AMES 79.95 PHILIPS 2499,- Frans van Velthoven Philips Easy Line: Volmaakt genieten zonder bedieningsproblemen. Een grandioos feest -voor de R.K. Bond van KWALITEIT Ouderen IN AKTIE! Topkwaliteit, herkent c Schoolstraat 7, Moergestel, Telefoon 04243 -1245 z dO Bel Iedereen kan de F900 Easy Line bedienen. Een top HiFi-systeem met luidspreker- boxen (2 x 70 Watt) en afstandsbediening. De vormgeving toont volmaakte eenvoud met forse knoppen, grote schakelaars en duidelijke indicaties. Al deze eenvoud geldt echter niet voor de geluidskwaliteit want die is ronduit subliem. De afdeling Moergestel herdacht op donderdag 2 april haar 35-jarig bestaan op een eervolle wijze. K ML. j PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 15 APRIL 19i_ ’I Al Moergestel Raadhuisstraat 15. Telefoon 04243 - 18 67 PHILIPS A. Jonkers A I Adviesprijs Tuner met 23 voor- keurzenders. Zender is op het display af te lezen (RDS). Dubbel autoreverse cassettedeck met dolby-systeem HX-Pro voor briljante weergave. Afstandsbediening voor bedieningsgemak vanuit uw zitplaats. f 1 l l c 1 1 1 1 t c 1 1 I 1 1 u terug in deze éénmalige aanbieding. ÜO® VOETVRIENDELIJK IN SCHOENMODE u aan: pasvorm; duurzaamheid; design en service. deze elementen vindt CD-speler met Bit stream-technologie. Digitaal geluid wordt weer omgezet in analoog. Geeft bij normaal volume een uitermate natuurlijk geluid. Luidsprekerboxen met afneembaar front. Italiaans design, ’n ideale zomerpump met modieuze vlechtgarnering. Fraai kalfsleder. Kleur: donkerblauw met multi colour vlecht en messing voering. Maten: 36-42. Van 129.95 voor LIG I VOET NIMCI) Dan is het woord aan de algemene voorzitter de heer W.J. Vos voor zijn feestrede. Hij zei graag naar Moer gestel te zijn gekomen, omdat dit een van de vele ’goede’ afdelingen is in on ze diocees. Hij feliciteerde bestuur, le den en ook de geestelijk adviseur. Hij vernam uit het jaarverslag van vele ak- tiviteiten op velerlei terrein. U bent echter een onderdeel van onze landelijke bond met 600.000 leden. Ook daar is veel werk, waarvoor een deel van uw contributie bestemd is. Ook landelijk hebben wij voor onze le den nog vele belangen te verdedigen. Nu is nog 1 op de 8 65 doch in de naaste toekomst zal dit 1 op 4 worden. Wij zullen moeten vechten voor volle dig behoud van de A.O.W. In de wo ningbouw voor ouderen zijn grote ach terstanden. In de verzorgings- en ver pleeghuizen worden de wachtlijsten steeds langer. In het verzorgingscircuit en speciaal in de thuiszorg zijn grote veranderingen in de systemen op komst. Dit zijn enkele brandende onderwer pen, waar wij voor staan, om deze zo goed mogelijk voor onze ouderen te behartigen. Daarom is het lidmaat schap ook zo belangrijk, het getal spreekt aan bij onder meer de over heid. Regeren is ook voor onze bond vooruitzien. We moeten de vinger aan de pols houden en we moeten ook zor gen dat we niet te afhankelijk worden van de overheid. We moeten medezeg- In de pauze werden alle aanwezigen voorzien van de nodige consumpties en hapjes. Aan het slot van hun 3 uur durende optreden brachten zij nog een speciale ode aan een Moergestelse vrouw die in het verenigingsleven en in het sociaal culturele werk haar spo ren verdiend had. Op onnavolgbare manier en als een Vlaamse zanger ver kleed die letterlijk over het toneel schoof bracht hij zijn aubade aan Pië ta’s. De zaal lag krom van het lachen en het was dan ook veel te vlug al 18.00 uur. Maar aan alles komt een einde. De bond kan in ieder geval terugzien op een