Bloemen. kleuren je... Moederdag. 10 Jaar W andela vond vierdaagse I Piet van Hazendonk: Chris van Raak KETELAARS B R I N I i i l Aphrodite Ridder in de Orde van Oranje Nassau 5 L ook volop perkplanten Weer vier gezellige wandelavonden op 19 t/m 22 mei De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen SSSJSSSSSSSË.S ij Huidverzorgingsinstituut 5 ra r Brillen Contactlenzen Bloemsierkunst f denk aan uw kortingsbonnen van de Libelle en D.A. -drogist JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 Organisatie Enthousiast Sportieve wandelaars - en die heeft Moergestel vele - kunnen op dinsdag 19 tot en met vrijdag 22 mei weer goed aan hun trekken komen. Wat vroe ger dan in vorige jaren start dan namelijk weer de wandelavondvierdaagse vanaf het plein, met een aantal fijne avondwandelingen over naar keuze 5, 10 of 15 km. Dit jaar zal een en ander extra feestelijk verlopen, want de Stichting Wan delavondvierdaagse viert zijn 2e lustrum. Een stukje geschiedenis De Lind 35a, OisterwijkTel. 04242-84899 4 este Kerkstraat 16, Moergestel, Tel. 04243-3612 KS TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG 1982: 411 wandelaars 1983: 594 wandelaars 1984: 588 wandelaars 1985: 650 wandelaars 1986: 679 wandelaars 1987: 587 wandelaars 1988: 516 wandelaars 1989: 444 wandelaars 1990: 285 wandelaars 1991: 440 wandelaars DE WARME BAKKER x MOERGESTEL z2 Schoolstraat 5 Moergestel1^ Tel. 04243 -1474^ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond avond geen afbreuk aan de gezelligheid en de goede sfeer, net zomin als grote piassen op ver schillende plaatsen in het bos. Dat hoort er alle maal bij en maakt alles nog wat avontuurlijker. Maar mooi lenteweer is natuurlijk altijd ’t fijnst. Het grootste aantal deelnemers wordt gevormd door de kinderen van de basisscholen. Maar er lopen toch ook erg veel volwassenen mee: bij de 5km vaak als begeleiding van de kinderen, maar er zijn ook veel volwassenen die trouw elk jaar, alleen of in groepjes, hun 5, 10 of 15 km lopen. Alleen de leeftijd tussen zo ongeveer 15 en 25 jaar is slecht vertegenwoordigd. Daarom dit jaar maar eens een extra aansporing voor deze leeftijdsklas se om weer gezellig mee te lopen. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel (in 1984 werd het organiserend comité omgezet in een stichting) bestaat uit de navolgende navol gende leden: Jan Wolfs (voorzitter), Ton van der vervolg op pagina 5 Daags voor Koninginnedag, woensdag 29 april jl., kreeg de heer Piet van Hazen donk, Vooskerbos 34, de versierselen op gespeld behorende bij het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester ter Veer haalde in zijn toespraak de vele verdiensten aan van ’n man die velen in Moergestel kennen als directeur van de L.T.S. in Oirschot. Meer dan 30 jaar was hij werkzaam in, zo als de burgemeester het noemde, het am bachtelijk onderwijs in het Oirschotse, totdat hij op 4 juli van het afgelopen jaar, als algemeen directeur, de r.k. scholenge meenschap ’Kempenhorst’ verliet. ’De periode voorafgaande aan uw alge meen directeursschap kenschetste zich ook door uw bijzondere inzet en inbreng voor het totstandkomen van een samen gaan van de verschillende scholen voor het voortgezet onderwijs in Oirschot’, zo ver volgde de heer Ter Veer. ’Een hele opga ve, met zeer veel verschillende kanten. Soms erg zorgelijk, soms ook verheugend en moedgevend, maar het eindresultaat mag gezien worden. Bijna 3 jaar lang maakte de heer van Ha zendonk deel uit van de Oirschotse ge meenteraad. In Moergestel teruggekeerd werd hij in 1983 voorzitter van voetbalve reniging ’Audacia’, ’n taak die hij even eens enkele jaren vervulde. De grote verdiensten voor het voortgezet onderwijs gedurende bijna 30 jaar gekop peld aan de onderscheiden nevenactivitei ten hebben er toe geleid dat burgemeester ter Veer voormelde dag Piet van Hazen- dorik mocht benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Nadat de daarbij behorende versierselen waren opgespeld werden aan mevrouw van Hazendonk bloemen overhandigd. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ de heer van Hazendonk van harte feliciteren met deze onderscheiding! In 1987 werd het le lustrum gevierd, met als ex tra een fotopuzzeltocht op een van de vier avon den, met uitreiking van een aantal leuke prijsjes op de dag daarop. De wandelaars uit ons dorp zijn elk jaar weer en thousiast over de telkens weer andere routes, de entourage en de organisatie. Wandelaars uit an dere gemeentes -die komen hier ook- zijn prettig verrast door het feit, dat bij onze wandelavonden zoveel extra’s gebeurt: ’t schenken van limona de, de uitreiking van een appeltje, snoep, worst enzovoorts, de goede begeleiding door routecom- missarissen en EHBO, de prettige ontvangst en sfeer op ’t plein en de extra feestelijkheid met Drumfanfare en Harmonie op de laatste dag. In voorgaande jaren hebben we best wel eens slecht weer gehad. Gek genoeg deed zo’n natte organisatie al 11 jaar en er zijn wandelaars die hier in Moergestel al voor de 1 le maal de avond wandeling gaan lopen. Dat eerste jaar (1982) echter was nog een niet- officieel jaar. De avondvierdaagse was toen nog in handen van een comité, gevormd uit de ouder verenigingen van de Moergestelse scholen (ont staan op 8 februari 1982 vanuit het oudercomité van de Maria-kleuterschool), Audacia, Roef! en Jeugdbelangen St. Jan. Het comité was nog niet aangesloten bij de Nederlandse Wandelsport Bond en de wandelaars ontvingen toen nog geen medaille, maar een vaantje. Het jaar 1983, toen aansluiting bij de Bond werd gezocht, wordt daarom als het officiële startpunt gezien. De deelname in ons dorp is, vergeleken met an dere gemeentes, altijd heel groot geweest, zoals blijkt uit het bijgaande overzicht. 1986 was het topjaar, met maar liefst 679 wandelaars. Het jaar 1990 was een jaar, waarin door een misverstand twee eve nementen tegelijk plaatsvonden, waar door het aantal wande laars toen minimaal was, maar vorig jaar was het aantal al weer terug op het peil van 1989. Al tien jaar lang kunnen er nu al medailles wor den gewonnen na een sportief en gezellig verlo pen avondwandeling. Maar eigenlijk bestaat de IWazal iivenchy de Missoni Naf- MFie Ray-Ban Roden dipina Atrio Benetton Gu^^^^nTéTCazal Christian Dior Dunhill Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Naf-Naf Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari G^^Luy Gil;i Jaguar i^^i^Lacoste N^rJaf Je# *7atou X.rsche Ra^T».i^^^nslock A 12 WOENSDAG 6 ME11992 - 17e Jaargang - Nr. 714 OCH, MEVROUW AL DAT GELD VAN (XSTELVOIRT.... EN ZOVEEL MONHEER DE VOORZITTER' SAT HAD WH ECHTNIET.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1