zo gedaan ONRAAD snel gemeld Zoekertjes... I i Samen er iets aan doen i uaa si uaAlijpsiyy öuiwoipooA n ua aqijod ap uba >jeez L.R. F.E.V.I.O.R. Audacia-nieuws SPM-nieuws Engelse organist in Petruskerk Hilvarenbeek GGD en C.A.D. starten scholenproject 1 I afdeling volksgezondheid Hoe Zoekertjes insturen? Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto’s van Chris van de Bijgaart Fotografie S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! s AUDACIA JUNIOREN Boeiende partij voetbal Dropping junioren AUDACIA PUPILLEN Speler van de week: Paul van de Sande van de E2 S.V. Roef! Korfbal Clubkampioen- schappen Schaatsclub ’De Vennen’ s O) sr i MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 MAART 1992 PAGINA 11 Senioren 1Roef! - Corridor 5-3 5-1 Viloa C3 - Audacia C2 Jan van de Wiel. SPM-bestuur. Schaatsclub „De Vennen.” 14.30 14.30 12.00 12.00 11.30 12.00 10.00 11.30 10.00 10.00 3-2 2-6 Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! 4-6 6-4 0-10 1-2 1-6 Zaterdagavond 28 maart aanstaande om 20.30 uur een orgelconcert worden gegeven door Da vid Flood, organist van de kathedraal van Can terbury. Het programma omvat naast werken van Engelse meesters, ook muziek van Bach, Couperin en Vierne. Flood bespeelt het fraaie historische Van- Hirtumorgel in de Petruskerk aan het Vrijthof van Hilvarenbeek. ■O MIDDEN BRABANT Uitslagen: Recreanten: Roef! - GHV2-3 Welpen: Roef! 1 - GHV3-8 Welpen: Roef! 2 0 Taxandria1-12 HES: GHV 2 - Roef! 2 24-19 a.s. Zondag de laatste kompetitiedag van de zaal- kompetitie. Als het gaat zoals het moet gaan wor den onze dames kampioen! Ze spelen om 10.50 uur in Waalwijk, daarna ko men ze naar het clubgebouw. We hopen dat ve len van ons daar aanwezig zullen zijn om hen met het kampioenschap te feliciteren. Succes dames! Programma 21 maart: MAB 10.00: Roef! - Rhelico in Diessen JAB 10.45: Roef! - Blauw Wit in Diessen Programma 22 maart: HES 10.30: Roef! 1 - Taxandria 2 in Diessen HES 11.40: Roef! 2 - Wh. Demons 3 in Diessen HES 12.50: Roef! 3 - Odi 3 in Diessen DAS 10.50: Tachos 2 - Roefl in Taxandriahal in Waalwijk ■o aan vang 10.30; vertrek 9.45 Aspiranten A: Hilko - Roef!... aanvang 14.00; vertrek 13.15 Aspiranten B: Rosoio 6 - Roefl 2 aanvang 10.00; vertrek 9.00 aan vang 10.30; aanwezig 9.45 Senioren 2: Zwart-Wit 3 - Roef! 2 aanvang 10.30; vertrek 9.30 Uitslagen: Audacia 1 - Uno Animo 1 Audacia 2 - R.A.C. 2 Broekhoven 2 - Audacia 3 Uno Animo 7 - Audacia 4 Audacia 5-TAC BWB5. Uno Animo 8 - Audacia 6 RKWO 6 - Audacia 1 Audacia 8 - Hilvaria 5 Audacia 9 - SVG 10 SVG 11 - Audacia 10 aanwezig 9.15 aanwezig 9.15 aanwezig 11.00 aanwezig 11.00 aanwezig 10.15 Uitslagen: Audacia Al - Oirschot Vooruit A2 Audacia BI - Nevelo BI Audacia Cl werd afgelast Sarto C4 - Audacia C2 Programma zaterdag 21 maart: Audacia Al - RKTW A2aanvang 14.45 Oisterwijk B/C - Audacia BIaanvang 13.00 Audacia Cl - Hieronymus Claanvang 13.00 aanwezig 12.15 aan vang 13.00 aanwezig 12.00 Audacia - Uno Animo1-1 Beide elftallen waren de laatste tijd in goede doen. De degradatie wordt waarschijnlijk ontwe ken en zelfs een periodekampioenschap hoeft nog niet helemaal te worden afgeschreven. Een enor me belangstelling uit Loon op Zand was daarvan het gevolg, zodat de penningmeester van Auda cia zich vergenoegd in de handen kon wrijven. Dat konden