’Westhoeve’: 10.000,- voor Unicef Waadden in de natuur In de gordels of in de kreukels? Autogordels. Vaste gewoonte. Passieconcert Gilde St. Catharina Koffieconcert ’Crescendo’ Ned. Ver. voor slechthorenden Oud-ijzer-actie 1992 F.E.V.I.O.R. Audacia-weekend in voorbereiding Bingo Opbrengst kledingactie Zonnebloem organiseert dagboottocht en meimaandviering Geef uit een goed hart met gulle hand Opgelet: Afdeling Tilburg en Omstreken VVN ’t Is lente - de bomen staan in bloei 58 Palmzondag 12 april 14.30 uur Moergestels Gregoriaans Koor en het Haperts Gemengd Koor voor alle ouderen vanaf 55 jaar Meimaandviering PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 APRIL 1992 Het bestuur met Johan van Oosterhoud Marijke Russ-van Mook, Mieke de Laat-Kennes. Op zondag 12 april worden op het schietterrein nabij Heuvelstraat 16 weer de jaarlijkse schiet wedstrijden gehouden met als inzet de trofee ’Het rad van Sin te Catrien’. Diverse schuters uit heel de regio zullen hier el kaar bekampen. Mensen die graag een kijkje willen komen nemen zijn van harte welkom,. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren den Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdag 16 april aanstaande om 20.00 uur. Op deze avond zal de heer K. v.d. hurk een le zing geven over ‘De technische hulpmiddelen’ voor slechthorenden. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet leden. Wilt U iets meer weten over deze vereniging, dan kunt u terecht bij een der aanwezige bestuursle den. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Vech- telstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel 04117 - 2304 of tel. 04242 - 17447 (na 18.00 uur). Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk orga niseren Landelijke Rijvereniging F.E.V.I.O.R. en Ponyclub F.E.V.I.O.R. ook dit jaar weer een oud-ijzer-actie. De betreffende actie zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 11 april aanstaan de. In het buitengebied zal op die dag door de diverse leden van de Rijvereniging en de Ponyclub het overtollige oud-ijzer worden opgehaald; het ver zoek is dan ook het betreffende oud-ijzer op een goed bereikbare plaats klaar te leggen, zodat de actie een vlot verloop kan hebben. Het is overigens mogelijk het gehele jaar oud- ijzer af te leveren bij verzamelplaats P. Ketelaars, Heiligenboom 8, telefoon 1698. ‘Tous les arbres sont en fleur’ - alle bomen staan in bloei. Al schrijvend aan dit artikel hoorde ik de gouden stem van Nana Mouskouri: zij zong dit mooie lied, dat van toepassing is op de ontwa kende natuur. De bomen zijn wakker geworden en in een snel tempo worden de bloemknoppen gevormd en ko men de blaadjes aan de takken. Het bos jubelt van blijdschap: de lente is er! Laten we eens gaan kijken naar al die mooie bloe sem in onze bossen en parken. Zo maar een klei ne greep. De vogels vinden ’t fijn wanneer de Lijsterbes volop bloeit. Het betekent, wanneer alles goed gaat, in de nazomer veel bessen voor onze gevleugelde vrienden. Rijk bloeien de kren- teboompjes. De witte bloempjes zorgen ervoor, dat over ’n paar maanden deze bomen eetbare vruchten dragen. Een heel mooie is de wilde kastanje, beter gezegd de paardekastanje, die in de 16e eeuw door ene Bousbecke werd ingevoerd en al eeuwen een be kende verschijning is, ook in onze Lage Landen. Z’n thuishaven is het Balkangebied. De bloemen staan rechtop en, met een beetje fantasie natuur lijk, lijken ze kaarsen te zijn. De witte bloemen produceren veel nektar. Hommels, bijen en vlin ders komen maar al te graag op de bloemen af en zorgen voor de bestuiving. Wandel maar eens door die mooie natuur en ge niet van al dat moois in onze omgeving. Kijk maar rond en ontdek dat er nog meer bomen bloeien dan die enkeling, die ik noemde. Het traditionele Vrienden-weekend van Audacia wordt dit jaar gehouden op 28, 29 en 30 augus tus. Een van de hoogtepunten is ongetwijfeld het Vrienden-tournooi op de zaterdag. Dan treden elftallen op in allerlei verschillende formaties van buurtverenigingen, zomeravond-voetbal enzo voorts. Veel van deze formaties zijn bij Audacia bekend en worden een dezer dagen weer bena derd voor deelname. Middels deze publicatie wil de organisatie voor komen dat mensen worden vergeten en wilzij ruimte bieden voor nieuwe initiatieven, want in principe is iedereen welkom. Ook voor eenlin gen, die zich niet verbonden weten met een mo gelijke formatie en het toch leuk lijkt om in een dergelijke ambiance een balletje te trappen kun nen hun wens daartoe kenbaar meken, waarna de organisatie zal bezien hoe zij ingepast kunnen worden. Voor dit alles kunt u zich wenden tot Gerard Kreijvelt, De