Con Amore’s aantrekkelijke reis door operetteland Poiriers Krerkooyen Zundertse Ttekkertrek 31 mei Wie ben ik? Onze badkledingmode is binnen. Stichting Huize Stanislaus VAKANTIE-HULPEN POLITIEBERICHT I Nog te zien op zaterdag 11 april Vraag eens vrijblijvend een offerte Kom maar eens kijken! Schildersbedrijf Brabantse Orgeldag op Tweede Paasdag Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon: 04243-3357 In dringende gevallen altijd 06-11 Inlichtingen: 01696 - 72208 Merken:- O’Neill - Tweka - Easy Life - Naturana Het politiebureau in Moergestel is gesloten. Voor al uw politiezaken moet u voortaan in Oisterwijk zijn: Politiebureau te Oisterwijk Burgemeester Verwielstraat 59 5061 GC Oisterwijk Telefoon: 04242 -19111 voor de afdelingen: Verzorging, Huishoudelijke Dienst en Keuken in de maand augustus en begin september. Uw schriftelijke reakties graag met spoed zenden aan: J.F. Wolfs, directeur, Kloosterdreef 3, 5066 AA Moergestel Voor inlichtingen kunt u bellen naar het Hoofd Verzorging: Zr. Laura Berkers, tel. 04' 1-2320. Kloosterbejaardenoord van de Zusters van Liefde Voor de afdeling Verzorging vragen we leerlingen van de opleidingen M.D.G.O. vz en LVgkG.O. vp of H.B.O.-V. Persoonlijk opgeven 2e Paasdag 20 april Café ’Stuivezand’ Zundert MODEHUIS zoekt met spoed nog een aantal Ruim 200 operetteliefhebbers gingen afgelopen zaterdag met ’Con Arno- re’ op reis door operetteland. Het prachtig uitgevoerde decor en de stem ming aangeklede grote zaal van ’Den Boogaard’ ademden ’n heel intie me sfeer uit waardoor de aanwezigen zich bijzonder op hun gemak voel den. Herkenbaar Solisten ’Trend’ Presentatie MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 APRIL 1992 PAGINA 5 j tel. 1769; tel. 1342; tel. 1665. kend in die rollen had ingeleefd, ’n enkel ’mis- sertje’ daargelaten. Dat Marianne van de Goor op het laatste moment vanwege stemproblemen af moest haken werd ruimschoots gecompenseerd door haar ver vangster Erie Boom. Voor deze 16e Weense Avond heeft ’Con Amo- re’ ’n selectie gemaakt uit zes bekende operettes: ’Due Blume von Hawaï’, Eine Nacht in Vene- dig’, ’Die Lustige Witwe’, ’Der Zigeunerbaron’ en ’Der Vogelhandler’. Genoemde operettes be vatten ’n schat aan herkenbare melodieën waar door elke rechtgeaarde operetteliefhebber zeker aan z’n trekken komt. Regisseur Leon Hoepelman en dirigent Ad Ver- bakel hebben het geheel aaneengesmeed tot ’n heel gezellig en afwisselend gebeuren. De ’spe lers’ zijn konstant in beweging waardoor zo’n af wisselend beeld op het podium ontstaat dat de bezoeker van het eerste tot het laatste moment geboeid blijft kijken en luisteren. De taak van de solisten is bepaald niet te onder schatten. Het uitvoeren van melodieën uit zoveel verschillende operettes vereist evenzovele inspan ningen en aanpassingen en het is de verdienste van met name die solisten dat men zich zo uitste- Zaterdag a.s. hebt u nog de gelegenheid om te gaan kijken naar ’Con Amore reist door operet teland’. De avond begint om 20.15 uur in ’Den Boogaard’. De kaartverkoop vindt plaats bij: Slagerij van Zon Jac van Velthoven, ’Den Boogaard’ w. Dansgroep ’Trend’ levert ’n niet onbelangrijk aandeel aan de avond. Het geeft koor en solisten zonder meer extra b< j\/f:ingsmogelijkheden en het enthousiasme van «e meiden’ werkt aanste kelijk op alle medewerkenden. Ook de kleding draagt ’n belangrijk steentje bij en al lijkt het zo gewoon dat die kleding er is, het zal in de begroting van de organisatie ’n flinke post betekenen. De heel originele presentatie (de teksten waren van de hand van Sjef van Dongen) was in de kwam op naam van Hans Puts, al vonden we be paalde tekstgedeeltes wel wat lang. De begelei ding was in uitstekende handen van een (niet bij name genoemde) violist en pianist Ad Marchand. Dirigent Ad Verbakel leidt de reis op voortreffe lijke wijze. In ruim twintig kerken in Brabant wordt op Tweede Paasdag speciale aandacht besteed aan het orgel. Op die dag kunnen bezoekers kennis maken met het typische Brabantse orgel. Ieder een kan luisteren, kijken, vragen en in enkele ge vallen ook zelf spelen. Alle kerken zijn speciaal voor deze gelegenheid de hele middag open. De Brabantse Orgeldag is een initiatief van de Stichting Het Brabantse Orgel en Omroep Bra bant. Er is een speciale folder uitgebracht, waarin een beknopte beschrijving wordt gegeven van de orgels, die op deze dag bezocht kunnen worden. Deze folder is verkrijgbaar bij de WV-kantoren in Brabant en bij de studio’s van Omroep Bra bant. Op Tweede Paasdag, 20 april, zijn ook in de deelnemende kerken folders beschikbaar. Het Brabantse orgel heeft een eigen geschiedenis, die teruggaat tot in de Middeleeuwen. De oudste nog bestaande orgelkas in Brabant bevindt zich in het orgel van de Grote Kerk in Breda, die da teert uit 1534. De internationaal vermaarde or gelkas van de St. Jans kathedraal in Den Bosch is gebouwd in 1618. In de 19-de eeuw beleefde de orgelbouw een nieuwe bloeiperiode. In Bra bant golden Smits, Vollebregt en Van Hirtum als de belangrijkste orgelbouwers, die een eigen stempel drukten op de Brabantse orgelbouw. De orgels, die op Tweede Paasdag bezocht kun nen worden, hebben allemaal een eigen geschie denis. Daarover wordt uitvoerig verteld door le den van de plaatselijke orgelkringen. Op diver se orgels worden speciale concerten gegeven. In Den Bosch en in Erp vertellen orgelbouwers over hun vak. Speciaal ter gelegenheid van de Bra bantse Orgeldag is eén cassettebandje gemaakt, waarop de instrumenten te beluisteren zijn, die op deze dag te bezichtigen zijn. De regionale Omroep Brabant heeft op Tweede Paasdag een extra programma van twaalf tot twee uur over de Brabantse orgels. De Brabantse orgeldag duurt tot vijf uur 's avonds. Bij de aanvang van de zomeravondcompeti- tie leek ons dit ’n leuke... Wie is deze spor tieve jongeman? Het ’dametje’ van vorige week (met pop en strik) was Ans van Gisbergen-Oerlemans, wonend aan de Kerkstraat 20.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5