waardige viering van hun 35-jarig bestaan. De vereniging die plusminus 350 leden telt, begon ’s morgens met een goed verzorgde Eucharistieviering met de geestelijk adviseur Pastor H.J. van den Broek als voorganger en met mede werking van het ouderenkoor ’Echo’. Het thema was ’Dankbaarheid’ dat in de toespraak van de van de pastor ex tra aandacht kreeg. Zulk een goed ver zorgde misviering is in elk geval een goede start voor zo’n feestdag. Om 11 uur werden de feestvierende leden en enkele genodigden ontvan gen in de grote zaal van ’Den Boo gaard’ en getrakteerd op koffie met gebak, dat zich goed liet smaken. De feestvergadering werd geopend door de reeds 9 jaar functionerende voorzitter Sjef Meeuwis, met de Christelijke groet (iets wat we elders niet veel meer horen). In zijn inleiding .ging hij in op de historie van de bond en wel in verband met het 35-jarig be staan. Dit om een en ander te verdui delijken. De bond had namelijk 5 jaar bestaan zonder officiële erkenning. Dhr. W.J.C. van Dijk, die toen als voorzitter van het overkoepelend or gaan de bond mee oprichtte was nog ter vergadering aanwezig en werd nog eens extra bedankt. In de bestuursverkiezing werden J. Meeuwis en A. Jonkers herkozen en als nieuw bestuurslid werd op voor dracht gekozen de heer J.H.C. van Ooit. Een woord van felicitatie werd uit gesproken door Burgemeester ter Veer. Hij prees het werk van be stuur, leden en speciaal de vrijwilli gers in het ouderenwerk. Hij wees verder op de veranderingen en de vergrijzing van de bevolking. Ook in de naaste toekomst zullen we reke ning moeten houden en in moeten spelen op de verlangens van de jon gere bejaarden. Hierdoor zullen gro tere leeftijdsverschillen ontstaan en voor de bond zal dit een aangepast beleid vragen. De bond zal ook in de toekomst nog veel goed werk kunnen verrichten en hij wenst ze daarbij veel succes. genschap opeisen in de commissies en besturen van onder andere zorgorgani saties. Ook de jongere ouderen (55 heb ben we daarbij nodig. Deze hebben naar verhouding al weer meer onder wijs gevolgd en kunnen daardoor be ter naar buiten optreden om de be langen van zo een grote groep te ver dedigen. Ook de grote groep van vrij willigers in onze bond is erg belang rijk, zij doen veel en goed werk en ook mede hierdoor kunnen wij de contributie zo houden, zodat het lid maatschap voor niemand een be zwaar kan zijn. Tot slot bood hij onze afdeling een nieuwe vlag aan. Aan het eind van de feestvergadering dankt de voorzitter alle sprekers en iedereen die met zorg heeft medege werkt om deze dag te laten slagen. In verband met de tijd gaat de voorzitter sluiten onder dank aan alle leden voor de medewerking. Het is intussen 13.00 uur en de mana ger van ’Den Boogaard’ nodigt ons aan tafel in de 2 zijzalen als waar een feestdiner zal worden geserveerd te be ginnen met een goed glas wijn. Het mag gezegd worden dat het tot in de puntjes was verzorgd en iedereen liet het zich dan ook goed smaken. Tijdens het diner werd aan alle aanwe zigen nog een blijvend en praktisch ca deau aangeboden. Om 14.30 uur zaten we weer in de zaal om te genieten van het optreden van het cabaretgezelschap ’PLUS/ MINUS’. Een groep van 2 mannen die met voordracht en liedjes uit het Brabantse leven van voorheen veel succes oogstten. Diverse aanwezigen in de zaal werden letterlijk bij hun op treden betrokken (hoe wisten zij toch al die namen?). Het geheel werd me de daardoor een daverend gebeuren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 10