ook de toeschouwers van deze wed strijd, die van het begin tot het eind een boeien de aangelegenheid was. Bovendien kon de kwa liteit van het gebodene de toets der kritiek ruim schoots doorstaan. Er werd fris van de lever ge voetbald met (overigens schaarse) kansen over en weer. Eén van die kansen was op slag van rust wegge legd voor René Dijkgraaf van de gasten, die op snelheid de vrije ruimte werd ingestuurd en met een bekeken boogbal de voortreffelijke Hans Fey kon verschalken: 0-1. Gerechtigheid kwam in de twintigste minuut van de tweede helft toen Frans Tekath de bal aan zijn voet geplakt hield en drie of vier tegenstanders op het verkeerde been zette en vervolgens beheerst scoorde: 1-1. a.s. Vrijdag 20 maart is er de jaarlijkse dropping voor de juniorenspelers, - leiders, -trainers en in- troducees. Deelnemers dienen tussen 19.00 en 19.15 uur aanwezig te zijn in de kantine. 1-1 1-1 3-2 1-2 5-0 afgelast 2-3 0-1 4-1 1-3 Uitslagen: Taxandria F1 - Audacia F1 Alle andere wedstrijden werden afgelast. Programma zaterdag 21 maart: Velocitas 1 - Audacia Dlaanwezig 9.15 Nemelaer 1 - Audacia Eli Gudok 2 - Audacia E2 aanwezig 9.15 Audacia F1 - Oirschot F1 Audacia F2 - Velocitas 31 F1 RKDSV F2 - Audacia F3 Zondag 22 maart aanstaande vindt in de oefen hal aan de Heiligenboom de Onderlinge dres- suurwedstrijd 1992 plaats, teneinde te bepalen wie zich Moergestels dressuur kampioen 1992 mag noemen. Er staan liefst 23 combinaties op de startlijst ver meld, zodat de dressuurliefhebbers die dag zeker aan hun trekken zullen komen! Er wordt gereden in de klassen B2 tot en met Zl; de aanvangstijd van de wedstrijd is 10.00 uur. Na de dressuur, de bekendmaking van de pun ten en de uitreiking van de beker zal een spring- wedstrijd worden gehouden, waaraan de F.E.V.I.O.R.-leden met hun paarden kunnen deelnemen. Eenieder wordt uitgenodigd die dag eens van de paardesport te komen genieten en de pasgebouw de oefenhal te bezichtigen. Degenen, die een reclameplaat willen laten aan brengen in de oefenhal voor hun bedrijf kunnen terzake contact opnemen met Petra van Gorkum, tel 1497. Voorkoming Misdrijven is een zaak van de politie en U FRANS TEKATH: Gelijkmaker Voor hem een persoonlijke revanche op de jam merlijk gemiste kans in de vijftiende minuut van de eerste helft, toen hij te lange tijd nam de bal voor zijn rechtervoet te krijgen en zodoende de keeper tijd op herstel gaf. De resterende vijfentwintig minuten van de wed strijd wilde ieder van de ploegen nog wel winnaar worden, doch beide verdedigingen gaven geen krimp meer, zodat uiteindelijk een terechte uit slag werd bereikt. Programma zondag 22 maart: B.L.C. 1 - Audacia 1 Madese Boys 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SVSSS 3 Audacia 4 - Oisterwijk 3 Spel, ’t Zand 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Sarto 9 Audacia 7 - Marvilde 9 De Weebosch 2 - Audacia 8 Audacia 9 - SVSOS 4 Zouavia 7 - Audacia 10 De eerste wedstrijden van de 2e helft van de bui tenkompetitie zijn weer gespeeld. Uitslagen: Pupillen: Roef! - DDW Aspiranten A: Roef! - DDW Programma 21 en 22 maart: Pupillen: Hilko - Roef! Op zondag 8 maart jongstleden zijn voor de twee de keer de clubkampioenschappen georganiseerd op de 400 m baan te Eindhoven. 