Nu geplant is GOED gepland! I Ode aan ’t Kwartierke Frans Rooyakkers Marjan’s Meubetotal in- en verkoop van mooie gebruikte meubelen Tuincentrum ’De Paardebloem’ Kees Geerts en Anna de Swart 50 jaar getrouwd •O-*» AUTOMOBIELBEDRIJF Wie zijn wij? zandstraat 1 -tel. 04243-1385 moergestel Gilde St. Catharina ofwel: Swinge bij Hanse voor: ook los verkrijgbaar 1 Volkswagen Groep I DONKERS op alle Terra Cotta-potten 10% korting!!! Op Paaszaterdag: Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 ROZEN FRUITBOMEN BLOEIENDE BOOMPJES CONIFEREN VASTE BLOEIENDE PLANTEN SIERHEESTERS enz. POTGROND COMPOST De Sonman 3, Moergestel Mgr. Verhoevenlaan 28, Oisterwijk Tel. 04242 - 82112 Na 18.00 uur: tel. 04242 -16295 Oirschotseweg 26A, Moergestel, Telefoon 04243 -1497 Tussen 12.00 en 13.00 uur gesloten; dinsdagmiddag gesloten Wil Castelijns wint ’Het Zilveren Rad van Sinte Catrien 1992’ Woensdag 22 april goud in Oostelvoortjes Anna en Kees nu De grote dag me i lig- telw MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 AHHIL lyyz PAGINA 5 4 officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk Afgelopen zaterdag traden The Groovetones op in De Brouwer, als vierde concert in een reeks optredens die door 't Kwartierke georganiseerd zijn. Het werd een dam pende avond, en een van de aanwezigen trotseerde 's anderendaags de kater om zich tot een dichterlijke impressie van het swingend slagveld te zetten. 3. Jan Huybers, St. Joris Stratum Eindhoven 4. Jan Timmermans, St. Joris Middelbeers 5. J. Coppelmans, St. Joris Reusel 6. Cor Welvaarts, St. Sebastiaan Oirschot 7. Tinus Vorstenbosch, St. Jan Oerle 8. Co van den Hout, St. Joris Diessen 9. Koos van de Ven, St. Catharina Moergestel 10. Sjaak Neggers, St. Joris Oostelbeers. De 3 beste dames-prijzen waren voor: 1. Goen Vorstenbosch uit Erp 2. M. Meulenbroeks uit Hooge Mierde 3. Annemarie Coppelmans uit Reusel. Rest nog te melden een woord van dank aan alle schutters en schutstere en belangstellenden voor hun bijdrage aan dit geslaagde festijn. De Overheid van Gilde St. Catharina Open: maandag t7m donderdag van 13.00-17.00 uur vrijdag van 13.00-20.00 uur zaterdag van 10.00-17.00 uur woensdag gesloten! Hij was het, Wil Castelijns van het Gilde St. Wil- librordus uit Casteren, die uit handen van de Hoofdman van St. Catharina het zo fel begeerde ’Zilveren Rad 1992’ in ontvangst mocht nemen. In totaal waren 152 schuttere naar Moergestel ge komen om te strijden met de Kruisboog op Wip op uitnodiging van Gilde St. Catharina op het schietterrein in de Heuvelstraat tijdens de zonda gen 5 en 12 april. De 10 best geklasseerde schutters zijn als volgt: 1. Wil Castelijns, St. Willibrordus Casteren 2. Willy Kuipers, St. Sebastiaan Oirschot vervolg van voorpagina de oudste zoon en nemen Kees en Anna intrek in een nieuw gebouwde bungalow op het adres Ree dijk 6. Op 1 augustus 1988 verhuizen ze naar het gezel lige huisje waar ze thans vertoeven: Oostelvoort jes 13. Ze hebben het er goed naar de zin, al kan Kees niet nalaten te vertellen dat hij uiteindelijk het boerenleven met weemoed heeft verlaten. Sa men gaan ze regelmatig op visite bij de kinderen, de auto is daarbij hun onontbeerlijk vervoermid del waarvan Kees graag gebruikmaakt. Uitstap jes naar Venlo of St. Michielsgestel zijn voor hem maar ’n peuleschilletje... ’Boven de 120 kom ik niet gauw’, zegt hij als Anna reageert dat het af toe best rustiger aan kan... Verder besteden ze hun vrije tijd met handwer ken, kaarten, bingo spelen op ’De Reuselhof en het trouw bezoeken van aktiviteiten die georga niseerd worden voor de bejaarden. Aan het eind O Kwartierke, gij bracht licht in Moergtestels donkere holen Wat een energie bleek er toch al die tijd in ons verscholen Ziet hier: het swingend tableau vivant op zomaar een dag Wat een beetje cultuur in eigen dorp al niet vermag Martien is gelijk Gezelle’s twinklend winklend waterding Nimmer