i 3 Aphrodite Open Dag van 9.00 tot 17.00 uur Informatie-avond van 19.30 tot 22.00 uur Lawinehonden WAT BETAALT U VOOR UW AUTOVERZEKERING? Open dag en info-avond openbare basisschool ’De Bienekebolders’ Tweede generatiekloof mag plaatjes draaien in ’t Tref Assurantiekantoor mart raaimakers Gevraagd V' SI de Lentekrant 1992!!! Het Katholiek Basisonderwijs houdt op de basisscholen Hertog Jan en Graaf van Ursel Hij komt eraan 5 Tja Aan onze adverteerders... NEE HOOR Er is dan tevens gelegenheid voor aanmelding van leerlingen. U bent van harte welkom! Het Katholieke Schoolbestuur postbus 80 schoolstraat 11 telefoon 04243 - 2280 5066 zh moergestel fax 04243 - 2629 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Gastgezinnen voor het E.M.U.- festival 1992. Op woensdag 25 maart a.s. verschijnt onze Lentekrant. Fris en fleurig met allerhande artikelen over mode, wonen, tuintips en het vroege voorjaar. Dit alles omlijst met een speciale aanbieding lente-advertenties, eventueel in kleur. Wilt u van deze unieke gelegenheid gebruik maken, neem dan, mochten wij u niet benaderen, even kontakt met ons op voor het maken van een afspraak. Telefoon 04243-2268 (bij voorkeur ’s avonds na 19.00 uur). Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 j Moergestel Tel. 04243 -1474,/^^ DINSDAG 24 MAART A.S. MAANDAG 23 MAART A.S. HH6? WOENSDAG 18 MAART 1992 - 17e Jaargang - Nr. 707 este Eind februari 1992 zijn Annie en Jeffrey de Pi na van dierenpension/hondenschool Alert in Oostenrijk met hun honden geslaagd voor het certificaat Lawine Hond I, zodat in Moergestel nu twee lawine honden wonen, te weten: de la brador Nina en de cocker spaniel Dunje, beide honden van Annie en Jeffrey. Van harte profici at! KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL zj Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. is van 4 tot en met 9 juni gastheer van 83 muzikanten uit De nemarken en Zweden. Deze twee groepen zijn uitgenodigd in het kader van het E.M.U.-festival 1992 met als centrale plaats Eindhoven. Aan het hele festival nemen tientallen muziekge zelschappen deel uit diverse Europese landen, van Ijsland tot en met Turkije. De groepen die Oisterwijk bezoeken zijn een Big Band en een Symfonisch blaasorkest bestaande uit meest jeugdige leden. Voor deze dagen rond Pinksteren zoekt de mu ziekschool gastgezinnen voor het opnemen van één of twee muzikanten (of meerdere). Speciaal voor diegenen met affiniteit in de blaasmuziek en/of interesse in internationale kon takten (in deze Denemarken en Zweden) worden uitgenodigd om hierover kontakt op te nemen met de administratie of direktie van de Streek muziekschool Oisterwijk e.o. telefoonnummer 04242-82753. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond Van de heden aldaar, mag Tom Tacken (overi gens een typische, ietwat trieste representant van de tweede-generatiefolkies) daar zijn bescheiden doch avondvullend archief over de aanwezigen uitstorten. Een feest van herkenning danwel kennismaking! Hoe laat ie ongeveer moet gaan draaien weet deze gelegenheids-DJ ook nog niet precies, maar hij wil vroeg beginnen. Er is immers zoveel moois: Alan Stivell, Dommelvolk, Planxty, Angelo Branduardi, Tri Yann, Dubliners, Willem Ver- mandere, Waterboys, Woody Guthrie, Sileas, Gerard van Maasakkers, Paul Brady, Malicome, Sonorien Du, Gerry Raferty enzovoort. Op dinsdag 24 maart aanstaande zet de openba re basisschool ’De Bienekebolders’ haar deuren wijd open. Alle geïnteresseerden (ouders met kinderen van 4 tot en met 12 jaar), maar in het bijzonder ouders met kinderen, die in het school jaar ’92-’93 vier jaar worden, zijn van harte wel kom. ’s-Morgens tussen 09.00 uur en 11.30 uur en ’s- middags tussen 12.30 uur en 14.30 uur is er ge legenheid de kinderen in de groepen aan het werk te zien. U wordt ontvangen en rondgeleid en kunt volop vragen stellen. ’s-Avonds is er om 20.00 uur een informatie avond. U wordt compleet voorgelicht over de uit gangspunten en werkwijze van onze jonge, en thousiaste school. U krijgt een rondleiding en er is gelegenheid voor persoonlijke gesprekjes met teamleden en ouders. Aanmelding kan op dezelfde dag plaatsvinden, maar eveneens op elke werkdag tussen 14.30 uur en 17.30 uur (behalve op dinsdag). Wij zien uw komst aan de Prinses Margrietstraat 1 met graagte tegemoet. Bestuur, ouders, kinderen en team van ’De Bienekebolders’. Folk. Pakweg tien, vijftien jaar terug werd Moer gestel er week in week uit mee overspeeld. Brit ten, Bretonnen en Brabanders wisten Moergestel wel te vinden. En speelden muziek waarin de oude stem der Kelten en Batavieren nagalmde. Waar ’house-parties’ nu opgeld doen, triomfeer de toen de muziek ’van bij ons thuis’. Het is slechts wachten op het moment dat de jeugd van ’92 hoorndol is geraakt van die debiliserende house-beat, en zijn culturele grenzen wijd voor- ■S bij de sampler en synthesizer wil verleggen. Gun- stige tekenen zijn er reeds: The Pogues, Rowwen Heze, en - volgens Tinus de Klaore - Freak Farm The Lunetics (volgende week zaterdag bij Ti- nus live!). i Wie zich alvast wil wentelen in de verschillen de regionale en muzikale varianten van de folk, moet absoluut zaterdag 21 maart naar ’t Tref aan de Holstraat in Hilvarenbeek afreizen. Het zal u als lezer van ’Moergestel-Nieuws’ vast niet zijn ontgaan dat sinds enkele weken op de voorpagina van dit weekblad een cartoon is op genomen. Deze cartoon heeft telkens betrekking op een artikel dat in die betreffende week in de ze krant is opgenomen. Onder de veelzeggende titel ’Tja(dat geeft te denken) is onze tekenaar graag bereid om op deze manier zijn visie te geven op aktuele zaken in ons dorp. Dat dat niet zo maar gaat moge dui delijk zijn. Hij moet daarvoor in het weekend al de teksten doornemen die u in de loop van de week te zien krijgt en aan de hand daarvan bepa len welk artikel voor hem het meest geschikt lijkt. Het cartoon heeft nimmer de bedoeling kwetsend te zijn, het heeft alleen als doel het op ’n amusan te wijze weergeven van bepaalde situaties, om standigheden of wat dan ook. Hoewel de tekenaar zelf voorstander is van ’n ’proefperiode’ zullen de reakties van onze lezers in de toekomst bepalend zijn voor het voortzet ten van deze nieuwe rubriek. ’Moergestel-Nieuws’ is uiteraard blij met deze aanwinst en hoopt door het plaatsen van deze car toons haar toch al leesgrage publiek nog meer aan zich te binden.... tja 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1