42 Leden van de schaatsclub hebben deelgeno men aan dit evenement. Er is geschaats in 4 ca tegorieën, in de categorie aspiranten en junioren is een onderscheid gemaakt tussen jongens en meisjes. In de categorie aspiranten werd de strijd en span ning het grootst. Hieronder volgen de uitslagen: Aspiranten meisjes: 1. Marjolein Salvetti 2. Lilian Strik 3. Janneke Burgers Aspiranten jongens: 1Luuk van den Meijdenberg 2. Rob van den Meijdenberg 3. Luuk van Gils Junioren meisjes: 1Marieke Salvetti Junioren jongens: 1. Marcel Bruurs 2. Richard Bruurs 3. David Strik Senioren A: 1Jaap de Groot 2. Cees Vennix 3. Harrie Smits Senioren B: 1Claudia Klarenbeek 2. Cees de Jongh 3. Harrie Kreijveld Om u een indicatie te geven hoe hard er ge schaatst werd: Snelste junior Marcel Bruurs reed de 500 meter in 46.35 seconden. Snelste senior Jaap de Groot reed zijn eerste 500 m in 50.03 seconden. Conclusie: Wekelijkse training werpt dus vruch ten af. De bokaal voor de junior die het afgelopen sei zoen de meeste progressie heeft laten zien kwam in handen van Bart Waltmans. De wisselbekers, beschikbaar gesteld door Ge rard Schonck van Makelaardij ’de Lind’, kwam bij de junioren voor de tweede keer terecht bij Marcel Bruurs. Bij de senioren A ging deze bokaal, zij het enigs zins verrassend, naar Jaap de Groot. Hij toonde zich een waardige opvolger van Joost Welten. Voor velen was het een unieke ervaring om eens een echte wedstrijd te schaatsen. Iedereen bedankt voor het meedoen, en alle kam pioenen gefeliciteerd met de titel. Ook bedanken wij de vrijwilligers zoals de baan commissaris, de tijdwaarnemers en andere voor hun bijdrage aan dit prima georganiseerde eve nement. Namens het bestuur van Schaatsclub ’De Ven nen’, Sinds 1991 zijn de GGD en het C.A.D. bezig met de voorbereiding van het project ’De gezonde school en genotmiddelen’ in de regio Midden- Brabant. Deze week worden de scholen voor Voorgezet Onderwijs schriftelijk benaderd met de vraag of zij aan het project willen meewerken. In het project besteden scholen actief aandacht aan gezondheid in relatie tot riskant experimen- teergedrag. Daarbij richt de school zich op de thema’s tabak, alcohol, drugs en gokken. De deelnemende scholen krijgen ondersteu ning van de GGD Midden-Brabant en het C.A.D. West- en Midden-Brabant. De onder steuning bestaat uit het verstrekken van lesma terialen en een docentenhandleiding, deskun digheidsbevordering en begeleiding bij het in voeren van het project op school. Uiteindelijk doel is dat alle leerlingen van de deelnemende scholen les te krijgen over bovengenoemde on derwerpen. In het komende schooljaar kunnen een achttal scholen meedoen. Alle scholen voor het Voort gezet Onderwijs in de regio Midden-Brabant kunnen zich voor het project aanmelden. Deel name aan het project is kosteloos. De gemeenten in de regio Midden-Brabant hechten belang aan dit project. Om die reden zijn de kosten van het project opgenomen in de begroting van de GGD Midden-Brabant. De afgelopen jaren is duidelijk geworden dat het gebruik van verschillende genotmiddelen als tabak, alcohol en drugs tot aanzienlijke pro blemen kan leiden. Deze problemen hebben zowel betrekking op de gebruikers zelf als op de indirecte omgeving en de gehele samenleving. Recentelijk is ook de problematiek van het gok ken erbij gekomen. De landelijke en gemeentelijke overheden nemen deze