BROMFIETSVERZEKERING? Politiebureau in Moergestel gaat dicht! Een reis door operetteland Assurantiekantoor Wie zijn wij Hoeveel kost uw E.H.B.O.-nieuws Gezocht! Gastgezinnen gezocht voor Berlijnse kinderen mart raaimakers ’Con Amore’ presenteert op 4 en 11 april: Bingo i; De Stichting Pax Christi Kinderhulp zoekt gastgezinnen voor kinderen uit Berlijn die deze zomer ruim 4 weken naar Nederland komen. Zij verblijven in een gezin om op die manier kennis te maken met een manier van leven die ze vaak niet kennen De Nederlandse politie is momenteel met een reorganisatie bezig. Kort gezegd komt het erop neer dat door de samenvoeging van de rijks- en de gemeentepolitie we een efficiëntere organisatie krijgen dan nu het geval is. Daardoor kan de zware criminaliteit beter aangepakt worden en is het mogelijk om meer politie op straat te krijgen. Informatie Welke leeftijd? Van 29 juni tot 1 augustus 1992 Gewoon meedoen Hoogtepunten uit: Die Blume von Hawaï; Eine Nacht in Venedig; Die Lustige Witwe; In Weissen Rössl; Der Zigeunerbaron; Der Vogelhandler. V \S\ PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 25 MAART 1992 1 1 postbus 80 V X33M JZM schoolstraat 11 telefoon 04243 - 2280 Bestuur E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel 5066 zh moergestel fax 04243 - 2629 'I .t*Mj n iva \in Woensdag 25 maart wederom een gezellige bingo-avond georganiseerd door de V.O.G.G. afd. Oisterwijk en omstreken. De V.O.G.G. is een vereniging die de belangen behartigt van ouders en verwanten van geestelijk gehandicapten. Voor informatie kunt u terecht op telefoon 2458. Dus vanavond: 20.00 uur in ’Den Boogaard’. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen en ieder een is van harte welkom! Verhaaf die ook overal in de regio optreedt. Ver der beschikt ’Con Amore’ over veel eigen solisten die een mooie rol weg kunnen zetten. Ook ons koor mogen we natuurlijk niet vergeten dat de mooie melodieën ten gehore brengt. Dit alles staat onder leiding van Ad Verbakel. Begeleiding: Ad Marchand. De uitvoeringen vinden plaats in de geheel ver nieuwde zalen van Party- en Vergadercentrum ’Den Boogaard’ in Moergestel. Kaartverkoop: Den Boogaard, tel. 04243-1665; Slagerij van Zon, tel 04243-1769; Jac van Velthoven, tel 04243-1342. Deze reorganisatie heeft ook gevolgen voor Moergestel. Besloten is om met ingang van 1 april a.s. het politiebureau aan de Kloosterlaan te sluiten. Deze beslissing is weloverwogen ge nomen en de voor- en nadelen zijn goed tegen over elkaar afgewogen. De laatste jaren was het bureau veel minder vaak voor u open dan het ooit geweest is. Het personeel wat in Moergestel werkzaam is werkte al vanuit het politiebureau in Oisterwijk. Vaak was het bureau gesloten op het tijdstip dat het open moest zijn. Als u naar het bureau belde werd u meestal automatisch door geschakeld naar de politie in Oisterwijk. Kort om, voor u als inwoner van Moergestel een on duidelijke zaak. In de totale afweging van het sluiten van het po litiebureau zijn de financiële zaken ook beke ken. Het is dan duidelijk dat het instandhouden van het politiebureau een te dure aangelegen heid is geworden. Het gemeentebestuur van Moergestel is akkoord gegaan met het sluiten van het politiebureau. Met het sluiten van het bureau vertrekt niet de politie uit Moergestel. Er is altijd een surveillan- Op donderdag 2 april a.s. zal vanaf 20.00 uur in de aula van Nieuwenhof te Stanislaus de jaarver gadering van onze vereniging worden gehouden. De agenda hiervoor zult u een dezer dagen ont vangen. Het bestuur hecht veel waarde aan een grote op komst. Een vereniging wordt immers gevormd door de leden en het is dan ook belangrijk dat hun stem gehoord wordt. Graag tot dan! cewagen op de weg die in directe verbinding met de politiemeldkamer staat. U kunt te allen tijde een beroep op de politie blijven doen. Het enige verschil is dat u geen beroep meer kunt doen op het politiebureau in Moergestel. Als het voor u veel problemen geeft om naar Oisterwijk te ko men is dat geen probleem. Wij komen dan bij u langs. Het politiebureau in Oisterwijk is gevestigd in de Burgemeester Verwielstraat 59, vlak bij het centrum van Oisterwijk. Het bureau is dag en nacht geopend en te bereiken onder het telefoon nummer 04242 - 19111. Mocht onverhoopt het bureau gesloten zijn dan wordt u automatisch doorgeschakeld naar de politiemeldkamer. om het kind mee op vakantie te nemen is daar na tuurlijk niets op tegen. Ideaal is een gezin met kinderen en speelkame raadjes in de buurt. De uitwisseling komt tot stand via het ’Jugen- damt Berlin’ een overheidsinstantie waar ook maatschappelijk werkers aan verbonden zijn. De ze selecteren onder andere de kinderen die voor een vakantie naar het buitenland in aanmerking komen. Als U besluit