1 FRANK VOGELS Wie zijn wij? Tijdens de Jaarmarkt (zondag 3 mei) zijn wij de gehele dag geopend! Openstelling winkels tijdens Jaarmarkt op 3 mei a.s. Openstelling winkels op Koninginnedag 30 april a.s. ’Bombari’ op Koninginnedag A Wegens vakantie zijn wij van 4 t/m 10 mei gesloten! (Met Koninginnedag de gehele dag gesloten) Harrie Wolfs en Jaan Denissen 50 jaar getrouwd door. Jaan houdt erorm van handwerken en gaat nog graag links en rechts op visite. Ze kan nog goed fietsen en ze trekt er dan ook steevast op uit. Het liefst rijdt ze echter wel langs de molen door ’De Heivelden’, de Schoolstraat zoveel mogelijk vermijdend. Daarnaast kan men haar bij alle ak- tiviteiten van de bejaarden vinden en gaat ze elk jaar nog trouw mee op reis. ’Kunstkring op donderdag’ Programma Koninginnedag 30 april VERF EN BEHANG A Onderstaande winkels/bedrijven hebben te kennen gegeven open te zijn op zondag 3 mei 1992: Stoer Elegant Mode Habraken Sport Wim Willems Bloemisterij Ligtvoet Nimco Schoenen Chris van Raak Bloemsierkunst H. Verkooijen Banketbakkerij Modehuis Poirters Hef merendeel van de winkels is op normale vrijdagavonden geopend tot 20.00 uur. Onderstaande winkels/bedrijven hebben te kennen gegeven open te zijn op donderdag 30 april 1992: Stoer Elegant Mode Habraken Sport Wim Willems Bloemisterij Aphrodite Schoonheidssalon Gebr. Ketelaars Slagerij Ligtvoet Nimco Schoenen Raadhuisstraat 29 Moergestel Tel. 04243-1223 ■ülfcf RIJWIELHANDEL Honden-behendigheidsdemonstratie Niet alleen een bezoek aan ’Bombari’ is de moei te waard, ook alle andere activiteiten vormen op zichzelf een hoogtepunt. Oranjedisco voor de jeugd Het gouden feest Harmonie brengt de ’oranjejeugd’ naar het St. Jansplein ’Dinges’ in circussfeer Budding Sound Big-Band Einde boerenbedrijf Hobbies Jazzkoor Fa-Mi-La Bingo bejaarden in ’Den Boogaard’ Wedstrijd voor de jeugd bij Audacia Jeugd circus uit Assen op bezoek in Moergestel PAGINA 5 i4 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 29 APRIL 1992 M.O. WOLFS - - j fa*-.-. Het jeugdcircus ’Bombari’ uit Assen zal ongetwijfeld een hoogtepunt zijn tijdens de oranjefeesten op 30 april in Moer gestel. ’Bombari’ bestaat enkel uit jeugdi ge artiesten van 10-16 jaar. Hun thema van dit jaar ’Go Bombari go go...’ geeft niet al leen het tempo aan waarin het programma zich ontplooit. Dit thema is vooral be doeld als een knipoog naar onze wereld. Een wereld waarin grenzen tussen volken steeds meer vervagen. Daarom verlegt ook ’Bombari’ zijn grenzen. Vijf werelddelen worden aangedaan in een ’wereldshow’. Dit komt vooral tot uiting in hun kind- en diervriendelijke vrijheidsdressu- ren. Hun beestenspul straalt niet alleen plezier en humor uit, maar biedt ook de enige echte milieu vriendelijke oplossing voor een dierenhommage. Niet voor niets is een aantal acts gebruikt in de sponsorloterij voor het ’Wereld Natuur Fonds’. Dit mag u niet missen. Komt dat zien, komt dat zien.’Bombari’ biedt circus voor iedere leeftijd. Zo zullen leden van hondenschool ’Alert’ uit Moergestel een behendigheidswedstrijd en de monstratie geven op het St. Jansplein. Zo’n 15 vrolijke viervoeters zetten samen met hun baas hun beste beentje voor bij de A-schutting, door de hoepel, over de katteloop, bij de trippel, het kruispunt, de hoogtesprongen en bij diverse an dere attributen. Een optreden in Tilburg op de Korvelse brade rie wordt speciaal onderbroken om, op origine le wijze, tijdens het ombouwen van de piste om ongeveer 14.00 uur, de