t Elftal in de KIJKEREI Van de politie E.H.B.O.-nieuws 100-Jarig bestaan openbare bibliotheken Vragen puzzle tocht V.O.LG. Moergestel Trekt u even de agenda? Inbraken Vernielingen aan auto’s Wat is de bedoeling? Autodiefstal Aanrijdingen Automerkemblemen Alarmeringen Bemiddeling Winkeldiefstal Alcohol en verkeer Parkeerautomaten Oisterwijk Autogordels Inbraken in auto’s 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 APRIL 1992 PAGINA 11 Tijdens de jaarvergadering van 2 april jongstle- den zijn er een aantal data afgesproken die niet in uw E.H.B.O.-info vermeld staan. Voor de duidelijkheid zetten we ze graag voor u op een rijtje. Bij een inbraak in een woning aan de Oirschot- seweg in Moergestel werd onder andere keuke- napparatuur ontvreemd. Ook konden dieven door verbreking in een ka- ravan op de Lork te Oisterwijk komen. Aldaar bestond de buit uit audio- en videoapparatuur. Op klaarlichte dag, terwijl het bedrijf geopend was, konden dieven uit een bedrijf, dat gelegen is aan de Industrieweg te Moergestel, elektrisch gereedschap wegnemen. Van hen ontbreekt elk spoor. Wel heel brutaal was het dievengilde wederom in Moergestel. In dezelfde nacht probeerden zij bij een woning aan de Pr. Beatrixstraat binnen te ko men in de nachtelijke uren. Echter, een zeer deugdelijk slot verhinderde dat kennelijk. Vervolgens toog men naar de Krijtestraat en trachtte hetzelfde te doen bij een woning aldaar. Gelukkig ook vruchteloos. Helaas kon men wel via een ventilatieraampje in een andere woning aan dezelfde Krijtestraat bin- nendringen. Aldaar kon men vanuit de woonka mer videoapparatuur wegnemen. Deze inbraak geschiedde, terwijl de bewoners boven rustig la gen te slapen. De zaak is in nader onderzoek. pertoire. Bepalend voor het geluid zijn de nieuw lichters in de bluesscene van de laatste 10 jaar zo als Ronnie Earl en Duke Robillard. Dus het, met veel respect voor de oude meesters, voortborduren op de originele vijftiger jaren sounds van blues uit Chicago, Texas, Louisiana waarbij ook de R&B, R&R en Jump Blues wordt betrokken. ’De Groovetones’ is opgericht in oktober ’88 en bestaat uit 4 man. In april ’90 verscheen de CD ’The Scratch’. Al met al een stevig swingend ge heel, onder het motto; If you wanna move, we’ve got the groove! Maar gewoon lekker luisteren mag ook! Het optreden vindt plaats in café de Brouwer te Moergestel. De zaal is vanaf 21.00 uur open en de entree is 7,50. 2 Vernielingen aan auto’s vielen deze week te melden uit Oisterwijk. Op het Rijperdapad werd door vandalen een GFT-container op het dak van een auto gelegd. De container was de avond te voren buiten gezet. Aan de Lind trapten onbekenden in een Golf di verse deuken. Zoals u misschien al wel gehoord of gele zen hebt, vieren de openbare bibliotheken in Nederland dit jaar hun 100-jarig be staan. Om daar een extra feestelijk tintje aan te geven, is de bibliotheek in Moer gestel op zondag 17 mei van 12.00 uur tot 17.00 uur geopend. Op deze dag is er van alles georganiseerd, voor jong en oud, bin nen en buiten. De precieze aktiviteiten zult u binnenkort in ’Moergestel-Nieuws’ aantreffen. Om alvast een begin te maken met de festivitei ten, hebben we voor jeugd- en volwassenen leden een puzzeltocht gemaakt. Deze zal u door de gehele bibliotheek leiden, van de romans tot de informatieboeken en van de fol- derkast tot de dokumentatiehoek. Kortom, u zult de hele bibliotheek nodig hebben (behalve de jeugd-afdeling) om de vragen te kun nen beantwoorden. We hebben een 20-tal vragen voor u gemaakt, waarvan u de vragen kunt opzoeken in boeken, folders of dokumentatiemappen. Ook is het aan te raden gebruik te maken van de geautomati seerde publieksterminal. De vragen worden in 2 fasen in ’Moergestel- Nieuws’ geplaatst, te weten op 8 april en op 15 april aanstaande. Ook zullen er in de bibliotheek vragenformulieren te verkrijgen