bij hem een dip maar immer de stand op swing René stort zich plotsklaps met bier en al te gronde Wordt dit ’n trend, of wellicht té avantgardistisch bevonden? Behalve Fred and Ginger ken ik geen ander paar dan Bro en Peet Dat de liefde in een samen uitgevoerde bossanova bevestigd weet Quelle surprise! Die rooie maxi jurk: Netje? Is ze 'r? Jawel, en hoe! Ze laat zich gaan: die rok wordt alsmaar miniër Lange Arjen, blonde Travolta, snelvoetige Adonis Bij deze wil ik uiten dat uw stijl zeer schoon is Van een zelfde gratie is Ans, zijn oogverblindende jonkvrouwe al heeft ze, dunkt mij, te veel mascara op de wenkbrauwen Peer en Paul, ze namen ook vandaag heel de boel op sleeptouw Maar nu zijn ze hondsmoe; al om één uur was er het berouw Pure bewondering reserveer ik daarentegen voor ons aller Ron Die een avondje uit doet neerkomen op pakweg anderhalve marathon Medelijden hebben wij dan weer met de wel snel vermoeide Anja, Een volgende keer zou ze het bier in kunnen ruilen voor ranja Hein, ach, Hein ontbreekt het weer eens aan maatgevoel Maar wie zou ’t hem durven te verwijten, die lekkere troel? Hugo ontfermt zich gewetensvol over de vele lege glazen Opdat wij zonder blessures over de grond blijven razen Ons Kaatje - het poezeminneke - swingt vooral van binnen Maar vergis u niet, ze raakt wel zeker buiten haar zinnen Nico's haren worden door deze tomeloze inspanning alsmaar natter Een woord dat om meer dan toevallige reden rijmt op zatter Dat meisje daar, we kennen haar niet, en dat is voorwaar zonde Bij menigeen wrijft ze al heel de avond zout in de liefdeswonde Gijs, gij doet mij in de verre verten denken aan een dieselmotor 't Duurt effe maar dan gaat het ook stukken sneller dan de boktor Kees weet dat er te allen tijde barzitters moeten wezen En kwijt die taak dan ook met verve op een avond als deze Als vroeger in Den Boogaard lijkt Wil ook vanavond veel van zins Al mist ze in dat verband Toon Klomp en Ome Gijs wel enigszins Als de Engelsen iets niet willen, zeggen ze stug ’not yet’ Maar daar willen wij vanavond niks van horen, of wel soms Jet? En kijk, de wijze waarop organizin’ Pino ineens tekeer gaat Wil toch wel zeggen dat hier t’avond iets moois ontstaat Broertje Rob voert helemaal alleen zijnne wildedans achterin Zo zit er gelukkig voor de EHBO vanavond geen overwerk in Mark laat de dans de dans en richt zijn aandacht op de saxofoon Na ampel beraad, vindt hij ’s mans prestaties echter te monotoon Headbangin' Tommie laat de decibellen louter zijn nek masseren aleer hij het ook met de rest van zijn lijf durft te proberen O Kwartierke, deze lijst uwer aanhangers is verre van compleet maar dat ze groeien moge, daarop laat ik een hoopvolle scheet! van het gesprek gaan we ook nog even mee naar ’t tuintje dat er keurig bijligt, ’n Andere hobby waaraan ze veel plezier beleven is vakantie. Naar Rome en Canada zijn ze al geweest: Lourdes staat nog op het verlanglijstje, maar gezien hun vita liteit zal dat er best nog eens van komen. Woensdag 22 april is het dan zover: de gouden bruiloft. Om 11.00 uur is de H. Mis in onze pa rochiekerk en de receptie vindt plaats tussen 17.30 en 19.30 uur in ’Den Boogaard’. Kees en Anna hebben er best zin in om er een feestelijke dag van te maken. Samen met hun kinderen en 15 kleinkinderen zal dat ook best lukken. Onge twijfeld zal ook de buurt waarin ze nu wonen zich van haar beste zijde laten zien want ’opa’, zoals de kinderen hem noemen, heeft veel met het jon ge grut op. ’n Snoepje kan er nogal licht af... We wensen Kees en Anna ’n heel fijne dag toe en gunnen hen nog graag vele gelukkige jaren samen. Van harte proficiat! M.O. Misschien dat u aan de achtergrond enig houvast hebt om er achter te komen wie deze twee ’cojbojs’ zijn... Onze persoon van vorige week was Jan Rijnen, zoon van Sjaan en Janus dus, van ’t Draai- boompje...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5