantallen variëren van 20.000 tot 25.000 mensen. Tot slot nog even iets over de titel van dit verslag. Op 12 april jl. was het precies twaalfeneenhalf- jaar geleden dat mevrouw E. Denissen (Betsie) voor het eerst beëdigd werd als raadslid. Reeds aan het begin van de raadsvergadering sprak bur gemeester Ter Veer zijn waardering uit voor de manier waarop mevrouw Denissen de belangen van alle mensen uit Moergestel en vooral van de bejaarden heeft behartigd. zaamheid van F.E.V.I..O.R. De andere fracties sluiten zich hierbij aan. Van de totale opbrengst van het oude (gemeentelijke) oefenterrein van F.E.V.I.O.R., zou aanvankelijk een gedeelte, namelijk 25.000,- in de vorm van een hypothe caire geldlening ten goede komen aan de rijvere- niging. Op grond van ’gewekte verwachtingen in het verleden’ wordt in het huidige voorstel de to tale opbrengst, zijnde f 30.000,- als hypothecaire geldlening verstrekt. Zowel de heer Smits (PGB) als de heer Oerlemans (SPM) willen enkele kant tekeningen plaatsen bij dit voorstel. Zij vinden handelen op grond van ’gewekte verwachtingen’ wel erg simpel geredeneerd. De Raad is het hoog ste orgaan in de gemeente, verwachtingen mogen dus niet door een college worden gewekt en elk nieuw college dient haar eigen verantwoordelijk heid te kennen. Toch gaat uiteindelijk de hele gemeenteraad van Moergestel met dit voorstel akkoord. Voor de ge meente betekent deze operatie een lagere netto- last per jaar. De verwachting, dat dit punt voor de nodige dis cussie zou zorgen, bleek terecht te zijn. Het le verde zelfs een schorsing van de vergadering op. Alle fracties wensten over dit punt het woord te voeren. De PGB zelfs bij monde van de heren Smits en De Veer. Tijdens de opzet van plan Oistelvoirt is enige malen geschoven met de grootte van de kavels. Ruimbouw, inmeting, ver dichting waren dan ook de niet-alledaagse termen die over tafel vlogen. Alle fracties waren het er over eens dat het bestuurlijk handelen ten tijde van de opzet van Oistelvoirt, zo’n tien jaar gele den, zeker niet een schoonheidsprijs verdient. Zo bleek bij nameting destijds door het ka daster dat de perceelsoppervlakken hier en daar groter waren dan waarvoor aanvankelijk was betaald. Gedurende een tiental jaren is de gemeente bezig om tot een oplossing te komen. Gesteld wordt met name door CDA en PGB dat niet alle mogelijke wegen om uit dit probleem te komen zijn bewandeld. Het voorstel dat nu be handeld woj-dt, n.l. een rechtsgeding ter invor dering van de nog te verrekenen kavelafwijkin- gen, wordt door de fracties dan ook gezien als een te harde stap. Het gevoel bestaat bij de raad, dat nog niet alle mogelijkheden om via een goed ge sprek met de betreffende huiseigenaren tot een oplossing te komen zijn benut. Na een schorsing van de vergadering deelt de voorzitter, de heer Ter Veer, mee dat het College haar voorstel te rugneemt en zal bezien hoe op een meer elegan te wijze tot een oplossing kan worden gekomen. Hij benadrukt hierbij dat het college van plan is nogmaals de standpunten van de huiseigenaren goed te aanhoren en duidelijker het standpunt van het college naar de huiseigenaren te verwoor- Het drumstel en de gewone ’trommel’ kennen we allemaal. Maar dat er bij slagwerk nog veel meer komt kijken kunt u a.s. zaterdag komen zien. Van triangel tot vibrafoon, van tom-tom tot grote trom; al deze facetten zullen aanwezig zijn op de grootse slagwerkdag van de Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. Niet alleen leerlingen van deze muziekschool, maar ook die van Hilvarenbeek zullen een afwis selend programma brengen. Verder wordt er ook medewerking verleend door de balletafdeling van de muziekschool, alsmede de drumband van Asterius uit Oisterwijk. De avond wordt afgesloten met een optreden van de bekende ’Weyenburggroep’, aangevuld met enkele leerlingen. Misschien wil jij volgend jaar óók slagwerk doen op een muziekschool, kom dan gerust kijken dan zie je dat het niet trommelen alleen is! Plaats: ’Den Boogaard’ in Moergestel. Datum: zaterdag 9 mei a.s. Aanvang: 20.00 uur. Entree gratis! Zoals elk jaar was de loopgroep van sportschool Physique weer present op de koninginneloop vanaf het zonovergoten Vrijthof. De jeugd