zijn. Probeert u de vragen zo specifiek mogelijk te beantwoorden. We bedoelen daarmee, dat u ook vermeldt in welk boek, of ander materiaal, u het antwoord hebt gevonden en op welke bladzijde. Zo kunnen wij de antwoorden het beste con troleren. Als u de antwoorden hebt gevonden, kunt u ze inleveren bij de medewerkers van de bibliotheek. De antwoorden dienen ingeleverd te worden vóór vrijdag 8 mei. De prijsuitreiking zal feestelijk plaatsvinden op 17 mei om 16.45 uur. We hopen dat u aan de speurtocht veel plezier zult beleven en dat u zult merken, voor hoeveel verschillende, vragen je allemaal in de biblio theek terecht kunt!!! Succes en tot ziens in de bibliotheek. Medewerkers openbare bibliotheek Moergestel Dit keer de B1 in de kijker. De B-jongens (14- en 15-jarigen) zijn al van de F-puppies bij elkaar en wisten maar liefst vier maal het kampioenschap binnen te halen. Helaas gaat het dit seizoen wat minder, wat enerzijds te wijten is aan overmatige blessures en anderzijds de sterke concurren tie. Het leuke van het voetballen in de jeugd van Audacia is vooral het maken van vrienden, wat zeker voor dit elftal van toepassing is. Bij thuiswedstrijden van het eerste zijn zij trouwe suppor ters langs de lijn, wat goed doet bij de ’Audacia-familie'. Dit seizoen heeft ook de B voor het eerst een heuse sponsor, n.l. Vleesbedrijf Houtepen b.v. Spon soring is belangrijk voor de motivatie en het drukken van kosten. Het bestuur van Audacia doet haar best voor alle elftallen een sponsor te vinden en is daar bijna volledig in geslaagd. Op de foto staande v.l.n.r.: John van Elderen (leider), Nico Wieskamp, Kees Jansen, Rob Bee- rens, Bas Rijnen, Arjan Timmer, Giel Scherders, Jan van Beers (leider) en mevr. Houtepen (spon sor). Zittend v.l.n.r.: Pablo Alfonso, Marc van der Heiden, Frans Erven, Jeroen van Beers, Jan Tim mermans, Jack Martijn Willems. Niet op de foto Patrick Vervoorten Kenneth Hamilton. Op zaterdag 11 april heeft het OJJ ’t Kwartier- ke uit Moergestel een optreden gepland van een van de betere Nederlandse Rhytm en Blues bands, te weten ’The Groovetones’. ’The Groovetones’ speelt grotendeels eigen re- Op 31 maart jl. werd vanaf Den Herd te Oister wijk een blauwe Mazda 26 met het kenteken YZ-ll-NJ gestolen. Hetzelfde geschiedde met een V 340 vanaf de Kleine Hei. Deze laatste personenauto werd de zelfde nacht nog teruggevonden op de van Tien- hovenlaan. De dieven hadden hem moeten ach terlaten omdat zij in botsing waren gekomen met een paal, waardoor de auto niet meer rijvaardig was. Op 5 april jl. werd bij de Rosep n. Jisterwijk een zwarte Mercedes 250D ontvreemd. Ondanks een gemonteerd alarm, konden de onbekende dieven het voertuig meenemen. Het kenteken is XV-98-XK. - donderdag 16 april: deze lesavond komt te ver vallen in verband met Witte Donderdag - dinsdag 28 april: zesdorpenoefening in Hel- voirt. Dit belooft een zeer leerzame avond te worden en we hopen dan ook op een grote op komst van onze leden. Nadere informatie volgt nog. - donderdag 4 juni: feestavond in ‘De Schouw’. Te zijner tijd krijgt u hiervoor een inschrijffor mulier met aanvullende informatie. Noteert u deze data alvast? E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel 1Hoeveel vogelsoorten kun je vinden in het Nationale Park ’Zuid-Kennemerland’? 2. Wie won er in 1990, in de categorie ’Portret ten enkel’, de eerste prijs van ’De Zilveren Camera’ en van wie is dat portret? 3. Welke romantitel herbergt de ’naam van een bloem?’ Broeder William van Baskerville is de hoofd persoon in dit verhaal. 4. Hoeveel auto’s kunnen er gemaakt worden uit alle conservenblikken en drankblikjes, die we jaarlijks in Nederland weggooien? Zoek het antwoord in de folderkast. 5. Wat betekent het typisch Brabants spreek woord: ’Een engelke m’een duvelke moete vatte’? 6. Welke Vlaamse schrijver en dichter schrijft over ’Goed en kwaad’? 