Hoge onderscheiding voor Jo Hoozemans TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Victor Boeren is: sti jlmeubelen, hartje stad en volop eigen parkeergelegenheid een riant parkeerterrein tegenover de zaak vindt. Een bezoek aan Victor Boeren loont. en volop eigen j De Graaf van Ursel voor Tanzania Ofl 00 s o A 2 r v r: Rommmelmarkt 10 mei 1992 Haghorst I Bezoekerscentrum Oisterwijk Kindernevendienst Natuurbelevingstocht voor kinderen Protestantse Gemeente Oisterwijk De natuur rondom Lier 59 Tentoonstelling ’Planten in vijf landschappen’ in bezoekerscentrum Oisterwijk I PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 ME11992 A.S. R P p ALLÉÉN BISSCHOP Z W I J S E N S T R A A T Op zondag 10 mei is er in de mis van half 12 kin dernevendienst voor groep 5-6. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Hanny Aarts en Jan Geerts. Op 13 mei om 14.00 uur vertrekt er vanaf het Be zoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten een natuurbelevingstocht voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Het thema is voelen en ruiken. De wandeling duurt ongeveer 1 uur. Alleen kinderen die van tevoren aangemeld zijn kunnen meedoen. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Z I o h h S V 1 d g E z: k b E g k n d Om met de deur in huis te vallen: ik heb een gro te liefde voor Lier. Ik zal u zeggen waarom. Lier, op een steenworp van Antwerpen, is de geboor testad van Felix Timmermans, die er zijn prach tige Vlaamse boeken schreef. Lier kent verschil lende bezienswaardigheden zoals de Belfort, de St. Gummariskerk, het Begijnhof, het Tirnmer- mans-Opsomerhuis. Lier is een gezellige stad. Ook dat! De Lierse vlaaikes, dames, zijn lekker en het Lierse Caves, heren, smaakt uitstekend. Om over de mosselen maar niet te spreken. Ik was dan ook diverse keren in deze oer-Vlaamse stad: een sprookje, dat echt waar is! Maar ik wil ’t met u óók over de natuur hebben. Ga met de auto naar Lier en neem uw fiets mee. Rij de Mechelsestraat in en parkeer uw auto in de Sluislaan en fiets via een breed gaesfalteerd pad de Lierse polder in, richting Duffel. Natuurlijk moet u af en toe afstappen, uw fiets parkeren en een wandelingetje maken langs de Nete of, zo maar, een bosje inlopen. Tien tegen een, dat een hermelijn uw pad kruist. Een albino-merel vloog langs me heen. Huiszwaluwen scheerden boven de lage polders. Langs het water bloeit volop de reuzenbalsemien met witte, roze en paarse bloe men. Een schitterende plant, die bezoek krijgt van veel insekten. Ik ga er vast nóg eens heen want ik ben er lang niet uitgekeken. U hoort nader van mij. Agenda: Op 12 mei vergadert de Kerkeraad. Voor de Bazar op 16 mei zijn nog medewerkers nodig. U kunt zich melden bij de heer H. Scho ling, tel. 04242-88403. Telefonisch spreekuur: elke dag (m.u.v. maan dag) van 13.00-14.00 uur, tel. 04242-82175. 9 - 16 mei 1992. Vierde zondag van Pasen. Preek: Prof. W. Logister Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met orgelspel en samenzang. Bizondere intentie; Mgd Bernard Oerlemans e.v. Theodora van Pelt; Mgd Annie Welberts-Derks; Harrie Raaijmakers e.v. Jo Wil lems; Maria van Kronenburg-van Overdijk; Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas; Jan Willems e.v. Carolina van Lieshout; Mgd Martinus van de Wal e.v. Jacoba Hems; Jgt Woutherus Hoosemans e.v. Christina Ketelaars; Jgt Adrianus Hoosemans e.v. Johanna Bruurs; Johannes van der Zanden e.v. Maria van der San- de; Jgt Bernard Willems e.v. Zus Brekelmans. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. Marinus van de Ven en Catharina Rijnen; Jgt Adrianus Wolfs e. Elisabeth Snoeren; Jgt Huertus en Comelis Bur gers en Johanna Jonkers echtg.; Jozef van de Langenberg e.v. Jo Vermeer; Lucia van Haaren- Spaninks; Antoon Bruurs; Dymphna Timrner- mans-van Roosendaal; Jgt Lambertus Denissen e.v. Jo van Kerkoerle; Maria van Dijk-Vermeer. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 5 en 6. Adrie van de Wouw; Piërre Kerkhof e.v. Jo van de Wiel; Johanna van Laarhoven-van den Bosch; Sjef Wolfs e.v. Hendrika van Eijck. Dinsdag: Mgd Petronella de Vries-Maas; Gerard van Esch; Mgd Piet Kiernans e.v. Annie de Laat; Piet Ketelaars e.v. Dien van Balsvoort; overl. ouders, Ida en Comelis van de Loo-van Rooy. Donderdag: Jan van de Loo e.v. Anneke Spa ninks; Overl. ouders de Cort-Mutsaards; Sjef de Laat e.v. Anna van Esch. Zondag 14.00 uur: Doopviering Lucinda van Son. Woensdag: Raad voor Diakonie. Donderdag 14.30 uur: Bedevaart ouderen naar H. Eik. Op zondag 10 mei houdt rij vereniging ’De Horstdravers’ uit Haghorst ten bate van de club kas een rommel- en tweedehandsmarkt in mane ge ’t Wit Paardje, Moergestelseweg 21, Hag horst. Iedereen is van harte welkom op deze overdekte markt en ook voor koffie of een drank je wordt gezorgd. De markt vangt aan om 10 uur, entree 2,50, uw kinderen tot 12 jaar mogen gratis binnen. Indien u interesse heeft om ruimte te huren om zelf te verkopen is dit nog mogelijk na het maken van een afspraak. Bel dan even naar 04254-1342. Maak van Moederdag een heerlijk uitje, zonder last van een regenbuitje!! Tot ziens op zondag 10 mei. Op dinsdag 12 mei 1992 is de opening van de ten toonstelling ’Planten in vijf landschappen’ van Annie Meussen. De aquarellen van bloemen en planten illustre ren de zojuist verschenen flora ’De kleine plan- tengids’, die speciaal voor kinderen is gemaakt. Willem Iven, kenner van wilde planten schreef de teksten bij iedere plant. Annie Meussen woont en werkt in Oss. Zij is schilderes van het kleine, van het detail. Zij merkt bijzonder scherp op en weet de sfeer rond het waargenomene vast te leggen in haar tekenin gen. Vooral het onvolkomene, een beschadiging, ouderdom en slijtage en ook de sporen van tijd en gebruik krijgen haar aandacht en juist daar door worden haar figuren mooier; in elk geval zijn die écht. In het verleden tekende zij hangende en neerge vallen kledingstukken, frommels, onderdelen van speelgoed. Een periode waarin zij poppen, beertjes en knuffels tekende, liefst waarmee al ja- renlang was gespeeld. De laatste jaren zijn haar ontwerpen levende en dode objecten uit de na tuur. Annie Meussen maakt eveneens illustraties voor uitgevers van prentbriefkaarten en van versierd hergebruikpapier. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Kerkdiensten: Op zondag 10 mei gaat om 10.15 uur in de Kerkstraat voor ds. W. Roobol. Er wordt een doopdienst gehouden. Aimee van Dul- lemen uit Berkel-Enschot zal worden gedoopt. De kinderen zullen, als altijd, het begin van de dienst meemaken. In de Voorhof, naast de kerk, is crèche. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 9 mei: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 9 mei: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 zondag 10 mei: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijffo.rmu- lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Marit v/d Boer. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10,00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar Oud papier 13 mei: route west: v. Rijckevorsel- laan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Dit jaar is het de vijfde keer, dat wij van de Graaf van Ursel een aktie houden voor Harrie en Truus Simons in Kisiwane (Tanzania). Zij werken daar als ontwikkelingswerker in het onderwijs en de gezondheidszorg. In de afgelopen jaren hebben we steeds een flink bedrag aan Truus en Harrie over kunnen maken voor schoolmateriaal of iets op het gebied van de gezondheidszorg. Vorig jaar is het geld besteed aan Miriam van Kisiwane: ze staat afgebeeld op bijgaande foto. Door onze hulp kon ze een be handeling krijgen in het ziekenhuis die anders onbetaalbaar was voor haar familie. Ook dit jaar willen we met de hulp en inzet van velen weer een aktiemiddag houden. De op brengst is weer voor Truus en Harrie. Op woensdagmiddag 13 mei vanaf 13.00 uur tot ongeveer 15.30 uur houden we een rommel markt op onze school. Er is Tanzaniaanse kof fie, een hapje koek, zelfgemaakte spulletjes, je kunt spelletjes doen en er zijn allerlei ’rommelt jes’ te koop. Steun de aktie door uw deelname en bezoek. Tot ziens op 13 mei. Werkgroep Tanzania Graaf van Ursel. Op de onlangs gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Dames Korfbal Bond kreeg onze dorps- genote Jo Hoozemans de ’Cor Wayersbokaal’ uitgereikt, als blijk voor het vele werk dat zij doet voor de dameskorfbalbond en dit in het bijzonder voor S.V. Roef! Tijdens een informele bijeenkomst in ons clubgebouw werd zij gelukgewenst door het dagelijks bestuur van onze vereniging, de korfbalcommissie en haar leden alsmede door het districtsbestuur van de korfbalbond. Langs deze weg willen wij Jo nogmaals feliciteren met deze onderscheiding. Roef! is bijzonder blij dat er mensen zijn binnen haar vereniging die met zoveel bezieling bezig zijn met hun vrijwilligers werk. Zonder mensen, zoals Jo is, zou een vereniging geen bestaansrecht hebben. Jo, dank je wel! met Johan van Oosterhoud Waar kun je nou beter stijhneubelen kiezen als in een j straat met een eeuwenlange traditie. Waar u niet alleen meer dan goed geholpen wordt en TILBURG - TELEFOON 013-421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O. SHOWROOM STULMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2