circussfeer te verhogen. Waar jeugd is mag natuurlijk geen disco ontbre ken. ’s Avonds voor de oudere jeugd en na afloop van het ’Pleingebeuren’, een disco voor de jon geren in ’Den Boogaard’. Hier rekenen we er natuurlijk ook op dat iedereen in het oranje is. Rootven 66, Moergestel, Telefoon 04243 -1435 Dinsdagmiddag gesloten Onze werkplaats is dagelijks geopend tot 20.00 uur; behalve dinsdag en zaterdag. Twee (toen nog jonge) vrienden. Wie zijn het? Vorige week zagen we in deze rubriek Sien van de Wouw-van Elderen, wonende op de Oisterwijkseweg. We kunnen trouwens weer foto’s ge bruiken voor deze rubriek. Kijk thuis eens rond of u wat geschikts hebt liggen en lever de foto in op ons redaktie- adres. Enkele dagen later mag u hem dan weer ophalen! Volgende week goud in ’De Vink’ aan de Schoolstraat Harrie fietst al geruime tijd niet meer maar houdt zich bezig met t.v. kijken en, vooral, tuinieren. Groenten en aardappelen zijn er in zijn tuintje nog altijd te vinden en ondanks zijn hoge leeftijd doet hij alles zoveel mogelijk nog zelf. Met kennissen samen leggen ze van tijd tot tijd graag ’n kaartje. Donderdag 7 mei wordt het gouden feest ge vierd. Om 13.30 uur is er een gezongen H. Mis in de parochiekerk en de receptie vindt plaats van 18.30 tot 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Samen met hun drie kinderen, zes kleinkinderen (waarvan vijf jongens!) en hun familie zullen ze er ongetwijfeld een feestelijke dag van weten te maken. We wensen hen die uiteraard graag van harte toe en we spreken daarbij de hoop uit dat het hen nog vele jaren gegeven mag zijn te genie ten van ’De Vink’ waar ze ’zónne goeien aord’ hebben Hollandse spelletjes worden georganiseerd. Geadviseerd wordt om een fiets, step, kar of wat voor vervoermiddel dan ook van te voren te ver sieren. Wie het mooiste vervoermiddel heeft en, als het even kan, zelf ook nog oranje is, valt ze ker in de prijzen. Op de basisscholen van Moer gestel, worden de dag vantevoren oranje versie ringsmaterialen uitgereikt. Diegenen die buiten Moergestel op de basisschool zitten kunnen het afhalen bij Mevr. Trees Verhoeven, Burg. Mae- yerstraat 21, Moergestel. De creativiteit van de kinderen en ouders maakt het geheel natuurlijk pas echt tot een succes. Om 12.00 uur vertrekt de jeugd met de ouders, onder begeleiding van de Harmonie, van het Audacia-terrein naar het St. Jansplein. Hier re kenen we natuurlijk op veel oranjejeugd met al lerlei vervoermiddelen. (Rood-wit-blauw is na tuurlijk ook goed.) Om 12.30 uur begint dan op het St. Jansplein het ’Pleingebeuren.’ Ons eigen Moergestelse dweilorkest ’Dinges’ mag natuurlijk op zo’n dag ook niet ontbreken. In het kader van de serie ’Kunstkring op donder dag’ treden donderdag 7 mei aanstaande om 20.15 uur in sociaal-kultureel centrum De Kunstkring de navolgende formaties op: - Budding Sound Big-Band onder leiding van Piet van Campenhout - Jazzkoor Fa-Mi-La onder leiding van Peter van Hoof Deze big-band werd 12,5 jaar geleden opgericht door Piet van Campenhout. Het was zijn bedoe ling gevorderde leerlingen van de Streekmuziek- school Oisterwijk in kontakt te brengen met jazz muziek. Van Campenhout is reeds 15 jaar verbonden aan de muziekscholen te Oisterwijk en Oosterhout als leraar koper. Onder zijn leiding ontwikkelde de big-band zich vervolg van voorpagina verdienen’. Steevast laat hij dan volgen: ’Ik ben in unne mooie tèèd geboren...’