7. Wat is het adres van het ’Nederlands Biblio theek Museum’? 8. Hoeveel tijdschriften kun je vinden waarin regelmatig over dieren wordt gesproken? 9. Uit hoeveel woorden bestaat de brief (in zijn geheel) die Multatuli schrijft aan C.J. van Helden op 12 mei 1871? 10. Wat is in het Swahili de naam voor Kenia? jongerenwerk moergestel Vanuit Moergestel waren 2 aanrijdingen te mel den, en vanuit Oisterwijk 7. Gelukkig geraakte bij slechts 1 aanrijding iemand gewond; het be trof een bromfietser die, terwijl hij op het ’rode fietspad’ aan de Baerdijk in Oisterwijk reed, geen voorrang kreeg van een kruisende automobiliste. Blijkbaar ontstaat er weer verzamelwoede bij vandalen, die niets en niemand ontzien om hun ’verzameling’ uit te breiden. 5 Meldingen van diefstal van het merkembleem van onze heilige koe kwamen uit Oisterwijk bin nen, en 1 uit Moergestel. De politie is een nader onderzoek gestart. Het vermoeden bestaat dat jongelui de verzamelaars zijn en ze de buit onderling ruilen. Zowel 2 keer in Moergestel als 2 keer in Oister wijk moest de surveillance naar een alarmering toe. Bij alle keren bleek de inbraakmelding loos te zijn. Op 1 april (jawel!) moest de surveillance zowel in Moergestel als in Oisterwijk zijn omdat tussen foutparkeerders en lasthebbers/voorbijgangers de gemoederen zo hoog waren opgelopen dat een re delijk gesprek tussen beiden niet meer mogelijk was. De ’sterke arm’ kon de ruziënde partijen scheiden en ieder op zijn en haar verantwoorde lijkheid wijzen. Bij de Shellpomp aan de Moergestelseweg te Oisterwijk werd een meisje betrapt die voor 3,55 aan goederen wilde meenemen zonder te betalen. De Officier van Justitie zal in deze zaak beslissen. Bij de MJ-mode in Oisterwijk werd door vermoe delijk 2 ’dames’ kleding ontvreemd. Van hen ontbreekt elk spoor. Ook het afgelopen weekeinde zijn tientallen au tomobilisten gekontroleerd op drankmisbruik achter het stuur. Gelukkig werden deze keer geen overtredingen gekonstateerd. Sinds 1 april jl. is niet of te weinig geld in de par keerautomaten langs de Lind en omgeving wer pen als overtreding gefiscaliseerd. Dit betekent dat alle vragen of klachten hieromtrent kunnen worden afgewikkeld via het gemeentekantoor te Oisterwijk. Bij vragen hieromtrent op het poli- tieburo, zult u worden verwezen naar deze be treffende gemeenteinstellingen. Ook sinds 1 april jl. is het verplicht om in perso nenauto’s, waar op de achterbank voor de passa giers autogordels zijn gemonteerd, deze ook te dragen. De overtreder is zelf aansprakelijk voor zijn overtreding. De politie zal in deze gerichte kontroles uitvoeren. Afgelopen week bleek Moergestel in trek bij de inbrekers. Een auto aan de Pr. Christinastraat werd mogelijk met een valse sleutel geopend en de Blaupunkt radio-cassettespeler werd ont vreemd. Uit een bestelbus aan de Kriekenakker werd een compressor en gereedschap weggehaald. Op donderdag 14 mei bezoeken de leden van de Vereniging Oud-Indië-gangers het Legermu seum in Delft. Hier wordt een overzicht gegeven onder de naam ’Inzet in Nederlands-Indië’. Voor het eerst wordt in ons land op dergelijk grote schaal aandacht besm-d aan het Nederland- Indonesisch Konfliki*’sen 1945-1950. Het centrale thema: Nederlands militairen in oorlog met de republiek Indonesië. Het vertrek is vastgesteld om 9.30 uur vanaf het St. Jansplein. Kosten voor de bus circa 15,-. Dit afhankelijk van het aantal deelnemers. Rond 11.00 uur aankomst T 'ft. Gezamenlijke lunch ter plaatse circa 13.00 l. Kosten hiervan onge veer 17.50. Daarna vrij tot vertrek om 16.30 uur. Voor niet leden van V.O.LG. is er beperkte mo gelijkheid met ons mee te reizen. Geïnteresseer den kunnen zich aanmelden bij de secretaris van de V.O.LG. tel. 04243-1631. Dus, aanstaande donderdag 14 mei om 9.30 uur vanaf St. Jansplein.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11