Dorpsvernieuwing start nog dit jaar KETELAARS BRILLEN 3 Begonnen wordt met het Rootven Scouting nieuws WETJE VOOR ^WEITJE? TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Nog dit jaar, om precies te zijn op 1 juli, wordt begonnen met de uitvoe ring van het plan dorpsvernieuwing zoals dat er al vanaf 1985 ligt. Toen namelijk zijn de eerste schetsen op tafel gekomen om even later te wor den opgeborgen toen bleek dat de ambitieuze plannenmakers gezien de financiële positie van de gemeente te overmoedig waren geweest. Inmid dels is de positie van de gemeentekas zodanig verbeterd (als we wethou der Paul Gerlach moeten geloven) dat met de eerste fase daadwerkelijk kan worden begonnen. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK WOENSDAG 8 APRIL 1992 - 17e Jaargang - Nr. 710 Vragen Informatieavond Ingrijpend maar mooi Nog meer Uitvoering Praktisch NUU.LH... hi ju KNAAK VOOR’NzM NOU.EH... TAAK! 12 ■4 I® wing voorziet echter in een niet onaanzienlijk aantal bomen links en rechts van de weg. Ook de openbare verlichting zal geheel ver nieuwd dienen te worden. Door het plaatsen namelijk van bomen dient de straatverlichting aangepast te worden, omdat de huidige lan taarnpalen hun licht boven de bomen zouden verspreiden. zaamheden zullen plaatsvinden in de periode van 1 december tot 1 maart. De plotseling wijzigen de klimatologische omstandigheden zouden in die periode alleen om grote problemen kunnen vragen. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 X MOERGESTEL Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In de pauze hadden de aanwezigen de gelegen heid gekregen om schriftelijk vragen te stellen. Een van de vragen was o.a. waarom er geen ver keersmaatregelen werden getroffen op de T31. Wethouder Gerlach antwoordde daarop dat de T31 onlangs werd overgenomen door de gemeen te, maar intussen kwamen nogal wat mankemen ten betreffende die weg aan het licht. Zo lang men nog met de provincie (vorige verantwoorde lijke T31) in onderhandeling is zijn er helaas geen mogelijkheden om daar iets te ondernemen, al dus de heer Gerlach. Verder waren er nog vragen betreffende parkeer plaatsen voor fietsen bij de bushaltes, laad- en losplaatsen bij de ondernemers die hun nering hebben aan het Rootven en het ontstaan van mo gelijke sluiproutes als het Rootven wordt afgeslo ten. Op deze vragen werd door betreffende he ren naar tevredenheid van de stellers geant woord. Zoals ieder jaar komen ook dit jaar de Esta’s, voorheen welpen-kabouters, weer aan uw deur voor een Heitje-voor-een-Karweitje. Dit is een actie die al vele jaren een traditie binnen Scouting is. De kinderen komen dan bij u aan de deur en vragen dan of u een karweitje voor hen hebt. Dus heeft u een karweitje zoals boodschappen doen, flessen wegbrengen, stoep vegen, tuin harken, hond uitlaten enzovoorts, denk dan aan de ESTA’S De Esta’s komen tussen 21 en 24 april bij u langs. Ze hopen op een royale beloning van u en dit geld zal zeker goed besteed worden aan het zomerkamp. Alvast bedankt. Gezien vanuit de Kerkstraat zoals de planontwikkelaars het ongeveer bedoelen veel groen links en rechts en veilige voetgangersgebieden aan weerszijden van 'n sterk versmalde rijb Dinsdag 31 maart jl. was de zaal van Café-Res- taurant de Brouwer tot en met de laatste plaats bezet door vooral Rootven-bewoners om te luiste ren naar wat er nu precies gaat gebeuren en hoe men te werk gaat. Burgemeester ter Veer vertelde in zijn inleiding dat de kern van ons dorp al enkele jaren ’n zorg was in de ogen van onze bestuurderen. Het ver keer vooral is ’n storende faktor in de leefbaar heid. Dat is een van de redenen van de totale her inrichting van de dorpskern. Ook het St. Jans- plein voldoet niet aan het gestelde doel vond hij. ’Als ontmoetingsplaats al helemaal niet’, ’n Ge wijzigd verkeersgedrag en ’n veranderend win kelgebied tenslotte maken deze grootscheepse ’renovatie’ noodzakelijk. Tijdens de voorlichtingsavond op dinsdag 31 maart werden