s Wand en Vloer Gaande en komende bij Rabobank Bouwmaterialen ONZE WERELD DELEN iiidL Micro-triathlon Jubileum K.B.O. Sport voor gehandicapten Hallo... handbal! KPJ-nieuws Acht Mei manifestatie op 9 mei in Utrecht n l- Bezoekerscentrum Oisterwijk Lentewandeling voor kinderen Bijen bijen bijen bzzzzzzzzzzz Meisjes van 12, 13, 14 jaar... Wij staan voor jullie klaar! We kunnen trouwens weer foto’s ge bruiken voor deze rubriek. Kijk thuis eens rond of u wat geschikts hebt liggen en lever de foto in op ons redaktie- adres. Enkele dagen later mag u hem dan weer ophalen! Kijk op de Natuur ZAALVOETBAL Poppenspel is Bezoekerscentrum Je bent jong en je wilt wat! ’Onze wereld delen’ A2 PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 APRIL 1992 RAABKARCHER iet 5 a- ti k 'W 7TTT:- De leeftijd is vanaf 7 jaar. Van te voren aanmel den. en en en *g- rg- >e- •k- ior iet je- le- r. 'el ef le rt it le n :t h e >- Op 2 april jongstleden werd door de Katholieke Bond van Ouderen het 35 jarig bestaan herdacht. De genodigden en leden van de Bond welke in grote getalen aanwezig waren hebben genoten van een onvergetelijke dag. Deze dag scoorde met een hoog waarderingscijfer. Het herdenkingsfeest was van het begin tot het einde een aaneenschakeling van ernst en humor, dat bij de aanwezigen bijzonder in de smaak viel. Aan het Bestuur van de Bond van Ouderen een woord van waardering voor hetgeen op deze dag aan de leden werd aangeboden. Namens de Aktiviteitenkommissie lm Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon 013-354435 Het kringbestuur van KPJ Tilburg organiseert 3 mei een micro-triathlon. Deze micro-triathlon zal plaatsvinden op het strandpark van de Beekse Bergen te Hilvarenbeek. Tijdens de activiteit komen jongeren in de leef tijd van ongeveer 10 tot 25 jaar als duo’s aan de start. Deze duo’s moeten achtereenvolgens de volgende onderdelen afwerken: kanoën, lopen en ATB-fietsen. Er worden die dag circa 100 deelnemers verwacht uit de omgeving van Tilburg, die tussen 10.30 uur en circa 15.00 uur strijden voor een plaats op het erepodium. De activiteit is toegankelijk voor iedereen die be langstelling heeft. Het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten organiseert op 22 april aanstaande van 14.00 tot 15.30 uur voor kinderen van 5 tot 9 jaar een lentewandeling. In het bezoekerscentrum, maar ook daarbuiten, gaan we naar verschillende vogelnestjes kijken. We maken een wandeling en luisteren naar een verhaaltje. Na afloop gaan we knutselen met spulletjes uit het bos, die we zelf verzameld hebben. Alleen kinderen die zich van tevoren aangemeld hebben kunnen meedoen. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend'van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Ja, u leest het goed, alweer een collecte. De maand april is nu eenmaal een collectemaand. Maar toch: stuur de collectanten a.u.b. niet zo weg. ’t Zijn dikwijls toch weer dezelfde mensen die zich hiervoor inzetten (ze komen echter niet voor zichzelf). De collecte ’Sport voor gehandicapten’ is lande lijk gepland in de week van 26 april. Recla mespots kunt u zien op zondag 26 april om 12.45 uur en woensdag 29 april om 20.20 uur op Ne derland 3. Ook zullen diverse radioprogramma’s aandacht besteden aan deze collecte. De meesten van u weten hoe belangrijk sporten kan zijn. Dit geldt toch zeker ook voor deze men sen. Daarom mensen van Moergestel, geef wat u kunt missen (vele beetjes maken samen veel). Collectanten alvast bedankt voor jullie spontane medewerking. Zonder die hulp kan een collecte niet slagen. Op 25 april van 14.00 tot 15.30 uur komt de im ker, Peter van Ravesteijn naar het Bezoekerscen trum, om jullie te vertellen over het leven van de bijen. Hij geeft uitleg bij de bijenkast, en de imker brengt al zijn imkerspullen mee. Daarnaast draaien wij een videofilm. Wij hebben een opdrachtenformulier en er zijn verschillende soorten honing te proeven. Aan