99.- 85.- 75.- 2.70 f Assurantiekantoor AANBIEDINGEN: HABRAKEN SP@RT I 1.80 I 1 3 I i Slagerij Ketelaars BV VOOR N MOOIE KOLLEKTIE I I I I I s I i I zowel modern als klassiek De ambachtelijke slager! 2.85 Kom langs voor ’n vrijblijvende premievergelijking van uw autoverzekering. mart raaimakers Heerlijke Filet Americain I Brief van Theo Raaymakers i t Rootven 36 COMPLETE WONINGINRICHTER 100 gram Piano weekend Streekmuziekschool Oisterwijk I Diverse maten leverbaar Loop vrijblijvend binnen... Haaren -Telefoon 04117-1217 Kerkstraat 18- Moergestel - Telefoon 04243-1234 Breng uw laatste polisblad mee! postbus 80 Gelderse schijven QQ Crinckle nylon trainingspakken 25% korting! Raadhuisstraat 13, Moergestel, Tel. 04243-2091 schoolstraat 11 telefoon 04243 - 2280 Malse biefstuk 5066 zh moergestel fax 04243 - 2629 Dunlop tennisracket Rucanor tennisracket Adidas tennisracket Ronder rookvlees 100 gram SPOHTSPECIAALZAAK Muziek maken is leuk. Gezamenlijk muziek maken is nog leuker. 1 Snijworst 1 OH A2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 MAART 1992 vloerkleden Maandagmorgen gesloten stel ren, iwe 100 gram McEnroe van 169.— voor Pro van 149.voor uur ind ge- GTX van 199.voor n is ge- en op- tun veg s 1 l 1 1 1 Santiago, 14 februari 1992 Beste mensen van Moergestel, Het wordt hoog tijd dat er eens een keer een be richtje van mij komt! Ik geloof dat het al weer een hele tijd geleden is, en er is intussen alweer van alles gebeurd. Maar laat ik beginnen met dank te zeggen: aan de mensen van de M.O.V.-groep, aan de gilden, aan iedereen die meegeholpen of meegedaan heeft met Driekoningenzingen, aan allen die zo af en toe een bijdrage overmaken of bij ons thuis afgeven, gewoon aan iedereen die ons op wat voor manier dan ook weer on dersteund heeft in de afgelopen tijd: heel erg veel dank, natuurlijk namens mezelf, maar vooral ook namens de mensen die daardoor geholpen zijn!! Zoals jullie boven deze brief kunnen zien, ben ik intussen alweer verhuisd en zit ik nu in Chi li. Ik heb alles bij elkaar zeven maanden in Bo livia gewoond, vooral om de taal te leren. Ik moet zeggen dat ik met dat Spaans niet al te veel moeite heb gehad. Er was daar in die stad in Bolivia een taleninstituut en we zaten daar met ongeveer 55 mensen op die kursus. We hadden elke dag vier uur les, en ik zat met nog twee andere studenten in één groepje. Dat naar school gaan valt een beetje tegen als je er al jaren niet meer aan gewend bent geweest! In de eerste drie maanden heb ik bij een Boliviaanse fa milie gewoond; dat waren echt rijke mensen en het eten was er prima. Na een paar maanden wil de ik toch wel eens wat anders; er is in Bolivia ook veel armoede en ik wilde kijken of ik mis schien ergens kon wonen en ook een beetje wer ken. Dat was snel opgelost, want ik kreeg meteen een aanbod van een Nederlandse zuster om te gaan wonen in een school die hoorde bij een te huis voor verwaarloosde kinderen. Dat toen ge daan en daar heb ik toen nog vier maanden ge woond. Intussen ging de kursus gewoon door, en ik heb die in december afgesloten, kompleet met di ploma, maar dat stelt natuurlijk niet zo heel veel voor. Het blijft toch een feit dat je een paar jaar nodig hebt om een taal goed te leren, en dat je vooral veel leert van met mensen te pra ten. Ik kan nu vrij goed uit de weg met Spaans Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Dit laten zaterdag 21 maart een honderdtal pia nisten van de Streekmuziekschool Oisterwijk ho ren en zien in Den Domp te Haaren. Pianisten zijn zelden in de gelegenheid samen te musiceren. Daarom heeft de Streekmuziekschool Oisterwijk in samenwerking met pianohandel Vugts uit Helvoirt zes piano’s en één vleugel bij elkaar gebracht om gedurende die dag, speciaal voor deze gelegenheid bewerkte stukken, ten ge hore te brengen. De muziekstukken variëren van de Turkse Mars van Mozart voor zeven piano’s tot een swingend salsa voor honderd vingers. De uitvoering begint om 16,30 uur en de entree is gratis. Als de leerlingen van de Streekmuziekschool Oisterwijk uitgespeeld zijn kunnen ze ’s zondags in dezelfde lokatie de piano in een ander facet be luisteren. Dan spelen namelijk drie