Politiebureau in Moergestel vanaf vandaag dicht! I i i Een reis door operetteland Aphrodite Vlinderlanen, oprijhuisje, tuinstamper en sleuvenstruiken nk I Raadsvergadering donderdag 26 maart Gilde St. Catharina Con Amore presenteert op 4 en 11 april WOENSDAG 1 APRIL 1992 - 17e Jaargang - Nr. 709 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK De Nederlandse politie is momenteel met een reorganisatie bezig. Kort gezegd komt het erop neer dat door de samenvoeging van de rijks- en de gemeentepolitie we een efficiëntere organisatie krijgen dan nu het geval is. Daardoor kan de zware criminaliteit beter aangepakt worden en is het mogelijk om meer politie op straat te krijgen. Hoogtepunten uit: Die Blume von Hawaï; Eine Nacht in Venedig; Die Lustige Witwe; In Weissen Rössl; Der Zigeunerbaron; Der Vogelhandler. Kaartverkoop: Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat5 jfl 1 Moergestel jfl Tel. 04243 - 1474Z* Vlinderstruiken. Goed, laten we daar maar eens mee beginnen. Dat zijn struiken waarin vlinders - ’onze gevleugelde vrienden’, aldus Noud Smits - zich thuis voelen. En van die struiken dus moeten er meer komen in Moergestel, want met de vlinder in al zijn soorten en maten gaat het be paald niet goed. Wethouder Gerlach kon zich afgelopen donderdag he lemaal vinden in dit nieuw stukje beleid, voorgesteld door de heren Smits en Goris. En als u ook nog wilt weten welke implementatieve kadrering daarbij hoort, dat kan: de Groenbeheersnota. Verpaupering WIE HAD ER NOG NIET MET DE SLEUVENSTAMPER gewerkt Clausule De paus Heerlijk woord inwoners van Moergestel op dit politiebureau (aan de Burg. Verwielstraat) aangewezen. TT Het bestuur 9 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z5 1 Moergestel is akkoord gegaan met het sluiten van het politiebureau. Met het sluiten van het bureau vertrekt niet de politie uit Moergestel. Er is altijd een surveillan cewagen op de weg die in directe verbinding met de politiemeldkamer staat. U kunt te allen tijde een beroep op de politie blijven doen. Het enige verschil is dat u geen beroep meer kunt doen op het politiebureau in Moergestel. Als het voor u veel problemen geeft om naar Oisterwijk te ko men is dat geen probleem. Wij komen dan bij u langs. Het politiebureau in Oisterwijk is gevestigd in de Burgemeester Verwielstraat 59, vlak bij het centrum van Oisterwijk. Het bureau is dag en nacht geopend en te bereiken onder het telefoon nummer 04242 - 19111. Mocht onverhoopt het bureau gesloten zijn dan wordt u automatisch doorgeschakeld naar de politiemeldkamer. Deze reorganisatie heeft ook gevolgen voor Moergestel. Besloten is om met ingang van van daag (1 april en dat is géén grap!, red.) het po litiebureau aan de Kloosterlaan te sluiten. Deze beslissing is weloverwogen genomen en de voer en nadelen zijn goed tegenover elkaar afgewogen. De laatste jaren was het bureau veel minder vaak voor u open dan het ooit geweest is. Het perso neel wat in Moergestel werkzaam is werkte al vanuit het politiebureau in Oisterwijk. Vaak was het bureau gesloten op het tijdstip dat het open moest zijn. Als u naar het bureau belde werd u meestal automatisch doorgeschakeld naar de po litie in Oisterwijk. Kortom, voor u als inwoner van Moergestel een onduidelijke zaak. In de totale afweging van het sluiten van het po litiebureau zijn de financiële zaken ook beke ken. Het is dan duidelijk dat het instandhouden van het politiebureau een te dure aangelegen heid is geworden. Het gemeentebestuur van Als gastsolisten treden deze avonden voor u op Leon Hoepelman en Sjef van den Hoven. Als eigen soliste hebben wij natuurlijk Nellie Verhaaf die ook overal in de regio optreedt. Ver- der beschikt ’Con Amore’ over veel eigen solisten die een mooie rol weg kunnen zetten. Ook ons koor mogen we natuurlijk niet vergeten dat de mooie melodieën ten gehore brengt. Dit alles staat onder leiding van Ad Verbakel. Begeleiding: Ad Marchand. De uitvoeringen vinden plaats in de geheel ver nieuwde zalen van Party- en Vergadercentrum ’Den Boogaard’ in Moergestel. Den Boogaardtel. 04243-1665; Slagerij van Zontel. 04243-1769; Jac van Velthoventel. 