Scouting loterij VANDALISME IS ZÓÓÖ KINDERACHTIG. en Uniek werk- en scholingsaanbod voor herintredende vrouwen Cabrio ’92 toont bijzondere open auto’s Groeiende belangstelling Groenschool Open podium in ’t Tref Cursus ’Sportclub Automatisering’ KPJ-nieuws ’t Gessels Weekend; Tl en 28 juni Hoofdprijs: Renault Clio ter waarde van 25.000,- KPJ-uitstapje KPJ-krantje tl I I 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 APRIL 1992 PAGINA 13 (ze willen niet vertellen wat, maar wij weten dat de auto in de kleur zwart is uitgevoerd), terwijl Op woensdag 8 en 15 april a.s. organiseert Stich ting Sportservice Noord-Brabant in Tilburg de cursus ’Sportclub en Automatisering’. Iedereen die te maken heeft met automatiseren van werkzaamheden wordt van harte uitgenodigd voor deze cursus. Bij automatiseren valt te den ken aan de volledige ledenadministratie, het voe ren van correspondentie, standaardbrieven, in formatie voor het clubblad en een uitvoering van data-base bestand. Voor meer informatie en/of aanmelding, maar ook voor de aanschaf van het pakket Sportbase, kunt u terecht bij Bureau Ondersteuning Til- burgse Sport, tel. 013-437283. Een dezer dagen kan er bij u aangebeld worden door een van de leden van Scouting St. Jan met het verzoek om een lot te kopen van de grote Jamboree loterij. Een aanzienlijk deel van de op brengst is voor onze eigen scouting. Van deze op brengst zal een deel van de zomerkampen van on ze leden betaald worden. Stel onze leden niet teleur en koop deze loten. Bij voorbaat onze hartelijke dank! Rosmalen - Zelden is het voorgekomen dat tij dens een beurs zoveel primeurs voor het eerst in Nederland worden getoond. De organisatie van Cabrio ’92, die gehouden wordt op 10, 11 en 12 april aanstaande in Autotron Rosmalen, heeft de hand weten te leggen op de Suzuki Swift cabri olet (Nederlandse introductie), de Rover 200 ca briolet (komt pas volgend jaar naar Nederland), de Ginetta en de Spartan. Het zijn echter niet alleen deze auto’s die de ca- brio-show stelen. Mazda komt met een primeur Er is weer een uitstapje georganiseerd en wel op zaterdag 11 april aanstaande. Na langdurig over leg hebben we besloten om weer naar Valkens- waard te gaan. We vertrekken met bussen van af het Sint Jansplein in Moergestel om 20.45 uur. Voor leden is dit uitstapje (alleen vervoer dus) uiteraard gratis en voor niet leden zijn de kosten 10,- per persoon. Het KPJ-krantje komt binnenkort weer uit. Heb je dus iets voor het KPJ-krantje, neem dan snel contact op met Mechelien (tel. 2096). Op het podium van 't Tref in Hilvarenbeek ver schijnt op 11 april weer een grote groep jong mu zikaal talent uit de regio. Vier popgroepen zullen in nog nader te bepalen volgorde het podium bestijgen en er is nog kans dat een vijfde band de ze zal aanvullen. Met On the Frinches, Ye-ren en And Pigs Might Fly uit Tilburg, en het Hilvarenbeekse Un Coup de Dés bevat het programma vooral stampende rock. Het geheel vindt zijn aanvang omstreeks 21.30 uur aan de Holstraat nummer 4 in Hilvarenbeek. Entree is gratis. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 10.30-11.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 - 17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur. school vergroot. Sinds anderhalf jaar behoort de Regionale Groen school tot het Agrarisch Opleidings Centrum (AOC) Midden- Oost-Brabant waardoor de leerlingen binnen hetzelfde instituut kunnen doorstromen naar het middelbaar agrarisch on derwijs. Door een goede leerstofafstemming be halen de leerlingen op de Groenschool reeds cer tificaten die vrijstellingen geven in het vervolgon derwijs. De onverwacht grote leerlingenstroom verklaart adjunct-directeur K. Kamp uit het feit dat de ouders de zorg die er aan hun kind besteed wordt erg waarderen. Door een intensieve begeleiding voelen de jongelui zich thuis op deze school die toch betrekkelijk klein is en een goede sfeer uit ademt. Als je bovendien veel leert door het prak tisch bezig zijn met planten en dieren op je eigen niveau