de plannen verduidelijkt door (van links naar rechts) wethouder P. Gerlach, burgemeester J. ter Veer, de heer C. Kist van het Stedebouwkundig Ad- viesburo uit Eindhoven (ontwerper van de plannen) en hoofd Openbare Werken Vervoort. In de pauze hadden de aanwezigen de gelegenheid om schriftelijk vragen te stellen. Alle aanwezigen waren het over het uiteindelij ke resultaat wel eens. Door ’n tweetal ingekleur de dia’s werd namelijk een blik gegund in de toekomst. Vraag blijft echter wel waarom men persé op het Rootven wil beginnen, en niet als voorbeeld de Oisterwijkseweg als eerste heeft aangepakt. Daar had men alle mogelijkheden gehad het plan uit te werken en eventuele tekortkomingen makkelijk kunnen ondervangen al twijfelen we niet aan de oprechtheid van het plan en de genomen beslissing. De toekomst van ons dorp ziet er in ieder geval ’mooi’ uit, dat is zeker! MO. Wethouder Paul Gerlach ging vervolgens punts gewijs in op nóg ’n aantal zaken die tegelijk met Hoofd Openbare Werken Jan Vervoort, belast met de uiteindelijke uitvoer van de plannen, beantwoordde o.a. vragen die gesteld werden door bewoners en ondernemers. Met persoonlij ke en zakelijke belangen zal rekening worden ge houden, zo stelde hij de aanwezigen gerust. Met de aanwonenden zal nog worden overlegd voor dat het wegdek wordt opengebroken. Ook vermeldde de heer Vervoort dat geen werk- het plan dorpsvernieuwing kunnen worden uit gevoerd. De onveilige verkeerssituatie was het eerste punt dat hij aan tipte. In het verleden is alles gedaan om het de automobilist naar de zin te maken, en werd bij aanleg van wegen alleen maar rekening gehouden met die categorie ver- keersgebruikers. De tendens wijzigt echter zo danig dat veel mensen intussen gebruik maken van de fiets. Het gehele plan voorziet daarom in vooral veel veiligheid voor zowel fietsers als voetgangers. Verbetering parkeervoorzieningen lijkt op het eerste gezicht niet overeen te komen met wat in het vorige punt is aangehaald. Duidelijk is gekozen voor ’n andere invulling van het hui dige aantal, niet voor het creëren van nog meer parkeerplaatsen voor auto’s. Renoveren deel riolering. Onlangs is uitge breid onderzoek gedaan naar de toestand waar in de riolering onder het wegdek verkeert. Met de huidige beschikbare middelen (camera’s, red.) is nauwkeurig te zien in wat voor toe stand zo’n riolering zich bevindt. De aanpas singen die noodzakelijk zijn kunnen echter het beste tegelijkertijd worden uitgevoerd nu het wegdek er toch uit gaat. Zoals de situatie op het ogenblik is zullen dat slechts kleine ingre pen zijn omdat het met de toestand van het ri- oleringnet best meevalt. Verfraaiing van de dorpskern. Het totale ge zicht van het dorp verandert ingrijpend door het plan. Nergens bijvoorbeeld is ook maar één boompje te bekennen, het plan dorpsvernieu- De heer C. Kist van het Stedebouwkundig Ad viesburo uit Eindhoven (de ontwerper van de plannen, red.) ging aan de hand van ’n aantal dia’s in op in Moergestel gekonstateerde proble men zoals die er nu zijn en kon in vergelijkbare situaties elders laten zien wat het uiteindelijke re sultaat is. - Zo zal op alle aansluitpunten ander materiaal worden gebruikt dan voor het Rootven zelf. Bedoeld worden hier de aansluitpunten krui sing Tilburgseweg/Oisterwijkseweg, Krijte- straat/Kloosterlaan, Pr. Irenestraat/Kruysac- kerstraat, Pr. Margrietstraat, Kerkstraat en weer Kloosterlaan. De verandering van weg dek zal de automobilist ’vragen’ om aanpassing van zijn snelheidsgedrag. Verder wordt het voor die categorie bestemde weggedeelte véél smaller. Voetgangers krijgen de beschikking over ’n padbreedte van 1.80 m. weerszijden van de weg. Parkeerplaatsen aan be__^zijden zullen het voetgangersgebied markfiF~i en door spe ciale voorzieningen zal dit gebied autovrij blij ven. In de nieuwe situatie kent men geen niveauver schil meer, uitgezonderd de uitholling van de zgn. ’molgoot’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1