. Ook was hij een groot paardenliefhebber, niet om mee te gaan rijden, maar voor de handel. Toen de tijd hem wat meer vrijheid gunde was hij el ke woensdag te vinden op de veemarkt te ’s- Hertogenbosch. Ja, hij paste zich wel aan om met de tijd mee te gaan. De vooruitziende blik gaf hem in dat hij ’n tractor moest kopen. Toen hij 50 jaar werd kocht hij er een en op dit moment heeft hij die nog steeds. Op 65-jarige leeftijd houdt hij het voor gezien omdat er geen opvolging is van zonen en verhui zen ze samen naar ’De Vink’ in de Schoolstraat. Het is moeilijk afscheid nemen want op de boer derij blijft nog ’n stal vol met kalveren en ook achter ’De Vink’ komt ’n stal met kalveren... Toen had hij dus op twee plaatsen de zaak in de gaten te houden. Van lieverlee komt er toch ’n einde aan het druk ke leven en had hij enkele weken geleden nog twee kippen achter z’n huis, inmiddels is dat aan tal ook al teruggelopen tot één. Maar, zegt hij er gauw bij, er komen nog enkele kippen bij... De vrije tijd komen ze samen maar al te goed tot een stevige formatie die groot sukses boekt op festivals en optredens in België en Nederland. Het repertoire bestaat uit een gevarieerd aanbod van Jazz, rock, funk en latijnse muziek. Dit jazzkoor is afkomstig uit Antwerpen en brengt voor hun optreden in Oisterwijk onder andere enkele nummers ten gehore gezamenlijk met de Budding Sound Big-Band. Onder de deskundige leiding van Peter van Hoof, docent aan het conservatorium van Ant werpen, werd een zeer gevarieerd repertoire op gebouwd. De samenstelling van het jazzkoor is inmiddels geëvolueeerd naar een aparte klank- kwaliteit. De vakkennis van de 34 koorleden laat toe zowel klassiek als jazz op hoog nivo te bren gen. Entreebewijzen voor deze voorstelling a 7,50 kunt in de voorverkoop verkrijgen bij het VW- kantoor aan De Lind of in de Kunstkring, Sta tionsstraat 3 te Oisterwijk. Op de avond van de voorstelling is de kassa vanaf 19.00 uur geopend. Wederom is er om 10.00 uur een bingo voor de ouderen onder ons georganiseerd in ’Den Boo gaard’. Ook dit jaar zal er weer een overvloed aan prijzen beschikbaar zijn. Een gratis kopje koffie staat natuurlijk weer klaar. Na afloop kunnen de liefhebbers nog een dansje wagen. Terwijl de bejaarden in ’Den Boogaard’ zitten te bingo’n, worden de jongeren verwacht op het Audacia terrein, hier zullen wederom Oud- 9.00 uur: H. Mis met het Moergestelse koor ’Cantate Domino’ 10.00 uur: Gezellig samen koffie drinken voor de ouderen onder ons in ’Den Boogaard’. Na de koffie zal er weer een bingo worden gehouden met vele leuke prijzen. Wie daarna zin heeft kan nog een dansje wagen. 10.00 uur: Spelletjes wedstrijd op het Audacia-terrein voor de jeugd. Verkiezing mooist ver sierde vervoersmiddel en opstellen voor optocht. 12.00 uur: Vertrek ’ORANJE optocht’ van Audacia-terrein naar St.Jansplein. 12.30 uur: Aanvang ’Pleingebeuren’ op het St. Jansplein. 12.30 uur: Honden-behendigheidsdemonstratie door leden van hondenschool ’ALERT’ uit Moergestel. 14.00 uur: Tijdens het ombouwen van de piste brengt ’Dinges’ op originele wijze circus sfeer. 14.30 uur: Optreden jeugdcircus ’Bombari’ uit Assen. 15.15 uur: Pauze en traktatie voor de jeugd. 15.30 uur: Optreden 2e gedeelte jeugdcircus’Bombari’. f 16.15 uur: Kinderdisco voor de jongeren in ’Den Boogaard’. I 20.00 uur: Oranjedisco voor de oudere jeugd in ’Den Boogaard’.Vk Bij alle evenementen is de toegang natuurlijk gratis. P.S: Bij slecht weer zal ’Bombari’ optreden in ’Den Boogaard’. rma c nar ff

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5