problemen serieus. Zij ondernemen diver se activiteiten. Voor een deel gaat de aandacht uit naar de opvang en begeleiding van mensen met problemen. Daarnaast is ook het voorkomen van problemen van belang. Bij het voorkomen van problemen spelen scho len een belangrijke rol. In het kader van preven tie zijn goede voorlichting aan alle leerlingen, het stellen van regels op school en het herkennen en begeleiden van leerlingen met problemen belang rijke activiteiten. Deze activiteiten vormen een onderdeel van het schoolgezondheidsbeleid. Veel scholen besteden al op enige wijze aan dacht hieraan. Dit gebeurt echter maar zelden structureel. Om dit te bereiken hebben de GGD en het C.A.D. een project gestart. In dit project worden scholen actief ondersteund via deskundigheidsbevordering en het verstrekken van lesmaterialen. Nauwe samenwerking vindt plaats met het Ne derlands Instituut voor Alchohol en Drugs (NI- AD) te Utrecht. Het NIAD heeft het project ont wikkeld en laten testen in de regio Midden- IJssel. Daar is door scholen enthousiast gerea geerd. De GGD en het C.A.S. streven ook in de regio Midden-Brabant naar een goed resultaat. Team 1 leek deze avond een gemakkelijke over winning te behalen. Na 5 partijen was het al 5-0 voor Moergestel. Doch de tegenstander, Dito 1, kwam terug. De 2 volgende partijen waren winst punten voor Dito. De dan volgende partij bracht de beslissing in het voordeel van Moergestel. De tegenstander wist de laatste twee punten binnen te halen. Piet Habraken en Sjonnie van Elderen wonnen beide 2 maal en Ron van Hees tekende voor 1 overwinning. Het tweede team moest weer aantreden met een invaller, nog wel een veteraan. Hij deed het pri ma, want de openingspartij won hij met gemak. Doch de volgende 4 partijen gingen naar de te genstander, Hita 2. Moergestel keek tegen een achterstand van 4-1. Maar ze krabbelde terug. Het werd 4-2. Hita rook echter ook een overwin ning en zette door, 6-2. Voor Moergestel was het alleen nog maar de zaak de nederlaag zo klein mogelijk te houden. En dat lukte. Met wat min der pech had er toch zeker een gelijk spel in ge zeten. De invaller, Jos Essing won 2 maal, Arie Vogels en Herman Reinders beiden 1 maal. Team 3 moest het opnemen tegen Red Star, in de thuiswedstrijd werd er met 9-1 gewonnen. De verwachtingen waren dan ook dat het wederom een overwinning zou worden. En dat werd het, een nog grotere dan bij de thuiswedstrijd. De Moergestelnaren deden hun best en wisten alles te winnen. Bart de Cort, René Oerlemans en Theo Sprengers tekenden alle voor 3 overwinnin gen. Uitslagen: Dito 1 - Moergestel 1 Hita 2 - Moergestel 2 Red Star 4 - Moergestel 3 Programma donderdag 19 maart Moergestel 1 - White Balls donderdag 19 maart Moergestel 2 - Barna 4 donderdag 19 maart Moergestel 3 - Tios ’67 8 Aanvang wedstrijden: 20.00 uur in D’n Donk. Elke maandag gelegenheid om te spelen van 20.00 uur tot 22.00 uur. Heeft u interesse? Bel dan 3365. Geachte SPM-leden en belangstellenden, Op donderdag 19 maart komen wij weer bij el kaar om de raadsvergadering van 26 maart te bespreken. Door omstandigheden is de plaats van samenkomst varanderd. Wij zien elkaar nu in het zaaltje bij ’De Veerkes’, aanvang 20.30 uur. 1 V) <5 W o 2 u> Moergestel <0 <D w - I o>

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11