Stappert 42, tel. 2168. Voor meer informatie over het weekend komen wij later terug. De passietijd heeft vele componisten geïnspireerd tot het maken van prachtige muziek. Ook de Gregoriaanse gezangen van de week vóór Pasen zijn van een buitengewone kwaliteit. Jammer ge noeg wordt deze muziek tegenwoordig steeds minder vaak uitgevoerd. Dit was voor het Moergestels Gregoriaans Koor aanleiding een passieconcert te organiseren. Om naast Gregoriaans ook meerstemmige mu ziek ten gehore te kunnen brengen werken ze sa men met het Haperts Fj^pengd Koor. Vanwege de goede contacten die .c Moergestels Gregori aans Koor heeft met de Zusters van Liefde heb ben zij voor het concert de beschikking over de oude kapel van de zusters, een qua akoestiek en vormgeving unieke concertzaal. Het aantal plaatsen is echter beperkt. Het is daar om - ondanks het feit het concert in princi pe gratis is - noodzaken,./van te voren te weten hoeveel mensen aanwezig willen zijn. Belangstellenden wordt daarom verzocht een plaats te bespreken op een van de volgende tele foonnummers: 1749, 1600 of 1929. Op woensdag 15 april zal voor bovengenoemde groepering de maandelijkse Bingoavond gehou den worden. Deze zal zoals voorheen plaats vin den in de recreatiezaal van de Reuselhof. Tegen een geringe inleg zijn er wederom mooie en nut tige prijzen te verdienen. Een kop koffie staat er voor U klaar. Aanvang 19.30 uur (half acht). Wij hopen op deze avond weer vele ouderen te kun nen begroeten. De onlangs gehouden kledinginzameling is weer erg goed geslaagd. De opbrengst was 3500 kg, plus nog 200 kg die tussendoor gebracht werden bij de vaste adressen. Namens de Stichting Men sen In Nood onze hartelijke dank voor uw bijdrage. Ook de mensen van winkel Boerenbond, alsme de Mevrouw de Groot, hartelijk dank voor hun bijdragen aan de actie. De volgende keer rekenen we weer op u allen. Nogmaals: u kunt het hele jaar door terecht bij Mevr, de Groot, Oisterwijkseweg 60 en H. van Oort, Stokske 1. Voor inlichtingen tel. 1389. Op zondag 26 april aanstaande verzorgt zangkoor ’Crescendo’ haar traditioneel geworden koffie concert, in de zaal van Tapperij ’De Schouw’ aan het Root ven. Aanvang 12.15 uur precies. Het bestuur wil deze datum aan u vroegtijdig be kend maken, in verband met eventuele afspra ken. Over het programma komen we uitvoerig terug in een van de volgende edities. Evenals vorig jaar organiseert de Zonnebloem re gio Leydal ’n dagboottocht. Deze vindt plaats op woensdag 20 mei 1992 in de Geulvallei. De kosten zijn 30,- per persoon in clusief vervoer, ’n hapje en ’n drankje en amu sement. Bent U slecht ter been of rolstoelgebonden, dat is geen probleem er zijn voldoende verpleegkun digen en medewerksters aanwezig om U te hel pen. Er is ook ’n arts aan boord. In verband met de organisatie en het beperkte aantal plaatsen moet U zich zo spoedig mogelijk opgeven. Opgave is mogelijk tot uiterlijk 10 april. De Zonnebloem regio Den Bosch organiseert ’n Meimaandviering in de Kathedrale Basiliek van de St. Jan in ’s-Hertogenbosch. De Zonnebloem Moergestel is voor deze viering uitgenodigd op maandag 4 mei aanstaande. Aanvang viering 10.30 uur. Voorganger: Pastor dr. G. Egelie, SCJ Het bejaardenkoor ’Rosmalen’ onder leiding van J. van de Velden luistert de dienst met samen zang op. Onkosten 5,- voor vervoer. Opgave vóór 8 april. Voor deze aktiviteiten kunt U zich opgeven bij C. van de Loo tel. 1492; J. van Beers tel 2368; I. van Laarhoven tel. 3635 of J. Beerens tel. 2376. Misschien zijn ze al bij u geweest, een van de col lectanten met de bekende bus van de Hartstich ting. Dan danken wij u hartelijk voor uw bijdra ge. Maar wordt er bij u gebeld en ziet u de bekende bus, geef dan met gulle hand. Uw bijdrage is heel hard nodig. Ieder jaar staat Moergestel in de top-100 van Ne derland. Wij zijn trots op al die gulle gevers van Moergestel. Laten we er dit jaar een topper van maken, dan helpt Moergestel er nog meer men sen mee. Hartelijk dank, namens de Nederlandse Hart stichting. Vrijdag 20 maart kookten 22 leerlingen van klas 4 KS op de Tilburgse horecaopleiding 'De Westhoeve' een zeven-gangendiner voor ruim 100 genodigden. Dankzij sponsoring en met de hulp van de docenten slaagde men erin 10.000,- netto over te houden. Het bedrag werd in de vorm van een cheque na afloop van het diner overhandigd aan de echtgenote van de voorzitter van Unicef Brabant en wordt bestemd voor het Unicef-project 'Werkende kinderen in Bangladesh naar school’. ’Moergestel-Nieuws’ was een van de sponsors (drukwerkverzorging) die aan het projekt meewerkten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9