is het logisch dat de kinderen er zich thuis voelen. De heer Fooien hoopt dat de ingezette herwaar dering voor het beroepsonderwijs door zal zetten zodat Nederland op termijn weer over voldoen de vakmensen kan beschikken waar zoveel be hoefte aan is. Op de open dag is aan de jeugdige bezoekers een plantje meegegeven om te verzorgen. De jury heeft de getoonde plantjes na een maand verzor ging beoordeeld. De le prijs is behaald door: Susan van Balen uit Den Bosch; De 2e prijs is behaald door: Miranda van Min derhout uit Den Bosch; De 3e prijs is behaald door: Sebastiaan Kijens uit Tilburg. De Nederlandse Verzekerings Groep (een 100% dochter van AEGON) biedt 10 vrouwen een funktie aan als Spaaradviseur. De werving en scholing vindt plaats in samenwerking met het Arbeidsbureau Midden-Brabant en de Annie van Dieren school te Tilburg. Het betreft een funktie van 24 uur per week, de opleiding start eind april 1992 eö duurt drie maanden. De opleiding start met een theoretisch deel dat overgaat in het opdoen van praktijkervaring. Het opleidingstrajekt vormt een onderdeel van het dienstverband. Herintredende vrouwen die geïnteresseerd zijn in dit unieke aanbod kunnen kontakt opnemen met: - Mevr. D. Boonstra, Nederlandse Verzekerings groep 050-205567; - Heer W. Hamers, Arbeidsbureau Midden- Brabant 013-323111; - Mevr. J. Storm-Bosch, Annie van Dieren school 013-362695. Een week na de aanmeldingsperiode voor het nieuwe schooljaar blijkt dat de belang stelling voor de Regionale Groenschool in ’s-Hertogenbosch sterk is toegenomen. Na een open dag waarop meer dan 1200 perso nen blijk gaven van hun interesse voor de school en de nieuwe plantenkas hebben zich veel meer jongens en meisjes aangemeld dan verwacht werd. Ongeveer 120 leerlingen hebben zich inge schreven. Dit is ruim twee keer zoveel dan het vorige jaar. Deze jongelui komen niet alleen uit Den Bosch en haar directe omgeving maar ook uit een gebied van ongeveer 20 km rond Den Bosch. De heer Fooien, directeur van de Regionale Groenschool, is erg blij met deze waardering voor het voorbereidend agrarisch beroepsonderwijs. Hij denkt dat het basisonderwijs en de ouders langzamerhand weten dat het agrarisch onderwijs veel meer richtingen heeft dan alleen veeteelt met koeien, varkens en kippen. Er zijn de vakrichtin gen bloemschikken, aanleg- en onderhoud van tuinen, bloementeelt, groenteteelt, dierverzor ging en verwerking van agrarische produkten die door de jongens en meisjes gekozen worden en waarin volop werk is. Ook het feit dat er diver se vakken op Mavo-C en D niveau worden gege ven heeft de aantrckkeijkheid voor de Groen- ook Peugeot een zelfgemaakte 106 cabriolet zal tonen. Daarmee is de koek nog niet op want Ca- brioni (U weet wel de firma die de autootjes le vert voor Ron’s Honeymoon kwis) komt met een nieuwe Mini met electrische kap. Met nog cabriolets van Ferrari, Lotus, Jaguar, Morgan, TVR, Nissan, Mercedes-Benz (ook een verrassing), Audi, Volkswagen, Chrysler, Max, Saab, Renault, Lada, Opel, Toyota, Ford, Dai hatsu, BMW, Kitcars, Alfa Romeo en nog een aantal speciale open voertuigen, denken wij het neusje van de zalm binnen de poorten van Auto tron Rosmalen te hebben. Cabrio ’92 is 10 april geopend van 14 tot 21 uur, 11 en 12 april van 10 tot 17 uur. De toegangsprijs is 15,- voor volwassenen en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50. Wederom zal er dit jaar weer ’t Gessels Weekend plaatsvinden. Dit festijn, georganiseerd door de plaatselijke carnavalsverenigingen en horeca, vindt plaats 27 en 28 juni aanstaande. Het weekend, bedoeld voor jong en oud, vindt plaats op het St. Jansplein. Het f ramma va rieert van een kindermiddag tot een optreden van professionele artiesten. Dit alles omgeven door terrasjes en dergelijke, opgesteld door de Moer- gestelse horeca. Een eventuele opbrengst van dit jaarlijks terug kerend evenement komt ten bate van de organi satie Openbaar Karnaval. 12 IS Fl or 'd 3- k- st Jit re s!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 13