het eind van de middag gaan we een kaars maken van bijenwas. Hiervoor vragen wij 1,-. ACHT MEI BEWEGING Brig ittenstraat 15 3512 KJ Utrecht MM» Op 29 april aanstaande neemt onze reisadviseuse Miriam Rijnen afscheid van Rabobank Moergestel. Na 4 jaar enthousiast onze cliënten geholpen te hebben met hun vakantiewensen gaat Miriam naar Rabobank Schijndel waar zij de specialist op reisgebied wordt. Haar opvolgster bij onze bank wordt: Ingrid Broeders. Ingrid is al enkele jaren werkzaam binnen de Rabobank-organisatie. Miriam en Ingrid zullen beiden aanwezig zijn in onze stand op de jaarmarkt 3 mei. Natuurlijk bent u hier van harte welkom en kunt u met al uw vragen en wensen terecht. Ingrid is vanaf 18 mei graag bereid u te adviseren in uw vakantiewensen. Wij wensen Miriam en Ingrid beiden veel succes toe in hun nieuwe baan. Deze week weer ’n wat oudere ’jonge’ foto. Wie is deze vrouw? De twee ’cojbojs’ van vorige week moest u inderdaad zoeken in de buurt van de achter grond op de foto. Het waren Chris Kemps en Ad Denissen. De foto werd 31 jaar gele den gemaakt op het Rootven. De Vereniging van Natuur Fotografen (VNF) af deling Eindhoven is voor de derde maal te gast in het bezoekerscentrum van Natuurmonumen ten in Oisterwijk met haar jaarlijkse natuurfoto- expositie en diapresentatie ’Kijk op de Natuur’. De vereniging laat van 12 april tot en met 9 mei in het bezoekerscentrum Oisterwijk haar nieuwste fotoserie zien. Deze bestaat uit zo’n 60 foto’s gemaakt in de vrije natuur. Daarnaast pre senteert zij op de avond van 6 mei haar nieuwste diaserie. Deze diaserie is net als de foto-expositie zeer gevarieerd en boeiend van samenstelling. Beide evenementen geven een goed beeld van de activiteiten en kwaliteiten van de leden. De Vereniging van Natuur Fotografen is de ver eniging voor enthousiaste natuurfotografen. De vereniging biedt haar leden de mogelijkheid om contacten uit te wisselen met mensen die samen dezelfde hobby uitoefenen. Daartoe organiseert zij éénmaal per maand een clubavond. Op deze avonden staat uiteraard de natuurfotografie cen traal. Er worden foto’s en dia’s bekeken, er wor den gasten uitgenodigd, er wordt over techniek gesproken en er wordt gediscussieerd. Daarnaast wordt er halfjaarlijks een foto-excursie georgani seerd, en natuurlijk wordt er geëxposeerd en ge presenteerd. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Voor de sportliefhebbers onder ons is er deze week volop nieuws. Er zijn namelijk veel spor- taktiviteiten gepland. KRINGSPORTDAG De sportdag zal op zondag 14 juni in Helvoirt plaatsvinden. De onderdelen zijn: voetbal, hand bal, tchoukbal en atletiek (individueel). Er bestaat de mogelijkheid om met de KPJ te gaan zaalvoetballen. Er wordt in competitiever band gevoetbald in Oirschot of in Best. De com petitie duurt van september t/m mei. Er zal 1 keer in de 2 weken worden gevoetbald en wel op maandag, dinsdag of donderdag. TRIATHLON Er wordt een microtritahlon georganiseerd door Kring Tilburg. Dit jaar zal de aktiviteit plaatsvin den op zondag 3 mei in het Strand Speelland ’Beekse Bergen’. De onderdelen zijn achtereen volgens: kanoën, lopen en ATB-fietsen. Heb je zin om met een van deze sportaktiviteiten mee te doen of wil je verdere informatie dan kun je contact opnemen met John (tel. 1471). Op vrijdag 24 april a.s. is er weer de mogelijkheid om te gaan biljarten in D’n Tob. Is het dus weer lang geleden dat je een balletje gestoten hebt, kom dan naar D’n Tob. ’Ver weg in een groen land, waar altijd de zon schijnt en iedereen blij en vrolijk is, gebeurt er op een dag iets vreselijks: een heks is het groene land binnen gekomen en zij betovert alles wat op haar weg komt. Een klein bloemenkind, nog he lemaal in de knop, sluit zij op. Alleen de gouden vogel kan het bloempje bevrijden. In het groene land woont ook Viola. Ze brengt blijheid door haar mooie muziek. Zij gaat de gouden vogel zoe