Koninginnedag de gehele dag open! I I I Willems a Fm Jaarmarkt weer bestemd voor groot en klein Harrie Wolfs en Jaan Denissen 50 jaar getrouwd KETELAARS i 3 Aphrodite Kijk hoe n dubbeltje kan rollen op pagina 9. BLOEMISTERIJ a.s. Zondag vanaf 11.00 uur Volgende week goud in ’De Vink’ aan de Schoolstraat M *4 WOENSDAG 29 APRIL 1992 - 17e Jaargang - Nr. 713 4 EN KEES...VERWACHTE N06 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Op Koninginnedag geopend van 11.00-16.00 uur! Volop perkplanten uit eigen kwekerij! De traditionele Jaarmarkt, dit jaar al voor de 15e keer georganiseerd door C.V. ’De Dors(t)vlegels’, heeft weer alles in zich om er in ons dorp op de eerste zondag in mei een bruisend volksfeest te maken. Niet voor niets wordt in de Jaarmarktkrant gesproken van ’n uitschieter in Midden- Brabant DE WARME BAKKER JOHN MENSINK 3 g H Donderdag 7 mei a.s. viert de familie Wolfs-Denissen het gouden huwe lijksfeest, en is daarmee het tweede gouden echtpaar dit jaar in Moer gestel. Harrie en Jaan Wolfs-Denissen wonen in de Schoolstraat 71. Zaterdag morgen zochten we hen op in hun woning genaamd ’De Vink’ en vertel den ze hun levensverhaal dat voor allebei begint in Moergestel Harrie Wolfs Jaan Denissen De eerste Huidverzorgingsinstituiit Kennismaking Mooie tijd... Immense organisatie Van harte welkom ’KNIE! 12 IO KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL zj SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 elf jaar was kwam ze van de lagere school en ook zij kwam, allicht, thuis te werken op de boerde rij. Ze bekwaamde zich niet alleen in het boerenle ven maar ze doorliep ook nog de kooklessen in de vroegere 'Vereniging’. Enkele uren per week werd de meisjes daar de kookkunst bijgebracht. Op achttienjarige leeftijd verhuist ze met haar ouders mee naar Heuvelstraat 23 (nu woont daar haar broer Janus). In diverse gezinnen bij de fa milie helpt ze ondertussen mee in het huishou den. Op 19 mei 1906 ziet Harrie het levenslicht in, zo als het toen al heette, Café ’De Korenmaaier’ aan de Schoolstraat. Hij was de helft van ’n tweeling (de latere kastelein Jan Wolfs van het gelijknami ge café is z’n tweelingbroer). Het gezin, waarvan de vader leerlooier van beroep was, telde acht kinderen. Moeder Wolfs overleed bij de geboorte van haar jongste kind, Harrie was toen amper acht jaar oud. Het gezin Wolfs was inmiddels al verhuisd naar het adres Vinkenberg 10 (huidig adres familie de Laat, dochter van Harrie en Jaan) waar een boer derij gevestigd was. Harrie’s beroepskeuze na de lagere school was daarom niet zo moeilijk meer. Van die lagere school weet hij zich de onrecht vaardigheid nog best te herinneren. Natuurlijk gebeurde er in de klassen ook wel eens wat, en steevast kreeg Harrie daarvan de schuld waar door hij menigmaal terecht kwam achter in de klas en urenlang de landkaart bekeek. ’En nu ken ik ze nog niet.vertelt hij er eerlijkheids halve bij. De gouden bruid werd geboren op 13 december 1911. Haar geboortehuis vinden we aan de Broekzijde 23 (thans woont daar de familie Vugts). Ze zal zo’n vier jaar geweest zijn toen de boerderij op nummer 27 werd gekocht. Toen ze De Jaarmarkt in Moergestel is de eerste in ’n gro te serie van markten die de komende maanden weer her en der georganiseerd worden. Organi satoren Kees (ongelukkigerwijze in de drukste periode van het jaar getroffen door een kniebles sure) en Gerard van Dijk laten weinig aan het toeval over en streven er telkens weer naar om de organisatie perfect op zetten. Op de eerste plaats gebeurt dat door het aantrekken van zoveel mo gelijk officieel geregistreerde marktkooplieden. Daarnaast haalt men nog eens twintig stand werkers naar ons dorp die er komen strijden om de titel ’Beste standwerker van Moergestel’. Ver volgens komt de jeugd aan de beurt, want ook die moeten beziggehouden worden als hun ouders over de markt lopen, en tenslotte krijgen de Moergestelse verenigingen ook de kans zich aan het talrijke publiek te presenteren. Schoolstraat 5 Moergestel^ Tel. 04243 - 1474l/lB^ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en iedaktieBuro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Harrie en Jaan kenden elkaar natuurlijk al van jongsafaan, maar het werd pas ’echt’ wat met ’vastenaovond’ in 1940: ’hartje oorlog’ zoals ze het zelf noemen. Op 11 mei 1942 geven ze elkaar het ja-woord in de kerk van Moergestel. Pastoor Janssen zegende hun huwelijk ’s morgens om 9.00 uur in. De voettocht naar de kerk, er was immers geen brandstof voor auto’s, bleef hen echter bespaard. Jan Bertens, die sporadisch ben zine kreeg toebedeeld voor vervoer van zieken, wilde voor deze ene keer wel ’n uitzondering ma ken en reed hen met de auto naar het dorp. Dit mocht echter niet gezien worden, vandaar dat Harrie en Jaan het laatste stukje moesten lo pen Het jonge echtpaar gaat wonen op Vinkenberg 10, Harrie’s ouderlijk huis. Hier zetten ze samen met broer Jan (hij bleef nog ’n tijdlang bij hen wonen) het boerenbedrijf voort. Het huwelijk werd gezegend met drie dochters, zodat Jaan ook de handen uit de mouwen moest steken om het werk mee aan te pakken. Het ’boeren’ is altijd naar de zin van Harrie ge weest. Met plezier en enthousiast vertelt hij nog steeds over die tijd. Het was nog ’n vrij beroep en er bestonden niet, zoals tegenwoordig, zoveel regels en wetten waar je je aan moest hou den.’Nee’ zegt ie, ’vruuger was’t veul schónder dan nou, toen was er meej enkele koei nog zat te vervolg op pagina 5 Dankzij de inzet van de gehele carnavalsvereni ging en talloze vrijwilligers achter de schermen (mensen die de kramen mee opzetten, die adver tenties ophalen voor de Jaarmarktkrant, die de eigenlijke opbouw van de markt verrichten, die de medewerkers voorzien van informatie, die na afloop de markt weer mee opruimen, die de straat aanvegen, die... nou ja, noem maar op... het zijn er talloze) slaagt men er telkenjare in dit evenement uitstekend te laten verlopen. De Jaarmarkt Moergestel 1992 nodigt u graag uit om a.s. zondag eens een kijkje te komen nemen. Er zal ongetwijfeld weer van alles te zien en te be leven zijn, voor zowel groot als klein. De Moer gestelse Middenstand doet die dag trouwens ook van zich spreken, want diverse winkeliers aan de lokatie van de markt hebben ook die dag de deu ren van hun winkels wijd open. - L

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1