presteerde goed en Richard Bruurs sleepte een derde plaats in de wacht bij de 5 km wedstrijd met 18.23. Oudere broer Marcel deed het nog sneller en werd 17e in een tijd van 17.34. Onze snelste dorpsgenoot Peter Burgers werd ook derde in een tijd van 16.24. Op de 10 km wedstrijd was het Jan de Jong die als eerste Physiquer over de streep ging tijd 38.27, gevolgd door Rico Salvetti en Jaap die het in 39.57 deden. Gerard Steenbakker tekende voor 44.18. Onze meisjes Ria Colsen en Corrie Timmer lie pen de 10 in 54.43 resp. 55.25. De 20 km, het koninginnenummer, werd gelo pen door Rien Schilders tijd 1.23.48; Theo Col sen 1.34.48 en Leo Bogaers 1.39.27. Het was weer een gezellige loopmiddag die spor tief gezien uitstekend vergaan is voor enkele fa natieke Moergestelnaren! Tot de volgende loop. Op zaterdag 9 mei organiseert atletiekvereniging Achil uit Hilvarenbeek haar 4e Beekse Bergen Loop. Programma: 16.30 uur jeugd, 17.00 uur 5,6 en 10 km prestatieloop, 16.00 uur 1/2 mara thon wedstrijd en prestatieloop. Alle wedstrijden vinden plaats op het strandpark van de Beekse Bergen. Evenals voorgaande jaren zet de organi satie op de 1/2 marathon hazen in voor de niveaus die lopen van 1:20 tot 1:55. De hazen vormen sa men met het unieke parcours een prima garantie voor een snelle tijd. Inlichtingen: 04255-3711. Het CDA is blij dat er eindelijk een geschikte be huizing voor F.E.V.I.O.R. en is dan ook geluk kig met dit voorstel van het college. Tevens spreekt zij haar waardering uit voor de zelfwerk- Agendapunten die niet zoveel tijd in beslag na men waren: Wijziging van de Verordening geldelijke voor zieningen raads- en commissieleden: een be scheiden aanpassing van de vergoedingen voor het raads- en commissiewerk. Wijziging van de Verordening leerlingenver voer gemeente Moergestel: de aanpassing heeft betrekking op de vergoedingen die ouders van een leerling die een school voor basisonderwijs, een L.O.M.-school of een M.L.K.-school on der bepaalde voorwaarden kunnen ontvangen. Aanpassing vindt plaats op grond van de stij gingen van de vervoerskosten. Een krediet wordt beschikbaar gesteld voor een algehele aanpassing en ingrijpend onder houd van de Graaf van Urselschool: dit vanwe ge de ontwikkelingen in het basisonderwijs, van drie naar twee bijzondere scholen in Moer gestel. Een krediet wordt beschikbaar gesteld om 12 stuks schuifpuien aan gemeentelijke woning wetwoningen aan de Kriekenakker te vervan gen. Destijds zijn in een aantal woningwetwo ningen te lichte schuipuien, niet geschikt voor dubbele beglazing, geplaatst. Punten waarbij discussie werd verwacht en naar later bleek uitvoerig gediscussieerd zou worden, waren: Voorstel inzake het kwijtscheldingsbeleid van de gemeente Moergestel Voorstel tot verkoop oefenterrrein ten behoe ve van F.E.V.I.O.R. Voorstel inzake de afwikkeling verrekening over- en ondermaat bouwkavels in het bestem mingsplan Oistelvoirt Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter uitvoering van het wegbeheel Laten we deze punten eens wat nauwkeuriger be kijken. Onder bepaalde voorwaarden kan gehele of ge deeltelijke vrijstelling worden verleend voor ge meentelijke belastingen. Het College van B W doet het voorstel om het gemeentelijk kwijtschel dingsbeleid uit te voeren volgens de richtlijnen vanuit het ministerie. Tijdens de discussie over dit punt pleit mevr. Denissen (CDA) voor een betere voorlichting naar de bevolking over de vrijstellingsmogelijkheden. Ook de heer Oerle mans (SPM) wenst de vrijstellingsmogelijkheden meer onder de aaandacht te brengen. De SPM zou graag nog een stapje verder gaan en de men sen die eventueel vrijstelling kunnen krijgen ac tief benaderen. Wethouder Loosveld (PGB) bea amt dat de informatieverstrekking nog niet op timaal is en dat het college hieraan gaat werken. Wethouder Gerlach (WD) benadrukt dat op el ke aanslag staat aangegeven dat er vrijstel lingsmogelijkheden bestaan. De heer Oerlemans vraagt echter om wat meer gedetailleerde infor matie, zodat mensen zei kunnen beoordelen of ze voor vrijstelling in aanmerking komen. In de ko mende informatiekrant van de gemeente zal hier aan aandacht worden besteed. Hf 1 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9