ken’. Vanuit dit sprookjesachtige begin ontstaat een spel, dat Marleen van Tilburg van poppenthea ter ”t Groene Land’ samen met haar poppen speelt. Het spel ’Op zoek naar de gouden vogel’ is het eerste van een serie, die ze de komende sei zoenen zal uitvoeren. De eerste voorstelling is 26 april. Na afloop is er een boswandeling, waarbij het land van de gouden vogel wordt schoonge maakt. Marleen van Tilburg-Groenland woont in Oister wijk; ze geeft cursussen pop en spel. De poppen die ze maakt zijn van natuurlijke materialen: ka toenen stof, gevuld met schapewol. Ze zijn een voudig, maar iedere aardige eenvoudige pop zal bij een kind de voorstelling van iets levends oproepen. Tijdens haar opleiding Kunstzinnige Psychotherapie werd ze gestimuleerd met pop penspel voor kinderen en volwassenen naar bui ten te treden. De natuur om haar heen, haar kin deren en haar poppen dienen als voedselbron voor haar fantasie. Elke laatste zondag van de maand wordt het spel gespeeld. Data 26 april, 3 mei, 28 juni, 26 juli, 30 augus tus Tijd: zondagochtend 11 uur Duur: spel wandeling 1 '/z uur Leeftijd: 4 tot 9 jaar Kosten: 5,- per persoon, leden 4,- per per soon Reserveren gewenst: tel. 04242-19209 Voor groepen zijn er -op afspraak- andere tijden! Openingstijden: Het bezoekerscentrum is ge opend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum geslo ten. De toegang is gratis. BEWEGEN DUS... dat is nu mogelijk ij Sport vereniging Roef! De handbal tak van onze vereniging geeft op 23 april een oefentraining voor dames van jouw leef tijd. Als je het sfeertje van het handballen wilt proe ven doe dan mee met deze training. Het valt in de Paasvakantie, dus je hebt alle tijd om van de gedane inspanningen bij te komen. Je beste beentje kun je voorzetten om 19.00 uur in sporthal ’De Vonder’. Als je eerder in de avond wilt komen is dit mo gelijk, dan wordt er een handbal-demonstratie gegeven van de jongens en meisjes aspiranten. Als je wilt komen neem dan je sportkleren mee, met eventueel douchespullen. Maar vergeet voor al niet je vriendinnen mee te nemen. Je ouders zijn natuurlijk ook welkom, zij kunnen dan je handbalvaardigheid bewonderen. Dustot 23 april in sporthal ’De Vonder’. Groetjes, Roef! Zaterdag 9 mei is het weer zover. Uit alle hoeken van Nederland stromen de duizenden samen in de Veemarkthallen te Utrecht voor de achtste Acht Mei Manifestatie ’Onze wereld delen’. Met elkaar vieren zij hun geloof in een veelkleurige wereld en beramen plannen om daaraan hier en nu vorm te geven. In een gevarieerd hoofdpro gramma, talloze workshops en eigen program ma’s voor kinderen en jongeren kan ieder vanuit de eigen interesse daaraan meedoen. ’Onze wereld delen’, dat begint met luisteren naar de verhalen van mensen die hun deel niet ontvangen en daarom strijden. In de Nederlandse samenleving en kerk ervaren vrouwen, dat zij niet evenredig delen in kennis, macht en inko men. Dat geldt ook voor arbeidsongeschikten, vluchtelingen, mensen met een andere cultuur en een ander geloof. En op wereldschaal: het arm gemaakte Zuiden, de voormalige kolonieën. Zij nemen het woord in het hoofdprogramma over Multicultureel Samenleven met Mohamed Rab- bae, directeur van het Nederlands Centrum Bui tenlanders; over het eenwordende Europa met Piet Dankert, Klaasje Eisses-Timmerman en Herman Bode; over vrouwenstrijd en de beteke nis die delen daarin krijgt met Nienke van Dijk en Eef Droomer. Het volledige programma van de manifestatie op 9 mei staat in Acht Mei Krant 2. Die kunt u bestellen bijSecretariaat Acht Mei Beweging, Brigittenstraat 15, 3512 KJ Utrecht, tel. 030- 343356 (dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur). Daar kunt u ook terecht voor informatie over de Acht Mei Beweging en haar manifestaties. Wanneer u eenmaal de krant bestelt, ontvangt u die in de toekomst automatisch en gratis. 9 MEI 1992

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3