7.00 Uingella ’MDZ Milieu’: het eerste milieubedrijf in Moergestel gaat participeren in Aktie Tankslag Slagerij Ketelaars BV 1.60 De ambachtelijke slager! V 2.85 Van de politie Stroganoff- burgers per stuk Geslaagd koffie concert ’Crescendo’ K.V.O. Moergestel IS ■HMi .s. Gebraden gehakt i 4C Varkenslappen Biefstuk tartaar Sinds 15 april is Moergestel een gespecialiseerd milieubedrijf rijker. De oprichters van het bedrijf zijn Edwin Daemen en Gebr. van der Zanden Moergestel BV. MDZ staat dan ook voor ’Milieuzorg Daemen Van der Zanden’. Deze onderneming gaat zich bezig houden met milieuzorg in de ruimste zin van het woord. Om enkele activiteiten te noemen: olietank- verwijdering, asbestsloop en bodem-, grondwater- en waterbodemsane ringen. Ronder rookvlees 100 gram Niet alleen olietanks Vernielingen Stroperij Dader aangehouden Auto-diversen Drankmisbruik Alarmeringen Geluidsoverlast Aktie Tankslag MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 ME11992 100 gramIw 1.75 'ot U KENT TOCH ONZE VASTE KLANTEN VOORDEELKAART el. I ran >p- 500 gram ijks uur blij :rs- per stuk Beste leden, Dinsdag 12 mei kfingbedevaart naar De Moer. We gaan met de bus samen met ’De Beerzen’. De vertrektijd is nog niet precies bekend. Als U na donderdag even belt naar telefoonnummer 2575 of 3665 weten we dat Als U zich opgaf en niet meekunt laat dat ook even weten in verband met de koffietafel!! Met vriendelijke groet, Jo Hermus secr. K.V.O. aaf JUS aar de ink ten de :ed op be ers tot el- of- )e :lt- grote hamer en een afvalcontainer te werk gaat is wel voorbij Asbestverwijdering is een delicaat proces gewor den waarbij men te allen tijde grootste zorgvul digheid zal moeten betrachten. Voor nadere informatie kunt u bellen naar tel. 04243-1337. Het onlangs gehouden koffie-concert gegeven door gemengd zangkoor ’Crescendo’ mag weder om als een geslaagd concert de historie ingaan. Het koor vertolkte diverse liederen van diverse schrijvers en componisten. Het in grote getale opgekomen publiek moest nogal eens een keer de handen op elkaar brengen. Ook de solisten van ’Crescendo’ (Jan Habraken en Wim van Veltho- ven) kwamen goed voor de dag en zéér bekwaam. Ook de gaste, mezzo-sopraan Annie de Kort bracht enkele aria’s ten gehore, die er niet om lo gen. Tenslotte liet Margreet Brinkman haar ta lenten horen via de piano met ’n stuk van de Hongaarse componist Bartók. De gehele muzi kale was in handen van onze bekwame en ge waardeerde dirigent Koos ten Berge. Het gehe le concert werd gepresenteerd en aan elkaar gesproken door Martien Oerlemans. Nogmaals aan alle medewerkers, sponsors en sympatisan- ten van ’Crescendo’: veel dank voor uw mede werking. P.S.: Namens het bestuur van Crescendo zijn wij veel dank verschuldigd aan alle medewerkers aan de jaarmarkt met name aan Martien Oerlemans en fa. Huybregts voor het verzorgen van de trai ler. Wist U dat Crescendo op zondag 24 mei op con cours gaat in Made? De juiste tijd van optreden volgt nog. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 ps- oor q modehuis Raadhuisstraat 17 Moergestel - tel. 04243-1287 monsterd wordt in verband met mogelijke lekka ges. Een ander onderdeel is de reiniging van de tanks. Het is de bedoeling dat er dusdanige voor zorgsmaatregelen getroffen worden dat de tank absoluut onschadelijk is voor de omgeving. Hier voor heeft MDZ Milieu een reinigingsunit ont wikkeld. Met deze unit kan de tank onder hoge druk zuiver gespoten worden terwijl tegelijker tijd de sludge (mengsel water-olie) afgezogen wordt. Nadat bovenstaande maatregelen getrof fen zijn heeft men twee opties: Enerzijds kan men de tank uitgraven, anderzijds kan men, indien de tank moeilijk te bereiken is, deze vol storten met zand. Een ander aspect van de KIWA-erkenning is dat de gemeenten in het kader van de Aktie Tankslag vaak