9.75 ZSfJ 2.50 pj - Slagerij Ketelaars BV De ambachtelijke slager! C- Heerlijke Brabantse zult TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 88 flO 00 Er is maar één Victor Boeren in Tilburg. En die zit in de Bisschop Zwijsenstraat. CDA-achterban Regionale Kringloop Bedrijven ontwikkelen franchiseformule voor kringloop bedrijven Indrukwekkend Passieconcert K.V.O. Moergestel Be j.s. uit eigen keuken schaal 250 gram Kindernevendienst Chris van de Bijgaart Fotografie K B L Ronder- rookvlees WO gram Terugblik op de Goede Week Protestantse Gemeente Oisterwijk Schnitzels gepaneerd jager, zigeuner of normaal 500 gram Hartje v. Brabant 4 tn perstukI»JU Gebr. varkens frikando 100 gram Om te onthouden!!! schaal 500 gram MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 22 APRIL 1992 PAGINA 2 'M ALLÉÉN BISSCHOP Z W I JSENSTRAAT De CDA-frakie: M. van Velthoven, A. v/d Meijdenberg, B. Denissen, K. Kouwenberg, W. Mees Op zondag 26 april is er in de mis van half 12 kin dernevendienst voor groep 7-8. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Le- ny van de Loo en Frits Burgers. Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws’ gemaakt zijn foto’s van O N R H dt M u Ir VC Di de in te: ex D in nii fo se di; ze Bt ac Dt en ve co de zij av tn de ge W( se Pr O] H. to m; gr O] ke tn bij Hi br D; W ve As m; H m va 9 In ga VC ve N he ki kt O H to m gr 25 april - 1 mei 1992 Beloken Pasen. Preek: Pastor H. van den Broek. Zaterdag 19.00 uur: H. Mis met orgelspel en samenzang. Mgd Martina van Herck-van Kol lenburg; Mgd Maria van de Ven-Meeuwis; Pas tor Leo Kerssemakers; Pieter Roozen; Comelis Denissen e.v. Christina van Kasteren; Wim op ’t Hoog en Adrianus op ’t Hoog-Bruurs; Gerar dus van lersel e.v. Petronella Beerens; Overl. ouders Boogaers-van Spaandonk; Bizondere in tentie; Jgt Petrus van den Boogaart e.v. Bertha Hofhuizen; Overl. ouders Smulders-Mathijsen; Jgt Martinus van Dijk e.v. Johanna de Beer; Overl. ouders Mutsaerts-Graafmans; Overl. fam. de Groot. Zondag 10.00 uur: Hoogmis. Ie Jgt Annie Mensink-Rijnbeek; Overl. ouders Wolfs-Noo- ijens; Antonie van Gils en Maria Ketelaars en Jo dr.; Mgd Josefina Timmermans-Antonis; Mgd Lucia van Haaren-Spaninks; Mgd Jozef van de Langenberg e.v. Jo Vermeer; Jgt Kees en Maria van Bommel-Termeer; Elisabeth Freyse-Anto- nis; Jgt Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Jgt Adrianus van Laarhoven; Jgt Annie de Rouw- Stobbe; Catharina van Esch-Wolfs; Jgt overl. fam. Bruurs-van de Loo. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 7 en 8. Bi zondere intentie; Petronella de Vries-Maas; Overl. fam. Hooijen; Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel; Jo en Wim Poirters-van de Wouw; Johannes Mulders e.v. Petronella van Roovert; Adrianus Mutsaars e.v. Henriette van de Staak. Dinsdag 19.30 uur: Jan Willems e.v. Carolina van Lieshout; Overl. ouders van Herck-Verstrae- len; Jan de Laat en overl. ouders de Laat-van de Sande; Cees op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans; Uit dankbaarheid. Donderdag 9.30 uur Koninginnedag: Mgd Henk van Hest; Adriana van de Wouw-Pijnen- burg; Annie Mertens-van de Snepscheut; Overl. fam. Roozen-Ketelaars. Vrijdag 10.00 uur: H. Mis speciaal voor oude ren (parochiecentrum). Michiel van Kempen e.v. Anna van Huykelom; Wilhelmus van Beers; Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas. Donderdag is de H. Mis vanwege Koninginne dag om 9.30 uur. Vrijdag om 13.30 uur Huwelijksmis (Stanislaus) Ruud Haneveer en Connie van de Wouw Vrijdag om 14.30 uur Huwelijksmis Geert Morn- mers en Marleen Laurenssen. Dinsdag: Parochievergadering Goirle negen mensen in dienst. Evenals in Goirle wil men in Breda behalve een kringloopwinkel ook twee milieustraten openen waar particulieren en bedrijven