zich aan te melden als gastgezin krijgt U eerst bezoek van een medewerker van Pax Christie Kinderhulp. Tijdens een persoon lijk gesprek worden de mogelijkheden bekeken. Belangrijk is dat kind en gastouder goed bij el kaar passen. En dat is een kwestie van zaken vooraf goed met elkaar doorpraten. Gastgezinnen worden vantevoren ook nog uitvoe rig geïnformeerd tijdens een informatie-avond, waar alle facetten van het gastouderschap worden besproken. De kinderen die naar Nederland komen zijn tus sen de 7 en 12 jaar oud. Als het ’klikt’ mogen ze tot hun 17e komen. ’Er zijn tientallen gevallen bekend waar een ’band voor het leven’ werd gesmeed tussen een Berlijns kind en een Nederlands gastgezin’ aldus een medewerker van de organisatie. Voor verzekeringen (ziekte/ongevallen en W. A.) wordt gezorgd. En.zijn er problemen dan is er altijd een contactpersoon bereikbaar om een oplossing te vinden. Dit jaar komen de Berlijnse kinderen van 29 ju ni tot 1 augustus naar Nederland. Op het eerste gezicht geen gunstige periode voor het zuiden van Nederland omdat hiér de kinderen dan nog geen vakantie hebben. Maar het kan ook zijn voordelen hebben, omdat aan de Berlijnse kinde ren dan meer aandacht gegeven kan worden. Bel ons even! Als U er iets voor voelt om een Berlijns kind als gast in Uw huis op te nemen, dan kunt U kon- takt opnemen met het secretariaat voor Brabant en Zeeland: Joop en Nell van Heugten 04990- 73500. Wij zoeken voor een paar straten in Moergestel collectanten voor de Hartstichting. Al meer dan twaalf jaar gaan steeds dezelfde mensen op stap voor dit goede doel maar we heb ben hulp nodig! De ’Oostelvoortjes’ is veel te groot voor één per soon. Woont u daar? Help ons dan! In ’De Hoefkens’ collecteert iemand die in de Heuvelstraat woont. Een beetje uit de buurt. Wil iemand uit ’De Hoefkens’ ons helpen? Zo zijn er nog een paar wijken die groot zijn. U begrijpt ons probleem. U helpt niet alleen onze collectanten maar ook de Hartstichting en al die mensen waarvoor dit geld nodig is. Het kost u maar enkele uurtjes per jaar. De collecte-week is van 5 tot en met 11 april a.s. Namens de Nederlandse Hartstichting Moergestel, Marijke Russ-van Mook, tel. 2245 Mieke de Laat-Kennes, tel. 2119. Waarom deze aktie voor Berlijnse kinderen? Joop van Heugten, aktieleider Noord-Brabant: ’Bij vakanties voor buitenlandse kinderen denkt men al snel aan Kroatische; Roemeense of Poolse kinderen. Maar Berlijn kent ook na het wegha len van De Muur haar problemen. Een gedeeld Berlijn en een gedeeld Duitsland zijn weliswaar verleden tijd, maar de tegenstellingen tussen oost- en west worden steeds groter. En wat de Berlijnse situatie in vergelijking tot an dere Europese steden ook nog steeds anders maakt, zijn de grote concrete verschillen tussen het westelijk- en oostelijk deel van de stad. Voor al waar het gaat om de sociale leefomstandighe den van kinderen. Er is bijvoorbeeld vreemdelin genhaat; de werkloosheid neemt toe en de huren gaan sterk omhoog door speculaties. De Muur is in de hoofden van vele Berlijners nog duidelijk merkbaar!’ De kinderen die voor een vakantie naar Neder land komen zien hun ouders vaak alleen maar in de avonduren. Ze worden ook wel ’sleutelkinde- ren’ genoemd. ’s-Morgens krijgen ze de huissleu tel mee en moeten na schooltijd maar zien hoe ze hun tijd invullen, omdat de ouders vaak allebei werken. Met name in Oost-Berlijn wonen de kinderen overwegend in grote sfeerloze huurkazernes of flatgebouwen. Voor hun spel zijn ze aangewezen op kleine en donkere binnenplaatsen, waar vaak met het milieu niet al te zorgvuldig wordt om gesprongen. De naam ’bleekneusjes’ is op veel kinderen van toepassing. De laatste twee jaar krijgen ook kinderen uit Oost-Berlijnse kindertehuizen gelegenheid om een vakantie in het buitenland door te brengen. De Stichting Pax Christie Kinderhulp wil graag die Berlijnse kinderen, die net zo hard nodig heb ben een rustige en sfeervolle vakantie aanbieden met de hulp van gastouders. Dit jaar komen er 800 Berlijnse kinderen naar Nederland, waarvan 200 uit kindertehuizen. Zo’n 140 kinderen gaan naar Brabant. Het is de bedoeling dat deze kinderen zoveel mogelijk in de familiekring worden opgenomen en normaal in het gezin leven. Het is bijvoorbeeld niet nodig om elke dag uit stapjes te maken, maar als het gastgezin besluit Als gastsolisten treden deze avonden voor u op Leon Hoepelman en Sjef van den Hoven. Als eigen soliste hebben wij natuurlijk Nellie Drie zusjes deze week, waarvan de middelste a.s. vrijdag jarig is (Proficiat!). Wie zijn het? De broer en zus van verleden week waren Gerard en Mien de Laat die vroeger woonachtig waren op het adres Schoolstraat 19 (Bokkenhoek). De foto dateerde van 1938.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5