een subsidie verstrekken aan diegenen die een ondergrondse tank laten verwijderen. Voorwaarde voor deze subsidie is echter wel dat de tank door een KIWA-erkend bedrijf onscha delijk is gemaakt. De procedure van het onschadelijk maken loopt niet via de gemeente. Het is de bedoeling dat de opdrachtgever de zaken afhandelt met het sane rende bedrijf. Wel kan de gemeente een advies geven inzake de bedrijven die zich bezighouden met tanksanering. Nadat een vrijgave door het sanerende bedrijf is gedaan kan de opdrachtgever naar de gemeente om de subsidie aan te vragen. Naast het onschadelijk maken van olietanks houdt MDZ Milieu zich o.a. bezig met slopen cq. verwijderen van asbest en asbesthoudende produkten. Eenieder zal door de vele publikaties van de afgelopen jaren wel weten dat asbest kan kerverwekkend kan zijn. Asbest is een minerale vezel die zich bij inademing vast kan zetten in het longweefsel. In gebonden vorm, te denken is aan asbestgolfplaten, is het onwaarschijnlijk dat de vezels in de lucht terecht komen. Echter zodra men de materialen gaat bewerken (zagen, slijpen, slopen) is er een extreem hoog risico dat er vezels ingeademd worden. Het verraderlijke hiervan is dat men vezels in kan ademen zonder dat men er direct iets van merkt. Incubatieperioden van 30 jaar zijn niet ongebruikelijk. Asbest werd vroeger veel gebruikt als grondstof voor onder andere bouwmaterialen, remvoerin- gen van auto’s, filters in laboratoria en legio an dere toepassingen. Er zijn tegenwoordig ca. 3500 verschillende asbesthoudende produkten be kend. Alleen al in Brabant ligt naar schatting 350.000 ton asbesthoudende golfplaten op de daken van loodsen, schuren en stallen. Er komt een verbod op de toepassingen van asbesthoudende produk- ten. Daarnaast is er een besluit in de maak dat de g sloop van asbesthoudende materialen regelt, het y zgn. asbestverwijderingsbesluit. Hierin zal gere- \T geld worden dat men een gemeentelijke vergun- 11 ning dient te hebben alvorens men met de sloop IU van asbesthoudende produkten mag beginnen. I MDZ Milieu beschikt over de nodige expertise I en apparatuur om op een verantwoorde manier I asbest te verwijderen. De tijd dat men met een In de loop van de avond op Koninginnedag vond een 4-tal jongens het een groot plezier om de fietsenbeugels bij de bibliotheek in Moergestel te vernielen. De politie kon ze daarbij op heter daad betrappen. Zij bleken tussen de 16 en 18 jaar te zijn en konden geen goede reden opgeven voor deze vrijetijdsbesteding. Het buro Halt zal een werkstraf voor hen presenteren en tevens die nen de daders te zorgen voor schadevergoeding. Diezelfde avond, wederom in Moergestel, werd de geldautomaat van de Rabobank ver nield. Schade ca. 1000,-. De dader achtte het noodzakelijk om op het apparaat te urineren. On danks de spanning die op de apparatuur stond, is de dader heelhuids weg kunnen komen. Getui gen van deze zinloze daad worden verzocht zich te melden. Eveneens worden getuigen gezocht voor een vernieling van de woonkamerruit van een pand aan het Rootven in Moergestel. Deze werd opzet telijk ingetrapt door vermoedelijk jeugdige café bezoekers). Een getuige achtervolgde een der daders, doch zonder resultaat. Gezien de aanwe zigheid van veel publiek, is het nagenoeg zeker dat er getuigen van dit feit zijn, wier verklaring graag wordt ingewacht bij de politie. De oplettende patrouille zag deze week op een avond een lange hond (jachthond) speuren in het veld. De achter de hond lopende eigenaar werd aangehouden, alsmede de bestuurder van een personenauto waarmee beiden werden vervoerd. Beiden waren inwoners van Tilburg. Een proces verbaal voor stroperij wordt opgemaakt en de hond werd in beslag genomen. Medio april werd in een woning aan de Hoef- kens in Moergestel ingebroken. De buit bestond uit papieren en sieraden. Via een tip van een oplettende getuige werd een 25-jarige Bredanaar aangehouden in deze zaak. Het verdere onder zoek richt zich nu tegen hem. Vanuit Oisterwijk kon worden gemeld dat on ze heilige koe: a) in de Angelisbeemd was ontdaan van het merkembleem; b) in de Kempenlandstraat en inde Wildeman- straat was ontdaan van de gemonteerde auto radio. Eenmaal was er gelukkig maar een aanrijding te melden vanuit Moergestel. De afgelopen week echter kwamen 10(!) aanrij dingen ter kennis van de politie vanuit het Oister- wijkse. 