04243-1342. Op de zondagen 5 en 12 april worden op het schietterrein nabij Heuvelstraat 16 weer de jaar lijkse schietwedstrijden gehouden met als inzet de trofee ’Het rad van Sinte Catrien’. Diverse schuters uit heel de regio zullen hier el kaar bekampen. Mensen die graag een kijkje willen komen nemen zijn van harte welkom,. Tuurlijk maakten de vlinderstruiken afgelopen donderdag niet de dienst uit op de raadsagenda. Dat deed wel een toch op ’t eerste gezicht zo on schuldig lijkend punt, namelijk een verzoek van de heer van R. van Willigen om een stukje aan zijn huis te mogen bouwen. Dan hebben we ’t over het pand Schoolstraat 67. U weet wel: het pand dat afgelopen jaar ten prooi viel aan de dorpsroddel als zouden zich daar onzedelijke ta ferelen gaan afspelen. Allemaal niets van waar, weet u ondertussen via dit medium en de carna valsoptocht, d’r komt helemaal geen vuiligheid aan de Schoolstraat. De nieuwe bewoner is om geen ander reden richting Moergestel getogen dan om woongenot te ondergaan. Dat dacht hij vooral te kunnen putten uit zicht op zijn ruime tuin, en dat dan weer bij voorkeur vanuit een ex tra stukkie tuinhuis. Voor het gemak was Van Willigen een tijdje te rug al met de bouw begonnen, maar de gemeente legde die werkzaamheden stil toen bleek dat hij niet voor een bouwvergunning in aanmerking kwam. Wat is namelijk ’s mans pech? Hij valt nét onder het bestemmingsplan buitengebied. En daar mag niet in het wilde weg gebouwd worden, want het buitengebied is er voor de agrarische be drijvigheid, en natuurlijk de natuur, en pas in de laatste plaats voor het woongenot. Nu doet zich het geval voor - en ziedaar de reden waarom het hier om meer dan een tuinhuisje ging - dat door het Streekplan van de provincie Noord-Brabant meer en meer boeren gedwongen zullen zijn hun bedrijven sluiten waarna hen in dat buitengebied weinig anders rest dan: wonen. En dan liefst wel een beetje ruim of, zoals Ad van den Meijden- berg het uitdrukte: ’Volgens de moderne eisen des tijds.’ Van den Meijdenberg vond dan ook dat over het tuinhuisje niet moeilijk gedaan moest worden, zoals er straks ook niet moeilijk gedaan moet worden als anderen in het buiten gebied een beetje huis willen bouwen of verbou wen. Want is dat niet mogelijk, dan dreigt de ’verpaupering’ in het buitengebied toe te slaan. En die dreiging vindt de CDA-fraktie veel angstaanjagender dan de ’verstening’ van het buitengebied (te veel burgerwoningen) waarvoor met name de provincie zo bang is. Dan zat er ook nog een politiek addertje onder het gras van het tuintje waarvoor het huisje be doeld was. Burgemeester en Wethouders (VVD- er Paul Gerlach en PGB-er Leon ’zonder van’ Loosveld) vonden dat het tuinhuisje er niet mocht komen omdat het huis eigenlijk al veel te groot voor het buitengebied is. In die stelling kon alleen de SPM zich gans vinden. Het CDA was dus, zie hierboven, voor het tuinhuisje maar ook de PGB had al in de kommissie Ruimtelijke Or dening gezegd dat die paar extra kubieke meter er nog wel bij konden. ’Waar praten we eigenlijk over?’, zo vroeg Smits zich af. Ging de PGB hier een flirt aan met het CDA, ontrouw bewijzend aan de eigen coalitie en niet in het minst de eigen wethouder? Gelukkig. Wethouder Leon van Loos... herstel!, wethouder Leon Loosveld beloofde plechtig te onderzoeken of de woningen vóór de rijksweg uit het bestemmingsplan buitengebied gehaald kunnen worden om ze vervolgens in een ander, meer tuinhuisvriendelijk bestemmings plan onder te brengen. In die ’clausule’ kon Smits zich wel vinden. Conclusie: even nog geen tuinhuisje voor Van Willigen, maar wie weet straks wel als ie onder een ander ’planregime’ valt. De kwestie ’verstening versus verpaupering’ zal wel weer opduiken als het Streekplan van de provincie afgerond is en de gemeente kan begin nen aan herziening van het bestemmingsplan buitengebied. Nog een sappig puntje op de agenda. De Stich ting SOKA huist in de kapitale villa Zonnewen de aan de Tilburgseweg. SOKA is verbonden aan Opus Dei, de katholieke lekenorganisatie die trouw aan de paus hoog in het vaandel heeft. SO KA heeft een schitterende oprijlaan naar de vil la lopen, maar wil er eigenlijk nog twee van die lanen bij hebben en wel uit ’filosofisch-religieuse overtuiging’. Bezoekers van verschillende plui mage - laten we zeggen een bisschop en een tuin man of, nog simpeler: een man en een vrouw - moeten gescheiden ter Zonnewende kunnen gaan. Mag wel zo zijn, vond de raadsmeerder- heid, maar twee van die extra lanen erbij versto ren de harmonie in het bosgebied aldaar en daar werken wij niet aan mee. De PGB zag het niet zo zwaar. Een oprijlaan viel daar in dezelfde catego rie als een tuinhuisje: ’moet kunnen’. Noud Smits had bovendien nog het volgende bedacht: ’Bij brand zijn er zo meer ontsnappingsroutes.’ Daar had mooi niemand van terug! Werd er dan helemaal niets nieuws - geen tuin huisje, geen oprijlanen - Moergestels schatkamer ingedragen? Toch wel. Voor vijfduizend gulden schafte de raad zich een sleuvenstamper aan. ’Heerlijk woord!’, vond burgemeester Ter Veer die ook wel als een van de weinigen geweten zal hebben wat een sleuvenstamper eigenlijk voor een ding is.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1