docenten van deze muziekschool een concert in samenwerking met het Regionaal Symfonie Orkest onder leiding van Raimondo di Bella. Marcel Dohmen (viooldocent) speelt de Vier Jaargetijden van Vivaldi. Rob Nederlof (clave- cimbel) speelt Concert in Es van J.C. Bach. Hein Franssen (piano) speelt Pianoconcert KV 488 in A van Mozart. Aanvang 16.00 uur. Entree gra tis. is beter en schoner dan bijvoorbeeld in London. Als ik dan denk wat er in Bolivia te koop is, dan is dit land al een heel stuk verder. Maar: dit zijn eerste indrukken. Ik woon hier samen met nog een andere Mill-Hiller in een klein huisje bij de kerk van de parochie Jesüs Maestro. Er staan ook nog een groot aantal andere gebouwtjes op het terrein die normaalgesproken gebruikt worden voor vergaderingen en instruktie. Er woont ook nog een familie op het terrein, die voor de kerk, de bijgebouwen en de tuin zorgt. Een andere indruk na drie dagen Chili is ook wel dat de mensen hier erg bij het gebeuren in de parochie betrokken zijn. Van wat ik zo op gevangen heb wordt zo ongeveer alles door de mensen uit de parochie geregeld: kursussen voor huwelijken, kursussen voor dopen, geld zaken, gebedsdiensten, katechese, enzovoorts. Wat dat betreft is er God-zij-dank een groot verschil met Bolivia; in Bolivia owrdt alles-en- alles- door de priesters gedaan, en wat dat be treft lopen ze hier dus gelukkig een heel stuk voor. Overigens is er op het ogenblik heel weinig ak- tiviteit in de parochie en hier op het terrein, want we zitten hier midden in de zomer, zo’n dertig graden, en heel veel mensen zijn op vakantie. Er wonen er duizenden hier rondomheen, vooral in grote flats. Wat ik precies zal gaan doen hier is nog niet duidelijk, ook al omdat mijn collega hier nog op vakantie is tot volgende week. Maar er zijn geruchten dat ik wellicht zowel hier als in een veel armere wijk van Santiago zal werken. Ook is er al gevraagd of ik eventueel met Aids-patiën- ten en drugsverslaafden zou willen werken. Maar ik ga eerst eens een beetje wennen aan de men sen en aan de omgeving, eerst eens een beetje rondkijken, luisteren om uit te vinden wat de meest noodzakelijke dingen zijn. Zoals ik al zei, dit zijn zo maar m’n eerste in drukken van het kleine beetje wat ik van San tiago gezien heb in mijn eerste drie dagen hier, dus ik moet nog een heleboel leren, en ik denk dat ik zeker ook hier weer werk zal kunnen vin den en me thuis zal voelen. De mensen zijn in elk gevalheel er vriendelijk en hebben me dins dag op een receptie met open armen verwel komd, dus het begin is er! Beste mensen, nogmaals heel erg veel dank voor jullie hulp, voor de mensen in India, voor de jeugd in Bolivia en vooor het werk hier dat er straks zeker zal zijn. Heel erg veel groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer!! Theo Raaij makers Santiago, Chile. van om en- |es. spreken en ik kan ongeveer alles verstaan. Ik had daar in Bolivia ook de kans in dat kinder tehuis om bijvoorbeeld wat te helpen met huis werk, om eucharistievieringen te doen, enzo voorts. Ik heb het daar vreselijk goed naar m’n zin ge had, en het was dan ook niet gemakkelijk om af- :r* scheid te nemen. Maar goed, ze zaten hier in Chi le op me te wachten, en ik ben uiteindelik hier en paar dagen geleden aangekomen. Het verschil met Bolivia is enorm; terwijl je in Bolivia de ar moede elke dag op straat tegenkomt, is dat hier zeker niet je eerste indruk; ik moet zeggen dat ik natuurlijk nog niet veel van de stad en van'het land gezien heb, en dat ik dus nog geen oordeel kan vellen, maar de eerste indruk is dat het een rijk land is. Ik weet van anderen dat er in de buitenwijken van Santiago armoede is, en dat zal ik later ook nog wel zien; maar ik ben gisteren en eergiste ren naar het centrum van de stad geweest, en ik kon m’n ogen bijna niet geloven; één van de eerste dingen die ik gisteren zag was ’De Volks krant’ en er waren ook nog twee andere kran ten uit Nederland te koop! En die waren maar drie dagen oud. Je kunt in de stad werkelijk alles kopen; het is net of je in een Europese stad loopt. De metro hier I 100 gramwW PAGINA 3 ii; I t I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3