1Bij een eenzijdige aanrijding met een lan taarnpaal aan de Scheibaan te Oisterwijk bleek het de patrouille bij de blaastest dat het alkohol- gehalte in het bloed van de bestuurster wettelijk veel te hoog was. De wet schrijft ons dan voor het rijbewijs terstond in te vorderen om tevens de Henk van der Zanden en Edwin Daemen bij de mobiele tankreinigingsunit waarmee zij de onder grondse olietanks te lijf zullen gaan. PAGINA 3 verdachte tot nader inzicht te laten komen. Een proces-verbaal voor drankmisbruik achter het stuur volgt. De bestuurster kan zich wenden tot de Officier van Justitie voor nadere informatie omtrent het rijbewijs. 2. Tijdens een van de vele alkoholkontroles werd op de Moergestelseweg een bestuurder verbali- seerd door drankmisbruik achter het stuur. 3. Een dronken automobilist op de Bedrijfsweg in Oisterwijk maakte het wel heel bont. Door drankmisbruik reed bij pardoes de sloot in met zijn auto. Een te hulp schietende getuige werd mishandeld door hem en er was bij onderzoek door ons sprake van zodanig alkoholmisbruik, dat het rijbewijs ingevoederd werd. Tevens werd een proces-verbaal i.v.m. de mishandeling ge maakt. Het bleek niet de eerste keer dat deze bestuurder ter verantwoording bij Justitie wordt geroepen voor deze feiten. Er valt niet aan te ontkomen. Wederom deze week moesten we uitrukken voor zogenaamde valse alarmeringen bij woningen of bedrijven. Het betrof 2 x in Oisterwijk en ook 2 x in Moer gestel. Telkens bleek de apparatuur iets niet goed te hebben geïnterpreteerd. Nu het weer eindelijk beter gaat worden stijgt acuut het aantal meldingen van geluidsoverlast. Zo ook omstreeks 02.30 uur deze week in een woning aan de Stationstraat in Oisterwijk. Veelal zet men de ramen en deuren open en het muziekvolume op (bijna) 10. Het lijkt ons een kleine moeite, en zeker op nachtelijke tijdstip pen, het muziekvolume aan te passen en de ra men en deuren te sluiten. Dit alles geldt natuur lijk ook voor horecagelegenheden. Ook is schreeuwen op straat op deze tijdstippen nergens voor nodig. Waar mensen bij elkaar wonen, dient rekening gehouden te worden met elkander. In eerste instantie zal men zich gaan richten op olietank- en asbestsanering. Daarnaast wordt hard gewerkt om ook andere vakgebieden aan hun activiteiten toe te voegen. Sinds kort is MDZ Milieu in het bezit van de KI- WA erkenning zodat in het kader van de Aktie Tankslag, bij zowel particulieren als in het be drijfsleven op een verantwoorde manier onder grondse olietanks verwijderd kunnen worden. De nieuwe onderneming is sinds kort in het be zit van de KIWA-erkenning. De KIWA is en kontrolerende en normerende instantie op het ge bied van onder meer de huisbrandolietanks. De KIWA heeft voor het verwijderen van onder grondse tanks een bepaalde werkwijze geformu leerd die leidt tot het op een verantwoorde ma nier onklaar maken daarvan. Een onderdeel van deze werkwijze is bijvoorbeeld dat de bodem ge- Moederdag, "Zeg het met bloemen" Romantisch nachthemd met knoopsluiting in heerlijk 100% katoenen tricot. Verkrijgbaar in rose en bleu. Maten 40/42 - 48/50 55,- Pyama met 3/4 legging(uit dezelfde serie). Maten 40/42 - 48/50 69 95 "Passepartout Uw nachtkledingspecialist"

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3