hun afval kunnen brengen. De doelstelling van alle bij de Regionale Kring loop Bedrijven aangesloten bedrijven is een zorg vuldig omgaan met afval, zodat zo weinig moge lijk gestort hoeft te worden. Door deze werk zaamheden zorgt een kringloop bedrijf ook voor een stuk werkgelegenheid. Voor gemeenten is het kostenbesparend als de kringloopbedrijven ge deelten van de gemeentelijke diensten overne men. Met grote voldoening kunnen we als parochiege meenschap terugkijken naar de beleving van de Goede Week. We mochten telkens met een flink aantal mensen samen-zijn in de vieringen. En de beleving was telkens heel intens. Een woord van hartelijke dank is wel op zijn plaats aan de liturgiegroepen, aan de typist, de stencilman en de vouwvrouw, aan de werkgroep kosters, aan de werkgroep versiering, aan de le den van het koor en de muzikanten, jongeren koor, aan de acolythen en de collectantenwat komen er toch veel mensen aan te pas! En het fij ne was, dat ieder het met genoegen deed. Nog maals heel hartelijk dank! Ter voorkoming van misverstanden; er is er maar één in Tilburg. En dat is ook logisch want zulk een exclusieve aanpak is per definitie uniek. Kom eens gauw kijken en laat u overtuigen... TIL8URG - TELEFOON 013-421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O. SHOWROOM ST1JLMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL De raadsfraktie van het CDA nodigt al haar le den en overige belangstellenden uit voor de ach- terbanbijeenkomst op dinsdag 28 april om 20.30 uur in de bovenzaal van de Boerenbond. Op deze bijeenkomst staat de agenda van de a.s. raadsvergadering centraal. Wilt u meepraten over allerlei politieke zaken? Kom dan ook eens naar de achterbanbijeenkomst. U bent van harte wel kom! Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdiensten: op zondag 26 april gaat om 10.15 uur voor in de Kerkstraat ds. J. van Boven uit Groenlo. De kinderen zullen, als altijd, het begin van de dienst meemaken. In de Voorhof, naast de kerk, is crèche. Agenda: Op dinsdag 28 april vergadert het moderamen om 20.00 uur in de Voorhof. Op woensdag 29 april komt de 20 groep bij el kaar in de pastorie om 20.00 uur. Er zijn geen catechisaties meer. Bereikbaarheid predikant: Tot woensdag 28 april is ds. Roobol afwezig. In dringende gevallen kunt u kontakt opnemen met mevrouw Bloem (tel. 013-333123) of de scriba (04242-82175). Vanaf dinsdag 28 april ben ik weer dagelijks (be halve op maandag) te bereiken tussen 13.00 en 14.00 uur (tel. 04242-82175). Met een hartelijke groet aan u allen, ds. W. Roobol Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 25 april: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 25 april: W. Schopman, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 26 april: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 donderdag 30 april: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en ’n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste MC. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037 Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Marit v/d Boer. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: mat/m vr 19.00-19.30en natel, afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar. Oud papier 29 april: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Wie zondagmiddag 12 april - Palmzondag - met grote verwachting naar de kapel van het oude Stanislaus is gekomen, is niet bedrogen uitgeko men. Het bescheiden aangekondigde Passie-concert door het Moergestels Gregoriaans Koor en het Haperts Gemengd Koor, respectievelijk o.l.v. de broers Cas en Ton van Houtert, was voor uitvoe renden en toehoorders een belevenis. Een selec tie van de mooiste en bewogenste gezangen uit de Gregoriaanse passieliturgie, afgewisseld met po