Moergestel krijgt een subtropisch zwemparadijs! OVERDREVEN? Si ENIGSZINS! MAAR TOCH... Zomertijd! voor vakwerk van oogstrelende kwaliteit I Naast Tilburg en Dongen nu ook in Moergestel Krijtestraat 3, 5066 GB Moergestel, Telefax 04243-2842 nog nooit van lenteprijzen gehoord? bel ons gerust: 04243-3242 de lente kleurt het leven even; het hele jaar door zorgt de schilder er voor! Het lijkt rond te zijn. Naast Tilburg en Dongen krijgt ook Moergestel bin nen afzienbare tijd de beschikking over een eigen zwemparadijs. 1 I 4- JI -if Ld MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 MAART U PAGINA 15 I4 j H. KERKHOF We schrijven 1990. Het bestuur van ’Den Boo gaard’ neemt kontakt op met de Gemeente Moer gestel om te informeren hoe de raad zou staan te genover de aanleg en exploitatie van een recrea- tiebad. De gemeente was meteen enthousiast, verwoordt Peter Spieringhs, de manager van ’Den Boo gaard’, ’maar het duurde toch nog tot nu, want eerst moest de verbouwing van de zalen gereali seerd zijn. Dat is in december voltooid en nu is de weg vrij om de grote zaal om te toveren tot een klein subtropisch zwemparadijs’. Voor dit kleine bad is gekozen na een onder zoek van het N.Z.I. (Nederlandse Zwembaden Instituut, red.) waaruit blijkt dat grootschalige baden, zoals Tongelreep in Eindhoven e.d., moeilijk exploiteerbaar zijn. Vele steden heb ben moeite om het grote aantal bezoekers bin nen te krijgen, iets waar Moergestel géén moei te mee denkt te krijgen. Het bad wordt gesitueerd in de grote zaal van ’Den Boogaard’. Hier komt het grote bad. Het toneel wordt omgetoverd tot een zonnegrot be staande uit een whirl-pooltuin met twee pools. Onder het toneel is voldoende ruimte voor de wa- terbehandelingsinstallatie. Op de plaats van de huidige bars komen de kleedcabines. Het plan past precies in de mogelijkheden van ’Den Boogaard’. Een groot parkeerterrein heb ben we voor de deur, kassa, garderobe en hore ca zijn al voorhanden en de combinatie met het nieuwe plein zijn onbeperkt. Om de opzet goed te laten slagen is kontakt op genomen met Peter van de Wouw. Op dit mo ment nog zweminstructeur van het Oisterwijk.se zwembad maar straks hoofd afdeling recreatie en zwembad van ’Den Boogaard’. Ook deze is zéér enthousiast over de opzet. Vol gens Peter is deze opzet uniek. ’Meestal wordt een recreatiebad gecombineerd met een instruc tie bad, waar bijvoorbeeld schoolzwemmen plaatsvindt. Door het instructiebad te laten ver vallen krijg je een bad waar spel en ontspanning hoofdzaak is. In combinatie met ’Den Boogaard’ zijn zelfs Caribean-party’s mogelijk. Gewoon uniek! Volgens het bestuur van ’Den Boogaard’ zou het bad, indien de gemeente zijn medewerking zo snel blijft geven als nu, eind volgend jaar gereed kunnen zijn. Voordat het echter zover is wil men de burgers van Moergestel en andere geïnteresseerden ken nis laten maken met de plannen. Hiervoor is op woensdag 1 april a.s. een inspraakavond gep land. Aanvang 20.00 uur. ’Iedereen is van harte welkom om suggesties of een leuke naam voor het bad te geven’, aldus de heren van de Wouw en Spieringhs. a.s. Zaterdagnacht begint weer de zo mertijd. Om 02.00 uur in de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart gaat de klok één uur vooruit. garderobe toilet heren» I it

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 15