lyfone, meest renaissance passieliederen wissel den elkaar af en vonden hun hoogtepunt in het passieverhaal, waarvan de volkspartij meerstem mig door de gezamenlijke koren werd uitge voerd. Helemaal smetteloos ging dit niet, maar de een heid die beide dirigenten in enkele repetities van hun koren wisten te vormen verdient alle lof. Het geheel werd volledig acapella, dus zonder instru mentale begeleiding, uitgevoerd. Bij deze gelegenheid bleek weer eens hoe uitste kend de kapel van het oude Stanislaus, met zijn goede akoestiek en zijn prachtige sfeervolle ra men van Egbert Dekkers, zich voor een dergelijk kleinschalig muzikaal evenement leent. Beste leden, Maandag 27 april, voedselallergie om 8 uur in het gebouw Kruisvereniging. Dinsdag 5 mei: Ambrosiushoeve. Dinsdag 12 mei: Kringbedevaart naar De Moer. Eucharistieviering om 11 uur, daarna koffietafel in ’Het Maoske’, ’s middags 14.30 uur Mariavie- ring. Onkosten 12,50 per persoon inclusief boekje en koffietafel (zonder vervoer). Als er nog mensen meewillen die zich niet opga ven nog deze week doen, in verband met vervoer. Bedankt!!! P.S: dinsdag 19 mei busreis met Biest-Houtak- ker, opgeven kan deze week nog! De Regionale Kring Bedrijven uit Goirle heb ben afgelopen week voor het eerst een franchi secontract gesloten met de Stichting Herge bruik uit Breda. Op deze manier geven zij vorm aan een verregaande samenwerking. Door het ontwikkelen van een franchiseformu le beogen de Regionale Kringloop Bedrijven meer eenduidig naar buiten te kunnen treden met de bij hun aangesloten bedrijven. De Stich ting Hergebruik is de eerste onderneming waar mee een dergelijke overeenkomst gesloten wordt, maar de verwachting is dat meerdere bedrijven zullen volgen. Een jaar geleden vroeg de Stichting Hergebruik advies aan de Regionale Kringloop Bedrijven uit Goirle om te komen tot een professioneel Kring loopcentrum in Breda. Het bestaande Kringloop centrum voldeed niet aan de verwachtingen en de situatie vroeg om een reorganisatie. Deze is uit gevoerd door een interim manager van de Regi onale Kringloop Bedrijven. Na een grondig marktonderzoek is gebleken dat een professioneel recycle bedrijf tot de mogelijk heden behoort. Een en ander is vastgelegd in het ondernemingsplan dat binnenkort zal verschij nen. De Stichting Hergebruik heeft naar aanlei ding daarvan besloten om het samenwerkingsver band met de Regionale Kringloop Bedrijven te continueren middels een franchise-overeen- komst. Dat is voor kringloopbedrijven een uniek gege ven. Met dit contract krijgt de Stichting Hergebruik het recht om tegen een financiële vergoeding ge bruik te maken van de bedrijfsformule zoals die wordt voorgeschreven door de Regionale Kring loop Bedrijven. Hierdoor zal het beeld van de bij de Regionale Kringloop Bedrijven aangesloten bedrijven het zelfde zijn. Bovendien wordt bij al deze onderne mingen bedrijfsfilosofie gehanteerd. Bij de Regionale Kringloop bedrijven zijn mo menteel al vijf kringloopbedrijven in de regio Ti- blurg aangesloten. Daarnaast wordt er met diver se gemeenten overleg gevoerd om te komen tot een plaatselijk kringloop bedrijf. Bij de tot stand koming van deze bedrijven heeft steeds het Kringloop Bedrijf Goirle als voorbeeld gediend. In die gemeente verzorgt het Kringloop bedrijf het gehele pakket grot huishoudelijk afval. Zij verwerkt daar ruim 25% van het totale pak ket afval, waarvan in 1991 83% gerecycled is. Dit wordt bereikt door in een milieustraat het afval al te scheiden en wekelijks huis aan huis papier en textiel op te halen. Daarnaast exploiteert het Kringloop Bedrijf een goed lopende winkel, waar een groot gedeelte van de goederen weer verkocht wordt. In totaal zijn bij het Kringloop Bedrijf Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2